Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyósokról fórum

Anyósokról (beszélgetős fórum)


211. özvegy
2007. máj. 29. 19:23
Nekem 2 anyósom is volt, meg nagyanyósom is. Mindegyikkel jól megvoltam. Nem bántottuk egymást sőt szerettük egymást, kár hogy már egyik sem él. Sőt amikor a második férjem meghalt, az anyósom nagybeteg volt parkinzon kóros, ő is az én második gyerekem lett, szerintem az élete végén nem is tudta már hogy én most a gyereke, vagy a menye vagyok. Amikor tiszta időszakjai voltak még ő szorgalmazta, hogy keressek társat, de én nem akartam. Én még nem vagyok anyós, de jár ide egy fiuka a lányomhoz, aranyos, segitőkész. Sokat szoktunk beszélgetni a világ minden dolgáról és a záramat is megcsinálta. A konyhamüvészet területén sokat tanultam tőlük, a lányom szokta kérdezni, hogy ezt a kaját most melyik anyósodtól tanultad, átadom neki ezt is, hogy tisztelje és legyen segitőkész a leendő anyósával. Szerencséje van nagyon jó a viszonya vele. Azért hallottam én igazán rossz anyós-meny viszonyokat és látok is a környezetemben, ugyhogy nekem mázlim volt.
210. erikpipi (válaszként erre: 207. - D64f9951e2)
2007. máj. 29. 17:15
Vidd magaddal legközelebb sétálni....:)
209. fidenae
2007. máj. 29. 17:07
én csak azt tudom mondani, hogy előző anyósjelölt egy hárpia volt...viszont a mostani anyósjelölt egy tündér!!! Álmomban sem gondoltam h lesz jófej anyós...XD
2007. máj. 29. 10:05
Anyósom nagyon igyekszik. A gyerekei jelentik számára az életet. Persze vannak konfliktusok, de amióta elköltöztünk, azóta sokkal jobb a helyzet. Hál' Istennek jól kijövünk! Apósom egy aranyvirág!!!! Igazi nagyapó stílus, csendes és megbízható!
2007. máj. 29. 06:37

meg tudnék őrülni, amikor kimegyek a konyhába, anyósom máris a nyomomban van, lesi, mit csinálok, miért csinálom, kinek csinálom, miből csinálom... ha kaját készítek, minek készítem, mit készítek, miből készítem, mikor ott van a hűtőben a sok kaja, ő minek főz, teljesen megsértődik, és az agyamra tudna menni ilyenkor!!!

vasárnap este elmentünk egy kicsit sétálni. erre hétfőn reggel kérdi, "hol voltatok tegnap este, csavarogni?" mondom, hogy "igen, kicsit kimozdultunk." "de a városban?" mondom hogy "igen". de nem a rendezvényen, ugye? mondom, hogy nem. azért sem mondtam meg neki, hol voltunk ;-)

ha nincsa adás a tvben, rögtön jön be a szobába, hogy "nálatok sincs? miért nincs? meg kéne nézetni azt az antennát"... stb...engedélyt kell ám kérni az antenna miatt a műszaki osztálytól (de ezt már vagy ötödször halljuk tőle, miközben beszéltünk az önkormányzattal, és nem is kell engedély a homlokzati felszereléshez, papírunk is van róla...:) ...én már ezektől a dolgoktól is begőzölök!!!

2007. máj. 29. 06:22

Régi mondás de igaz "az anyós úgy jó ha porhanyós" :))

Már félek, hogy én milyen leszek! 21 éves a nagy fiam....

2007. máj. 29. 02:09
Szerencsére messze laknak anyósék. De após a gáz inkább.
204. maca29
2007. máj. 12. 18:15

20 km-re lakik, nagyon jó távolságra van. Papucsban nem tud átjönni.:-))

Egyébként nem nagyon érdekli az unokája.

203. age11
2007. máj. 7. 21:11
Az én anyósjelöltem kitalálta, hogy menjünk együtt négyesbe nyaralni. Hááááát hogyneee.
202. Anett83
2007. máj. 7. 13:36
Dávidnak is most lesz 25-én a szülinapja.Remélem a közelünkbe se jön.Én nem tudom megbocsátani neki azt a sok rosszat.Egyszer mentünk a párommal anyukámékhoz Békés-megyébe,és mielőtt elindultunk még utánunk kiabált a garázsba,hogy:"Remélem,beled.glötök a Dunába!" Anya az ilyen?Mert hogy engem bánt,de a saját fiának ilyet kívánni...
201. Cinka
2007. máj. 7. 01:05
Egy friss anyós sztori: felhívott a drága mama, hogy eljönne az unokája első szülinapjára (hál isten jó messze lakik).Jól van, jöjjön ( a fenének hiányzik). Azt mondja a telefonban: hát sajnos, még egy kis ruhácskát se tudok ám vinni neki, mert nem tudom, mekkora és hát nyugdíjas vagyok...( gazdag piacos - játékokat és gyerekruhát is árul). Jájjj azt se tudtam, sírjak vagy nevessek :ppp
200. 4c35511f0b (válaszként erre: 194. - Anett83)
2007. máj. 6. 22:38
Nem semmi...kár, hogy sok ilyet hallok.
2007. máj. 6. 22:17
Hú én mázlista. Nekem az anyós inkább anya.:))
198. Bubbaboo (válaszként erre: 188. - Mothertiger)
2007. máj. 6. 22:06
Ezt még olvasni is borzasztó volt! Mi volt a betegsége a kicsi fiadnak?
2007. máj. 6. 21:26
nem a zsánerem
196. pankim (válaszként erre: 194. - Anett83)
2007. ápr. 23. 17:55
Őszinte részvétem! Olvasva a történeted, mintha én írtam volna. Sajna velem is velünk is hasonlóan történtek a dolgok. A mai napig nem "kedveltük" meg egymást.Szerencsére nagyon rendes férjem van ő mindig megvédett, kiállt mellettem. Idővel rájöttem, hogy nem kell, hogy mindenki szeressen, nem kell mindenkinek megfelelni. De még, hogy engem nem, de az hogy még az unokáját sem szereti az a borzasztó.
195. KIRA7 (válaszként erre: 191. - F62f15f10e)
2007. ápr. 23. 17:41
nem cserélünk?
194. Anett83
2007. ápr. 23. 16:30
Az én anyósomra nem igazán találok jelzőket.Nyáron lesz 3 éve,hogy együtt vagyunk a párommal.Mivel nagy volt a távolság köztünk,odaköltöztem hozzá.Persze mondanom sem kell,eleinte ment a nyalizás ezerrel,munkát is találtam,igaz,először csak 4 hónapig,utána 3 hónap munkanélküli,majd ismét meló.A párom ezalatt végig dolgozott.Csak furcsa volt,hogy alig költöttünk magunka valamit,máris elfogyott a fizetés.(Megjegyzem iszik,cigizik,mellette gyógyszereket szed)Mikor aztán azt mertem javasolni,hogy legyen teljesen külön a kassza,természetesen a rezsi ránk eső részét kifizetjük,akkor már én voltam a b.dös k..va.Mindenkinek azt mesélte,hogy ő tart el bennünket a havi 48ezres fizujából(takarítónő).Akkoriban a párom kb.75 ezret keresett,és ebből még akkor is kijöttünk,mikor én nem találtam munkát.Utána ehez hozzá jött az én kb.60-am.Lehet,hogy hülyeség,de nálam akkor telt be a pohár,amikor az én konzervbabomból csinált magának babsalátát.Ez volt 2005 május 2-án.Kirakott bennünket a 3 szintes házból.Azt mondta,3 nap után könyörgünk neki,hogy visszamehessünk.Mi meg mentünk inkább havi 50-ért albérletbe,de még így is több pénzünk volt,mint amikor közösen laktunk.(azóta van saját házunk és kicseréltük a párom 18 éves kocsiját is egy fiatalabbra).2005 októberében kiderült,hogy terhes vagyok.Neki szándékosan nem szóltunk.Rá 3 hónapra a sógornőm is terhes lett.(a páromnak egy öccse van).A "drága mama" egy 20km-rel arrébb fekvő falu egyik boltjában tudta meg tavaly márciusban (akkor voltam 7 hónapos),hogy nagymama lesz.Amikor szültem,direkt kértem mindenkit,hogy még véletlenül se engedjék meg neki,hogy bejöjjön a kórházba.Mégis bejött.Szülés előtt egy héttel még a sógornőm meg én avoltunk a világ r.bancai,és csak azért kellettek nekünk a fiai,hogy felcs.náltassuk magunkat.A trágár szavakat szó szerint idéztem.Akkor látta Dávidot 3-szor.Hozott mindenféle hülyeséget,amiket én azonnal haza is küldtem.Azóta sem vittük fel hozzá Dávidot,aminek nagyon örült,mert "így legalább nem kell arra a kis kölökre költenem a pénzem,megmarad magamnak".
2007. ápr. 23. 00:00

Volt idő, amikor a szent asszony nagyon felbosszantott. Annyira, hogy a húsvéti ünneplés kellős közepén kb 10 perc alatt összepakoltam, s a 3 kicsi gyerekemmel elindultam a vasútállomásra. A kedves fiának felajánlottam, hogy nyugodtan maradjon a drága anyukájával. (Csak 2 nap múlva terveztük a hazautat.)

Még nehezen viseli, hogy nem ő választott párt a kedvenc fiának.

Javíthatok a kedvén:))))

192. ec63a7fc29 (válaszként erre: 186. - C8abec8c04)
2007. ápr. 22. 23:54

Kedves Levendula! Nem olyan egyszerű a sírba kerülni. Ki kell érdemelni.


Bár lehet, hogy egy após nagy segítség. Te sem bírsz vele?

2007. ápr. 21. 13:41
Az én anyósom semmibe se szól bele, az se érdekli, hogy a világon vagyunk e.
190. mothertiger (válaszként erre: 189. - KIRA7)
2007. ápr. 2. 23:12

Megfogott ez a mondatod: "Elpanaszolta hogy szerinte ő azért beteg mert 40 éves kora óta nincs szexuális élete."

Itt a válasz. Valószínűleg kezesbáránnyá változna, ha valaki jól .... Már ha ilyen körülmények közt találna magának férfit...

189. KIRA7
2007. márc. 29. 11:27

Az én anyósom tpikus pszihiátriai eset!Ha van köztetek pszihológus kérlek analizálja nekem az alábbiakat.Egy koszfészek.A nem mi vagyunk a lakásért...gondolkodása van.trehány is.A fiát nem engedte megnősülni míg ő él.De 5 évesen a fiát intézetbe rakta.Fontosabb volt neki a saját élete.Az ura is 18 év után elhagyta.A másik fia is.Egész nap döglik,sorozat hegyek,tiffany,romana,"szakkönyvek",egyedül fekve kanaszta.Napi 6-szor bőséges étkezés./ő fogyni akar/.Jön a család és szeretet szöveggel.Fogalmam nincs miről beszél.Megpróbál hülyének nézni mindenkit.Jó anyának tartja magát és nem tudja miért hagyta el az ura.Szerinte ő mindent jól csinált.Egyszál bugyogóba és melltartóba flangál a férjem elött mintha ez természetes lenne.eleinte engem kukkolt.Még este 9-kor is benyitott a szobába valami ürüggyel.Elpanaszolta hogy szerinte ő azért beteg mert 40 éves kora óta nincs szexuális élete.Most 64.éves.De az ura sem tudta kielégíteni neki sose volt jó.Ezért a z urát hibáztatja.

Na röviden ennyi.szerintetek van mit szeretni rajta?ha nem büntetnének....

2007. márc. 27. 09:47

Utolsó hozzászólásom óta sok minden történt.

Beteg lett a kisfiam. Mikor úgy tűnt, hogy meggyógyult, ismét visszaesett a betegségbe. Mivel én is elkaptam tőle, testileg-idegileg teljesen kikészültem, főleg az átélt élmények (szirénázó mentőautó, infuzió, kikötözték kisfiamat) miatt.

Nem tudtam máshoz fordulni, pár napra odakéredzkedtem anyósomékhoz, akik egyetlen szó nélkül befogadtak a gyerekkel együtt.

Ottlétem alatt kiderült, hogy anyósom még mindig azt hitte, hogy utálom, pedig a tavaly nyáron már úgy-ahogy lerendeztük az egymás közti ellentétet. Sok félreértésből még több lett, ezért ismét elbeszélgettünk, skerült is tisztázni a legtöbbet.


Aztán a kisfiam sajnos megfertőzte őt is, meg a dédpapáját is, ezért haza kellett jönnünk. Természetesen ottlétem alatt kaptam kioktató jellegű beszámolókat is, de rájöttem, hogy már az is kielégíti őket, ha bőszen bólogatok, ezért a békesség kedvéért ezt teszem. Amiről nem tudnak az nem fáj, úgyhogy ennyi.

Sose gondoltam, hogy ilyen rendesek is tudnak lenni...

187. 4b6a2525df (válaszként erre: 186. - C8abec8c04)
2007. márc. 26. 15:18

Kizárt. Az csak egy pasi. Na vele szemben házisárkányoskodhatsz. Én is ezt tettem vele. Mindig piszkálta az anyósomat, én meg jól kiosztottam a fejét. Egy idő után már nagyságos asszonynak hívott. Anyosom szokta volt mondani, hogy amikor eljöttünk egész héten rám panaszkodott neki, ő meg jót mosolygott magába. De persze amikor beteg lett, akkor én lettem a kedvenc menye. Úgy igazándiból a magam módján szerettem őt, csak azt nem tudtam elviselni ahogy az anyósomat ugráltatta. Engem is megpróbált, de nem jött össze neki, így kénytelen volt maga megcsinálni a dolgait, persze amig egészséges volt. 10 éve meghalt, de néha ha hazamegyünk anyósomhoz még mindig hiányzik.

Szóval kapd csak el az apósod frakkját!!

2007. márc. 21. 18:24
Azt hiszem, az apósom fog a sírba vinni!! :D
2007. márc. 20. 23:25
az én anyósom nemélt velünk lehet hogy azért szerettem de nem szólt bele semmibe csak egyre azzal nyúzott minket hogy nemakar addig meghalni mig nemlátja az unokáját.hát meglátta rá kétévre meghalt. végul is szerettem nékunk nemtett keresztbe soha.az én fiam28,-év.s és én megpróbálok "jó anyós lenni" nem hagyok szónélkül mindent,de szeretettel meg lehet magyarázni mindenkinek hogy hogylenne jobb.ha valamit nem tud mégis nálam jön nem az anyjához pedig egy utcában laknak.
184. tündibündi (válaszként erre: 183. - Sinka györgyné)
2007. márc. 20. 22:14
ez nagyon helyes, így kell ezt felfogni. nekem is két fiam van és nem szeretném, hogy egyszer majd miattam veszekedjenek a leendő feleségükkel.
2007. márc. 20. 19:51
Én 10 évig éltem együtt az anyósommal,rengeteget vitatkoztunk és sokat sirtam,végül amikor összeköltözött egy férfival megváltozott de nem sokáig élt azután,elég sokat ivott és beteg lett.abban az időben ö is másképp viselkedett mint azelőtt.én igyekszem jó anyós lenni ha lehet nem szólok bele a fiam házasságába,tanácsot esetleg adhatok de mindent ugy csináljanak ahogy ők jónak látják.
2007. márc. 20. 19:35
Az enyém meghalt. Amíg élt piszkált, mégis sajnálom a párom miatt, hogy már nincs.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook