Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyósokról fórum

Anyósokról (beszélgetős fórum)


31. Ekka (válaszként erre: 30. - 4726e582cf)
2006. jún. 1. 13:00
Én sem vagyok rosszban vele, csak az agyamra megy, hogy úgy kezeli a fiát, mint egy 2 évest. A kis lükim meg nem veszi észre....(vagy nem akarja):D
30. 4726e582cf (válaszként erre: 29. - Ekka)
2006. jún. 1. 12:58

Hát nincs nagyon ötletem. Nekem ez az első anyósjelöltem, akivel jóban vagyok :).

De tényleg csak azt tudod tenni, hogy nem veszel tudomást róla.

29. Ekka
2006. jún. 1. 12:56

Az én páromat olyan szinten befolyásolja az anyukája, hogy azt el sem lehet mondani... Mindenben tanácsot osztogat, mindenhez fűz valamit. Aztán a végén persze megjegyzi, hogy nem szól bele semmibe csak mondja...

Ilyenkor mit tehetek én? (azon kívül, hogy megőrülök:)))) )

28. 4726e582cf (válaszként erre: 27. - Ekka)
2006. jún. 1. 12:53
Hehe, ez mennyire jó :D.
27. Ekka
2006. jún. 1. 12:51
Van egy tuti és igaz mondás:)))) Lakj az anyóstól olyan messze, hogy nem tudjon papucsban átmenni!
26. szika
2006. jún. 1. 10:10

én már most sárkány vagyok! bibibííí..úgyhogy én már csak fejlődni tudok :)


Én anyósom is elég nagy állat De az egész rokonságuk. utáljuk is egymást keményen. De azért ha menni kell, akkor mindig felvesszük a dízsvigyort, és ezen álca alatt szúrkálódunk. nem is kicsit. :) De én már nagyon unom..primitívek és kész. Az első pár évben örök cirkusz volt belőle a párommal. Aztán egyszer volt egy balhé, és akkor bepattantama kocsiba, és hazaszáguldottam. Na jó...az első 20 km után már csak épphogy gurultam..higgadási célből. Azóta tudomásul vette, hogy ez nem így fog működni. Az lesz, amit én akarok, úgy, ahogy én akarom, és lehet szépen kérni, javaslatot tenni, sütni nekem békülős sütikét. Szóvl az utálat mellett azért rájöttek, hogy engem nem fognak rángatni, és nem fognak beleugatni az életembe, mert akkor nem megyek egy évig, és afiuk se nagyon...és az ugye nekik se jó. De azért mindig bepróbálkozik. Úgyhogy utálok is menni. nokák miatt meg már előre félek. De a pasek továbbre is tud erős maradni,a kkor nem lesz gond.

Csak ez is nehéz, mert ő is be van szarva tőlük. Pedig nem függ semmi a családjától. Pénzt nem adnak, támogatást nem adnak, szeretetet sem..akkor meg nem értem. Pláne, hogy ők tőlünk 80 km-re laknak. Detudjátok..a LÁTSZAT!!! Húúú az náluk nagyon fontos. Kifelé ölelgetés, majomkodás..meg hát csak a családom...aztn mögötte meg nulla tartalom. :(((

25. 4726e582cf (válaszként erre: 24. - Mothertiger)
2006. jún. 1. 09:55

Jaaaaj, mondjad még! Krrrrrr, kész vagyok ettől. Milyen emberek vannak :(((.

Még jó, hogy én anyósom messze lesz, nagyon jó fejnek érzem amúgy (már 3× beszéltem vele :), ebből kétszer ő hívott, majd legutóbb én). Örül nekem... furcsáltam is, de aranyos tényleg :). Már meg is vagyok hozzájuk hívva nyárra valamikor :). Hah, életében nem látott még, de hogy odavan :).


Nem irigyellek komolyan. MIért van az, hogy a nőkből sárkány lesz anyós korukra?

24. mothertiger (válaszként erre: 22. - Zoja)
2006. jún. 1. 09:41

Én is jóban vagyok apósommal! Ők valamikor elváltak, mikor a párom még pici volt. Anyósom azt se tudja, hogy apósom jár hozzánk. Szívgörcsöt is kapna. Ezért hamarosan meg fogja tudni az igazságot...:D

Fawkesgirl, és ez még csak a jéghegy csúcsa...

Egyszer betojt a fiam, na, majd ő tisztába teszi. Odakészítettem mindent, vártam. Levetkőztette. Csak meresztettem a szemem, amikor ráadta a rugdalózóját-pelus nélkül. Úgy kezdett vele sétálgatni a szobában! Szotyi 2 perc múlva ismét betojt, bele a rugdalózóba! Anyósom majdnem eldobta! Úgy felment a vérnyomásom, hogy azt hittem ott kapok agyvérzést. Ilyen és még durvább dolgokkal vagyok/voltam kénytelen szembenézni minden héten.

23. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - Mothertiger)
2006. máj. 31. 23:58
Juuuuuuuj... kész, nem hiszem el, hogy ilyeneket csinálnak az emberek... Mintha soha nem lett volna gyereke! :(((
22. zoja
2006. máj. 31. 23:41
Anyos szerint:csak a két gyerek miatt van velem a fia.Ha dolgoztunk és vittük a gyereket nyúzzuk.Ha nem vittük akkor lepesszoltuk,ha a férjemmel mentem féltékeny vagyok.ha nem mentem van valakim.Nekem mondja szigort a gyereknek,gyereknek anyád nagyon szigorú.Még jó ,hogy a gyerek nem hülye.És persze híj föl bármikor én segítek jó tanécsokkal.Persze ebbeen a családban olyan az élet mint egy igazi szappanoperában.De végre friss hús jön a családba .nősül a másik fia.Bár ez a menyecske mocskos módon lerendezi a mamát,amit én soha nem tetem meg mert az álnoksága ellenére nem akartam megbántani.Viszon simán kijelentgetem ,hogy szarul föz(de tényleg rémes)és ezzel jól betaláltam.Pici bosszú de édes,és nem túl gonosz.VISZONT! kárpótlás ,hogy apósom a legjobb barátom,apám,még ruhát venni is együtt megyünk,piacra,főzünk.Szóval imádom.
21. mothertiger (válaszként erre: 11. - 4726e582cf)
2006. máj. 31. 22:30
Én is hallottam már ezt. Hát, nekem is fiam van. De én nem akarok ilyen lenni, és nem is leszek ilyen, az tuti! Eszméletlen, hogy tanult ember létére milyen butaságokat csinál és mond! A legutolsó az volt, hogy talpra akarta állítani az 5 hónapos fiamat, és nagy fitymálón megkérdezte, hogy: "mindig így összecsuklik a gyerek"? És csak nyeltem, nyeltem az ehhez hasonló beszólásokat. Hát most komolyan, normális az ilyen???
20. 4726e582cf (válaszként erre: 19. - Eve20)
2006. máj. 31. 19:29

Értelek én, de senki nem tudott meggyőzni. Az esetleges apja meg... hah nem is lesz kertünk...

A párom mellett boldog vagyok, leszek. :). Gyerek téma meg, hát mindketten így gondoljuk, bár a döntés az enyém. Ha akarok, akkor lesz, de inkább hajlunk egy közös kutyára, mint gyerekre... Lehet szőrösszívűen hangzik, de így lesz valószínű. Sosem éreztem idejét, hogy gyereket szüljek avagy neveljek. És akárhonnan nézem 30 éves vagyok. Mindenki azt hitte, hogy jaaah, hát 20-21 évesen még tényleg így gondolja az ember, de majd benő a fejem lágya, és majd 25 évesen boldog anyuka leszek. Hát nem nőtt be ezek szerint. Már úgy hiszem nem is fog.

19. Eve20 (válaszként erre: 18. - 4726e582cf)
2006. máj. 31. 19:25
Persze kell, de attól, hogy annak a gyereknek nem lesz játszótere a kertben, hanem az apja épít neki kisházat, még boldog lesz hidd el. Mi elég csórók voltunk kiskoromban, mégis nagyon szép volt az az időszak. Szerintem a pénznél sokkal fontosabb, hogy foglalkozzanak egy gyerekkel, és nagyon szeressék:) Nem mintha a pénz nem lenne fontos, de nem minden. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rosszul döntöttél, mint mondtam megértelek. Az a lényeg hogy boldog légy:)
18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - Eve20)
2006. máj. 31. 19:16

Köszi :))

Én is megértem azokat, akik válallják a gyereket. Persze kell hozzá egy biztos anyagi háttér... amit én talán soha nem bírnék megteremteni...

17. Eve20 (válaszként erre: 14. - 4726e582cf)
2006. máj. 31. 19:13
Hát igen. Ez a tipikus karrier vagy gyerek dilemma. Mindenki maga dönti el melyiket válassza. Én téged is teljesen megértelek.
16. 4726e582cf (válaszként erre: 15. - E71af41436)
2006. máj. 31. 19:07
értjük :))))
2006. máj. 31. 19:06
én csak egy szót írok ide anyósomról. és ezzel mindent el is mondok róla: ostoba
14. 4726e582cf (válaszként erre: 13. - Eve20)
2006. máj. 31. 19:04

Értem én ezt az oldalt is. Most is rám van bízva a döntés, de így döntöttem. Nem szülök ebbe a világba gyereket. Szerencsére a párom ugyanígy gondolja. Mekkora dilemma volt, hogy hogy mondjam el Neki ezt, és szerencsére ő hozta fel, félve, hogy majd én mit szólok ehhez. Mindketten megnyugodtunk, hogy ezért nem fog a kapcsolatunk tönkremenni.


A másik vagy többedik dolog meg az, hogy grafikus / fotósként soha nincs egy perc nyugtom sem. Ha meg szülnék, akkor a fotózás lenne az első, amit fel kéne adnom, aztán a grafika is. Utána meg nagyon nagyon nehéz lenne vagy lehetetlen lenne visszarázódni. Arról nem is beszélve, hogy ha kihagy az ember jókora időt (mert ugye a gyerekhez idő kell, míg mehet oviba vagy bölcsibe), akkor ebben a szakmában elfelejtik. Igaz én országot fogok váltani (remélem hamarosan), de eleinte nem a gyerek kérdés lesz a legnagyobb gondunk, és persze, ahogy látjuk később sem.

13. Eve20 (válaszként erre: 12. - 4726e582cf)
2006. máj. 31. 18:52
Hát érdekes filozófia:) Én nem tudnám elképzelni az életemet gyerek nélkül..de persze ez a ti döntésetek.
12. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - Eve20)
2006. máj. 31. 18:50
Nem nem távoli, de nem szeretnék. Vagyis nem szeretnénk. Páromnak van egy nagy fia, úgyhogy Ő nem szeretne másik csemetét. Én meg láttam, hogy anyum hogy van a lányaival... Nem akarok én is ilyen dolgokat vágni a gyerekem fejéhez. Amúgy meg ebbe a világba nem hiszem, hogy jó ötlet gyereket szülni. Minden tiszteletem azoké, akik megengedhetik maguknak a gyerekvállalást.
11. 4726e582cf (válaszként erre: 7. - Mothertiger)
2006. máj. 31. 18:47

Hát nem irigyellek, az biztos! Miért is szól bele a Ti életetekbe? :(( van sajátja...

Amúgy nekem egyszer anyum azt mondta, hogy az az anyós mind halálosan féltékeny, akinek fia van. Azaz a fia választottjára, mert az a nő "elrabolta" tőle a pici fiát. Hát, :((((.

Sajnálom, hogy így nevelték fel a párodat, és Ő meg tart tőlük :(((.

10. Eve20 (válaszként erre: 9. - 4726e582cf)
2006. máj. 31. 18:47
Ja így hogy messze van, biztos a nyugalom:)))Te egyébként szeretnél majd babát? Vagy még az a távoli jövő?
2006. máj. 31. 18:44

Az én leendő anyósom jó arc :), bár még csak telefonon beszéltem vele, de nagyon édes, amolyan nagymamás :). Igaz nem érti a pici fiacskáját, hogy nem bír kikötni egy nő mellett, de azt mondta, hogy úgy látja ez az utolsó döntése, mármint én, így végre valahára lenyugszik. Álítólag rajongva mesélt rólam Neki, majd ezér hívott engem fel az anyós :))). Behalok ezen a családon komolyan, annyira édesek.

Gondok sem lesznek vele :), mivel jó messze leszünk tőle, bár nem hiszem, hogy bármibe is beleszólna valaha is. :))

8. Eve20 (válaszként erre: 7. - Mothertiger)
2006. máj. 31. 18:40
Hát mit mondjak nem irigyellek!:( Biztosan nagyon nehéz lehet. Ehhez is nagyon-nagy szerencse kell!:(
2006. máj. 31. 18:35
Pár alkalommal már megjegyeztem, hogy anyósom egy idióta állat. Abszolút nem tud bánni a kisfiammal! Állandóan bírálja minden tettünket, terveinket lefikázza, nekem célozgat arra, hogy a gyerek esetleg nem a páromtól van. Amikor székrekedése volt picúromnak, szappanból akartak neki kúpot készíteni a dédivel. Volt már olyan, hogy kicsi Kálmit a bokájánál fogva emelte fel, azt hittem, lesózok neki egy olyan fülest, hogy megbolondul. Ehelyett csendben tűrtem, a múlt hétig, páromra való tekintettel. Nem hiszitek el, de Kálmit--a páromat-- is úgy nevelték fel, mintha egy utolsó állat volna. Ő meg tart tőlük, sose mert vitatkozni. Megelégeltem már ezt az egészet, és a sarkamra álltam, nehogy már úgy beszéljen velem ez a hibbant nőszemély a saját házamban, ahogy neki tetszik! Egyébként a történéseknek még csak a töredékét sem írtam le, mert betelne vele egy egész oldal. És sajnos még csak nem is túlzok...
6. rika (válaszként erre: 5. - Eve20)
2006. máj. 31. 10:04

Eve20

Nekem még nincs gyerekem, de látom mit művelnek a párom hugának a gyerekével. Ha a gyerek ellentmond az anyjának ők mellé állnak. Ha az anyja valamit nem enged meg a gyereknek az nekiáll hisztizni és a nagyszülők valamelyike megcsinálja/megengedi neki. Mondok egy példát: boltba akart(!) menni a gyerek a nagypapával biciklivel. Az anyja mondta neki, hogy ne biciklivel menjen mert el fogják lopni. Nekiállt hisztizni, hogy ő biciklivel akar menni csapkodott, üvöltött mire a nagyszülők nekiestek a lányuknak, hogy miért nem mehet a gyerek biciklivel és elment a nagypapával boltba biciklivel. Na az ilyenek miatt én biztos nagyon összefogok veszni anyósékkal.

5. Eve20 (válaszként erre: 4. - Rika)
2006. máj. 31. 09:59
Miért miben gondolkodnak máshogy mint ti? Nekem anyósom egyszer-kétszer próbált beleszólni, de simán le lehetett szerelni, úgyhogy nem volt gond. Olyanokba akart volna, hogy minek szoptatom, miért nem adok neki enni ezt meg azt (ami nem lett volna a korának megfelelő) de értett a szóból és leállította magát. Egyébként aranyos nagyon, csak ő még a régi babagondozási elveket ismeri.
4. rika
2006. máj. 31. 08:41
Az én anyósom is nagyon aranyos. Kicsit félek, hogy mi lesz ha lesz gyerek. Teljesen más felfogással nevelik a lányuk gyerekét mint ahogy én nevelném az enyémet. Biztos lesz ebből konfliktus bőven. Nektem nem szólnak bele az anyósok a gyereknevelésbe?
2006. máj. 31. 08:09
Nekem is szerencsém van, nagyon jóban vagyunk, (bár a páromnak nem az igazi anyukája)! Lehet ezért, vagy csak nagyon szimpi vagyok neki, de ha valami nézeteltérés van a párom meg köztem, mindig mellém áll, bár mondjuk az apósom is inkább a kicsi fiát szokta csitítani!:)
2006. máj. 31. 07:03
Nekem szerencsém van anyósommal, nem nagyon tér el a véleményünk semmiben, vagy ha mégis, azt meg tudjuk beszélni. Ti hogy vagytok ezzel?:)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook