Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alig egy éves kislánynál anorexiát állapítottak meg. Volt-e valaki ilyen helyzetben? fórum

Alig egy éves kislánynál anorexiát állapítottak meg. Volt-e valaki ilyen helyzetben? (tudásbázis kérdés)


28. simple (válaszként erre: 27. - Szecsilla)
2009. nov. 9. 09:38
Ez nagyon meredek! És ez a doki állapította meg az anorexiát? Ezt nagyon furcsának találtam én is a többiekkel egyetemben,mert egy egy év körüli kicsi még nincs tudatában a testi adottságainak,így nem igazán lehet anorexiás sem.
27. szecsilla (válaszként erre: 26. - Annuccia)
2009. nov. 9. 08:47
köszi kérdésedet, meglettek az eredmények, kiderült, hogy a gyereknek bélférge van, pontosabban állatféreg, amit 99% a játszótéren szedett össze. Annyira sajnálom, de én lehet leütném a dokit. Mikor előszőr elvitte a barátnőm a gyereket az orvoshoz bármiféle vizsgálat nélkül vitamint irtak ki, majd attól megjön az étvágya. és a vitamin jól táplálta a féget. Most azonnal leállították a vitamin szedését és gyógyszerezik a kicist. Remélem hamarosan rendbe jön
2009. nov. 8. 17:55
egyébként mi a helyzet?
2009. nov. 8. 17:55

Egészségtelen szerintem ha az anyuka ennyire hajtja az egészséges táplálkozást...mont írtad, a külfödni körte már nem jó...erről beszélhetnél vele. Nem tarthatja burokban a gyereket, nem fog kifejlődni rendesen az immunrendszere.

Egyébként nem hívnám anorexiának ezt... a kislány még nem lehet tisztában azzal, hogy a súly fontos vagy nem, nem érezeti hurkásnak magát, ... hiszen tipegő!

Rengeteg gyerek van, aki kiskorában szinte alig vagy semmit sem eszik. Az unokaöcsém is nagyon keveset evett, nem ízlett neki semmi. PEdig nála semmi gond nem volt a családban. Emlékszem, mekkora nagy szám volt, ha egy hét után kijött, hogy ő vajas kenyeret akar :)

24. klenca
2009. nov. 4. 19:59

Velem az apukám brutális állat volt. Az alap, amiért haragudott rám, hogy nem fiúnak születtem.

Kb hamar felfogtam, s mivel ezzel tudtam dühíteni, hogy nem ettem, hát mindennapos programommá vált a nemevés. Egészen a terhességig, kb 26 éves koromig.

De minden nyarat a kórházban kezdtem kóros soványsággal pici gyermekkoromban. Hizlalni akartak, de a legfincsibb dolgokat is kiköptem, csak hogy bosszantsam a magam módján az apámat.

Anyámnak nem volt türelme, 6 hónaposan már egy nénire bízott, akinél ott voltam reggel kb 7 órától az esti lefekvésig. Ő volt a bölcsim.


Nem követendő példának írtam. Ez a saját példám.

Szeressétek a gyermeketeket nagyon, folyamatosan, akkor is, amikor 24 órán keresztül bosszant.

Adjatok neki finom falatokat, s ha féltek a vitaminhiánytól adjatok neki finom rágótablettában. Majd helyrejön.

2009. nov. 3. 08:45
Na szóval én csak azért inditottam a forumot, mert elvitte a barátnőm a gyereket az orvoshoz, és ezt állapították meg, ugyanis már több hete nem hajlandó magához venni enni és inni valót, a max amit megeszik az 30 gra és utána orákig semmi. És én azt szerettem volna megtudni, hogy járt-e már valaki hasonló helyzetben. Mert igenis van gyerekkori anorexia(étvágytalanság-vagyis inkább az evés megtagadása) és sokféle oka lehet. Sajnos a barátnőm nagyon befele zárkozott emiatt és most alig tudok meg további infokat erről. nem tudom, de aggodok értük és főleg azért, hogy nem e a barátnőm volt az aki ezt az egészet előidézte, nme-e erőltette vagy mittudomén. de szerintem sosem fogom megtudni. Azért lettem volna kiváncsi emberek véleményére, hogy lássam náluk milyen okot állapítottak meg és mi volt a megoldás
22. szecsilla (válaszként erre: 21. - 319cd6978b)
2009. nov. 3. 08:42
1 éves kislánnyal megbeszélni ezt?
2009. nov. 2. 21:36
Már ilyen korán kövérnek érzi magát és ezért nem eszik? Most még fejlődőképes. Ülj le vele és beszéljétek meg. És semmiképp se engedd neki hogy pro ana oldalakon fórumozgasson mert az csak árt neki.
2009. nov. 2. 20:46
én eddig azt hittem az anorexia egy lelki eredetű tudatos dolog. egy geyéves gyerek nem anorexiás... maximum van valai más oka, hoyg nem eszik, de semmi képpen nem az, hogy hurkás, vagy.. á ez nagyon durva nekem, magas....
19. simple
2009. nov. 2. 17:04
Kérdés mit értünk az alatt hogy nem eszik. Gyakran hallom, hogy szülők ezt mondják, miközben teljesen normális mennyiséget eszik a gyerekük, annyit amennyire szüksége van a normális fejlődéshez, működéshez. De ezt már keveslik, a mai világban mindenki ahhoz van szokva hogy degeszre tömi magát. Abba persze senki nem gondol bele, hogyha normálisan étkezne, a telire púpozott tányér helyett elegndő volna csupán néhány falat, hogy fedezze a kalóriaszükségletét. Ha így tenne, nem lenne probléma az elhízás sem. Egyszer valaki panaszkodott hogy hízik a fia pedig bizony nem eszik semmit sem és jaj-jaj-jaj. Ahogy beszélt az otthoni dolgokról kiderült, hogy az igaz hogy enni valóban nem eszik a fia, viszont megiszik napi másfél-két liter dobozos üdítőt, ami önmagában több kalóriát tartalmaz, mint amennyit mondjuk egy kiegyensúlyozott, jól összeállított napi menüvel bevinne a szervezetébe.
2009. nov. 2. 16:48
én is csak egészséges dolgokat adok a lánynak, de ha nem enne jól, biztos kiprobálnék több mindent, átmenetileg
2009. nov. 2. 16:47
Annyit visont tudok, hogy a barátnőm kifejezetten ragaszkodott az egészséges táplálkozáshoz, tehát ha csak alma terem a fán akkor a kicsi csak almát eszik, mert a körtét már külföldről hozzák és az nem jó. na persze ezt képletesen mondtam, de akkor is, ha látod hogy nem eszi, nem probálsz meg valami mást?
16. szecsilla (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2009. nov. 2. 16:45
nem tudom, de szerintem nem pszihológus. igen én is azt olvastam lehet lelki, lehet más rendellenesség, de akár csak egy átmeneti időszak, most nem tudok semmi friss infot, remélem holnap már okosabb leszek
15. Pirosalma (válaszként erre: 14. - Móny 01)
2009. nov. 2. 16:31
Hogyne. De a kérdező túl sok hasznos információt nem adott, így tényleg a jó ég tudja csak, mi a gond.
14. Móny 01 (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2009. nov. 2. 16:26
Nem is biztos h pszihés okot kellene keresni,én is csak találgattam.
13. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Móny 01)
2009. nov. 2. 16:16
Nem tudom, nem vagyok gyermekpszichiáter:-)
12. Móny 01 (válaszként erre: 11. - Pirosalma)
2009. nov. 2. 16:12
Hanem?
11. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2009. nov. 2. 16:09
Persze akár itt is lehet pszichés az ok (ti. hogy megtagadja az ételt), de ez akkor sem a. nervosa, amennyire én tudom.
10. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Szecsilla)
2009. nov. 2. 16:07
Milyen szakorvos vizsgálta?
9. Móny 01 (válaszként erre: 2. - Szecsilla)
2009. nov. 2. 16:04
Szia! Sajnálom a szülöket,én is pánikba esnék(bár nincs gyerekem).Még nem hallottam ilyesmiről,de miért ne fordulhatna elö?Lehet h érte valami trauma?Arra gondolok h nem akarták etetni eröszakosan?Persze nem direkt,csak mittudom én?
8. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Szecsilla)
2009. nov. 2. 15:36

Szia!

Mi a pontos diagnózis?

Anorexia = étvágytalanság. Önmagában tehát ez nem szükségszerűen jelent testképzavart, sőt: amit a laikus köznyelv anorexiának hív, az valójában az anorexia nervosa. Ha egyszerűen anorexiát mondunk, az étvágytalanságot jelent.

Az a. nervosa ilyen korban szerintem sem léphet föl (pár évvel később - talán már 6 éves korban is, nem tudom pontosan - viszont már igen, de nem ez a jellemző).

7. hancsalean (válaszként erre: 2. - Szecsilla)
2009. nov. 2. 09:32
Hány kg és cm a kislány? És mennyivel született?
2009. nov. 2. 08:50
Hát a neten utána néztem, nagyon kevés dolgot találtam róla, létezni létezik, többféle oka is lehet, többnyire lelki, de lehet testi is. Kisgyerekeknél az anorexia nem azért fejlődik ki, mert ő sovány akar lenni. hát remélem nem anyuka és baba közötti kapcsolat miatt alakult ki, persze nem látok bele mi folyik a falak között, de én úgy látom imádja a kicsit,
2009. nov. 2. 07:11
Szerintem ez kicsit túlzás, de akkor az én lányom is anorexiás volt 1.5 évesen. Nem tudom miért, de nem akart enni, ha 3 falatot belekönyörögtem, akkor már öröm volt a köbön. Egyedül a tápszert itta. Aztán jött a kistesó, nem volt annyi időm ráfigyelni, és egy idő után azt vettük észre, hogy ESZIK! Igaz nem sokat, de evett. Máig kisétkű egyébként.
2009. nov. 2. 06:57

Én laikusként is úgy érzékelem, ez hülyeség. Ilyen kicsi babának még nem lehet testkép-zavara. Persze mentálisan-lelkileg megviselheti az étkezés, ha anyuka extrán idegbajos és a kislány csak a félelmet tudja az etetőszékhez kötni (szájba begömöszölés, ordítás, fenyítés, büntetés, ha nem eszik - na, ez terror). Ilyenkor kialakulhat egyfajta protestálás az evéssel kapcsolatban. Mégha minimálisan is eszik, de jól fejlődik, én hagynék neki azért egy kis időt... Általában érzik ők, mennyire van szükségük. Ha nagyon semmit, akkor bizony infúzió lesz a vége (bár ezt biztos az orvosok is említették) és ha anyuka egy tündibündi (azaz nem készíti ki a gyereket, tehát nincs lelki ok), egy teljes kivizsgálás.

Nem volt koraszülött, sok korás ismerősöm mondta, hogy a szondázás miatt a gyerek idegrohamot kapott később, ha lement bármi is a torkán...

3. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Szecsilla)
2009. nov. 2. 06:56
Szia!Nekem a lányom 8 hónaposan csinálta ezt,aztán kapott 5napig normaflor-t,és rendbejött!szerintem érdemes lenne kipróbálni!
2009. nov. 2. 06:46
A barátnőm kislánya 1 éves és egy hónapos és anorexiát állapítottak meg nála. Nem akar se enni se inni. Van valakinek tapasztalata, mért alakul ez ki? hogyan kezelhető? mert őket csak küldözgetik össze vissza minden fele.
2009. nov. 2. 06:44
Alig egy éves kislánynál anorexiát állapítottak meg. Volt-e valaki ilyen helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook