Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alvászavarok fórum

Alvászavarok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. febr. 26. 09:07
Én világéletemben aludtam, mint a bunda. Pörgős vagyok, valószínűleg ezért is napszaktól függetlenül el tudtam aludni, jólesőn, ez elhatározás (meg persze idő) kérdése volt. Mióta viszont babát várok...4-5 óra alvásnak is örültem, a csípőm-vállam majd szétepedt a sok oldalt fekvéstől. Pedig jó volt az ágyam. Aztán rájöttem, hogy valami puhább dolgon kéne feküdnöm, és vettünk a neten egy ilyen emlékezőhabos felületjavítót. Azóta úgy durmolok megint, mint rég. Szóval lehet, hogy a matrac nem az igazi. Ha érdekel valakit, elküldöm priviben az oldalt ahol vettük.
2009. febr. 12. 09:14

Az alvászavar elég sok októl lehet.Általában fontos, hogy az ágy jó helyen legyen-földsugárzás elektroszmog szempontjából.Az alvásciklust a legkíméletesebben, idegen, kémiai anyag bevitele nélkül aku-punktura, presszura módszerrel lehet.

Mivel célszerű ezt az alvás előtt használni, létezik egy olyan, otthon, saját magunk által hasznáható akupresszurás rendszer, amivel a vágyva óhajtott mély alvás elérhető.Visszaállítja az egészséges, mély alvással jellemezhető alvásciklust, hozzászokás nélkül!Az alvás, azon túl, hogy a pihenést szolgálja fontos ideje a méregtelenítésnek, anyagcserefolyamatoknak, illetve az immunrendszer tökéletes működéséhez is elengedhetetlen.Ezért tényleg fontos az egészséges jó alvás.

63. marikati (válaszként erre: 62. - Ati42)
2009. febr. 10. 17:52
Köszönöm szépen az információt!Nyugodt éjszakákat kívánok!!!
62. Ati42
2009. febr. 10. 11:42

Sziasztok!

Köszönöm a sok levelet és a jókivánságokat!


Eléggé az elején vagyok még, de tegnap úgy aludtam mint egy mormota. Nem tudom, h azért e, mert előtte 2 napig szinte egyhuzamban dolgoztam, de ez a napokban sztem elválik.

Mindenesetre hatalmasnagy élmény volt reggel kipihenten ébredni!

A következő ilyet megünnepelem! :)


Nem tudom, h ez a fórumszabályzat szerint reklámnak minősülne e, úh Marikatinak privát üzenet ment.

61. 413ecaf526 (válaszként erre: 58. - Ati42)
2009. febr. 6. 18:49
Erről még én is szivesen olvasnék,hogy válik be.Sajnos hasonló problémákkal küzdök.Sikerüljön őszintén kívánom!
60. sariya (válaszként erre: 58. - Ati42)
2009. febr. 6. 18:35

OK:)Majd mesélj!

Szép álmokat:)

59. marikati (válaszként erre: 58. - Ati42)
2009. febr. 6. 18:31
Szia Ati42!Most olvastam a problémádat.Az én fiam is alvásproblémával küzd.Az Ő gondja pontosan ellenkezője a Tiednek.14-16óra alvás után is fáradt volt állandóan.Ma már állandó gyógyszer mellett az alvásciklusa rendeződött.Szeretném tudni,hogy milyen gyógyszert kapsz.
58. Ati42
2009. febr. 6. 09:17
Most kezdem a kúrát, drukkoljatok! :)
2009. febr. 2. 12:35

sziasztok!


Ati42, kiváncsi vagyok a fejleményekre, írj majd!


Az én problémám: mostanában alig tudok elaludni, aztán meg éjjel 3 körül felkelek, és megint kinlódva alszom el. van hogy 3 órát is tudok vergődni az ágyban, aztán meg korán reggel ha vmi kis szöszre felkelek, nem is tudok már visszaaludni mert ismét beindul az agyam. katt-katt... ja és ha alszom is, akkoris folxamatosan hülyeségeket álmodok... a lényeg, hogy tudom ,hogy azért nem tudok elaludni, mert folyamatosan agyalok minden hülyeségen. a mostani időszakom eléggé sztresszes, de ugyanakkor tele van nagyon szuper tervekkel, szóval van egy csomó dolog amiken gondolkozhatok, és egyszerűen nem tudok nyugodni miattuk.

van valakinek vmi módszere arra, hogy hogyan lehetne kikapcsolni az agyamat este mikor lefekszem aludni? de jó lenne... mert már nagyon unom:(

56. maya80 (válaszként erre: 55. - Ati42)
2009. jan. 28. 14:08
Mikor kezded a kúrát?
55. Ati42
2009. jan. 26. 15:21

Kedves Sariya!


Ez a kúra egy új gyógyszerkészítmény, 2-3-es kúrája, ami abból áll, hogy 3 hétig szedem ezt a gyógyszert, és ez majd visszaállítja az "alvás-ébrenlét" ciklusomat, ahogy az orvos fogalmazta :)Én még ódzkodom ettől, de ha minden kötél szakad, akkor kipróbálom, legalább nem állandó jelleggel kell majd szedjem, hanem csak 3 hétig. Tájékoztatlak az "eredményeimről"

54. sariya (válaszként erre: 53. - Ati42)
2009. jan. 16. 16:07
Neked is buék:)És miből áll ez a kúra?
53. Ati42
2009. jan. 16. 16:02

Előszöris BUÉK! ;)

Túl vagyok egy kivizsgáláson. A háziorvosom beutalt egy alvásszakértőhöz, aki nagyon kedves volt, hosszasan elbeszélgettünk, és elvégzett egy sor műszeres vizsgálatot is.

Általános tanácsokat adott, megbeszéltük, hogy ha minden zavaró tényezőt kizártam (nem kávézok déltől, elsötétített szobában alszok, nem vacsorázok nehéz dolgokat) és még mindig fenn áll a problémám, akkor keressem fel újra, és végigcsinálunk egy rövid alvásjavító kúrát.

52. sariya (válaszként erre: 51. - Ati42)
2008. dec. 18. 10:59
OK,kíváncsian várom:)Azért jó éjt:DD
51. Ati42
2008. dec. 18. 10:56

Kedves Sarya!

Nálam nem feszültség, vagy stressz a kiváltó ok. Szerencsére most egy nyugodtabb szakaszában vagyok az életemnek, ezért még zavaróbb a problémám.

Egy másik fórumon kaptam egy tippet egy alvásszakértőről, fel fogom keresni, és ha lesz pozitív változás, jelentkezni fogok.

Ha negatív változás lesz akkor is. :)

2008. dec. 11. 17:40
Én nagyon rossz alvó vagyok és nagyon sokszor fennt vagyok minden éjszaka....borzasztó, hogy akárhogy is szeretnél elaludni , de nem tudsz.
49. sariya (válaszként erre: 48. - Ati42)
2008. dec. 10. 17:37
Csak azért kérdem,mert a párom is alvászavarokkal küzdött.Ahogy hazaért,vagy este lett,kipattantak a szemei és nem tudott elaludni.Nap 2-3 órát aludt csak.Ő is azt mondta,hogy minden ok nála,sportolt,dolgozott..Csak nem látta,hogy mégis tök feszült.Mellettem tudott lenyugodni annyira,hogy most már rendesen tud aludni.
48. Ati42
2008. dec. 10. 17:17
Nem mondanám, alapvetően rendben vagyok minden téren, ezért is nem értem...Járok edzésre is, rendszeresen szóval este csak be kéne essek az ágyba, ami meg is történik, de aludni azt nem tudok. Gyógyszert szedni nem akarok, utálok minden ilyesmit, de ahogy telnek a napok egyre jobban feledésbe merülnek az elveim...
47. sariya (válaszként erre: 46. - Ati42)
2008. dec. 5. 16:39
Nem vagy túl feszült vagy stresszes?
46. Ati42
2008. dec. 5. 16:33

Sziasztok!


Én is az alvászavarral küszködők táborát erősítem.

Általában nehezen alszok el, amikor pedig nincs szerencsém, akkor csak forgolódom félig ébren amíg rám nem virrad. Már egy jó ideje kávézni sem merek egyáltalán, így már nem csak éjszaka, de nappal is hasznavehetetlen vagyok. Fontolgatom, hogy felkeressek egy alvásszakértőt. Valakinek volt valahol/valakivel jó tapasztalata?

45. maya80 (válaszként erre: 44. - An78na)
2008. szept. 7. 14:11
Igen, az elválasztás előbb-utóbb biztosan hatásos lesz, de nagyon sok türelem kell hozzá. És következetesség. Ha egyszer elkezdted, nem szabad soha visszalépned. Sok sikert és kitartást kívánok!
44. An78na (válaszként erre: 43. - Maya80)
2008. szept. 5. 21:58
A fő probléma az, hogy még mindig csak cicin tud visszaaludni, ami - már tudom - a rossz szoktatás eredménye. ha újra kezdeném, akkor máshogy csinálnám, de most a kiutat keresem ebből a helyzetből, úgy hogy a gyerek szempontjait messzemenően szem előtt tartsam. Megkezdtem a ciciről való leszoktatást, hosszú távon ebben látom az alvászvaros helyzet javulását is...
43. maya80 (válaszként erre: 41. - An78na)
2008. aug. 24. 21:57
Mindig ugyanabban az időpontban ébred fel éjjel?
2008. aug. 23. 17:21
Mostanába nem tudok elaludni, és ha mégis akkor ugyis megébredek éjjel, vagy hajnalba s akoor nem tudok visszaaludni többet...mitöl van ez?
41. An78na
2008. aug. 22. 22:34

Sziasztok,

két éves kisfiam kétszer, háromszor is felkel még éjszaka, nappal fél 12-től alszik 1-ig, nem hiszem, hogy ez az oka az éjszakai nem alvásnak... Mi lehet?

Üdv.

Anna

40. 3aeb86a367 (válaszként erre: 39. - Maya80)
2008. júl. 28. 12:10
Hát igen, szerencsénk volt
39. maya80 (válaszként erre: 38. - 3aeb86a367)
2008. júl. 28. 08:27
Akkor jól csináltátok, nagyon! Én még nem tudom, meddig fogok együtt aludni a pici lányommal... Külön szobába semmiképp nem tudom teni, hosz egy garzonban lakunk... Egyelőre jó így nagyon, aztán majd alakul.
38. 3aeb86a367 (válaszként erre: 37. - Maya80)
2008. júl. 28. 00:08
Ez igaz, az őseinknél így volt. Az is igaz kinél mi válik be. Eleinte nálunk is egy szobában aludtunk a gyerkőcökkel, pici volt a lakás és 1 kisszobában voltunk 4-en de a külön ágy az meg volt. Hamar át tudtuk őket szoktatni a külön szobába amikor nagyobb lakásba tudtunk menni, és nem is volt gond belőle.
37. maya80 (válaszként erre: 36. - 3aeb86a367)
2008. júl. 26. 22:24
Mindenkinél más működik, minden családban más az elfogadott, a bevállt. Az őseink is együtt aludtak a gyermekeikkel, nem rakták se külön ágyba, se másik szobába, úgyhogy szerintem ez a legtermészetesebb módja... Aláírom, hogy vannak rossz példák. De jók is, csak azokról nem beszélnek az emberek.
36. 3aeb86a367 (válaszként erre: 35. - Maya80)
2008. júl. 25. 22:21

Szerintem nem jó ha a gyermek egy ágyban alszik a szülőkkel. Unokanővérem lánya is mindig a szülőkkel aludt egy ágyban, most, hogy a leányzó már 5 és fél éves, nem bírják külön ágyba szoktatni.

Az én fiaim is nyugtalanul alszanak éjjel, a nagyobbik csámcsog és motyog valamit, a kisebbik meg sokat forgolódik és állandóan keresztbe fordul. Volt hogy még a földre is lemászott álmában. Most ott tartunk, hogy egymaga fekszik a gyerek(7 éves) kétszemélyes ágyon. Még mindig keresztbe fordul, de legalább nem fekszik le a földre ahol aztán rendszeresen megfázott. Nekünk a plüss nem vált be, mellette is ugyanolyan nyugtalanul alszanak. Én is elég nyugtalanul alszom, én is sokat forgolódom és álmomban van hogy megemelem kezem, lábam és úgy alszom. De ha megébredek akkor hamar vissza tudok aludni. De a szobában mindig ég egy kislámpa mert csak úgy tudok aludni. Napközben viszont nem vagyok képes fél-1 óránál többet aludni, pedig a szervezetem igényelné.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook