Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
10350. fdcfc1ad3b
2012. máj. 30. 17:44
Sziasztok.Indult egy fórum itt a Hoxa-n "Szerintetek beteg a lelkem?"címmel ha érdekel,olvassátok el,lehet,hogy valakinek nagy segítség.
10349. annuccia
2012. máj. 29. 21:04
remélem megvagytok, és tűritek a körforgást... remélem megáll egyszer ez a körhinta, senki nem esik ki belőle. Azt mondta nekem valaki, ki lehet szállni. Elképzelhető, nem könnyű és sok időbe telik, de lehetséges. Ő tudja. Ha nekem sikerül, egyszer, akkor majd elárulom a titkot.
10348. Drusyl24 (válaszként erre: 10347. - H0n3yB3e)
2012. máj. 25. 04:54

Szia!

Nem te húztál fel, hanem az ismerőseim átlagvéleményei a kajazavarokról..

Nevetségesek, hidd el, mintha robotok között melóznék már évek óta, akik azt a látszatot adják, hogy mindig szuper helyesen tudnak étkezni!

Amúgy nálam is van beteges hiúság, mivel hízékony vagyok, iszonyat pattanásosodom, és sok mindent nem ehetek.

10347. h0n3yB3e (válaszként erre: 10344. - Drusyl24)
2012. máj. 24. 10:29
3 éve őrlődöm kőkeményen, attól még hogy pozitív próbálok maradni, nem vagyok egészséges, és IGEN, basszus, nálam is vannak rohadt nagy lelki bajok, de megyek előre...ennyi a véleményem erről. Sajnálom, ha "felhúztalak". Aki ismeri a történetem, az nem mondja azt, hogy csupán annyi gondom van, hogy nézem a kalóriatáblázatot és próbálok csini maradni...
10346. Drusyl24 (válaszként erre: 10345. - Fdcfc1ad3b)
2012. máj. 24. 09:59

Szia!

Nekem napi szinten megy a sírás akármikor, akárhol, de mellette van nagyon komoly dührohamom is, pláne a melóhelyen, és mégis napi szinten van rohamom, mikor hazaesek a melóból, kicsit utána.

Úgyhogy elhiheted, hogy mennyire imádhatnak a kollegáim a temperamentumom miatt!

Általában csak rugdosom a szemeteseket, ajtókat, és félhangosan szentségelek, mire jól kiröhögnek, azt tömik tovább a fejüket pizzával (menetközben zabálnak!), és mondják, hogy végre szedjem már össze magamat, mert rossz még rám nézni is. Annyira rühellem már őket - komolyan mondom, hogy néha el tudnám vágni a torkukat azzal a késsel, amit a melóhoz kell használnom! Igen, tudom, hogy ez nagyon gáz, de nálam már elég komolyan kialakult 1 fajta mizantrópia, vagyis embergyűlölet. 1edül vagyok ezzel az ótvaros, titkolni muszáj agybajjal, és itt a fővárosban az rohadt sok kaja bolttól is idegbeteg vagyok, nem még a bunkó szemétláda, félautómata agyú emberállatoktól!

Na, de amúgy ennyi para mellett a lelki béke engem is izgatna, vágynék rá piszkosul, de az a tök jó ám, hogy aki áhítozik a lelki béke iránt, annak készülnie kell a háborúra, hogy szabad legyen végre a saját elméje börtönétől, nem igaz?

Agyalok én is sokat, hogy küzdhetnék a legépítőbb jelleggel az idegi berögződésem ellen, (ami nekem a vacsorára jó sok finom jutalom falat a meló után), de csöbörből vödörbe pottyanok, vagy inkább folyton falakba ütközök?! Egyre nevetségesebbnek érzem magamat, komolyan mondom már!

Képzeld el, ráadásul tegnap jöttem rá, hogy már a szaros altató is súlyos függőséget okoz nálam, én a Zolpidemet szoktam szedni, hogy a vacsi utáni róka után hamar elaludjak. És tessék! Most szerda éjjel kaptam 1 idegösszeropit a fostos kis melóhelyemen, mert kicsit szüneteltettem, és persze, hogy nem tudtam simán elaludni, hulla fáradtam mentem a melóba, és +is történt a baj! Hát így szedjen az ember 1 gyógyszert is.

Remélem azért a Lanscaid gyomorsav lekötő - ha kipróbáltad már - nem csinált nálad zűrt. Nekem az az 1 nem, mert az csak valami borsmenta, kálciumos kivonat, ami kizárólag a sav ellen van.

Jó hosszúra nyúlt ez a hsz-is, tudom -tudom! :-D

Jaj, de szeretnék én is pozitív dolgokat írni ide, de nincsenek nálam pozitív változások már 1 ideje, marha gyenge és puhány lettem, basszus..

Félek, hogy lassan erre a nyavajára megy rá az egész életem, már annyira idegbeteg vagyok. Hát, de az átkozott szeretetéhség nagy úr, nagyobb bárminél, ezen húztam fel most is magamat. És bizony nekem sincs senkim jelenleg, ajh! :-P

10345. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10344. - Drusyl24)
2012. máj. 24. 09:07
Igazad van,a bulímia nagyon komoly pszihés betegség,ami a lélek betegségéből adódik.Ezért is mondják szerintem,hogy lelki úton kell lépéseket tenni aziránt,hogy javuljon az állapotod.De ezt egyedül megcsinálni szerintem nagyon nehéz.Kell egy türelmes segítő,aki segít a gondolatainkat rendezni,és túljutni azokon a nehéz helyzeteken ami falást vált ki.Én úgy érzem,hogy olyankor sírnom kellene amikor jön egy falásroham,de valamiért nem megy a sírás,de a zabálás helyette az igen.Utálatos betegség,és úgy érzem,nem csak lelki,de agyi is.
10344. Drusyl24 (válaszként erre: 10343. - H0n3yB3e)
2012. máj. 24. 05:35

Szia!

Olvasgattalak, és hát, te akkor csak 1 túlzottan testsúlyfigyelő lehetsz, és nem pedig súlyos lelki beteg vagy idegbeteg, mint sajnos sokan itt is...mint pl. én!

De hát hatalmas különbség van a bulimiás és a bulimia nervoszás között, ne feledje már senki!

Míg az előbbi nem idegileg zabál be, csak imád enni és csini maradni, addig a nervoszás ezek mellett még súlyosan függő is, és agyilag se működik+felelően, se idegileg, figyelme szétszórt, ezért se igazán tud magán segíteni, lelkileg ezért is majd belepusztul a magányba, torkig van feszültséggel és emiatt az egész életével is, örökösen vívódik magával, míg aki csak kórosan súlyigyelő, ő főleg csak a kalóriatáblázattal harcol...

Na mind1! Rohadt oktondi kis libának tűnhetek itt mindenkinek, nem csak neked, de higgyétek el! Már a tököm is kivan azzal, hogy naponta mondják a bulimiát előttem fogyiőrületnek, mikor Qrvára nem az, hanem tömény önharc, amit a külvilág csak kiélez...

10343. h0n3yB3e (válaszként erre: 10337. - D87122a510)
2012. máj. 17. 23:10

Nekem egyszerű a módszerem: lelki béke. Bár ez sokszor nem jön össze, nekem is össze szokott gyűlni a sok feszültség és még nem tudom annyira kezelni, mint egy átlagember, de azon vagyok, haladok. Találni kell valamit, amibe beleszerelmesedsz. Nekem ilyen az aerobik. Mindent megtennék azért, hogy nagyon jó edzővé válhassak, és ez hajt most. Jó példát kell mutatnom a vendégeimnek és bárkinek, aki lát, akivel kapcsolatba kerülök, éppen azért, hogy hiteles legyen a munkám amellett, hogy a sportot jól oktatom. A helyes táplálkozás elengedhetetlen ehhez. Na meg ahhoz, hogy napi néhány órát végig tudjak edzeni, oktatni. Most ez hajt engem. És lényegében mindegy, hogy mit eszel, csak mértékletesen egyél és próbáld meg élvezni! Nem egyszerű, senki nem mondta, hogy az. Én is minden nap ezzel kelek és fekszem, minden egyes falatnál, minden percben eszembe jut...MÉG! De úgy vagyok vele, hogy ha csinálom, akkor csak elmúlik egyszer, vagy legalább elviselhetőbbé válik.


Más nem tud segíteni rajtunk, erre is rájöttem. Ne várjátok senkitől, hogy ezt meg azt megtegye értünk, nem értheti, és ez így van jól. Nem kell mindenkinek mindent megértenie. Bennünk van a megoldás, nem az új szerelemben vagy az új lakhelyen, környezetben, társaságban. Egy videót is linkelnék nektek magamról, hogy lássátok, mennyire tudom imádni az aerobikot, ami kezd az életemmé válni...de egy kicsit félek a nyilvánosságtól. Szerintetek? :)


Ja, hozzáteszem, attól még, hogy mindent engedek magamnak, nem eszek össze minden szemetet, sőt...néha már kórosan odafigyelek, ezen azért még mindig változtatnom kell. Meg az a heti 1 is lecsökkenhetne mondjuk havi 1 zabára. Most ezen dolgozom.

10342. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10341. - Panda21)
2012. máj. 17. 21:54
Igen,tudom,hiszen én is bulímiás vagyok.Van egy fiam,és férjem,akik imádják a sütiket,édességet,stb.Próbálom csökkenteni az itthon tartott élelmiszerkészletet,de ha rám jön egy elviselhetetlen roham,amit nem tudok leküzdeni akkor vége.Felzabálok mindent addig eszek amíg már a torkomon nem megy le a kaja.Vannak napok,amikor minden jól megy,és nincs falásroham,illetve le tudom küzdeni őket,de irtó nehéz!!!Igazad van,a probléma gyökerét kell megoldani.Megpróbálok figyelni a normális napokon,hogy mi az az érzés ami falást vált ki pl:magány,egyedüllét,unalom,düh stb.Vannak olyan időpontok is,amikor érzem a roham közeledtét:de.11-óra körül,du.2-óra körül,és 17-18-óra körül.Álltalában evés után 2 órával jelentkeznek.Az elmúlt két napban olyankor gyorsan elmentem otthonról,vagy elkezdtem a szobában futni.Az önsegítő kézikönyv azt írja,hogy tervezzük meg az étkezési időpontokat,és hogy mit fogunk enni,és akármilyen nagy is a kísértés próbáljuk meg magunkat tartani hozzá.Önmegfigyelő lapokat is lehet készíteni,és segítség az is,ha figyelünk arra,hogy mi jár a fejünkben,mire gondolunk,mik azok az érzések amik olyankor bennünk vannak,mi az ami miatt falunk,vagy esetleg szeretetet,megértést pótolunk vele?Tudom,hogy nagyon nehéz akár pár napot is kibírni.7-éve minden reggel ezzel ébredek,ezzel fekszek le.A gondolatam többségét ez uralja.Hatalmas önuralomra van szükség ahhoz,hogy egy családban ezt meg tudd tenni,ahol mindenféle kaja van.Én ez miatt a betegség miatt,sokszor úgy érzem,hogy a poklok poklát járom meg.Mi is sok mindent kipróbáltunk már a férjemmel,de szinte kivitelezhetetlen.Pláne egy gyerekkel.Talán ha egyedül él az ember...bár akkor sem biztos,mert a magány,egyedüllét is faláshoz vezet sokszor.
10341. panda21
2012. máj. 17. 20:51

Igen, csak itt az a baj, hogy ha valaki bulimias nem tud ellenállni ezeknek az ételeknek, max ugy ha nem látja őket. Nem a hitelességről van szó. Képtelen egy bulimias hiteles lenni, mert bekattan ha falásrohama van. Akkor szinte bármilyen étkezési szabály háttérbe szorul.

Csak akkor van esély ha nincs ott előtte az étel. Én is mindig kűzdök, hogy ne legyen itt semmi, de sajnos egy családban ez nem megoldható. Szabályokat is próbáltam már kialakítani, hogy ők egyék nyugodtan, de dugják el valahova, ahol én nem férek hozzá. ezt meg ők nem tudják betartani, mert ez sok uj szokás bevezetését igényli... mindenesetre a probléma gyökerét kell megoldani és csökkennek a rohamok. Sok sikert mindenkinek!

10340. fdcfc1ad3b
2012. máj. 17. 09:43
Szerintem,ha a szüleid látnák,hogy te huzamosabb ideig nem eszel chipset,csokit,nápolyit,stb.egy idő után már nem is vásárolnának neked,mert minek,úgysem eszi meg.De ha azt látják,hogy hazahozzák és te megeszed,akkor nem vagy hiteles a szemükben,mert mondtad,hogy nem kérsz,de nem állsz ki a saját döntésed mellet,hanem mégis nekik engedsz,és megeszed amit hoznak neked.
10339. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10337. - D87122a510)
2012. máj. 17. 09:33
Én is "vega" vagyok,legalább 7 éve.A tojást én is utálom,a csirkét,halat sem szívesen eszem,de egyszer kétszer elmegy.Tofut szoktam enni álltalában,és túrót.A natúr joghurtot,és a kefírt,tejet nagyon szereten,csak az a baj velük,hogy nagyon gyorsan emésztődnek.Max.1 órát töltenek a gyomorban,ha pedig zsírszegény,az olyan mintha csak vizet ittál volna.A legjobb megoldás állítólag a rost-fehérje kombináció,ami kb.3 órát is eltölt.Ne haragudj,amiért bulémiásnak írtalak,de a bulémiának elég sokféle változata van,és aki koplal,fal,hashajtózik,/de nem hányja ki az ételt/túlzott testedzést folytat,stb.A táplálkozási zavarokhoz tartozik,és bulémiás tünet.
10338. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10336. - Andzsin)
2012. máj. 17. 09:23
Ebben igazad van,én mostanában ha jön a zabálhatnék,elkezdek rágózni,aztán pedig futás,séta,torna.Nem sok,csak pár perc,de az is elég.Minél távolabb kerülni a kajáktól.
10337. d87122a510 (válaszként erre: 10335. - Fdcfc1ad3b)
2012. máj. 16. 21:32

Vega vagyok, de 2 éve mikor fogyóztam csirkemellet ettem salival napi 3szor is, akár. (minimum 2szer) tudom hogy a fehérje jó, de a csmell így most kiesik... tojást mindig utáltam. (anno tojásfehérjét is ettem főzve.)


Natúr joghurt, kefir, túró marad, ezeket szoktam enni.


És nem vagyok bulémiás! Életemben talán ha 10-11szer sikerült meghánytatnom magam:/ nem sikerült sokszor pedig akartam! nagyon akartam, de valahogy nem tudom/tudtam ledugni az ujjamat jól:S


Nem tudom, mert a tesóim szeretik ezeket az egészségtelen cuccokat.

És ugye 4 db cukros joghurtot olcsóbb venni mint egyesével 2-t mert családi csomagolás => olcsó. Szüleim nem esznek ilyen joghurtot, hát sok van belőle itthon.

Ha meg bemennek pékségbe mindig 3 péksütit vesznek mert hogy szerintük igazságtalan ha nem 3-at vesznek... erre mondom vegyenek nekem tk cuccokat, kenyeret, rozsos/korpás kiflit, erre azt csinálják: vesznek 3 péksütit és 3 korpás kiflit, mert a tesóimnak is kellett a korpás kifli, így nem jutok 1-ről a kettőre. Meg persze az 5 db bountyk olcsóbbak, meg a nagy nápolyi kiszerelések amik családi méretűek, persze azokat veszik... szóval nagyon sz*r!! hiába kérem őket mégis megveszik.

10336. Andzsin
2012. máj. 16. 21:22
Igen, a többszöri kisebb evés valóban célravezető, ahogy B.H írta, legalább is nálam ez működik. De van olyan típus, aki ha elkezd enni, képtelen leállni és nem tudja tartani a kis mennyiséget. Lehet, hogy inkább futni vagy sportolni kéne menni, amikor jön a zabálhatnék vagy az is jó, ha gyorsan elmegy otthonról az ember valahova. Lehet sétálni menni vagy még a plázázás is jobb, mint a falásroham. A lényeg, hogy tartsuk távol magunkat valahogy az elérhető kajáktól.
10335. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10334. - D87122a510)
2012. máj. 16. 20:50
Mi lenne,ha megkérnéd a szüleidet,hogy ne halmozzanak el mindenféle édességgel,nasival,mert neked ez komoly problémát okoz abban,hogy kigyógyulj a bulémiából.Kérd meg,hogy segítsenek neked ebben.A bulémiásoknak való önsegítő kéziköny világosan leírja,hogy tilos az ételek felhalmozása,étel nem heverhet szanaszét a lakásban,nem tarthatunk víz napokat,és 3-4 óránál több idő nem telhet el étkezés nélkül,ja és teljesértékű étkezésről van szó,ami azt jelenti,hogy a zabkorpa és az alma nem minősül étkezésnek.Ráadásul a gyümölcscukor hirtelen vércukoremelkedést okoz,és egy fél óra múlva távozik a gyomorból.És ez után jön a falás.A hashajtózás teljesen kipucolja a beleidet,a gyomrodat,és hát azt ugye fel kell tölteni.Próbálj meg minél több fehérjét enni inkább,és ne szénhidrátot,mert azzal nem jársz jól.
10334. d87122a510
2012. máj. 16. 18:30

Segítenétek? Nagyon szar :S Mostani 2 hetem így sikerült: 1 zabanap, 1 víznap, 1 zabanap, 1 víznap, 1 almanap, 1 zabanap, 1 víznap, 1 zaba, 1 víznap... szörnyű!


Ma elmentem futni. Azt hittem, hogy ha sportolok, az segíteni fog... a zaba után mindig iszom mályva/szennateát, és másnap veszek Hunyadi vizet. Így a víznapokon mindig megy a hasam... már minden 2. nap hashajtózom magam, ráadásul nagyon durván, a végén a hunyadi víztől (keserűsós víz) már tiszta hígan jön ki... és szinte már "csak" víz, szal értitek, nincs is béltartalom már a víznapjaim végén...


Ma is az volt, hogy elmentem futni, mondom akkor előtte eszem zabkását, meg almát is ettem ma. Erre hazajön anya meg apa és hoz mindenféle szemét kaját, édességet, meg perecet, kekszet... és bezabáltam!

Segítsetek, mert már úgy érzem nem tudom uralni az életem! Hogyan kerekedjek felül? Én akarok irányítani, és kontrollt akarok! Ti mit csináltok, ha sok szemét kaja van otthon?

Segítsetek, kérlek le akarok szokni a hashajtókról, de ha nem használom őket félek, hogy hízom a zabanaptól... mit tegyek azellen, hogy NE zabáljak be? édesre sósat, arra megin édeset, szörnyű!

10333. d87122a510 (válaszként erre: 10332. - H0n3yB3e)
2012. máj. 16. 18:25

Szia!


Hogy sikerült felülkerekednek a falásrohamokon? Nekem mostanában egyre több van, mit tettél?


Sportoltál?

Mással foglalkoztál: érettségi, vagy tanulás, egyetem/fősuli, akár gimi?


Hogyan kerülted ki a falásrohamokat? Írok még egy hozzászólást, segítenél:S?

10332. h0n3yB3e
2012. máj. 16. 16:55

Sziasztok!


Egy kicsit eltűntem. Elkezdtem "lélekgyógyászhoz" járni, de úgy érzem, nem nagyon segített. Bár már "csak" heti 1x van falásrohamom, és annyival le is tudom zárni, nem gondolom, hogy a pszichomókus segített volna ebben. Egy kicsit jobban odafigyelek a lelki békémre, azt csinálom, amit imádok, élem az életem végre úgy, ahogy jónak látom.

Egy hétig külföldön voltam, alig tudtam minőségit kajálni, de megoldottam valahogy. Amint hazaértem, megtaláltak a rosszakarók, meg azok, akik lehúzzák az energiaszintemet is a mindennapokban, de egyre jobban kezelem ezeket is. Így, hogy egyedül vagyok, könnyebb. Nem kell megfelelni a társamnak. Na meg persze sosem vagyok egyedül, mindig áll mellettem valaki, és ez jó érzés. :)


Most halmozottan rájöttem, hogy nem mindig azt kapjuk, amit adunk, de ki kell tartani, mert előbb-utóbb olyan embereket vonzok magamhoz, akik azonos frekvencián rezegnek. Sok-sok pozitív, mosolygós, életvidám embert akarok magam körül látni. :)


Remélem, jól vagytok! Írjatok egy pár sort, ha ráértek. Puszik

10331. Jueves (válaszként erre: 10329. - Janaja)
2012. máj. 15. 20:33
Megkaptam, köszi!
10330. fdcfc1ad3b
2012. máj. 15. 17:51
Sziasztok.Sikerült elérnetek valamilyen eredményt?
10329. janaja (válaszként erre: 10328. - Jueves)
2012. máj. 14. 20:58

Elküldtem!

Sok sikert!

10328. Jueves (válaszként erre: 10320. - Janaja)
2012. máj. 14. 19:38

Szia!

Nekem is küldd el légy szíves.

Köszi

10327. d9f08b6ea2
2012. máj. 7. 21:51

Viva77 is nagyon szép dolgot vitt véghez


[link]

10326. d9f08b6ea2
2012. máj. 7. 21:50

Erre meg szavakat sem találok


[link]

10325. d9f08b6ea2
2012. máj. 7. 21:50

Szintén életmódváltás... na ez azért már valami


[link]

10324. d9f08b6ea2
2012. máj. 7. 21:49

[link]


ez a cikk is pont azt írja le

10323. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10321. - Fdcfc1ad3b)
2012. máj. 7. 18:29

Hát úgy sacc per kábé mint ez a cikk is leírja, meg az összes többi ilyen életmódváltással foglalkozó.


[link]

10322. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10320. - Janaja)
2012. máj. 7. 18:26

Szia!


xinezia@gmail.com


Nagyon köszönöm!

10321. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10259. - D9f08b6ea2)
2012. máj. 7. 13:15
Mit jelent az,hogy rendesen ettél,csak életmódot váltottál?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook