Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvásproblémák másfél-kétévesen fórum

Alvásproblémák másfél-kétévesen (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 14. 17:26
Sziasztok! Sajnos nem javult a helyzet, túl vagyunk a tejmentes étrenden (nem segitett).Most éppen homeopátiával próbálkozunk, szintén sikertelenül.Balázs már 28 hónapos és az éjszakáink borzalmasan telnek. Zsarnokoskodik felettem, éjjelente üvölte követeli,hogy bemenjek hozzá...Panelban lakunk nem merem hagyni üvölteni, igy is zeng tölünk a ház szerintem. Nem tudom mit csináljak, közben visszamentem dolgozni, esem le a lábamról a munkámat sem tudom 100%-san csinálni a kimerültség miatt. Végső elkeseredettségemben a neurológiára kértem beutalót.
2010. szept. 25. 18:30

Szia! Az első két gyerköcömnél ez nem ment...illetve nem is tartottam természetesnek,inkább azt,hogy ringatom őket elalváskor...Amikor a pici fiammal terhes voltam eldöntöttem,hogy most nem lesz ez! A lányoknak még 5 évesen is cipeltem a seggüket elalváskor mert csak ugy tudtak elaludni.Fiam

kezdettől fogva külön a kiságyában aludt,igaz szorosan mellettem. Csak a legelején emeltem ki az etetésekkor (sajnos tápszeres baba volt), ahol telt az idő benyúltam a kiságyba és úgy etettem.

Este mindig azonos időben fürdettük, után megkapta a kajcsit és betettem az ágyába. Persze az elején volt nyüglődés, hiszti...mindig oda mentem halkan beszéltem hozzá, megsimogattam.Mindig reagáltam ha csak megnyekkent.Soha nem hagytam,hogy belelovalja magát a sirásba. Persze volt ilyen is akkor kiemeltem ,megnyugtattam, de visszatettem. Hosszú ideig ment ez,sok türelem és kitartás kell hozzá!

És soha nem szabad meginogni,mert a kis bestiák rögtön rákapnak:)))

Szerintem azon van a hangsúly,hogy elkell érni,hogy a babád bizzon benned, tudja,hogy számithat rád, ezért kell mindig reagálni a sirására. Ő még nem tudja másképp kifejezni magát. Hallottam olyanról,hogy hagyták üvölteni és elöbb utóbb hozzászokott,hogy nincs kivéve stb...nem értek ezzel egyet.

Igaz minden gyerek más és más, az én fiam nem volt könnyű eset jó 4-5 hónapos korára értük el,hogy önállóan elaludjon.Ma már 22 hónapos és fürdés után megkapja a tejcsit(tápszert) és elalszik. Nincs hiszti, nem követeli,hogy kivegyem.

Nálunk a gond az éjszakai felébredéssel van. Voltunk alvásrendelésen és tejallergiára gyanakodnak.Most szigorúan tejmentes étrenden van. Látok javulást de nagyon csekély mértékben,ha tényleg ez a probléma gondolom,hogy több idő kell ahhoz,kiürüljön a szervetéből a tej.

Nem tudom tudtam e segiteni, te ismered a babádat, te tudod hogyan érhetnéd el,hogy önállóan elaludjon.

2010. szept. 14. 10:06

Sziasztok! Hogyan, milyen módszerrel szoktattátok rá a babáitokat az egyedül elalvásra?


Előre is köszi a válaszokat!

30. 19a611dbe7 (válaszként erre: 24. - Bf5264a5b9)
2010. aug. 26. 11:01
Vettem tegnapelőtt Viburcol kúpot,két este már adtam neki,meg most délelőtt is,mert iszonyat nyügős! Remélem fog használni mert 2 napja most már a nappalaink is kibirhatatlanok.
29. 19a611dbe7 (válaszként erre: 25. - Clau26)
2010. aug. 26. 11:00
Az én gyerköcöm az első naptól kezdve rosszul alszik sajnos. És ez egyre rosszabb ahogy nő..
28. 19a611dbe7 (válaszként erre: 25. - Clau26)
2010. aug. 26. 10:59
jajj igen bocsi:) 17 van kint...
27. Gligi (válaszként erre: 25. - Clau26)
2010. aug. 25. 22:02
A mi kisfiunk is jó alvó volt és mindenki engem irigyelt, de minden megváltozott miután 6 hónaposan felállt és kibújtak az első fogacskái.
26. 8786ffbbdb (válaszként erre: 25. - Clau26)
2010. aug. 25. 21:57
4hónapos koráig csak enni kelt aztán jött a káosz, de neked biztos nem! ,-)
25. Clau26
2010. aug. 25. 14:07

sziasztok!


Azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy az elejétől fogva rosszul alszanak a babáitok?Az én kislányom most lesz 9hós és még nem volt olyan éjszaka ami után kialvatlan voltam,8körül elalszik és reggel f9-9körül kel..2x felkel éjjel tápszerért de egyből vissza is alszik úgyhogy ez nem zavar..na én attól félek hogy ez majd megváltozik?volt akinek jó alvó volt a babája és csak később változott ez meg?

24. bf5264a5b9 (válaszként erre: 23. - 19a611dbe7)
2010. aug. 25. 13:51

Nem akarlak elkeseríteni, de 20 tejfog van... Nekünk eddig 16 van kint, még 4 hiányzik, de ha az a 4 is úgy jön, mint az utolsó 4, akkor Viburcolozni fogunk éjjel-nappal.


Egyébként homeopátiás bogyót próbáltál már neki adni? Nekünk anno ugyanígy forgolódott, mire a doktornénink adott bogyókat, hogy elalvás előtt adjam neki, és nagyon sokat használt :)

2010. aug. 25. 13:41

Köszönöm a válaszokat és próbálok sorban reagálni:)

Nyár elején került külön szobába éppen az miatt,mert már ha fordultam az ágyban arra is felkelt.Ezért nem szeretnék ujra egy szobában aludni vele,ne adj isten magam mellé venni a nagyágyba mert rossz szokássá válhat. Ha eddig nem volt kiemelve ,nem volt magam mellé véve akkor most már nem szeretném,inkább többször bemegyek,megsimogatom,beszélek hozzá.Ismerek olyan anyukákat akik panaszkodnak,hogy a gyerek a mai napig a nagyágyban alszik el,vagy éjjel átmegy stb. és már iskolás,óvodás,ezért viták vannak a szülök között is.

Fogai közül 13 kint van,még 3 hátravan.

Napközben leteszem 11-dél körül,éppen azért mert reggel 6 óta elfárad és nyügős. A 2-2és fél órát gond nélkül végig alussza.

Rengeteget mozgunk,sétálunk,levegőzünk,hogy elfáradjon estére,gondoltam arra,hogy lehet,hogy túl fáradt,de mint emlitettem az elalvással nincs problémánk.

Éjszaka nem eszik,de cumizik,de ez sem gond már mert önállóan megtalálja és beveszi a szájába,jellemző,hogy cumival együtt felsir,tehát nem azt keresi.

Irta valamelyikőtök az elején,hogy gond volt az alvásciklusokba való átmenetben,én is erre gyanakszom és próbálok időpontot kérni az alvásrendelésre.

És végül: éjjel nincs ébren amikor nyüglődik,tehát nem ül fel,nem beszélgetünk,nem kell kivenni stb.hanem olyan mintha nem lenne észnél,de nyugtalan,forgolódik.

Tegnap adtam be neki Viburcol homeopátiás kúpot,nem tudom attól e de türhetőbb volt az éjszakánk.

Mégegyszer köszönöm a segitséget,válaszokat és hasonló problémával küzd üzenem: kitartást nektek is!

22. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 16. - Ibuska1990)
2010. aug. 25. 13:17
nekem meg csak fekve szopizik 3 hós kora óta szval ezzel nem volt probléma...Én úgy érzem az én lányom maga fog leszokni a cicizésről és nem is olyan sokára.van amikor már éjjel is elutasít és fordul a másik oldalára.Hiába már kezd nagylány lenni.:))))
21. 8786ffbbdb (válaszként erre: 20. - Cbe267d9cf)
2010. aug. 25. 12:41

én rengeteg könyvet elolvastam evvel a témával kapcsolatban de most az utolsó tényleg segítséget nyújtott leírta feketén fehéren miért akarna a gyerek egyedül aludni, ha napközben egy percre sincs egyedül! ,-)

én minden szarra beszaladtam kiskora óta jajjj nehogy már sírjon az én gyerekem azt már nem erre ez lett a vége komfortot növel! ,-)

babánk édes álma a címe ajánlom és nem is drága 2500 azt hiszem

20. cbe267d9cf (válaszként erre: 17. - Bebe83)
2010. aug. 25. 12:22

Bírom ezeket a tanácsokat... :) De azért mára már elég sok szakirodalom hozzáférhető. És abban mindegyik egyetért, hogy a gyerek néhány hónapos korára megerősödik annyira, hogy eleget egyen az éjszaka átalvásához. Aki ezután is éjszakai cicizik, az már nem az evésről, hanem a biztonságról, anyaigényről, bújásról...stb. szól. Szóval normál esetben semmi nem indokolja, hogy egy 5-6 hónapos baba éjjel felkeljen enni (hangsúlyozom, enni és nem cicizni). Sajnos az alvás tanult viselkedési forma, nem maguktól tudják a gyerekek, a csecsemőt meg kell tanítani a nappal és éjszaka közti különbségre, és ez szerintem nagyon nehéz. Éppen ezért olyan nincs, hogy valaki eredendően rossz vagy jó alvó, alvási szokások vannak, amiket mi tanítunk nekik (néha kényszerből, én is így voltam, de azért egy éves korára sikerült megtanítani egyedül elaludni). Olvastam olyasmit is, hogy végeztek egy kutatást kismamák között. És kiderült, hogy azoknak, akik végig dolgoztak a várandósságuk alatt, hajlamosabb a babája alvási nehézségekre. Ennek pedig az az oka, hogy a babát már a pocakban kondicionálod a kinti létre. Aki dolgozik, nap közben nem ér rá a picivel foglalkozni, hazaesik a munkából, nekiesik a háztartásnak, esetleg leteszi a nagyobb gyerekeket aludni...szóval végzi a dolgát. Aztán este, mikor minden elcsendesedik, elkezd beszélni a pocakhoz. No, ezzel kiválóan meg is tanítja a babát, hogy anya este ér rá foglalkozni vele. Ezért nagyon fontos, hogy már a várandósság alatt figyeljen oda az anyuka, hogy este 8-9 óra körül már nyugalomban legyen.

Persze, más az, hogy néha-néha pár napig fogzás, vagy fejlődési ugrás miatt egy kicsi fel-felsír, de szerintem annak, hogy ennyire nem alszik egy baba, annak oka van.

19. Gligi (válaszként erre: 8. - Pocok:))
2010. aug. 25. 12:03

Nálunk is hasonló az ébrenlét!

Van, hogy 1-4-ig, vagy 2-5-ig játszani szeretne, virgonckodik, kacarászik és magyaráz, majd elfárad, elalszik és 1-2óra múlva úgy ébred fel mintha átaludta volna az éjszakát!

Nálunk most dolgoznak az íny alatt az 5-ös számú rágófogacskák és akkor voltak ilyen éjszakáink amikor a 4-es számú rágófogacskák jöttek elő.

Minden fog kibújásakor máshogyan zajlottak az éjszakai ébrenlétek!

18. Gligi (válaszként erre: 1. - 19a611dbe7)
2010. aug. 25. 11:56

Szia nekünk 20 hónapos a kisfiunk és sajnos nincs alvásigénye!

A fogzás is és minden nagyobb fejlődési mérfölkő befolyásolja az alvását!

17. Bebe83
2010. aug. 25. 09:21

Az en fiam meg csak 10 hos de mi is ebben szenvedunk, meg egyszersem aludta at az ejszakat, szerintem amelyik ilyen rossz alvo az az is marad.

Persze szopizik meg, 3-4 honaposan 2x kelt, 5honaposan 3x, es felvette azt a szokast hogy 2 orat fenn ven. Ez 8 honaposan kezdodott megint es annyira elfajult hogy 1 honapon keresztul minden ejjel fenn volt 2 orat.Es 9 honapos volt amikor eloszor kerult be mellenk az agyba es azota amikor eloszor kel akkor probalom visszaaltatni ha nagyon nem megy akkor be mellenk es ott alszik tovabb es fekve szopizunk is. Amugy 7 honapos volt amikor leszoktattam az ejszakai szopirol mert gondoltam azert nem alszik ejszaka, utana volt egy par konnyubb ejszaka is de azota meg rosszabb. Ha mondom valakinek hogy nem alszik az a valasz : az enyem sem aludt 2-3 eves koraig ugy hogy varunk turelemmel, hatha nem kell 3 eves koraig varni!

16. ibuska1990 (válaszként erre: 9. - Cb6e54c3d9)
2010. aug. 24. 22:50

Nálunk az elején volt nagyon fárasztó, mert csak úgy aludt el ha kézbe ringattam egy éves koráig, sajnos ehez mi szoktattuk hozzá. A másik fárasztó dolog az volt, hogy szintén egy éves koráig nem tudtam feküdve, csak ülve szoptatni. Így egy éjjel 3-4 alalommal keltem, ciciztettem újra, vissza a kiságyba, kis alvás majd újra. Fél éve hogy leszoktattam a kézben alvásról, és hogy megtanultam feküdve is aludni, így azóta ezt lehet mondani kipihent vagyok. Az első kelésnél még felkelek, a többinél már nem, csak odaadom a cicit, és már alszunk is tovább mind a ketten.

Most a cicizést kelene már elhagyni, hátha akkor nem is kelne éjjel.

15. csimby (válaszként erre: 14. - 8786ffbbdb)
2010. aug. 24. 22:04
Az pedig nem olyan sok!
14. 8786ffbbdb (válaszként erre: 13. - Csimby)
2010. aug. 24. 21:45

szia

nekem max1-1,5 órát alszik napközben

13. csimby
2010. aug. 24. 21:39

Sziasztok!

Mennyit alszanak napközben a babáitok? Csak azért kérdezem, mert nálunk is volt egy időszak(1 hónap talán) amikor Kismanónk néhány óra alvás után sírdogált, nyöszörgött és volt, hogy játszani akart éjjel. Akkor gondoltam, h lehet sokat alszik napközben. Másfél óta után felkeltettem, majd mikor nagyobb lett és jobban elfáradt, akkor 2 óra után. Most 2 éves, már nem figyelem annyira, hogy mennyit alszik délután, de azért most sem engedem neki a 3 órát, mert akkor katasztrófa az éjszaka. És így ő is pihentebb.

12. hte23
2010. aug. 24. 21:21

Most 9 éves a kislányom. Ő aludt, de nagyon nehezen aludt el. Több órán keresztül altattam. Délután is.

Aztán feladtuk a délutáni alvást. Igy éjszakát kb. este 9-10-től reggel 6-ig végigaludta. Pihenten ébredt.

Oviba már ujra gond volt, mert altatták délután.

Este 11-12-ig tombolt, reggel kelni kellett 6-kor.

11. 8786ffbbdb (válaszként erre: 1. - 19a611dbe7)
2010. aug. 24. 21:16

szia

négy hónapos korától így voltunk vele most 14 hós

mindent próbáltunk mindent vízér szakértőtől kezdve csak a szellem űzést nem! ,-)

elmentünk alváslaborba elbeszélgetésre ott kitalálták tejallergia azóta tejmentesen vagyunk kijött a 6, foga akkor lett nyugi , de most megint keldegél szerintem nálunk rossz szoktatás minden nyekkre bementem mostanában hagyom kicsit hallom mikor sír igazán

az első átaludt éjszaka estéjén később fektettem le 2 órával a megszokottnál és kapott b1 vitamint az a baj nem tudom mitől javult a helyzet de nem merek változtatni én már a pizsin sem

volt pár jó éjszakánk egy kezemen megtudom számolni de az tény hogy nem kell 2-3 óránként csak max egyszer!

amit nekünk ajánlottak ébredéskor tej 8 reggeli kenyér felvágott délelőtt gyümi 1kor főzi 5 kor főzi este tej de én+megvacsiztatom és

nincs ágyban kaja ami bevált a tiltás ellenére hogy teszek egy kis vizet mellé üvegben megbeszéltem vele ha felkelsz igyál és csicsika meg a gyertya nem tudom miért talán tényleg a szellemek!???

ja és leengedett redőnynél sötétben frankón hosszabb az éjszaka

én sohasem ringatva altattam így nem rossz szokás

lehet hosszú lett de igyekszem segíteni sok mindent próbáltunk 13 hónap alatt 2* aludtam 5 órát egyben nem csoda hogy kivagy én megértem!!!

üdv Liza

kérdezz bátran remélem több szem többet lát!

10. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - 19a611dbe7)
2010. aug. 24. 20:54
Nálunk egy éves kora körül volt hasonló. Ennyire nem durva, de egy éjjel vagy négyszer-hatszor felébredt és reggel hat körül kelt. És egy hónapon belül elkapott 2 vírust is. Elvittem egy homeopatához. Megkapta az alkati szerét, két hét múlva nyoma sem volt az alvásproblémáknak, és azóta sem volt beteg (körülötte mindenkit kiütött egy vírus, beleértve engem és az apját is, de neki kutya baja). Esetleg egy próbát megér...
9. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 6. - Ibuska1990)
2010. aug. 24. 20:50
Mi úgyan így alszunk 18 hónapja,nem is sírja át az éjszakákat.A legjobb szerintem mindenképpen,ha egy szobában és ébredés után 1 ágyban alszotok,mert így nem ébred fel teljesen mire odaérsz hozzá és mindketten többet tudtok pihenni. :)
8. Pocok:) (válaszként erre: 1. - 19a611dbe7)
2010. aug. 24. 20:43

Nálunk hasonló a helyzet.

Mostanában sokat fel van éjszaka,elalszik ügyesen de van hogy 2-5ig,1-4ig fenn van.

Mintha el tudnám altatni,de mire elindulok ki vagy átérek megint kezdi.

Sajna semmivel nem jobb ha áthozom magunkhoz.

Van hogy látszik h álmos és mégis...

7. erikpipi (válaszként erre: 4. - Bf5264a5b9)
2010. aug. 24. 20:35
Milyen bölcsen tetted, hogy mellé feküdtél. Igazad van, semmire nem jó, hogy a gyerek a sírásában aludjon bele.
2010. aug. 24. 20:31
Megoldást nem tudok a problémádra, mi is ebben szenvedünk. Az én kisfiam 19 hós, és még egyetlenegy éjszakát sem aludtunk át. Bár én már hozzászoktam. Velem alszik egy szobába, ha elalszik beteszem a kiságyéba, kell olyan 11-12 körül, cicizik, amibe bealszik ő is és én is, ezután már marad melettem, nem teszem vissza- Utána is kell még 2-3 alkalommal, cicizik és visszalszik. Én azóta nem vagyok fáradt, mióta nem teszem vissza a kiságyába aludni az első kelés után.
2010. aug. 24. 20:30

Ha ilyen problémás, aludj a közelében, akkor te is többet tudsz pihenni. Ezt a megoldást próbáltad?

És feltétlen vidd orvoshoz, biztos van megoldás.

2010. aug. 24. 20:29

Szia!


Én most a gyerekszobában alszom a földön a gyerekágy mellett, mellettem pedig a kiságyban lévő matrac van. Az én kisfiam 18 hós, hol jól alszik, hol kevésbé... mostanában inkább már beköltöztem én a szobájába, mert ha fel is kel és kimászik az ágyból, kijátssza magát, odabújik mellém és visszaalszik.


Így egy kicsit jobb a helyzet, nem vagyok annyira "kiütve", mint mikor 10-15 percenként ki kellett másznom az ágyból, és át kellett menni megnyugtatni...


Tudom, hogy ez sem megoldás, de a "hagyjuk sírni a gyereket" módszer nálunk egyszer hányásig fajult, azóta inkább hanyagolom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook