Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

30. 'szti (válaszként erre: 25. - Venes)
2006. máj. 22. 19:37

ó,ha én ennyi lennék...

a 18 év, meg a többi :-))

29. 2f99c7588b (válaszként erre: 27. - Mókica)
2006. máj. 22. 19:34

Nem így írtam, nem ilyen stílusban....

Nekem is sokan mondták, és be is láttam, hogy az vagyok... de nem láttam magam soványnak...


Venes: nem tudjuk, hány éves vagy most és mikori a kép, lehet, hogy évekkel ezelőtti...

28. Venes (válaszként erre: 26. - 2f99c7588b)
2006. máj. 22. 15:30

Tettem fel magamról képeket...szerintem láthatod, hogy nem vagyok egy nagyon vékonyka leányzó, inkább átlag.

Erős akaratú oroszlán vagyok, nem lehet megingatni, nem vagyok egy érzékeny alak, nem kell izgulni miattam.:)

27. Mókica (válaszként erre: 26. - 2f99c7588b)
2006. máj. 22. 13:04

Sajnos mikor én is anorexiás voltam (175cm hez 52-54 kiló) Sokan reagáltak le igy mint te "testképzavaros "vagy!

Hidd el aki anorexiás ezt nem látja, és baromi szarul tud esni ha ilyneket irsz róla...de hisz te is voltál az annó....tudnod kéne! NEM BÁNTÁSNAK IROM!!! Csak kicsit másképp kéne néha fogalmazni dolgokat, mert ezzel nem javitasz a helyzeten...csak rontasz!;)

Nekem több évbe telt mire kikecmeregtem ebből, és nem azzal sikerült,hogy ilyen "kedves" szavakkal ostoroztak. :((((

Ha igazán segitei akarsz, akkor ne ilyen megjegyzésekkel bombázd szegényt!:(

26. 2f99c7588b (válaszként erre: 25. - Venes)
2006. máj. 22. 12:06
Inkább nem mondok semmit...sajnos tényleg testképzavarod van...de úgysem fogod belátni...
25. Venes
2006. máj. 22. 08:40

Szerintem ez 18 évesen átlag, nem?

Derék:65

Csípő:92

Mell:90

Comb:51

(Szerintem átlag vagyok...és egy kicsit vékonyabb szeretnék lenni, mert szemből vastak vagyok. Ezekere simán még lehet fogyni, annélkül, hogy ,,fogyokurázó mániásnak" nézzenek.)

24. 2f99c7588b (válaszként erre: 23. - Venes)
2006. máj. 20. 05:59

Jó reggelt! Nem haragszol, ha megkérlek, hogy írd le a méreteidet, akár priviben? Abból egyértelműen kiderül, hogy vékony vagy-e.

Nekem jelenleg 65kg mellett:

csípő: 96cm

derék: 74cm

mell : 92cm

comb : 58cm

23. Venes
2006. máj. 19. 22:25
Én sokat eszem és sosem fogyóztem, jah és a TV előtt ültem mindig...és sosem híztam. Mindig ennyi voltam. Egyébként nem vagyok gebe...sőt.:) Átlag.
22. 2f99c7588b (válaszként erre: 21. - Venes)
2006. máj. 19. 15:22
172 centihez 68-70kg az ideális. A soványságmánia a médiának köszönhető. Ilyen magas lánynak 55kg borzalmasan vékony, mondhatni, gebeség.
21. Venes
2006. máj. 19. 07:45

172cm-hez nem kevés a 49kg, nem?

Mondjuk attól függ, hogy sportoltál e...mert az izom nagyon sokat nyom.

Én nem sportolvan vagyok 170smhez hol 55, hol 54, hol meg 56kg.edig mindig normálisan ettem. Most kezdek neki fogyizni.:) Úgy érzem, hogy kicsit kellene, mert oldalról vékonyvagyok, de szemből nem, ami tudom, hogy a csontozat miatt van...de akkor is.:)

2006. máj. 12. 09:57
Hát ez az a pont, ahol már kezelés kell - csakhogy általában nem akarnak meggyógyulni, mert a gyógyulás egyet jelent a hízással.
19. Droma
2006. máj. 12. 09:38

A tesómnál is az lett volna,mert már 44kg volt,és még szerinte "kövér"!Nagyon féltettük,a haja iszonyatosan kiritkult,meg még sok más szörnyű tünet volt!:(

Mi is figyeljük a mai napig..nehogy újra kezdje!

18. 33e0394ae2 (válaszként erre: 16. - E71af41436)
2006. máj. 12. 08:13

Szerencsère èn màr csak nagyon ritkàn megyek hànytatni.Az egèsz csalàd figyeli nehogy megint kezdjem.

Viszont tènyleg vannak akik annyira tùlzàsba esnek,hogy màr nem birjàk abbahagyni......

17. 2f99c7588b (válaszként erre: 16. - E71af41436)
2006. máj. 12. 07:17
oooopsz :(((
2006. máj. 12. 07:13
ha megyek anyukámhoz,mindig eszembe jut egy utcabeli kislány,aki 20évesen pont ebbe a hányatásos bulímiába belehalt....:(
2006. máj. 12. 05:28

Hát igen, ezek az evészavarok lelki eredetűek :(

nehéz kijönni belőle...

A fórumon nem véletlenül voltam, én se vagyok totál egészséges, de nálam sokkal-sokkal betegebbek voltak ott. :(

2006. máj. 12. 00:01
A legrosszabb hogy nagyon nehèz abbahagyni.én a vègèn màr csak 49kg. voltam a 172 centimhez,de mèg mindig kovèrnek talàltam magamat.Vègul kezelèsekre jàrtam ès kaptam tablettàkat.Egyèbkènt mèg a mai napig is van,hogy ha sokat eszem akkor utànna megyek rogton a wc-re megszaadulni a kajàtol,mert szornyu lelkiismeret furdalàsom van.
13. Droma
2006. máj. 11. 20:30

Bárcsak én is onnan tudnék róla hogy 1olyan fórum tagja voltam!De nem:(

Tényleg nagyon rossz látni ahogy az 1ik családtagod tönkretesuűzi magát:(

Az enyém eleinte nagyon sokat evett és aztán kihányta!De ahogy múlt az idő csak rosszabb lett!A végére már csak tejet és joghurtot evett/ivott,és még azt is kihányta!:(

De szerencsére most már lelkileg rendben van,és nem hányja ki amit megeszik!Igaz hogy kenyeret nem eszik,de azért ez nagyon jó hogy ki tudott ebből keveredni!

12. 2f99c7588b (válaszként erre: 10. - Droma)
2006. máj. 11. 20:18

Igen. Akinek falásrohamai vannak és ezután iszonyatos bűntudat, önvád gyötri, és aztán kompenzálni próbálja valahogy, nehogy hízzon, az bulimia.

Súrolja a kényszerevés határát, de a kényszerevőnek nem feltétlenül van erős bűntudata és általában kövér. A bulimiások akár normál, akár alacsony súlyúak is lehetnek.

2 évig aktív tagja voltam egy evészavaros fórumnak, sajnos onnan tudom a részleteket is. :(

11. e71af41436 (válaszként erre: 10. - Droma)
2006. máj. 11. 08:02

igen,a köztudatdba így van bevésődve. de a bulímia egyfajta evéskényszer,és tök mindegy,hogy kihányod vagy nem,a bűntudat megmarad.sajna nekem is vannak ilyen szakaszok az életemben,viszont gyógyszert nem akarok szedni,mert akkor attól félek,már bántani sem fog a súlyfelesleg.(ugyanis ezeket első lépésként nyugtatóval kezelik)

szóval....az,hogy mindenki így emlegeti a bulímia tüneteit,az nem jelenti azt,hogy az egyéb faláskényszert ne neveznék bulímiának. sajna...:(

10. Droma
2006. máj. 10. 21:00

Hello!

Én nem kötözködni akarok..hanem komolyan kérdezem,hogy a bulimia nem az hogy eszel aztán meghánytatod magad?

Mert én ugy tudtam!

2006. máj. 10. 19:50

Én anorexiás és bulimiás is voltam - de soha nem hánytam. Inkább extrém testmozgással kompenzáltam mindig. Borzalmas falásrohamaim voltak, napi fél kg édességet megettem együltő helyemben. :(

Ennek vége, hála a ch szegény diétámnak. :)

8. Droma (válaszként erre: 7. - F772199837)
2006. máj. 9. 11:38

Ez a dolog sajnos teljesen pszichés eredetű!A testvérem is ezt csinálta mert meg akart felelni a barátjának..aki tudott is róla..és nem is csinált semmit..nem hiszem h meglepődtök ha az egész család gyűlölte az alakot..mert csak ő tudott volna változtatni rajta..és csak akkor szólt rá h egyen amikor itt voltak nálunk!

Most szerencsére egy normális kapcsolata van,egy normális fiuval aki ugy szereti ahogy van!Igaz hogy felszedett pár kilot..ne és?Igy sem kövér..és legalább egészséges!

Én is gondolkodtam rajta..de ott volt az elrettentő példa!

2006. máj. 9. 10:42
Ja! Hozzáteszem a sok-sok évvel ezelőtti súlyom, mikor "belekezdtem", max.61-62 kg volt, ami a 170 cm-hez tök normális. Ráadásul a gyerekszülést követően 1 évvel. Szóval tiszta hülye voltam... mára meg sajnos egy hájtömeg.:(((
2006. máj. 9. 10:39

Sok-sok éve vettem egy könyvet az anyukámnak: Farkaséhség.

Ma már tudom, ő -a mai napig- bulimiás.

Beleolvasgattam a könyvbe, és sajnos nem elrémített, hanem arra ösztönzött vmi belülről, hogy próbáljam ki.

Sajnos megtettem. Félreértelmezve azt hittem, hogy megtaláltam a lakolás nélküli bűnözés megoldását. Bármennyit ehettem, ha kihánytam, nem volt bántudatom a zabálás miatt.

Ördögi körforgás ez...

Néhány éve beavattam a titkomba az egyik barátomat, aki elvitt egy neves pszichológushoz. 2szer jártam nála, utána anyagi okok miatt abbahagytam.

Sajnos csak annyit értem el, hogy a hányás leredukálódott, ma már csak hetente max. 1szer teszem, de a falásrohamok megmaradtak.

Ennek eredménye az 50 kiló plussz. :(

Most itt tartok, és megpróbálok erős lenni. Igyexem. De egyedül kevésnek érzem magam...

2006. ápr. 20. 17:38

a legjobban a cikk elso resze dobbentett meg!


gyulolom a mai divatot, a magazinok cimlapjan csak termetellenes noket latsz a foton korrigallt derekkal es combbal, szilikon mellekkel,

ztan a tukor ele allunk, es sirhatnekunk van a sajat testunktol!

en legalabbis igy vagyok ezzel!

bosszanto ez az egesz!

2006. ápr. 8. 17:53
Szerintem ez azèrt egy kicsit tulzàs.én is voltam Bulimiàs,de azèrt nem jàrtam lopkodni a kajàt.Amikor fèrjhez mentem vègre helyreàllt minden az agyamban ès nem hànytattam magam tobbet.A mai napig jòl vagyok csak èppen kovèren.Most inkàbb normàlis modszerekkel pròbàlok lefogyni,vagy èppen tartani a sùlyomat.
2006. febr. 16. 14:40
Ezt nagyon jó és tanulságos volt végigolvasni. Félelmetes, hova tud eljutni az ember....
2. Hoxa
2006. febr. 16. 14:04
Ez megdöbbentő :(
2006. jan. 24. 12:26
Bernád Emese cikke és riportja felhívja a figyelmet ezekre a problémákra, érdemes elolvasni.

Az anorexiát és a bulimiát étkezési zavarként jellemzik.
A szakemberek még mindig tanakodnak, vajon egy betegség két pólusáról van-e szó, avagy mindegyik önállóként kezelendő. Kétségtelen, hogy sok hasonlóság van közöttük.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook