Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyósokról fórum

Anyósokról (beszélgetős fórum)


151. sitecom (válaszként erre: 150. - Mothertiger)
2006. okt. 27. 06:19
utolso 3 mondatod megfogott.Nekem nincs anyosom,nagyon korán még én elöttem meghalt..viszont van két fiam...lassan megnönek..elgondlkodtatott,hogy én milyen is leszek...hm hm..Remélem nem fogom a fiaim,s családjuk életét megkeseriteni!!!
150. mothertiger (válaszként erre: 149. - E7a6785cc7)
2006. okt. 26. 22:23

Majd megtudnád, ha minden percben a gyereked egészsége forogna kockán -és ez nem túlzás!

Még pici volt a fiam, amikor a következő történt.

Majdnem eldobta a kezéből a gyerekemet, mert bekakált a kisfiam. Tette ezt azért, mert levette róla előzőleg a pelust, aztán tisztába tevés nélkül ráadta a tipegőt, mire a baba bekakált. Ő meg arra hivatkozott, hogy nem akar szarosan hazamenni. A gyereket az egyik lábánál, meg a kis nyakánál fogva tette vissza az ágyra. A fele hajam megőszült majdnem. És ez még csak egy volt a sok közül...

Primitív és közönséges szerintem az az ember, aki önös érdekeit előtérbe helyezve saját gyereke boldogságának az útjába áll.

Az élet rendje az, hogy a gyerekek felnőnek, kirepülnek, saját életüket élik. És ha az anyósok nem is akarják, ez akkor is így van és lesz, ha megfeszülnek.

Aki ezt nem tudja belátni, abból lesz a szar anyós. Úgyhogy nem vettem magamra a véleményedet.

2006. okt. 25. 07:30
Egyszer mindenki lesz anyós. Kíváncsi vagyok akkor ki hogy fogja fogadni a leendő párt?És ahhoz mit szólnának itt egyes durván pocskondiázók,hogy őket is ilyen primitív és közönséges stílusban elhordják mindennek. Egy anyós nem attól lesz olyan,mert erre edzett egész életében. Valószínűleg a gyermekének a párja túl sokat követel az anyóssal szemben. Persze ezek kimondatlan dolgok.Olyan tudatalattis.Nem az anyósnak kell változni.
148. Zojci
2006. okt. 19. 22:08
Én nem szeretem! Csak tudjátok az a legrosszabb,h próbál összeuszítani bennünket,és néha sikerül is neki:-| Miért nem kaptam egy kedwes anyóst a sorstól? Talán ha nem kezelné a 30éwes páromat gyerekként,és nem próbálna meggyőzni az ő életszemléleteiről,és nem lenne fölényes...talán tudnám kedwelni
2006. okt. 11. 12:48
Egyszer már volt anyósom,velel elég jól meg voltunk,szinte baráti volt a viszonyunk!Persze néha beleszólt dolgokba,meghallgattam és ennyi!Amikor megromlott a fiával a kapcsolatunk,akkor a fia mellé állt,ami természetes!Tehát nekem nincsenek rossz tapasztalataim!A mostani anyósom pedig több ezer km-re van,így csak levélben érintkezünk vagy néha telefonon!Így csak jóba lehet lenni vele,nem?
146. mothertiger (válaszként erre: 144. - Fcf0c655e6)
2006. okt. 11. 11:48

"Szeretik őket..."

Nos, ezzel kapcsolatban csak egyet mondhatok.

Anyósom nem hinném, hogy valakit is szeret igazán és őszintén saját magán kívül.

Folyton a párom képébe vágta, hogy amikor ránéz, eszébe jut, hogy hol rontotta el az életét, meg hogy miért volt olyan hülye, hogy még nem adta intézetbe.

"Ellátni." Hát erről is csak annyit, hogy jóformán a nagyanyjáék nevelték a páromat.

Amivel egyet tudok érteni, az az, hogy bennem valóban ellenséget lát.

De már vannak sejtései afelől, hogy bennem emberére talált...


Különben a legtöbb fiús anya valószínűleg szeretetből olyan sárkány. De az én anyósom tutira nem!

2006. okt. 11. 09:07
Nem tudom szeretném-e ha lenne fiam vagy nem. Nem akarnám tönkretenni más nők éltetét azzal, hogy a "kisfiam" a saját anyját ajnározza és nem azt a nőt aki feladja érte a saját szüleit. Én most ezt a szempontot tudom csak átérezni, mert bármit csinálok sosem lesz olyan jó, mint a párom anyukájáé... Bazi nehéz helyzet a dolog... Remélem majd az én gyerekeimmel nem ilyen lesz a helyzet. Szó se róla imádom a kedvesem anyukáját csak nagyon rosszul esik az mikor valamiért kiteszem a lelkem (főleg sütés főzésnél) és a végén megkapom, hogy "anyukám nem így csinálja hanem úgy,és az úgy sokkal jobb". Lehet, hogy igaz, de nekem akkor is nagyon rosszul tud esni. Különben tényleg jóban vagyok az anyukájával sokszor inkább nekem ad igazat mint a fiának, de nálunk még nem is volt szó sem összeköltözésről sem esküvőről. Szóval nekem úgy rossz tapasztalatom nincs... De tény, hogy az "anyósjelőlt" jól kiszúrt a leendő menyeivel, mert a fiai el vannak kényeztetve...:)
2006. szept. 16. 00:43

Az anyosoknak, velemenyem szerint, egyetlen nagy hibajuk van, megpedig az, hogy szeretik a gyerekeiket, es feltik oket. Egy anyanak a gyermeke mindeg " kicsi fiam, vagy lanyom " marad, fuggetlenul a koruktol.

Kulonosen vonatkozik ez a fius anyakra, akik, a menyukben " ellenseget " latnak, mert azok elvettek a kisfiukat, es biztos, hogy nem tudjak ellatni oket ugy, mint ok tettek.

Egy valamit azonban elfelejtunk; gyerekunk van, es oket is el fogja vinni valaki elobb-utobb. Hogyan fogunk akkor hozzaallni a dolgokhoz?

Lehet, hogy AKKOR fog eszunkbe jutni, hogy lam csak, hiszen mi is anyosok vagyunk mar; es imadkozunk, hogy nehogy olyanok legyunk, mint a mi anyosunk volt, pedig olyanok leszunk, mert a " nagy " hibank ki fog tartani mellettunk, az, hogy nagyon szeretjuk a gyerekunket es aggodunk ertuk. Mert ezt a fajta aggodast nem fogja senki potolni, meg a legjobb feleseg, vagy ferj sem...


Baby Kitty.

2006. szept. 12. 20:42

Szia Ekka !


Örülök, hogy így döntöttél. Csak akkor is ez járjon a fejedben amikor anyósod felbosszant!

Végülis Te nyertél!


Azt hogy miért kell a fiammal gyógytornára járnom privátban leírom, mert hosszú is és már nem tarozik ide, így akarom, hogy leszúrjanak. Egyenlőre annyit, hogy izomtónus rendellenességel született.

142. Ekka
2006. szept. 12. 18:43

Szia bvdt:)

Nem lettem okosabb, de arra a köv. jutottunk, hogy nekem semmi okom az idegeskedésre, hiszen feleség lettem. Idegeskedjen anyós pajtás, hogy nem sikerült a terve. Nem maradt el az esküvő!!

Mára már megnyugodtam.. Betartom, hogy anyósról jót v. semmit. Persze csak a párom előtt:))))


Kisfiadnak miért kell gyógytornászhoz járnia?:(

2006. szept. 12. 16:31

Szia Ekka !


Én már hazaértem. Végigbőgtem a gyógytornát. Rossz volt látni, ahogy a kicsi fiam a szemembe néz, hogy segítsek neki.


Remélem sokat segített, hogy anyukáddal lehettél ma. Bízom benne, hogy kitaláltatok valamit. Eleinte az én anyósom se fogadott valami jól pl: kisfiam csak rád vagyok kiváncsi, a másikra nem. Mostanság igaz már szeretné magát megkedveltetni, de a régi dolgok miatt nagyon nehéz neki. Nehezen tudok felejteni, mert azóta "dobog be a szívem"Sokszor idegileg egy roncsnak érzem magam. Viszont azokat a dolgokat amiket mostanság csinál már könnyebben veszem. Próbáld meg magadat minél hamarabb rávenni arra, hogy a dolgait félvárról vedd. Ne engedd hogy tönkre tegyen Téged és a Házasságodat!!!!

140. Ekka
2006. szept. 11. 19:51

Szia:)

Köszi a dícséretet.

Anyóssal kapcs. majd okoskodom valamit:) Csak figyelj!:D

Holnap én sem vagyok, megyek haza Anyuhoz szopizni:-)) Kettesben lehetünk így végre jól átbeszélhetünk mindent.

Majd holnap este jövök beszámolni:)

2006. szept. 11. 19:44

Szia !


Sajnos most olyan sok időm nincs, fürdetni kell a gyerkőcöt. Holnap se tudok délelőtt itt lenni, mert megyünk gyógytornára. De reggel még benézek.


Gyönyörűek vagytok!!!!!!!!


Szerintem nagyon szeret a párod,mert akkor nem téged választott volna. Úgyhogy nincs elveszve semmi sem.

A férfiakat, úgy hogy ne vegyék észre irányítani kell.

Nem tudnál apósoddal beszélni? Hátha ő ezek után hatással lenne anyóspajtásra?


Puszi neked!

138. Ekka (válaszként erre: 137. - Be52089f0e)
2006. szept. 11. 19:04

Szia:)

Após is van, de Ő olyan amilyen. Nem szól bele semmibe, de Ő sem hagyja, hogy irányítsák, bár szerinem azért most kapott anyós pajtás.. Milyen, hogy az anyakönyvezetőnél nem ült a szüleim mellé..? A sor így festett: Anya, Ede, "lyuk", Após.. nevetséges..


Férjem szinte retteg az anyjától ill. állandó megfelelési kényszerben él, ezért is nagy szó, hogy elvett az anyai tiltás ellenére, és ezért tényleg becsülöm Őt.

Szóval itt is az a helyzet, hogy mindig anyucinak van igaza, akkor is, ha nincs.

Majd elmúlik;-)


(teszek fel képeket:) )

2006. szept. 11. 15:12

Szia !


Inkább tényleg maradt volna otthon!

Nagyon nehéz egy 36 éves férfivel bánni, aki úgye eddig agglegény volt. A férjednek van testvére? Gondolom apósod sincs, eddig legalábbis nem említetted. Mert ha nincs akkor ez csak rosszabb lesz. Egyedül csak a fiába tud kapaszkodni, őt tudja ráncigálni, irányítgatni.

Nekem nincs apósom, férjemnek van egy testvére de hát ő nagyívben tojik mindenre. Így ha valami van, akkor a férjemnek szól. Ami már az agyamra megy.

Akkor amikor a férjednek mondja ezeket a szörnyűségeket, akkor a férjed, hogy reagál. Megszokott téged egyáltalán védeni?


Kezdetben nálunk is az volt a gond, hogy bármennyire is nekem volt igazam, ezt a férjem tudta is, de mégis anyósomnak adott igazat.

Mára az már megváltozott, de azért egyszer-kétszer most is anyja mellett áll ki. Főleg a szüleimmel szemben. Holott az ő anyja még annyit se foglalkozott vele, mint az én anyukám.

De hát ő szent és sérthetetlen...


Na és az emberré faragásban is egyezünk. Nekem is sokat kellett és még mindig kell dolgoznom azért, hogy emberré váljon.


Azért egy képet az esküvőről rakhatnál fel. Megszeretném nézni, hogy milyen szép pár vagytok.

Anyósod meg pukkadjon meg!!!

136. Ekka (válaszként erre: 135. - Be52089f0e)
2006. szept. 11. 12:26

Egy baj van.. Férjem 36 éves és eddig tipikus megrögzött agglegény volt. Aztán ez anyucinak így nagyon jó volt. Elirányítgatta kicsi fiát, persze úgy, hogy az a szerencsétlen ne vegyen semmit észre. Csak aztán jöttem én és belerondítottam a képbe. Próbáltam a fiából embert nevelni, valakit aki képes döntéseket hozni. (egyedül) Valakit aki vállalja a döntéseiért a felelősséget, valakit aki meg tud állni egyedül a lábán.. Nekem kellett ezért dolgoznom, mert anyucikája ezt elfelejtette. Ő olyan ember nevelt a fiából aki semmire nem tartja képesnek magát.. Azért küzdök, hogy belássa, ez nem így van!!!

És most anyucinak fáj, hogy a fia egyszer az életben nem azt tette amit ő szeretett volna. Ő azt szerette volna, ha nincs esküvő... Kedden a fejemhez vágta, hogy: "Nem érted?!?!?!? Nem szeret a fiam.. Miért nem hagyod már végre békén?!?!" Fiának meg azt mondta, hogy: "Ha EZT elveszed én nem leszek ott!!" (És én akkor úgy éreztem meghalok.. úgy éreztem az lesz a legjobb, ha elmegyek.. ) Aztán anyós elviharzott én hívtam a szüleimet, hogy költözöm haza.. Anyu beszélt a férjemmel (és ezt köszönöm Neki) és észhez térítette. Elmagyarázta Neki, hogy férfi, 36 éves férfi. Tudjon már egyszer dönteni, azt tenni ami neki jó és nem anyu kedvébe járni.. Akkor úgy döntött ez a kis birka, hogy dönt.. -és feleség lett belőlem....


És igen, nekem marhára fáj a viselkedése ill. nem a viselkedése, hanem az, hogy ennyire elkúrálta az esküvőnket..Inkább maradt volna otthon!!!!

2006. szept. 11. 12:01

Bocsi az öszinteségemért. Nekem úgy tünik, hogy neked jobban fáj anyósod viselkedése, mint a férjednek, mert akkor már kiosztotta volna. De lehet énmaradtam le valamiről.

A drága mama nem is fizetett semmit sem? Hát van pofája? Megjegyzem az enyém se sokat.:)

Sorstársak vagyunk.


Továbbra is fel a fejjel!

134. Ekka
2006. szept. 11. 11:57

Köszi Lányok, próbálok erőt meríteni csak kicsit csalódott vagyok. Illetve nem is kicsit. Két dolog fáj:

- Hogy bántotta a férjemet. (a viselkedésével neki okozott nagyobb fájdalmat nem nekem)

- Hogy a szüleim mindent megtettek azért, hogy gyönyörű legyen minden, rengeteg pénz beleöltek (szinte Ők fizettek mindent) ez a banya meg belerondított a közepébe.

Az már csak másodlagos, hogy a fia nászajándékba egy 20 ft-os bögrét nem kapott tőlük.

(..bezzeg a lánya aki 2 hete szült.., na mindegy. Ez egy másik történet)

2006. szept. 11. 10:28

Szerintem azért voltál az imádott,mert nem gondolta, hogy komoly a dolog. De az eljegyzéssel rádöbbent arra, hogy te vagy az, aki elveszi tőle a fiacskáját.

Nem tudom, hogy egy beszélgetéssel hatni tudnál-e az anyósodra. Inkább a férjeddel próbáld ezt megbeszélni. De ha mégis úgy döntesz, akkor azt mond el neki, hogy te nem akarod elvenni tőle a fiacskáját, hanem boldoggá akarod tenni és ha ez így halad tovább akkor ez nem fog sikerülni, mert csak örlődni fog köztetek.

Remélem tudunk segíteni.

132. nefis (válaszként erre: 131. - Ekka)
2006. szept. 11. 10:18

Azért őrült meg, mert kitört rajta egyfajta kapuzárási pánikként felfogható "nyavaja", azaz, akkora jutott el az agyáig, hogy Ő már nem az az egyetlen nő a fia pici szívében...és még mindig attól fél, hogy ellene fordítod, és elveszed tőle az egyetlen gyermekét pedig pont Ő az, aki ezt a hatást el fogja érni, persze, csakha a párod is szeret Téged (és nem állandó jelleggel a mama szoknyája alá búvik minden és mindenki elől, mert akkor...).

Alapvetően úgy képzeld el azt, ami a 'mama' fejében lezajlik, mint: egy óvodás kisgyermekében, aki attól fél, hogy azt a plüssmacit, akivel eddig minden délben együttaludt, azt egy 'csúnya' óvónéni el fogja tőle venni...

Most ugyan ez játszódik le, csak most Te vagy az óvónéni, a plüssmaci a Párod, Ő meg az óvodás...

Remélem, így már érthető, hogy mi a fenéért csinálja ezt.

Egyébként pont erről kéne négyszemközt beszélgetnetek, méghozzá igen hosszasan!

Sok sikert!

131. Ekka
2006. szept. 11. 10:03

Majd igyekszem.. Csak az a sz@r az egészben, hogy mikor elmegyek dolgozni reggel 1/2 6-kor és este 6-kor esek haza anyósom arra használja ezt az időt, hogy a fiát ellenem lázítja. (mivel a férjem vállalkozó elég sok szabadidővel rendelkezik és ugye nem kérdés, hogy ilyenkor hol van, -bár még mindig jobb ez mint pl., ha kocsmázna v. ku....na:-)) ) (Jobb?:D )

Szóval este mikor megyek kb. 3mp elég ahhoz, hogy el tudja dönteni volt-e az anyucinál v. nem. Azt hiszem nekem az anyós pajtással kettesben el kellene beszélgetnem.. Vagy ez nem jó ötlet?

Ja, és szerintetek az mitől van, hogy egy időben imádott, (kb. 3 és 1/2 évig) én voltam a kedvenc, egyfolytában a kedvembe járt, mindig engem védett meg a fiával szemben, aztán mikor megtudta, hogy eljegyez a fia megőrült...

2006. szept. 11. 09:50

Halika!

Egyetértek bvdt-vel. Anyós miatt nem szabad veszekedni.Persze ezt baromi nehéz megállni, de próbáld meg. Én mostanában egészen jól csinálom.. :)

2006. szept. 11. 09:35

Szia !


Hát nem lesz könnyű dolgod. Csak arra vigyázz, hogy a férjeddel ne veszekedj anyósod miatt. Rámehet a házasságod.

A férjemmel tök jól meglennénk, ha nem élnénk egy kisvárosban a családunkkal. Sosem veszekszünk komolyan, csak ha a szülőkről van szó. Sajnos már sokszor ott tartok hogy ezt nem bírom tovább. Nem tudom, hogy mi lesz a vége, de jó biztos, hogy nem.

128. Ekka
2006. szept. 11. 09:24

:)

Sziasztok. Ma már jobb a kedvem.. Úgy érzem, hogy ennek a fórumnak akár új neve is lehetne. Ekka és az ő drága anyósa:))

(egy kérdésre felelve, nem voltunk sokan az esküvőn, szerencsére.)


Anyós pajtás megkezdte hadműveletét, Ekka pajtás pedig úgy döntött, hogy használni fogja azt a csöppet sem pici száját és elmagyarázza, hogy jobban jár, ha nem próbálkozik:-))) Persze ezt szebben fogom megfogalmazni.

Tegnap megkérdezte kicsi fiától, hogy hol vagyok és miért nem mentem le hozzá? Nem is értem miért??? Gondolom Ti sem;-)

Látom a tervét.. Azt akarja elérni a fiánál, hogy ő legyen az áldozati bárány én meg a dög aki nem szereti a férje anyját.. Férjem ezt majd neheztelni fogja, én kikelek magamból, jól összeveszünk.. Ő pedig vigyorogva megjegyezheti, hogy : "Látod? Én megmondtam, hogy ne vedd el ezt az idegbeteg hülyét..."

Na, most kell ám okosnak lennem:-))))

2006. szept. 10. 18:18

ÁÁÁÁÁ Skacok! Ez mind semmi! Az énanyósom olyan messziről szemléli az unokáját,mintha ufo lenne. Én különbül bánok a 36.utcában lakó kiskölyökkel,mint ahogy ez egyáltalán csak ránéz a gyerekre. Úgy nxúl feléje,mintha égetne a gyerek. Soha 1 ölelés, egy mosoly, egy puszi. Az én gyermekem meg úgy tele van szeretettel, ha eljön,akkor is ölelgeti a gyerek. Ő meg csak mondogatja, hogy : "Hát ilyet! Milyenaranyos..." Amikor kisebb is volt, mindenki dícsérte,hogy aranyos szép gyerek..stb. Anyósnak egy szó nemhagyta el a torkát, csak nzte a gyereket. A másik unokájáról nagyon sokáig azt mondta a másik fiának,hogy ő tudja, hogy nem is a fiától van ezért nemtudja elfogadni...stb. Éveken keresztül mondta ezt. Borzasztó!!!

Nagyon sok dologra csak így utólag jöttem rá.. hála a jó égnek, hogy nem kell vele egy fedél alatt laknom.

Soha meg nem látgatná az unokáját. Hívtuk a gyerek 4 szülinapjára, közölte,hogy ő nem jön,mert nem úgy készült...

Rajta van a ilág fájadalma mert 4 órábankell nyugdíj mellett dolgoznia. Ez azt jelentette,hogy bement egy órát dolgozott, hazasétált,útközben evett egy kis fagyit. Hazaért megebédelt és lefeküldt alukálni...és ő depresziós :)

Bocs, hogy kiteregetem a szennyest, de ebben a témában nem tudok lakatot tenni a számra..

2006. szept. 10. 17:21

Egy kis történet a drágáról.


A múlthéten fürdési időben feljött meglátogatni az unokáját. A lelkesedése nem sokáig tartott, mert jött a Barátok közt és neki csak ennyi van.:)

Mi a férjemmel fürdettük a picit, ő pedig a szobában nézte a sorozatát. Azt mondta, hogy majd szünetben bejön. Természetesen ez egy gyors fürdés volt és mire vége lett az első résznek mi már végeztünk:):) Juj, de gonosz vagyok.

Megemlítette azt is, hogy egyébként is úgy beszéltük meg, hogy csak akkor lesz itt fürdésnél, ha a férjem meccsre megy és későn jön haza. Hát köszönöm a segítséget. Igaz picit nehezen, de ezek után egyedül is megfürdetem a fiam.

125. mothertiger (válaszként erre: 123. - Ekka)
2006. szept. 10. 16:21

Ne sírj!!!

Végülis ha ez egy harc, akkor is TE GYŐZTÉL...!

Az esküvőt elcseszhette, de azt ne hagyjátok, hogy az életetekbe is belerondítson.

Meg aztán a nászútra sem viszitek magatokkal, ezalatt szépen lenyugszotok, és tessék megbeszélni, hogy miképpen legyen az anyukája leállítva!

Az lehet, hogy ez nem éppen a legjobb téma nászútra, de ez a legjobb alkalom, mivel szép környezetben és nyugis körülmények közt az emberek higgadtabban tudnak mérlegelni dolgokat.

2006. szept. 10. 16:10

Szia Ekka!


Nagyon elszomorít, hogy ennyire rosszkedvű vagy az esküvőd után.

Most hol van a férjed hogy vigasztaljon?

Egyetértek Mothertiggel, 36 évesen a párod igazán megmondhatná anyósodnak, hogy fejezze már be.

Hányan voltatok az esküvőn?


Fel a fejjel!

Puszi

123. Ekka
2006. szept. 10. 15:57

Csak az fáj az egészben, hogy az én szüleim (Anya és a Nevelőpapi) mindent megtett azért, hogy csodaszépet csináljanak nekem/nekünk.. Kaptam gyönyörű szép fehér ruhát, hoztak Nekünk galambokat, csodaszép menyasszonyi autóm volt.. Annyira szép (is) lehetett volna minden..

Most meg már egy órája bőgök mint egy szaros gyerek, mert nem akarom elhinni, hogy ez velem történt.

122. mothertiger (válaszként erre: 121. - Ekka)
2006. szept. 10. 15:51

Mindenekelőtt én is szeretnék nekted sok boldogságot és minden jót kívánni!


Azért nem gondolod, hogy kicsit a párod is hunyó ebben? Neki se kéne hagynia magát. Azért temérdek ember előtt gyerekként kezeli anyósod, hát ezt se viselném el fapofával a helyében! Végtére is ahogy írtad is, 36 éves, már nagyon régen nem gyerek!

Anyósod meg annyira van magával, hogy észre sem veszi, hogy ezekkel a produkciókkal nemcsak neked tesz keresztbe, hanem a párodat is "lehúzza" érzelmileg. Ez szerintem nagyon önző dolog.

Egy ilyen embernek meg se lehet magyarázni, hogy hol a határ. Mondjuk nem ártana megpróbálni...

Ha pedig nem ért a szép szóból, akkor adios, mama...

Sajnálom, hogy tönkretette a TI napotokat! Mondhatnám, hogy nem kellett volna rá figyelnetek, de akkor magamat hazudtolnám meg. Hiszen ki tudna nem figyelni a nagyjelenetekre, amikor az a leghőbb vágyunk, hogy senki se vegyen észre semmit a köztetek zajló történésekből és hogy minden rendben menjen?

De sebaj. Most inkább arra koncentráljatok, hogy a többi együtt töltött év és évtized a lehető legboldogabban teljen el!


Ja, morbid a humorom, és ki se hagyhatnám: senki se él örökké...hehe... (BOCSI!!!)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook