Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyósokról fórum

Anyósokról (beszélgetős fórum)


271. Orsy27 (válaszként erre: 270. - Munya)
2007. aug. 24. 11:39
Szia!Mi 3 éve vagyunk együtt, 1 hónapja volt az esküvőnk, de anyósomból már most nagyon elegem van!Nem bírja magát túltenni azon, hogy a fia megnősült! FÉLTÉKENY! Mindenbe belszól, parancsolgat, beosztja a pénzünket, stb...Az Ő családjuk gazdagabb, mint a miénk, na ezt is rendszeresen a fejemhez vágja. Anno, fősuli alatt felvettem a diákhitel, s a tartozásomat (mivel lakáshitelt akarnánk felvenni), most a nászpénzből ki szeretnénk fizetni. Ennek anyósom is nagyon örült eleinte...Tegnap mit kaptam a fejemhez? Csak fogjam be a szám, semmibe ne szóljak bele ami a Kettőnk dolga, hiszen én csak adósságot hoztam ebbe a házasságba...Az Ő családjuk nagyobb, mint a miénk, pénzt is többet kaptunk tőlük nászajándékba, s megkaptam azt is, hogy az Ő családja fizeti ki az én hitelemet...Párom mellettem áll, de ember legyen a talpán, aki túl tudja üvölteni anyósomat! Borzasztó nőszemély!!! :((
270. Munya
2007. aug. 24. 09:49

Én már mindent megpróbáltam! A páromat néztem, hogy még is csak az ő anyja, én vagyok a fiatalabb, alkalmazkodtam eddig (7 éve), de mostmár elegem van!

Most olvastam végig a fórumot. Rengeteg hasonlóság van. Ezt tuti hogy tanítják valahol. És nem általánosítok!!!!

269. keju 72 (válaszként erre: 268. - Munya)
2007. aug. 24. 09:20
És ez még csak a kezdet, most itt a lehetőség hogy ne engedj neki mert ezután még rosszabb lesz ha magadra hagyod kapni tudodm mit beszélek 15-éve van anyósom.
268. Munya
2007. aug. 24. 09:13

Sziasztok!


Nekem még nem az anyósom, de már elegem van belőle. Talán a mai volt az utolsó csepp a pohárban. Kész vagyok!! :(

267. keju 72
2007. aug. 18. 14:28
Úgy látom tegnap óta mindenki megszerette az anyósát.
266. keju 72 (válaszként erre: 264. - F62f15f10e)
2007. aug. 17. 14:31
Remélem én is jobb leszek mint az enyém.
2007. aug. 17. 13:45
Huha ez egy jó fórum.
2007. aug. 17. 13:43

az enyém ...

én remélem különb leszek

2007. aug. 7. 00:17
Anyós akkor jó ha porhanyós!!! Főleg azok akik az igazi házisárkány módjára bánnak a menyükkel! Mit nem adnék én is azért, hogy porhanyós legyen már minél előbb!!!
262. Sünciné (válaszként erre: 258. - 1fac006bb4)
2007. aug. 2. 06:53

Kedves Ildikó!

Őszintén sajnállak. Tudom könnyű mondani de most csak Magaddal és a kisbabáddal kell törődnöd. Egyszerűen nem értem, hogy fér emberekbe ennyi gyűlölet. Nem kell, hogy szeressen de ne is ártson!!

Az első anyósom Nekem is borzasztó volt. Hála az égnek a mostani - illetve a leendő novemberben lesz az esküvőnk- egy tünemény. Imádjuk egymást. Mindenkinek ilyen anyóst kívánok.

2007. júl. 20. 14:47

Már hetedik éve, hogy az anyósom átjön karácsonykor. Idén újítunk. Beengedjük. (Woody Allen)


Elnézést az anyósoktól, csak tetszik ez az idézet. ;-)

260. 104bdd8c43 (válaszként erre: 258. - 1fac006bb4)
2007. júl. 17. 22:51
Te szegény!! Előre részvétem ahhoz a famíliához neked is!! Írasd le az anyósjelölteddel azt amit a lelendő unokájáról mondott! Még a későbbiek folyamán lehet szükséged lehet rá!! Amennyire csak tudod tartsd távol magad tőle!! Ne idegeskedj a babával, el sem hinnéd mennyit ártasz vele neki! Nekem ezen terhesség alatt elszenvedett stressz miatt hiperaktív a gyerekem! Ja és a sok stressz amit okoztak a szoptatást lehetetlenné tette, 3 hetes korától tápszeres a fiam a jóvoltukból! Ha a párod is így áll hozzá eszedbe se jusson feleségül menni hozzá, sőt még a gyereket se engedd a nevére venni!! Én nemrégen írattam át a fiamat az én családi nevemre!!Ezeket fogadd meg!! Rengeteg idegességtől óvod meg magad és a babádat is! Inkább neveld fel apa nélkül nyugodt körülmények között mint ilyen helyzetben ahol a párod is az anyja mellett áll!! Tagadd le azt is, hogy tőle van ha úgy alakul! Ha segítség kell írj privát levelet!! Én ilyen téren már tapasztalt vagyok! Szeretnék segíteni ne járj úgy mint én!
259. Donina
2007. júl. 17. 14:56
Hm! Az érem két oldala. Én elég jól elvagyok vele. Ritkán összekapunk és ennyi. Azthiszem jól kezelem a dolgokat. A férjemről: már én szólok neki, hogy ugyanmár voltál v. hívtad a szüleidet? Bár azt nem csípem, ha vmi kell nekik és azt azonnal akarják. Erre mondom, hogy adj uram isten azonnal. Vannak hibái, nekem is. Így kerek a világ.
2007. júl. 17. 14:24

Csatlakozom az anyósgyűlölőkhöz. Olyan sokat ártott már nekem, pedig még nem is az, csak jelölt, hogy föl se bírnám sorolni.

4 hónapos terhes vagyok és mindent megtesz, hogy megkeserítse az életem. Talán kezdjük ott, hogy a páromat egy kis negatív pszihológiával(eü dolg az anyós) rávette, hogy mondja le a szeptemberre tervezett esküvőnket. Abban is biztos hogy nem a fiáé a gyerekem, mert hallott rólam régebbi dolgokat. De azt is tudja, hogy nem lesz egészséges a gyerekünk mert én felelőtlen vagyok és egy ilyen nőnek nem születhet egyészséges gyereke.A legdurvább az volt, mikor ultimátumot adott a fiának(1 hetet), hogy csináljon a volt menyasszonyának gyereket, mert ő attól akar unokát, amit én szülök az nem lesz senkije, nem is fogja érdekelni meg szeretni se. És ha majd megszülök beszél velem. Azért nem előtte, nehogy miatta elvetéljek!! De abban is biztos, hogy édesanyámék lakásfelújítását a párom finanszírozta, holott semmi köze nem volt hozzá.

A legszörnyűbb az egészben a párom. mert észre sem veszi hogy az anyja hogy irányítja, sőt, mikor kifejtettem a véleményem arról, hogy ha megszülök látni sem akarom az anyját, még messziről sem és jobb ha nem gondolja meg magát, mert nem fogom a gyerekem közelébe engedni, akkor azt mondta, hogy addigra majd megváltozik és ha meglátja az unokáját, akkor majd meggondolja magát. Hát kösz nem kérek belőle. És nem tudom, hogy hogy várhatja egyáltalán el tőlem a párom, hogy lenyeljem azt a sok sértést meg gyűlöletet, amit kapok tőle, csak azért mert "mégiscsak az unokája lesz"és neki, mármint a páromnak is lesz beleszólása, hogy mikor látja és mikor nem. Már bocs de a faszom ki van mind a kettővel. És ezek után még minden hétvégén elmegy hozzá beszélgetni meg meghallgatni az újabb rólam szóló pletykákat.

2007. júl. 17. 00:30

A mai eszemmel soem mentem volna férjhez!! Az a família ahova bekerültem (volna, ha befogadnak) egy átok! A szegény kisfiam issza a levét az egésznek. Ezt meg fogom szüntetni! Az apját már tönkretették, a fiamat nemadom!!!!



Hogy kik ők?? A pásztói Remenyik família! Azért írom le, hagy tudja mindenki milyen aljas kétszínű patkányok! A gyerekemnek a szülés alatt a szeretö apai nagymamája a halálát kívánta! Ez komoly! A nővérek és a betegek akik halloták azok mondták el! Na erre mit lehet mondani??

256. 104bdd8c43 (válaszként erre: 255. - Edit_kerekes)
2007. júl. 17. 00:20
Szivemből szóltál!!! Teljesen egyetértek!! Néha úgy megcsapnám... de annyira gebe, félek nehogy puzzle legyen belőle..XD Mert ha én elkapom egyszer akkor a sebészeten úgy fogják összerakni mint puzzle-t! Van kb 40kg benne..vasággyal együtt. A 4 éves fiamban is több erő van mint benne!
2007. júl. 13. 20:14
Kűlőmben,nekem is elegem van anyosombol,meg az egéssz fajtájukbol!!!!!!!!!Annyira utálom őket,hogy nem is birok rájuk nézni.
254. edit_kerekes (válaszként erre: 249. - Mothertiger)
2007. júl. 13. 20:12
Szia.Igazad van,én is utálom amikor a fiam bűdős a nyáltol,annyit csokolgassák anyosomék.Ettől még te nem vagy kényes,főleg ha a kicsinek olyan érzékeny az arcbőre.
253. 4b6a2525df (válaszként erre: 251. - Deák leila)
2007. júl. 13. 19:19
Ta csak a babákkal törődj :) Sógórnőd hogy áll a kérdéshez? Melletted vagy ellened van?
252. 4b6a2525df (válaszként erre: 251. - Deák leila)
2007. júl. 13. 19:18
Te csak a babákkal törődj :)) Sógornőd hogy áll a kérdéshez?
2007. júl. 13. 16:56

Az én anyósom egy megátalkodott csúf gonosz boszorkán!

Folyton hergeli a férjem ellenem,sőt a belgiumban élő sogornőmet is a férjével 1ütt.

Ikrekkel vagyok várandós,amire Ő fittyet hány és folyton idegesít,amitől rendszeresen görcsölök és keményedik a pocakom.

de azt már amikor a 6. hétben voltam,volt esze mondani,hogy:"Vigyázz az unokáimra!".A szemét,mindent birtokolni akar,az összes mondatában szerepel a birtokos névmás.A 32 éves,2 méteres férjemnek azt mondja,hogy:"kisfiam"...

Már olyanokat is mondott,"hogy a feleségedtől távol,titokban találkozzunk,kisfiam",nem mintha én valaha is mondtam volna,hogy ne menjen..

És egy igazi antinő!Úgy néz ki mint 1 pali,de komolyan!És úgy is viselkedik!

Olyan jó,hogy nem vagyok egyedül!:-))

250. anngi (válaszként erre: 249. - Mothertiger)
2007. júl. 13. 16:30
szerintem ezt eloszor a ferjednek mond el es a gyerekszempontjabol bitos tudja mi a jo tedd oda hogy A FERJED SZOLJON AZ ANYARA mert igy ha a fia mondja maskep veszi fel ha lehet vele beszelni ha igy se megy akkor nyomatekosan mond meg es kesz en igy rendeztem el allandoan mikor azt mondtam nem az nem is volt te es a ferjed is legyetek hatarozotak majd meg szokjak
2007. júl. 13. 16:16

Kisfiam arcbőre ekcémás. Most a nyár elejével kicsit enyhültek a tünetei, megszűntek a kiütések, a pirosság.

Anyósom hetente 2-3 alkalommal elviszi a gyereket hozzájuk, aminek nem örülök, de neki nem lehet dolgokat elmagyarázni, mert sík...

Újonnan, mióta ilyen gyakran jár hozzájuk a gyerek, ismét előjött az arcán a kiütés, be is pirosodott az arca. Nem vagyok genyó, nagyon sokszor jeleztem, hogy nem kellene állandóan puszilgatni az arcát, mindhiába. Nagyon nehéz megállni nyilván, de a gyerek érdekében meg tudom. Szóltam tegnap anyósomnak is, hogy legyenek szívesek ne csókolgassák agyon a gyerek kicsi arcát. Két perc nem telt el azután, hogy szóltam, anyósom megint falta.

Minden ilyen látogatás alkalmával büdösen hozzák haza a gyereket, bűzlik az arca a nyáltól.

Kényesezzen le aki akar, nem izgat, de ez már kicsit sok nekem. Hiába van bekenve az arca kenőccsel, oda se neki. Ha többször szólok, akkor meg én leszek a köcsög. Hát hogy is van ez?


A másik meg az, hogy nem hiszem, hogy az ilyen betegséggel küzdő gyerekek számára megfelelő "játékszer" a kutya vagy a macska. Anyósoméknak van egy kutyájuk, és folyton rámásztatják kisfiamat, ráadásul nemrég beszereztek egy macskát is...


Nyilván rajtunk áll, hogy hol szabunk határt, de mi legyen azokkal, akik leszarják ezeket a határokat?????

248. anngi
2007. júl. 13. 16:01
ne bantsatok az anyosokat ti is lesztek azok ,en mindig igy gondolkodom ,de szerintem legjobb oszinten megbeszelni a problemat en mai napig megmondom neki kerek perec ,es tudja hogy tanacsot nem fogadok el csak kalacsot ez a szavam jarasa azert vagyunk ketten a parommal hogy beszeljuk meg nem kel egy harmadik szemely , de ez ervenyes anyukamra is ,mert sokaknal az van hogy jaj anyos bele szo de anyut meghalgatom es itt kezdodik a baj egyiket se mindegyik anyos nem kel elfeledni es szerintem mindket oldarol jo a kapcsolat nekem van a legjobb anyosom mondom en s igy velekedik a ferjem is az en anyukamrol, szerintem rajtunk all hogy hol szabunk hatart az anyosoknak es anyaknak
2007. jún. 25. 20:05
Hmmm, Ancsika, sovány vígasz, az tuti...:(
2007. jún. 25. 12:47

Háát, én nem akarok rosszakat írni, de néha nekem is tele van a púpom! Csakhogy anyós mellé még ott van a két testvér is!!!!:)

De legalább az vígasztal, hogy nem csak nekem vannak ilyen problémáim!

245. Orsy27
2007. jún. 25. 12:23

Köszönöm soraitokat! Csorieva: Tényleg le kéne ülnöm vele beszélgetni egy kicsit! Lehet, hogy akkor végre elmondá, hogy tulajdonképpen miért is nem csíp engem, s miért "piszkít" bele folyton a kapcsolatunkba!

Benvik: Egyetértek azzal, amit írtál, én is így látom a dolgot, így gondolkodom a jővőnket illetően! "Örülök", hogy nem vagyok ezzel egyedül... Szép napot! :)

2007. jún. 25. 10:45
Nekem elegem van a páromból is, meg az egész családjából is! Röviden ennyi.
243. benvik (válaszként erre: 237. - Orsy27)
2007. jún. 25. 09:26

Szia Orsy!

Sajnos nem könnyű némelyik anyóssal az élet. Én igyekszem úgy intézni a dolgokat, hogy ne lehessen a fiával túl sok időt kettesben, mert akkor nem tudja teletömni a fejét. Amikor mégis sikerül neki, akkor elég csak annyit mondanom, hogy látom anyukádnál voltál:-). Ilyenkor általában elgondokozik a Párom, és rájön, hogy miben mesterkedik a anyja. Azóta született kisbabánk. Én kerek-perec megmondtam az elején, hogy ha valamit nem úgy csinál, ahogy mondom, akkor nem látja többet az unokáját. Egyszer a kérésem ellenére agyonpuszlgatta az újszülött babát, akinek éjszaka már folyt is az orra. Utána jó ideig tényleg nem is látta. Ebből tanult.

242. 4b6a2525df (válaszként erre: 237. - Orsy27)
2007. jún. 25. 07:39

Talán le kellene ülnöd vele beszélni. Biztos ez a legnehezebben megfegadható tanács. de az esküvőtök miatt muszáj lenne (nehogy jelenetet rendezzen ott)Azt nem tanácsolom, hogy a leendő férjeddel beszélj, hogy beszéljen az anyjával, mert abból nem sül ki jó dolog.

Hívd el valahová ahol ketten lehettek (mondjuk egy parkba, ha kiabál, vissza tudj kiabálni:)) és nyíltan kérdezd meg, hogy mi a baja veled. Ne hagyd magad, de maradj "úrinő"


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook