Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Asszertivitás, mint az önbizalom fokmérője fórum

Asszertivitás, mint az önbizalom fokmérője (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
53. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2017. júl. 9. 21:01
Persze nekem a nagymamámé ami egyben az anyu zongorája volt az egy nagy tőkepáncélos zongora volt a fiamnak meg mi vettünk pianínót mert az kevesebb helyet foglalt el a szobájában.
52. Guruljka (válaszként erre: 49. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 9. 20:56
és zongora volt otthon?
51. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 47. - A03dd05915)
2017. júl. 9. 20:52
Nem tudtam. Hát reméljük lesznek Kocsis Zoltánnak követői hát ő valami borzasztóan szépen zongorázott. Ja és én még nagyon szeretem Varnus Xavért is az valami eszméletlen amit ő tud orgonán. Volt egy koncertje egyszer a Kerepesi temetőben (vannak egyedi ötletei meg kell hagyni) hát az valami csodálatos volt.
50. vacsa
2017. júl. 9. 20:51

Azt hittem érdekes fórum.



De nem. :(((

49. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2017. júl. 9. 20:49
A fiamnak a zongora nagyon alacsony térítésű volt 4.500.- Ft/hó, mert helyben az iskolában (pedig sima általános volt) volt szolfézs- is és zongoraoktatás is.
48. Guruljka (válaszként erre: 46. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 9. 20:15

...és haszontalan dolgokra taníttatják a gyereküket, ahelyett, hogy befognák a házimunkába...


Nekem, amikor a gyerekeim kisiskolások voltak, nem volt lehetőségem őket különórákra járatni. pont a rendszerváltáskor értek abba a korba, és pont akkor lett minden fizetős.

De egy szülős "családmodell"-ben nincs idő, sem energia gyereket okosíttatni, mert a suliban kell csücsülniük, míg az az egy szem dolgozik.

47. a03dd05915 (válaszként erre: 44. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 9. 19:59

Mindketten fiatal tehetséges zongoristák, akik a tehetségükhöz megkapták a lehetőségeket is.

Misi olyan 13-14 éves, Krisztián pedig 20 körül lehet.

46. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2017. júl. 9. 19:13
Nekem a anyukám, nagymamám mindenki zongorázott a családba de engem az apukám nem engedett mert azt mondta, hogy "nem kell bazári úrimajmot nevelni a gyerekből". Ettől függetlenül ha zeneiskolában nem is anyuéktól megtanultam. Az én fiam már szintén zongorázott 8 évig a suliban. Vannak olyan hülye szülők, hogy a párjukat ritkítják.
2017. júl. 9. 18:17
Én a zongorában leragadtam Kocsis Zoltánnál és Ránki Dezsőnél, az ő sorsukról akkoriban nem tudott a nagyközönség.
44. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 35. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 9. 16:41
Hú ne haragudj nem ismerem őket. az egyik szegényebb sorsú volt a másik nem?
43. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2017. júl. 9. 16:39
ez a teljesen pontos meghatározása tényleg. Nekem egyébként szimpi az ilyen embertípus, mert szakmailag és más téren is igyekszik megoldani a problémákat úgy hogy közben más ember érdekeit is szem előtt tartja de a sajátját is. Na pont ilyen az aki ha elakad a közös nyomtatóban a papír kimegy és megpróbálja kiszedni nem várja meg amíg fél óráig nem működik de ha folyamatosan csak ő teszi ezt akkor viszont szól a többieknek hogy nem kéne e másnak is néha odatenni magát.
2017. júl. 9. 16:35

Semennyire. De az eletben vannak lepcsofokok amiket ha akarjuk, ha nem, vegig kell jarnunk.

Egy iskolas gyerek is hoz dontest. Tanulni fog belole. Tapapsztalat szerzesnek hivjuk.

2017. júl. 9. 16:29
Mennyire varhato el egy 10-12-14 evestol, hogy megfelelo dontest hozzzon; modjuk 4,6 8 osztalyos gimnaziumba szeretne menni akarmilyen tagozatra, vallalva annak minden terhet: utazas, kollegium, kiadasok, stb.
40. neomama (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2017. júl. 9. 16:01

"...így lettem, aki ma vagyok. ..."


Errol van szo!

En ugy gondolom, hogy az eletben teljesen mindegy, hogy valaki hallgat a szuleire (vagy masokra) vagy pedig nem, mert ez az egyen sajat dontese. Tehat azzal is dontest hoz, hogy hallgat valakire vagy sem. Es azert a dontesert amit o hozott meg, nem okolhat masokat.

Valoban igy van ahogy irod. Attol leszunk olyanok amilyenek vagyunk, hogy az eletunkben milyen donteseket hozunk. Van hogy hibazunk es van, hogy nem, de ettol formalodik a lelkunk eletunk vegeig.


Nem szeretek arra gondolni: Mi lett volna ha...

Utolag nyilvan konnyu felismerni, hogy hol tevedtem. Az van, ami van. Ez a kiindulo pont. Innen indulva hova erhetek el? Ez a kerdes.

39. Guruljka (válaszként erre: 29. - Neomama)
2017. júl. 9. 13:47

Tudod, ez is egy olyan dolog, amire meg kell érni.

Én a pályaválasztást illetően csapongtam ide-oda, végül 54 évesen jöttem rá pontosan arra, ami felé anyám terelgetett volna. Akkor részben dacból, részben más befolyásoló tényezők miatt más döntést, döntéseket hoztam.

Magamat sem lenne értelme hibáztatni, mert ez a közel 40 évnyi "kanyar" minden perce engem formált, így lettem, aki ma vagyok.

Ha fiatalon mindez szinte az ölembe hull, biztosan más lennék.

2017. júl. 9. 13:38

Az asszertivitás, vagy asszertív kommunikáció egy olyan tanulható készség, vagy viselkedés, amikor valaki magabiztosan tud megnyilvánulni érzelmileg nehéz szituációban is, anélkül, hogy passzív vagy agresszív lenne. Az asszertívan viselkedő ember kommunikációjának célja a konfliktus megoldása, miközben minden résztvevő fél igényeit szem előtt tartja – nem hódol be (passzív), és nem próbálja dominálni a másik felet (agresszív).


(Wikipédia)

37. Guruljka (válaszként erre: 33. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 9. 13:35

Igazad van!

Ismerek szegény sorsú családot, az egyik kislányt vizsga nélkül felvették volna a képzőművészeti suliba, de a család nem engedte...

36. Guruljka (válaszként erre: 8. - D7ba7bf7ff)
2017. júl. 9. 13:34

Nálam nemrégiben ez is előfordult:


"Oké, akkor és abban a helyzetben az volt a legjobb döntés, ezzel együtt nem vezetett jóra. Az olyan helyzetet pedig el tudom kerülni, ha... "


Tehát annak a felismerése történt meg nálam, hogy nem hibáztattam senkit, hanem visszaemlékezve megértettem, miért sodródtam abba a helyzetbe, amelyben szinte nem létezett igazán jó döntés. És nem a döntést, hanem az okát fogom tudni elkerülni a jövőben.

35. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 33. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 9. 13:27
Ha mar zongoristat emlegettel: itt van Boros Misi es Kocsis Krisztian peldaja.
34. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 33. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 9. 13:22
Azt szoktak mondani, hogy 20% tehetseg, a tobbi szorgalom, kitartas, kuzdeni akaras.
33. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 21. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 9. 13:19
Amit írtál arról a Behaviorizmus jutott eszembe (pszichológia egyik irányzata) amely azt próbálta igazolni hogy egy egyén teljesítménye nem attól függ hogy milyen tehetséggel születik (zenei tehetség pld) hanem attól, hogy milyen adott körülmények között él mik a lehetőségei. Szerintem mindkettő kell hozzá tehetség is, körülmények is mert egy kiváló tehetség is elsikkadhat ha nincsenek adott körülménye a fejlődéshez tanuláshoz, viszont hiába van rengeteg pénze lehetősége valakinek ha nincs egy adott dologban tehetsége, nem lesz belőle igazán jó zongorista vagy festő vagy bármi.
32. MZsanett (válaszként erre: 12. - Channa*)
2017. júl. 9. 13:15
Itt nem az a lényeg, hogy milyen az alapbeállítottságod, hanem hogy szembe mersz-e nézni magaddal, főleg a hibáiddal. Vagy be mered-e ismerni, hogy egész életedben rosszul csináltál valamit. Sokan inkább nem néznek tükörbe.
31. kisj (válaszként erre: 30. - Neomama)
2017. júl. 9. 12:20
Ezt -akár szó szerint- én is írhattam volna.
30. neomama (válaszként erre: 26. - D7ba7bf7ff)
2017. júl. 9. 11:37

Szerintem majdnem mindenkinek van olyan tehetsege ami nem lett kibontakoztatva. Az en szuleim is elleneztek az enyemet. Hallgattam rajuk, igy nem lett belolem az ami/aki szerettem volna. Nem baj. Konpenzaltam magam massal. Utolag vegulis nem banom.

Viszont nem a szuleim hibaztatom a dologert hanem magamat. Ha lett volna eleg akaraterom es kitartasom, akkor ma mashol lennek. Persze nem biztos, hogy attol boldogabb lennek, de biztosan mashol lennek es maskeppen elnek.

29. neomama (válaszként erre: 21. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 9. 11:32

Szerintem az tipikus pelda arra, hogy valaki kibujjon a felelosseg alol. Sok fiatal hajlik arra, hogy a szuleit okolja azert amiert nem kaptak meg ezt-azt. Akar anyagi tamogatast, akar egyeb dologrol van szo.

Az elet mindenkit probara tesz elobb utobb. "A tortenet cime: Hat aztan!?"

Ha valaki kitarto es tehetsegees, akkor siman az lehet beole aki akar.

Mondok ra egy peldat.

Olaszorszag. Giusy Ferreri. (Olvass utana ha komolyabban erdekel, de roviden:) Szegeny vagy atlagos csaladbol szarmazik. Enekesno akart lenni, de penztaroskent dolgozott egy kozertben. Tehetsegkutato versenyen vett reszt es igy fedeztek fel. Ma egy nagyon ismert enekesnonek szamit.

Ki lehet torni ha valaki akar, de tenyleg nagyon kell akarni es kitartonak kell lenni. Ez az ami az emberek 99 szazalaekabol hanyzik.

28. Channa* (válaszként erre: 21. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 9. 11:29
És el is mesélted azt, amikor a szülők beleszólnak a gyerekük életébe és nem támogatják...
27. Channa* (válaszként erre: 19. - D7ba7bf7ff)
2017. júl. 9. 11:28

Az egoista ember önző és csak magára gondol...


Attól, hogy én bizonyos dolgokban azt hiszem magamról, hogy én vagyok a legügyesebb, stb. nem leszek önző.

Remélem érted a különbséget te is.


Tehát, attól, hogy valakinek nagy az önbizalma még simán odaadja az egyik veséjét is, ha úgy hozza a sors...

2017. júl. 9. 11:23

Nekem is van olyan tehetségem, ami nem lett kibontva, mert túl fiatal voltam hozzá és túl "gyenge".


A kérdés az, hogy ez valóban élete döntése -e vagy sem.


Mert ha nem az, akkor utólag még lehet munkálkodni rajta.

25. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 23. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 9. 11:18
Az, hogy nem nyer támogatást (bizalmat) a szülők részéről, az véleményem szerint egy komoly családi probléma.
24. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 23. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 9. 11:13

"nem engedték el a szülei"


Tehát a szülei túl erősek voltak, ő pedig túl gyenge a végső döntéshez.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook