Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért önbizalomhiányos annyi ember? fórum

Miért önbizalomhiányos annyi ember? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. jan. 2. 14:40
Azért mert teljesen félre vannak csúszva manapság már az értékrendek...És a fehérröl örökösen meg van magyarázva hogy az tulajdonképpen fekete, a feketéröl pedig hogy az tulajdonképpen fehér...Csak némelyek még mindig rosszul látják mindezt...Szóval így aztán nem is csoda hogy sok ember teljesen össze van zavarodva saját magát illetően is, és a világot illetően is...
2014. jan. 1. 22:27
Én is :(
2014. jan. 1. 22:24
Sajnos én is sokáig az voltam, de én az általánosiskola miatt lettem az, mert mindenkivel rendes voltam, nem az a hangoskodó de legtöbbször az ellentétjét kaptam sajnos(sokszor közösitettek ki) de legalább jó lecke volt nekem. Mert tanultam a hibáimból és középsuliban már jól kijövök mindenkivel. De azért ez mély nyomott hagyott bennem. Mert az emberek néha ok nélkül kegyetlenek tudnak lenni. De én is buta voltam mert sokszor sajnáltatam magam. De a kérdésre a válasz azért mert mindenkinek meg akaruk felelni és ezért elnyomjuk magukban azok akik vagyunk. Ezért sajnos azt a választ adjuk sokszor amit az adott illető akar hallani és nem azt amit mi. :)
2014. jan. 1. 03:16
Én is önbizalomhiányos vagyok. Talán az önzőségből ered:csak magamra gondolok, hogy az emberek mit gondolnak rólam- ez már tart kb 10 éves korom óta. Egyáltalán nem kapok pozitív visszajelzéseket az emberektől, hogy jól csinálok-e valamit vagy sem. Túlestem egy pár családi tragédián (ezenkívül nem neveltek, nem tudtam, hogy kell egy közösséggel normális kapcsolatot létesíteni--> kiközösítettek, szembeszállt velem egy évfolyam--> iskolát váltottam--> újra a kiközösítés-> mindenért kigúnyoltak (értelmi fogyatékos vagyok, bénán táncolok,nincs ritmusérzékem, majd középiskoláben nem tudtam beilleszkedni, mert ennek hatására szorongó lettem- miután megtudták a szüleim az öklükkel vertek a falhoz szorítva, hogy miért hazudtam nekik... de sajnos aki szerintem ezért felelős, hogy ilyen lettem -akivel együtt élek-nem vállalja a felelősséget,csak engem terhel vele,belsőségesebb, szeretetteljes beszélgetésünk nem volt SOHA!Mindig a munkájáról beszél- a magánéleti dolgokat nem bírja, szóval leterheli, lefárasztja Autószrelőként dolgozik mindegy nem akarom a hibáit itt mindenki előtt kiteregetni. Természetesen nekem is vannak hibáim, ami természetesen összeköthető az önbizalomhiánnyal, de ennek megléte sem jelentene megoldást. Pár hónapja járok pszichológushoz, pszichiáterhez alkalmanként felületes vizsgálatokkal- nincs gyökeres változás.. Nem tudom mi változtathatná meg a hozzáállásomat a dolgokhoz. 26 évet leéltem...feleslegesen...
146. 342402de6d (válaszként erre: 145. - 9db2aa1e46)
2012. ápr. 14. 21:06
..én is a gyermekkorra vezetem vissza,legalább is nekem nagyon sokat segített a MÚLT,hogy szeressem és elfogadjam magam...innen indul ki az egész.
2012. ápr. 14. 21:00
Talán mert gyermekkorban elnyomják az illetőt,és hát az oktatásban sem erősítik az egészséges önbizalmat.Ezt is tanítani kéne,mivel a boldoguláshoz alapvető.
2012. ápr. 14. 20:58
Én főleg a nőkre gondoltam,mindenki nyavalyog,hogy nincs...na a beképzeltség sem jobb..de hol van az egészséges ÖNBIZALOM?????
2012. ápr. 14. 20:46
Na miért????Erre én is kíváncsi lennék!!
142. Doostetdaram (válaszként erre: 137. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 20:46
Ejnye. :D
141. Doostetdaram (válaszként erre: 140. - Doostetdaram)
2012. jan. 18. 20:46
Amennyiben viszont fennáll a "vérfarkas-tézis", ez úton is elnézést kérek. (:
140. Doostetdaram (válaszként erre: 138. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 20:45

Ne haragudj, de ezen nagyot röhögtem. :D Szimpatikus vagy. :D


Mindenesetre - hacsak nem kizárólag emberevő, vérfarkasszerű teremtményekről van szó - a kutyák étlapján nem az ember az elsődleges, sem a másodlagos, sem pedig a harmadlagos. (:

139. c4de233d89 (válaszként erre: 136. - Spinneli)
2012. jan. 18. 18:50
jogos...kell a jó szűrő!
138. Csülkösbab (válaszként erre: 133. - Doostetdaram)
2012. jan. 18. 18:49
Elárulom neked, legfeljebb falkák lennének, mert eredendően a kutya falkákban él. Amint megjelenne a szűkösség, az élelem hiánya, amit az ember hiánya jelentene nekik, a falkák egyre kisebbekké töredeznének és egymást falnák fel. Kár ezen vitatkozni.
137. Csülkösbab (válaszként erre: 130. - Doostetdaram)
2012. jan. 18. 18:46
Nem az én dolgom és túlhaladja a kapacitásom sajnos. Ha ez változik, azonnal jelezni fogom és igérem, tüstént rendet is teszek:))))
136. spinneli (válaszként erre: 121. - C4de233d89)
2012. jan. 18. 18:41

Ha alapjáraton mentálisan egészséges nőről van szó, akkor csak annyi, hogy nem megfelelő körökben mozog.

:)

135. Doostetdaram (válaszként erre: 134. - B-zs)
2012. jan. 18. 15:52
Akár. (:
134. b-zs (válaszként erre: 129. - Doostetdaram)
2012. jan. 18. 15:51
Igen, én is így vélem. Max van + -20 % eltérés, amit mi formálhatunk rajta:)
133. Doostetdaram (válaszként erre: 127. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 15:50

Ez pedig így lenne rendjén. (:

Az embereknek különféle jogaik vannak. Ha valami zűr van, akkor egyes országokban - kis hazánkban is, ugyebár - nincs halálbüntetés.

Az állatoknál ilyen nincs. A kutyáknál speciel vagy támogatod a falkát, hogy megélhess, valamint fenn tudd tartani az erődet egy esetleges küzdelemre, vagy pedig egyszerűen megsebesülsz és kiszelektálódsz. Ez viszont nem kipusztítás, hanem egyszerű evolúciós séma, miszerint a gyengék kirostálódnak.

Emberek között viszont megmaradnak a gyengék is, mert ugyebár vannak az emberi jogok, meg ilyesmik.


Mindezt figyelembe véve pedig már teljesen botor dolog összehasonlítani két teljesen más "elvekre" épülő rendszert.

Lehet, hogy nem maradna meg a 10 millió kutya, de sokkal stabilabb közösség lenne, mert ők még tudják azt, amit mi már nem. (:

132. b-zs (válaszként erre: 127. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 15:48

Igen, most feladtad a leckét!

Még jó, hogy minden nap porszívózom a hangyáimat, mert meglehet, ha ezt nem tenném, még a tetőt is elhordták volna a fejünk felől:DD

131. Doostetdaram (válaszként erre: 118. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 15:44
Egy férfiember... Csak nem különbséget teszel ember és ember között, csak mert más a nemük? (((: Szerintem az ilyen hozzáállás rossz életszemléletre vall, vagy pedig az enyém túlságosan kifordult.
130. Doostetdaram (válaszként erre: 116. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 15:40
Ez esetben ideje rendet tenned az egész világban. :D
129. Doostetdaram (válaszként erre: 111. - B-zs)
2012. jan. 18. 15:39
Talán igen. Az is lehet, hogy a jelen pillanat már megtörtént számtalanszor, valamint már ugyanennyiszer meg is haltunk... de az, hogy ebben hiszünk is, az már csak filozófiai szemlélet kérdése.
128. Doostetdaram (válaszként erre: 110. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 18. 15:37

Nem általános, de ez esetben a kivételek szerintem már elegek arra, hogy megmutassák, valami hibádzik az elképzelésben. (:

Az érzelmi intelligenciában ugyanakkor vajmi kevésbé különböznek tőlünk. (:

127. Csülkösbab (válaszként erre: 124. - B-zs)
2012. jan. 18. 13:00
Ha Magyarországon nem élnének emberek, helyette élne itt 10 millió kutya, hamarabb kipusztítanák magukat, mint az emberek. Ezen nem gondolkodtál még el? Szerinted egy év múlva hány kutya lenne a ketdeti 10 millióból?
126. Kutyaimádólány (válaszként erre: 124. - B-zs)
2012. jan. 18. 12:57
Ebben igazad van.
125. Csülkösbab (válaszként erre: 123. - E16fe97baf)
2012. jan. 18. 12:49

Hallottam, vagy inkább olvastam.


Elnézésed kérem, kitöröltem innen azt, amit valójában válasznak szántam, mert feleslegesen bánthatnék meg vele sok embert és egyébként sem nekem kell lennem a mértékadó igazságnak (jelen esetben legalábbis).

124. b-zs (válaszként erre: 113. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 18. 12:48

Hogy hol állunk, vagy hol sem, nem tudom, nem is érdekel.. mellesleg az állatokat erről még nem kérdezték meg:)

Az viszont tény, hogy nincs mégegy olyan élőlény a földön, aki képes úgy pusztítani önmagát és környezetét, mint az ember. Atombomba, ökológiai és természeti katasztrófa előidézésére csak az ember képes, autópályát építünk, miközben a termőföldet tesszük tönkre, már a világűrt is meghódítottuk, pakoljuk ürszeméttel, génkezelünk és génmanipulálunk, hormonkezelünk, stb.. közben meg az ökolábnyomunkat méricsgéljük..

Egy kutyának mekkora az ökolábnyoma? Vajon az övét kell mérni? Van neki? Mert szerintem nincs:)

Tönkretesszük magunkat, ahogy leépül az ember fizikailag, úgy épül jellemvonásaiban is.

Csak beszélgetünk, én így gondolom:)

123. e16fe97baf (válaszként erre: 122. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 12:42
valószínű te ezt soha nem fogod érteni, te nem vagy az az ijedős fajta, határozott és önbizalommal teli vagy ami ritka...de azért gondolom hallottál már ilyen jelenségről
2012. jan. 18. 12:38
Én még egytől sem ijedtem meg. Fogalmam sincs. valakinek vagy tetszik az egyénisége és a megjelenése, vagy nem. De nem értem, mitől lehet megijedni?
121. c4de233d89 (válaszként erre: 118. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 12:24
jó akkor fordítsuk meg ezt a kérdést...milyen nő az olyan, akitől megijednek a férfiak kapcsolatépítés terén :( nem vagyunk egyformák...nekem is vannak olyan férfitípusok akiket inkább elkerülök nem azért mert baj van vele, hanem azért mert tudom hogy nem lenne értelme....miattam
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook