Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alvászavarok fórum

Alvászavarok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. okt. 28. 15:33
Nekem dettó, de már megszoktam... sztem egyébként Nálam a gyerekvállalás váltotta ki, és azóta jött elő, hogy külön szobában alszunk. Remélem, hogy idővel rendeződni fog. Bár mondjuk és 2 után kb 5-ig félóránként felébredek, van hogy vissza tudok aludni van hogy nem :(
2010. okt. 28. 15:32
Nekem olyan problémám van,hogy el tudok aludni viszonylag gyorsan,csak az átalvással vannak gondjaim.Az utóbbi 2nap hajnalban 4kor felébredtem,az egyik,és hajnali 2kor a másik nap,és nem tudtam visszaaludni,pedig mindent kiróbáltam,meleg-mézes tej,citromfű tea.Eddig is voltak alvásproblémáim,de nem ennyire súlyosak.Gondolkodom a Bio-Melatonin nevű készitményen,Valaki próbálta,hatásos?
93. Illike
2010. okt. 26. 21:47

Sziasztok!Én sem tudok elaludni sajnos,és kénytelen vagyok bevenni altatót.Nekem a Sanval bevált,nincs olyan borzasztó mellékhatása,mint annak, ha nem alszom...persze volt,hogy több hónapig szedtem,és olyankor depis,ideges voltam néha.

Ez is egy megoldás.Persze kivárom azt,hogy nem tudok elaludni kb.éjfél-1 között,és ha semmiképpen nem megy,akkor veszem be,a 10mg-ból egy fél tablettát.

Van,hogy előtte megpróbálkozom Nervenpflege-vel,de csak nagyon ritkán sikerül elaludnom.

Orvos kiírja az altatót.Bár ódzkodom tőle,de nincs más,ha az embernek nem jön az álom.

Azért szép álmokat!

Ili

92. marikati (válaszként erre: 91. - Csillag1107)
2010. okt. 26. 21:04
Szia csillag1107! Nem fér a fejembe,hogy az alváslaboros vizsgálat sem talált semmi eltérést.Az lehetetlen,hogy9 éve kinlódsz és nincs megoldás! Üdv Kati
2010. okt. 26. 08:56

Sziasztok!

Timike73!Én már 9 éve nem alszom, kipróbáltam már én is mindent a gyógyfüvektől az akupunktúrán, az alváslaboron át a gyógyszerekig. Ott tartok, hogy kb. 20 féle dolgot próbáltam, és SEMMI eredménye.Fizikailag és lelekileg is teljesen kész vagyok. Teljesen megértelek. Fogalmam sincs mit lehetne még tenni. Kétségbeesetten kérek mindenkit, hogy ha tud valamit, ami nem közszájon forgó, valami extra, írja meg, nekem és Timinek is sokat segítene vele. Tünde

2010. okt. 13. 17:26
Sziasztok!A mai napon jöttem ki a kórházból,ahol megállapították,hogy súlyos alvási apnoe-ban szenvedek,de a szó szoros értelmében,se éjjelem,se nappalom.Felírtak egy 120.000 forintos készüléket,melyet az alváskor kell használnom.Életmentő készülékről van szó,mivel,akármelyik éjszaka kaphatok sztrókot,infarktust,a gyvérzést a doktornő elmondása szerint.Ezt a készüléket szeretném megvásárolni,de a TB sajnos nem támogatja.Tudna valaki erre hitelt biztosítani?Természet esen orvosi papírokkal tudom igazolni.Tel.sz:70/63 9-5829.Előre is köszönöm.Andrea
89. Timike73 (válaszként erre: 88. - Soldier30)
2010. okt. 11. 09:18

Szia!

Napközben lehetőségem sincs aludni, de ha esetleg adódna alkalom, akkor is csak álmatlanul forgolódom.

Járok talmasszázsra, vasárnap voltam, állítja hogy Ő ki fog kezelni az alvászavarból!

Adja Isten!

2010. okt. 9. 15:09
Nos én eddig nem jutottam el mint te. Nekem azért sikerült aludnom 2-3 órát éjjel. Sőt péntek éjjel már annyira fáradt voltam,hogy este 9 től reggel 5 ig aludtam és akkor is azért keltem mert indultam munkába. nem kopogom le előre de remélem nem lesz gondom.. amúgy napközben sikerül aludnod?
87. Timike73 (válaszként erre: 86. - Soldier30)
2010. okt. 8. 21:16

Szia!

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Ma eljutottam oda, hogy orvoshoz fordulok, be is jelentkeztem egy alvásszakértőhöz jövő csütörtökre.

Csak az a poén, hogy kb 1 éve voltam alváslaborban, ahol semmi szervi elváltozást nem találtak, helyette elláttak "hasznos" tanácsokkal(mindig ugyannabban az időben fekükdjek le, bla-bla stb...)+vezessek alvásnaplót.

Semmi hatása nem volt!

Próbáltam akupunktúrát, homeopátiát vmeddig jó volt, aztán kezdődött elölről!

Most elviselhetetlen, mert ébren vagyok szinte egész éjszaka!

Hulla vagyok, fáradt, ideges(lassan már idegbajos)

2010. okt. 8. 18:22
Szia Nálam vasárnap hajnalban kezdődött reggeles szakban dolgoztam a éten,és azt vettem észre hogy este 10 kor lefexek és hajnali 2 kor éberedek. Azt hozzá kell tegyem,hogy ilyet még sosem tapasztaltam! MIndig aludtam jól és ha reggel korán keltem alig ébredtem fel.. Minden nap a héten 2 kor ébreszt valami. Kivétel tegnap akkor éjfél fel tudtam álomba eröltetni magam,és igy sikerült 5 ig aludnom.. Én orvoshoz fordulok ha nem rendeződik a jövöhéten a dolog.. Timike szerintem te is fordulj szakemberhez ne várd meg amig kikészülsz..
2010. okt. 8. 08:07

Sziasztok!

Ha esetleg él még ez a fórum írjatok nekem provátban!

Nagyon el vagyok keseredve! Hete óta szinte SEMMIT nem alszom!

Borzalmas!!!!

Segítsetek!

2010. júl. 27. 10:27

Mióta nem cigizek, folyton felébredek éjszaka és hajnalban.

Néhány percet vagyok csak fent, olyankor megnézem az órát.

2-3-4 és 5 óra között szoktam felébredni - alvásonként többször is.

Nem izzadok, nem kell wc-znem.

Egyszerűen felkelek és lesek, mint a vett malac.

Azt hiszem, hogy ez kihat a napomra, mert napközben meg rámtör a fáradtság.

2010. júl. 7. 18:57

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan teát vagy akármit(altató, alkoholon kívül) ami elősegíti az alvást.

Ha valaki tud segíteni, írjon privit.

Előre is köszönöm

Lilla

82. fbb53e1d99 (válaszként erre: 81. - Ironic)
2010. febr. 5. 12:20
nyugi...mindenre van megoldás-:)
81. Ironic (válaszként erre: 80. - Fbb53e1d99)
2010. febr. 5. 12:20
Már fel vagyok őrölve)) Vagy őrülve :p
80. fbb53e1d99 (válaszként erre: 79. - Ironic)
2010. febr. 5. 11:46
bizony nem, mert egy idő után felőröl..a kedélyjavítóktól is lehet álmatlanság, ha antidepire gondolsz, ha nem találják el a Neked megfelelőt-:(
79. Ironic (válaszként erre: 77. - Fbb53e1d99)
2010. febr. 5. 11:42
Csak háziorvosnál, meg az ideg-en. Altató, kedélyjavító, miegymásokat írnak fel, de már immunis vagyok rá szerintem). Nyilván, vannak kiváltó okai, meg felvesz egy életmódot az ember, de ez akkor sem mehet így a végtelenségig...
78. Ironic (válaszként erre: 76. - Marikati)
2010. febr. 5. 11:38
Ha álmodok, emlékszek is rá. Az elalvás nem akar összejönni, gyógyszerrel sem igazán...
77. fbb53e1d99 (válaszként erre: 75. - Ironic)
2010. febr. 4. 20:48

Tehát akkor elaludni sem tudsz..a stressz és a depresszió már csak a hab a tortán-:( 3 éve nem tudnak segíteni Neked? Mivel próbálkoztak? Hát ez elég fárasztó lehet..


Szakorvosnál jártál?

76. marikati (válaszként erre: 75. - Ironic)
2010. febr. 4. 20:45
Az,hogy nem emlékszel mit álmodtál az nem alvászavar.Akkor nem emlékszünk az álmainkra,ha nagyon mélyen alszunk és ebből a fázisból ébredünk fel.
75. Ironic
2010. febr. 4. 18:04
Egyszerűen, maga az álom nem jön, hiába vagyok fáradt. Ötvözve ezt már stresszel, depresszióval... Az orvos sem tudott velem mit kezdeni) Így megy ez már 3 éve.
74. fbb53e1d99 (válaszként erre: 73. - Ironic)
2010. febr. 4. 17:37

Szia:)

Miből áll az alvászavarod? Elalvás, vagy átalvási zavar van?

73. Ironic
2010. febr. 4. 15:58

Sziasztok!

Aki tud valami hatékony szert alvászavarra, kérem ossza meg velem. A-tól Z-ig kipróbáltam mindent, eredménytelenül. Sőt, minél kimerültebb az ember, annál inkább nem jön álom a szemére(((

2009. nov. 9. 21:12

Kedves Ati42!

Tudom, már nagyon régen írtam a fórumba. Hogy vagy? Azóta is jókat alszol?

Én még mindig küzdök az alvászavarral, és már nyugtatótól kezdve, altatóig sok mindent kipróbáltam. Sajnos annyira nehezen tudom megoldani a gyermekfelügyeletet, hogy nem jutok el odáig, hogy a háziorvostól a Káposzta dokihoz eljussak.

Meg szeretném kérdezni, hogy neked milyen gyógyszert írtak fel, és végül is mennyi ideig szedted? És milyen kivizsgálásokon vettél részt?

Remélem el fogod olvasni... és fogsz tudni mihamarabb válaszolni...

Köszi

71. ekrisztika (válaszként erre: 70. - Ati42)
2009. ápr. 14. 14:35

Kedves Ati42!

Te se haragudj, hogy csak most reagálok a leveledre, csak én már azt hittem, hogy nem is fogsz válaszolni, egy ideig nézegettem, aztán letettem róla...Most láttam csak én is...

Nagyon köszönöm a segítséged, és javaslatodat.

Nagyon örülök, hogy neked rendeződött az alvásod.

Szerencsére mostanában én is jobban alszom képzeld, picit már csillapodtak a kedélyek körülöttem, és olvastam a levendula illóolaj hatékonyságáról, az is segít esténként lenyugodni, és elaludni. (A gyerekek azért néha még felébresztenek, és valamikor csak 1 óra múlva sikerül visszaaludnom, nem tudom, hogy ez természetes-e, de akkor is már sokkal jobb a helyzet, mint volt.)

Tudom milyen napokig nem aludni, megértelek, pláne gyerekek mellett, foglalkozni velük, szoptatni... Iszonyat volt!!!!!

Nem is tudom hogy tudtál úgy dolgozni, meg edzésre járni, én akkor majd összeestem napközben! És a legrosszabb, hogy hiába mondták, hogy mikor a gyerekek alszanak én is próbáljak aludni, egyáltalán nem tudtam! Túlságosan arra koncentráltam már, hogy aludni akarok.Szörnyű volt!

Megfogadom a tanácsod, ha megint fellép a probléma, annak ellenére, hogy már nem élek olyan stresszes életet, akkor elmegyek egy kivizsgálásra.

70. Ati42 (válaszként erre: 68. - Ekrisztika)
2009. márc. 16. 14:27

Kedves ekrisztika!


Ne haragudj, most láttam csak a leveled... Nálam az volt a gond hogy nehezen tudtam elaludni, és ha épp rosszabb időszakomat éltem akkor egész éjjel csak félálomban hánykolódtam. Hogy milyen módszerem volt? 4-5 napi nemalvás után "végkimerülés" határán ért el az álom, sajnos nem mindig este az ágyban. És ha mondjuk ez vezetés közben lenne esedekes abba jobb nem is bele gondolni... ezért gondoltam hogy ennek véget kell vetni, és elmentem orvoshoz. A korábbiakban említettem, hogy az én életemben alapvetően rendben van minden, úgyhogy nem a stressz, munka, vagy magánélet miatt nem tudtam aludni. A stressz biztos hogy közrejátszik a nemalvásodban, és én is azt tanácsolom ahogy azt Te is mondtad, hogy előbb rendbe kell tenni Magad körül a dolgokat, kiiktatni a nemalvást elősegítő tényezőket, és ha még mindig problémáid lennének az alvással, akkor mindeféleképpen javasolnék egy kivizsgálást. Örülök, ha bármilyen formában is tudok segíteni. Én elkezdtem a kúra második körét, hogy teljes legyen a hatékonysága, de már jókat alszom és mélyen, úgyhogy épp most sem vagyok álmos :)

69. maya80 (válaszként erre: 58. - Ati42)
2009. márc. 11. 09:29
Drukkolunk! :)
68. ekrisztika (válaszként erre: 67. - Ati42)
2009. márc. 11. 08:03

Szia Ati42!

Írtam neked egy privát emailt. Nem tudom, olvastad-e. Mindegy ide is írhatom. Szóval köszi a segítséget, mostanában egy kicsit jobban alszom,próbálom rendbe kell tennem az életem, mert nagyon stresszes, biztos ez is befolyásolja az alvásom. De amint visszajön a krízises nem alvás, tuti elmegyek Káposzta Zoltán dr-hoz. Olvastam róla, és nagyon szimpatikus, és jó szakembernek látszik.

Azt szeretném még megkérdezni, hogy neked milyen alvászavarod volt? Egyáltalán nem aludtál, vagy csak keveset? És mit csináltál az éjszaka, milyen módszered volt, hogy aludjál?

Köszi

67. Ati42 (válaszként erre: 66. - Ekrisztika)
2009. márc. 4. 09:34

Kedves ekrisztika!


Én a Jahn Ferenc kórházban voltam kivizsgáláson Káposzta doktor úrnál, de szerintem előbb érdemes lenne lemenni a körzetihez. Hát a gyerkőcök valóban nem könnyítik meg a helyzeted...

Az a kúra amit én csinálok, az úgy néz ki nálam beválik, ha mégsem lesz 100%-os akkor doki javaslatára csinálok majd még egy kört.

Meglátjuk...

Tájékoztass kérlek hogy mit sikerült intézni, kíváncsi lennék...

2009. márc. 3. 18:26

Sziasztok!

Én is alvászavarral küzdök már egy ideje. És sajnos ráadásul van két gyerkőcöm is, az egyik 2 éves, a másik 5 hónapos. A pici sokszor felébred éjszaka, szóval nem elég nekem, hogy éjszakánként sokszor nem tudok aludni(szinte semmit), hanem ha mégis sikerülne, akkor meg fel is ébreszt. Sajnos borzasztóan stresszes életet élek. Van valaki közületek hasonló helyzetben? Az a baj, hogy éjszakánként nem tudom kikapcsolni az agyam, szorongásaim vannak, hogy sikerül-e majd elaludni, ha igen mikor, és hogy felébreszt-e majd a pici babám. Úgy érzem már nem bírom. Tud valaki valamilyen ötlettel szolgálni? Már rengeteg mindent kipróbáltam. Forduljak szakemberhez, és kihez? Ati42 te milyen alvásszakértőnél voltál?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook