Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba alvászavara fórum

Baba alvászavara (beszélgetős fórum)


1 2
45. KissMe
2010. jan. 7. 13:41
Nem tudom, lehet, hogy mégsem a horkolás... Tegnap kitaláltam egy új altatási módszert. Délben úgy altattam el Tomit, hogy bekapcsoltam a rádiót, lefeküdtem mellé a nagy ágyunkra, és addig nyugtattam, halkan beszéltem hozzá, és hallgattuk a rádiót, amíg elaludt. Kb. 20 perc alatt. Hagytam szólni a rádiót még egy darabig, és egészen jól, majdnem két órát aludt. Este ugyanígy altattam el, és sokkal nyugisabb éjszakánk volt. Tehát: Viburcol helyett Bartók rádió. :)
44. ében11 (válaszként erre: 43. - KissMe)
2010. jan. 5. 16:48

igen.zavarja sok minden-két hósan az enyém egy teljes költözés pakolás dobozolást végig aludt.aztán meg arra is felkelt ha az apja reggel a másik szobában készülődött dolgozni.

egyre éberebbek, egyre többet figyelnek kíváncsiak-sokszor ezért nem volt este korán alvás-megvárta az apját esténként, még akkor is ha nagyon álmos volt.

43. KissMe
2010. jan. 5. 10:32
Eszembe jutott még valami. Szerintetek a horkolás mennyire zavarja a babát? És az lehet, hogy 1-2 hónapos korában nem zavarta, 6 hónapos korától pedig igen? Tomi a kezdetektől velünk egy szobában alszik, de a problémák csak kb. 2 hónapja kezdődtek. A férjuram viszont mindig is horkolt.
42. Pipőci (válaszként erre: 41. - KissMe)
2010. jan. 1. 19:49
Kitartani! Minden jót, boldog új évet, nyugisat, szépet nektek!
41. KissMe
2010. jan. 1. 17:42

Sziasztok!


Remélem, mindenkinek békésen, kellemesen teltek az ünnepi napok! Boldog új évet kívánok nektek!


Nem jelentkeztem, mert sokat voltunk távol, és kísérleteztünk az esti elalvással, éjszakai alvással. Gondoltam, megírom, ha már lesz eredmény.

Karácsony első napján új helyre fektettük a kicsit. Behoztunk a szobába egy peremes gyerekheverőt, és a mi nagy ágyunk mellé toltuk. Így a karomban tudom elaltatni, és egy mozdulattal áttenni a kis heverőre, mégis olyan, mintha velünk egy ágyban aludna. Jó helyet csináltunk neki, kényelmes, meleg, de aludni ott sem nagyon akar. Most már csak egyszer alszik napközben, délben, egész délután és este játszunk, mégis nehéz este elaltatni. Annyival jobb, hogy fürdés után már nem kell vele játszani késő estig, vagy éjszaka, hanem ha nehezen is, de elalszik. Amikor éjjel felébred, akkor csak a karomba veszem, és visszaaltatom. Föl sem kelek az ágyból. A Viburcol kúpot is adjuk neki, fürdés után egyet, az annyit használ, hogy az éjszakai ébredéskor nem sír hangosan, éppen csak nyöszörög, és hamar megnyugszik. Egyébként maradtak a másfél-két órás alvások, ha ezt lehet egyáltalán alvásnak nevezni. Na mindegy.

Próbáltuk tehát más helyre tenni, más ágyba, átalakítottuk a napirendet, kúpot is kap, de igazán egyik sem használt, az alvásidő nem hosszabbodott meg. Mit tudnék még csinálni?????

40. ében11 (válaszként erre: 39. - KissMe)
2009. dec. 24. 10:33

Nektek is és Mindenkinek Békés Karácsonyt Kívánok!

És igazad van, ne görcsölj-mi is felváltva keltünk hozzá-picit úgy könnyebb volt.

39. KissMe
2009. dec. 23. 18:50

Hát, nem tudom, nagyon várom már, hogy vége legyen ennek az egésznek. Azért egy kis reményt ad, hogy ti azt mondjátok, nálatok is ez volt a helyzet, és utána jobb lett. Bár most már nem is görcsölök rajta, ha felébred, hát felébred, megpróbálom visszaaltatni. Férjuram itthon lesz másfél hétig, legalább tud ő is segíteni egy kicsit.


Ha holnap már nem írok, akkor mindenkinek jó karácsonyi készülődést, szeretetben, boldogságban gazdag ünnepeket kívánok!

38. ében11 (válaszként erre: 36. - KissMe)
2009. dec. 23. 11:35

ez nem igaz.

persze alapozni lehet egészen pici korban és kell is.

de a fogzás nálunk mindent felülírt egy ideig.

nemhogy két órát még negyed órákat sem aludt egyfolytában éjszaka!mindent úgy csináltam azért ahogy addig-evés alvás fürdés, csak napközben bepótolta az alvást-én meg nem!

de ez elmúlt!

az hogy a barátnőd picije jobban viseli-hát szerencséje van de nagyon!

a tiéd ettől még normális-a helyzethez képest!

és a napi ritmust,szokásokat nem most fogja betartani-nézd ezt el a picidnek-ha kijönnek a fogak és átesik az egészen minden rendeződni fog-hidd el!

és ez sajnos ilyen-nálunk hónapokig tartott az hogy éjjel félóránként negyedóránként megébredt!

átvészeltük-fárasztó volt de elmúlt!

37. russodebby (válaszként erre: 36. - KissMe)
2009. dec. 22. 10:17

Minden baba más. Mi 3 hónapon keresztül 20-30 percenként keltünk éjjelente,és ez mellett sem aludt napközben sem sokat. kb. ez után 2-3 hétre bújt ki az első két fogacskája.

Kitartás! :)

36. KissMe
2009. dec. 21. 15:01

Sziasztok!

Még mindig kísérletezek a kicsi fiammal, de nem adom fel, hogy elérjem a célt, azaz hogy legalább 3 órát aludjon éjszaka egyhuzamban. A védőnő már régebben is mondta, hogy alvásnak csak azt nevezhetjük, ami legalább 3 órán keresztül tart. Ha mondjuk 2 óránként ébred, az nem alvás, akárhányszor 2 órát alszik.


Én egyébként csak azért parázok ennyire, és azért próbálok mindent megtenni, hogy helyre billentsem a dolgokat, mert sokszor hallom, hogy a felnőttkori evés- és alvászavar okai a csecsemőkorban keresendők. Vagyis már nagyon korán, akár 1 éves kor előtt kialakulhatnak olyan rossz szokások, amiken később sem lehet változtatni, vagy újra előjönnek felnőtt korban.

Egy barátnőm szerint a fogzás nem viselheti meg ennyire a babát, mert az ő kisfiának is jönnek a fogai, mégis max. 1-2 éjszaka nyűgösebb, aztán 4-5 éjjel jól alszik. Úgyhogy szerinte nem normális, hogy már hetek óta nem alszunk rendesen.

35. ében11 (válaszként erre: 32. - Monstro)
2009. dec. 18. 20:06

nem is kell.ez az ingadozás normális.

amikor az enyém az anyatejet kapta-üvegből már akkor is úgy evett a reggeli és esti evése volt a legtöbb.megvan hogy kb. mennyit kellene összesen ennie-ezt a baba súlyához nézik.és nagyjából ha annyit eszik akkor hozzájut elegendő tápanyaghoz.

de ez úgyis látszik abból hogy nő és gyarapodik.

valamilyen szinte nem is baj hogy ezt nézik a védőnénik mert én láttam már olyan két éves kislányt aki még egynek sem nézett ki és a védőnéni meg volt győződve valamiből az a gyerek nem kap eleget-bár a szülei tagadták.

szóval nem baj hogy egyszer 100 egyszer meg 200 amit eszik.

34. KissMe (válaszként erre: 32. - Monstro)
2009. dec. 18. 18:57
Egyébként szerintem így normális, nem is értem, aki azt tanácsolja, hogy tömjük meg a gyereket, az vajon hogyan gondolja? Ő vajon hogyan csinálná???
33. KissMe
2009. dec. 18. 18:56

Na, én sosem számolgattam, hogy mennyit eszik a baba. Anyatejet ciciből ugyebár nem is nagyon lehet mérni, mást pedig nem evett egészen 5 hónapos koráig. Aztán az almát, kekszes almát, bébiételt, tejpépet, mindent csak találomra adtam neki, sosem mértem meg. Lehet, ez volt a baj?!


Ma kaptam Viburcolt! Igaz, autóztam érte kb. fél órát oda, felet vissza, de közben legalább megvolt Tomi déli alvása. Az egész környéken nem volt máshol ilyen kúp, egyetlen helyen ígérték még mára, de oda már nem mentem vissza. Ha beválik, akkor jövő hét elején elhozom onnan is.

2009. dec. 17. 15:36
Mi tápisok vagyunk, de én nem tudom "megtömni" Az én lányom annyit eszik amennyi elég neki. Hiába van az írva a dobozra hogy 6x 170.et kellene ennie, van hogy 100-at eszik csak, és van hogy a 170 nem elég neki:)
31. KissMe
2009. dec. 17. 14:29

Tegnap viszont alakított a nagyfiam, este 11 órakor megevett egy egész banánt. Fél tíz előtt fürdettünk, utána még kicsit játszottunk, majd megpróbáltam elaltatni, de folyamatosan üvöltött. Adtam neki Nurofent, bekentem az ínyét Dologel-lel, semmi. Végső kétségbeesésemben kivittem a konyhába, és megetettem. Utána elaludt, igaz, csak másfél órára.

Most már tényleg fogalmam sincs, hogyan érhetném el, hogy rendesen aludjon.

30. KissMe
2009. dec. 17. 14:20

Sziasztok!


A védőnőnk is mondta, hogy talán más helyet kéne keresni a kiságynak. Nem tudom. Ahol most van, ott van a szobában a legmelegebb, és nekem a legkényelmesebb hozzáférni. Hirtelen nem is tudom, hova máshova tehetnénk. Megjegyzem, amikor a babakocsiban altatom el, és nem azon a helyen van a babakocsi, ahol a kiságy, akkor sem alszik jól.

29. enikoke (válaszként erre: 26. - KissMe)
2009. dec. 16. 22:56
Egyet értek azzal hogy tápszerrel könnyebb jól lakatni, de én nagyon sokszor járok úgy az utóbbi időbe hogy hiába adnám neki, ha egyszer nem kell neki, akkor úgysem eszik, nem tudom(és nem is akarom) belenyomni. De valószínüleg a fogacskái miatt nem eszik rendesen.
28. russodebby (válaszként erre: 26. - KissMe)
2009. dec. 16. 20:31

Most is felkel 2-3-szor éjjel inni,de megkeresi a teáját,iszik és vissza alszik.

Nem cicizik már 3 hónapos korától. :(

Próbáljátok meg átrakni máshova a kiságyát,mert lehet nem tetszik neki ahol most van. Én is már vagy négyszer rendeztem át a szobánkat,miremegtaláltam az igazi (?) helyét a kiságynak.

27. ében11 (válaszként erre: 26. - KissMe)
2009. dec. 16. 20:16

szia!

az enyém is inkább kettőt aludt napközben.de csak akkor ébresztettem ha a délutáni belecsúszott ez estébe-hogy éjjel meg ne legyen fent.

és lehet hogy a szopis babók többször kelnek,mert jobban az anyához nőnek-vigaszból is szopiznak és valóban lehet hogy nem mindig eszik degeszre magukat-ez így normális.

az enyém nem szopizott, üvegből kapta az anyatejet-és bizony tápis adagokat evett-ami a nagykönyvben meg van írva-így szinte az első naptól elég sokat aludt éjjel(hajnalban kelt csak enni)-tele volt a pocakja.

és mi felváltva etettünk-apjával.neki így mindegy volt ki kelt hozzá.úgyhogy én is úgy gondolom a tápisoknál az evésben nagyobb rendszer van-jobban kiszámítható.

26. KissMe
2009. dec. 16. 19:44

Sziasztok!

Örülök, hogy megszaporodtak a hozzászólások! :)


debby,

irigyellek téged, hogy ilyen sokáig alszik a fiad ébredés nélkül! Bár lehet, hogy ennyi idős korára az enyém is "megjavul" majd. Jól gondolom, hogy a kisfiad még szopcsizik? Vagy cumisüvegből adod neki?

Van már fogkefés tanulószettünk, három darabos, a DM-ben vettem. Ebből az egyik kifejezetten masszírozós, gumi feje van, nem is egészen fogkefe formájú. Sajnos legtöbbször megunja, és eldobja, pedig nagyon szereti rágcsálni, tényleg jót tesz az ínyének, ha fáj. A gélt még nem próbáltam rákenni, de az lesz a következő.

Tomi az első két kis fogacskájával a mellbimbómat harapta meg, de úgy, hogy utána három hétig tartott, mire rendbe jött. Iszonyatosan fájt sokáig.


globus,

most már én is rászoktam arra, hogy ha napközben elaltatom, akkor mellette azért hangosabb tevékenységeket is végzek, hogy tudja, nem éjszaka van. Ezt a védőnőnk is tanácsolta egyébként. Az én kisfiam cicin alszik el, utána szoktam letenni a kiságyba.


enikoke,

többen mondják, hogy a tápszeres babák jobban alszanak, kevesebbszer kelnek éjszakánként. Talán azért, mert náluk lehet valamennyire szabályozni, hogy mennyit egyenek. Ha többet adsz neki, később lesz éhes, és később ébred. Vagy nem jól gondolom?


ében,

most már én is ott tartok, hogy ébresztem Tomit, ha napközben túl sokat aludna. Bár most tényleg teljesen össze van zavarodva. Próbáltuk azt, hogy csak egy hosszút aludjon napközben, meg azt is, hogy két rövidet és ébresztettük, és azt is, hogy nem ébresztjük, de kétszer altatom. Változó, de úgy vettem észre, hogy nem elsősorban ettől függ, mennyit alszik éjszaka, és hányszor ébred. Illetve azt vettem észre, hogy a két alvás még azért kell neki, mert ha délután nem alszik, akkor este is nagyon nehezen altatom el.

2009. dec. 16. 09:42

Nálunk nem nagyon van napirend. Este a fürcs 7-8óra közt,utána tejcsivel a kiságyba és elalszik. Reggel 6-8 közt kelés. Tejcsi. 9-10 közt reggeli. Van,hogy ez után alszik,de van,hogy csak ebéd után. Ebédelni 12-13 közt szokott. Uzsi 4-5 körül,vacsi az fürdés elött,de ez van,hogy kimarad. Nem szoktam 3 óránként etetni,szól ha éhes. Ja 13 és fél hónapos a fiam.

Éjszaka ő is fel szokott kelni inni. Olyan 5 hónapos korától 7-8 hósig éjjelente 20-30 percenként felkelt,de ez egyik pillanatról a másikra eltünt.


KissMe!

Ha nem tudod maszírozni és kenegetni,akkor bróbálj meg neki baba fogkefét adni,azt tudja rágcsálni és közben maszírozza isv ele az ínyét. Nekünk is csak ez vált be,erre raktam a gélt is.


Tudom,milyen amikor harapnak,Dancim úgy megharapta a kisújjamt,hogy majdnem egy napig ott voltak a fognyomai és 1 órán keresztül zsibbadt az ujjam. :)

2009. dec. 16. 09:34
az is jó ötlet-amúgy meg nemcsak fogzanak hanem az alvás igényük is csökkenni kezd napközben.
23. globus
2009. dec. 16. 09:32
Egypár átkínlódott óra után elhatároztam, hogy nem érdekel semmilyen hisztije, és elkezdtem porszívózni. Abban a pillanatban elaludt, mintha leütötték volna :))
22. ében11 (válaszként erre: 21. - Enikoke)
2009. dec. 16. 09:25

a délutáni alvásból mi ébresztettük, hogy éjjel ne legyen fent-napközben ami fix volt az etetés és a fürdés-bár tolódott de nem hirtelen.

sajna a fogzás összezavarja őket de majd szépen visszaállnak.

a rágóka nekünk se kellett, és az enyém se szerette ha masszírozom neki-sőt volt hogy enni se nagyon evett-ha nagyon kellemetlen volt neki,és fájt az ínye.ez ilyen, sajna a legtöbb babánál.

2009. dec. 16. 06:43

Csak becsatlakozok :).

Az én fiam betöltötte a 8 hónapot. Tejporos ő is, sajna nem sikerült szoptatni. Már 2 és fél hónapos koráttól kezdve átaludta a teljes éjszakát!!! Este 8-9-től egész reggel 6-7-ig. Remek volt. Olyan 5-6 hónaposan kezdett változtatni, és már egy jó másfél hónapja nagyon ritka hogy átaludja az éjszakát. És ha már felébred, akkor sokszor eszik is. Fogunk van már 4 és már bujdogál a következő 2 is.

A programjait hetente változtatja. De lényegébben 1-er aludt egy nap, de akkor 2 és 4 óra közti időtartalommal.

Az utóbbi két-három napban azt csinálta hogy este fél 11, 11 utáni elalvás után, reggel fél 6 illetve fél 7 körül evett, igazábból csak egy fél adagot, majd aludt egészen 10 óráíg amikor nehezen megedte a második felét a tejcsinek, és majd 12 tájékán ebédelt. Általábban fél 2 fele volt a déli alvás, akkor aludt legalább 4-ig, és akkor estig birta.

Na de tegnap el voltunk menve 2 körül vásárolni és a kocsiban aludt el, de az max egy fél óra volt. Mire feljöttünk felébredt, és nem akart vissza aludni és estig ébren volt! Már előre féltem hogy mi lesz: elalszik 6-7-or és aztán éjszakázhatunk(multkorábban is elaludt 8-or egész 10-ig, majd fél 1-ig ébren volt). Na de nem aludt el a drága, csak negyed 9-or. Aztán háromnegyed 11-or megébredt, de nem akart enni és visszaaludt elég hamar és azóta alszik mint a bunda. Most háromnegyed 7-or felsírt, de nem kellt fel. Gondolom a fogacskái, az lehetet 11-kor is.

Na lényeg a lényeg, hogy lehet hogy mostmár elég neki napi fél óra vagy semmi alvás is, és megfogom próbálni ezt, mert nap közben könnyebben viseli az ember ha nyügős, csak éjszaka aludjon. És érdekes, most nem kellt fel enni, pedig kevesebbet evett tegnap. Szóval ha elég fáradt akkor enni sem kell fel.

Na majd kiderül hogy ez véletlen volt vagy tudjuk rendszeresíteni. Mert azt már észrevettem, hogy hiába akarom én felkeltenni vagy nem engedem aludni, ha ő nem így akarja, akkor nem lesz benne köszönet.

20. monstro (válaszként erre: 18. - KissMe)
2009. dec. 15. 22:10
én még egyenlőre sehogy, pedig már 3 hónapos elmúlt a lányom.Tápszeres babó, naponta 5x kap enni és éjszaka 1x-2x kell és akkor is eszik.AZ alvása napi 3x alszik fél-egy órát. Délelőtt,ebéd után és délután.
19. monstro (válaszként erre: 18. - KissMe)
2009. dec. 15. 22:06
erre én is kiváncsi lennék:)
18. KissMe
2009. dec. 15. 14:31
Egyébként azt is akartam kérdezni, hogy nektek van-e napirendetek, ha igen, akkor milyen? Mennyi idősek a gyerekeitek, és hogyan tudtátok rászoktatni őket a napi rendszeres evésre, alvásra?
17. KissMe
2009. dec. 15. 14:30

Sziasztok!

russodebby,

Dologel-ünk van itthon, azzal szoktam kenni az ínyét, ha megengedi. Ugyanis nem enged benyúlni a szájába, főleg akkor, amikor már fáj az ínye. Ellöki a kezemet, becsukja a száját, közben sír. Ha mégis sikerül kenni az ínyét, akkor azért megnyugszik. Masszírozni pláne nem tudom, mert ha nyugis, és megpróbálom, akkor megharapja az ujjamat. Nagyon fáj ám, mert az alsó két metszőfoga borzasztó hegyes.


ében,

az én kisfiam a járóka peremét kezdte rágcsálni, mindig beleakad a hegyes kis fogacskája, mert olyan műanyag huzat van rajta, alatta pedig szivacs. Attól félek, egyszer kitörik valamelyik foga. Érdekes módon, amikor az első kettő jött, és még alig tudott rendesen fogni (4,5 hónapos volt), akkor megnyugtatta a hűtőből kivett rágóka, amit én tartottam a szájához, hogy rágcsálja. Éjjel is szépen elaludt, miután pár percig a szájában tartotta, és lehűtötte az ínyét. De most már nem hat semmi, sajnos.

2009. dec. 13. 14:08

túl lesz rajta!az enyém ebben az időben kezdte rágni a kiságyat és a kanapé két sarkát-sajnos ezt szétrágta mire észre vettük-most mindkét sarkán lyukas a kárpit :D

hiába volt vagy 5 féle rágókája!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook