Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet ez alvászavar? fórum

Lehet ez alvászavar? (beszélgetős fórum)


2009. jan. 24. 11:55

Sziasztok! Tudna valaki tanácsot vagy megoldást találni. . . ?!


Kisfiam 9 és fél hónapos, 3 hónapos kora óta átaludta az éjszakát IDÁIG! kb: 3 hete minden félórában-órában nyöszörög, néha felsír, de nincs is fent igazából, hanem "álmában" ! Adok neki pár korty teát és abba hagyja. Ma hajnalban úgy elkezdett sírni, hogy csak na, felvettem, ringattam, de nem hagyta abba, nem is volt fent igazán, fel kellett "ébreszteni". Volt valakinek ilyen tapasztalata??? Két alsó foga kint van, jól lakik vacsikor. Olvastam a neten az alvászavarnál, hogy a fogzás lehet az egyik ok, hogy nem alszik, a másik a "mozgásfejlődés" vagyis az izmok dolgoznak és ez zavarja. Nem tudom mi lehet, de már nagyon rossz, én sem alszom, rajta pedig nem tudom, hogy segítsek. . .

2008. okt. 30. 11:20
Ha valakinek hosszantartó alvászavara van akkor azt javaslom,hogy keresen fel olyan orvost aki ezekkel a dolgokkal foglalkozik,mert ez nem játék
13. Enci.
2008. okt. 17. 22:59

Erről az jut eszembe mikor a fiaim kicsik voltak (3 és 4 évesek), és a férjem külföldön dolgozott pár hétig, akkor egyszerűen nem tudtam őket lefektetni. Mosolyogva közölték a kérésemre, hogy "nem". Éjfél fele aludtak el nagy nehezen, reggel alig bírtam őket felébreszteni, menni kellett oviba.

Hazajött a párom, visszaállt minden a régi kerekvágásba. Annyi a titka, hogy határozottan ágybazavarja őket, hogy most aztán alvás, egy szót se halljak és a többi, de a dolog működik.

Az a baj, hogy én viszont ezt nem tudom elérni náluk.

12. atina1679 (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2008. okt. 10. 23:18
Lehet hogy igazad van de nagyon makacs kis kölyök,nem tudommi lenne a leghelyesebb?
11. atina1679 (válaszként erre: 6. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 10. 23:16
De szokott tv ét nézni vagy mesét abból is leginkább a thomast ha mást néz azt álltalában velünk
10. atina1679 (válaszként erre: 5. - Emily32)
2008. okt. 10. 23:15
Ezt már probáltam hogy megbeszéltem vele de sajna nem működtt!
9. ec63a7fc29 (válaszként erre: 8. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 9. 19:20
Nem tudom miért sírtam, de egy ideig csak úgy tudtam elaludni mélyen.
8. 13a6fcd24f (válaszként erre: 7. - Ec63a7fc29)
2008. okt. 8. 02:43
szegénykém. És miért sírtál? -emlékszel rá?
7. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - Atina1679)
2008. okt. 8. 00:25
Gyerekkoromban úgy aludtam el, hogy álomba sírtam magamat. Elég sokáig.
2008. okt. 7. 23:04

nem,vibztos,hogy nem alvászavar. megéne rőbáln tobb alkalommal, he yeste aa fektesse le, Nekk nehezebb nemek színházat játzani


De az az aem kizárt, szronv valamirét? Nem néz tv-?

2008. okt. 7. 22:27
Sztem ez a "műsor" Neked szól!Beszéld meg vele,már megérti,hogy mostantól kijössz a szobából.Ne büntetésként élje meg,mert akkor szorongani fog!
2008. okt. 7. 22:22

Egy isemrősömnek erre azt ajánlották, hogy ne legyen bent vele, csak kapcsoljon babafényt(nem tudom mi a pontos neve).

Nekem is inkább ez szokásnak, hisztinek tűnik, mint alvázavarnak.

2008. okt. 7. 22:09

Szia!

Szerintem talán nem alvászavar, talán csak egy "jól bevált" játszma.. Hozzá tartozik az estéhez, vagy a veled való elalváshoz..

Próbálj meg vele beszélgetni erról.

2008. okt. 7. 22:07
Nem lehet, hogy nem alakítottatok ki helyes alvási szokásokat? Nekem inkább rossz szokásnak tűnik, mint pszichés zavarnak, főleg, ha az oviban megy az alvás. Lehet, hogy új alapokra kéne helyezni az elalvási rituálét-körülményeket?
2008. okt. 7. 22:03

Sziasztok!

Segítsetek nekem,a kisfiam januárban lessz négy éves és örök harc az alvás,legyen az délután vagy este.

Egyszerűen lefektetem aludni és ragaszkodik hogy melette maradjak ami nem lenne baj de folyamatosan veri a fejét a párnába és azt hajtogatja hogy nem akar aludni,miért kell aludni,mikor lessz reggel és folyamatosan kérdezősködik mindenféléről.Olyan mintha nem lenne elég fáradt pedig majd össze esik.Az óvódában együttműködik alszik és fáradtan jön haza.

Itthon miért NEM???

Lehet ez ALVÁSZAVAR????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook