Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hós baba alvásproblémáját mi okozhatja? fórum

5 hós baba alvásproblémáját mi okozhatja? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. dec. 21. 15:18

Sziasztok!

Ugy néz ki (nem akarom elkiabálni ezért kopp-kopp) hogy vége a balhénak itthon,már előző éjjel is jól aludtunk, moost éjjel meg olyan volt mint régen.

Este7kor pancsi utána zsupsz be az ágyba, fél5kor felkelt, ivott teát és utána aludt fél8ig, akkor felkelt és még fél órát játszott egyedül a kiságyban.


Azt csináltam,hogy párologtattam, illetve a trükk ami igazából sztem használt,hogy amikor felkelt nem adtam nkei enni csak ivezet ivott, persze megivott 15-180at és még utána is orditott merthát ez nem tej izű.Utána hagytam had siron picit, kapott még vizet és elaludt utána.Első este még ugyan ugy felkelt, második este 2szer kelt fel, utána meg most mondom fél5ig aludt.


Remélem igy is marad ez mert hát meg kell mondjam kipihentebb vagyok én is :-)


de azért a levendula is tuti jót tett

61. szurgo
2008. dec. 18. 11:55

Sziasztok!

Párologtatás mellett nekünk a harmadik egyszer ébredős éjszakánk volt most.

Este 11 körül megetetem, hétfőn reggel 5-kor, tegnap fél 4-kor, ma pedig fél 6-kor(!!!) kelt Áron. Mondjuk fél 6-kor már nem volt hajlandó visszaaludni, 3/4 7-ig fenn volt, aztán durmolt még egyet :).

Azt hiszem én már mindent kipróbáltam, bízom abban, hogy a szilárd étel bevezetése után jobb lesz, több kalóriát tudok belediktálni, mert szopival... hát nem megy túl jól.

2008. dec. 18. 07:02

most olvastam ,hogy vizsgaidőszakod van- ez is megzavarhatta őt, hogy kicsit feszültebb vagy és hát a lámpa is ég éjjel ha tanulsz


nagyon megérzik az ilyesmiket a babócák és ez rá nyomja a bélyegét az éjjelre és a nappalra is

59. b9662b68b3 (válaszként erre: 57. - 45fbe81307)
2008. dec. 17. 16:53

Jajj:((

Akkor csak feszt feszkózik?Szegénykém:(

58. 11608120be (válaszként erre: 54. - 45fbe81307)
2008. dec. 17. 16:42
nagyon be van dagadva az ine és nagyon rág viszket neki.de ez igen sokáig eltarthat.mi 4honaposan kezdtük már akkor be volt dagadva az ine most 8hónaposak multunk de még fogunk az nincs
2008. dec. 17. 15:07
jelentem doki szerint semmi nyoma a fogzásnak :-((
56. b9662b68b3 (válaszként erre: 54. - 45fbe81307)
2008. dec. 17. 09:32
Vidd el a gyerekdokihoz ha nem tudod.Mondjuk a kezdeti stádiumban nehéz is megállapítani
55. Alexa77 (válaszként erre: 53. - 45fbe81307)
2008. dec. 17. 09:26

:-( Ez így tényleg nehéz... De ha nappal is nyűgis, akkor én is azt mondom, hgy fogacska... Érzel duzzanatot az ínyén, ha megtapintod? Alul jön általában először a fogacskájuk.

Előttem írta valaki a Viburcol homeos kúpot, az nálunk is segít. Vagy a Camomilla CH12 bogyócskák.

Nekem nyűgire bejött a levendula is. Mécsestartóba öntök kis vizet, belecsepegtetek levendula illóolajat, meggyújtom alatta a mécsest. Réka úgy alszik tőle, mint akit leütöttek. Megjegyzem, én is. :-)

2008. dec. 17. 09:21
mit kéne lássan az inyén ahozb hogy tuti legyen hogy a fog jön?
2008. dec. 17. 09:20

hát lehet kipróbálom.

nem lenne amugy smemi bajom ezzel az egésszel, mert felkel hát akkor felkel. le van ejtve, nem halok bele, csak az hogy rohadtul vizsgaidőszak van, éjjel tudok csak tanulni mikor ő alszik de mivel állandóan felfel kel ezért nem tudom magam kipihenni és kb a 3. nap után kikészüktem. Erre jön még a máv és bkv sztrájk is hogy vazt se tudom nhogyan jutok el vizsgázni na és ettől ugy kivagyok hgy teljesen.

52. b9662b68b3 (válaszként erre: 49. - 45fbe81307)
2008. dec. 17. 09:17
Tényleg érdemes valami ecsetelőt, vagy szert venni,hogy legalább éjszakára aludjon valamit.
51. b9662b68b3 (válaszként erre: 48. - Alexa77)
2008. dec. 17. 09:16

Hát hogy is nézne ki ha mindenki egyformán csinálna mindent.Szép is lenne :(

És ugye ott van az hogy mivel nem vagyunk egyformák, másként oldjuk meg a helyzeteket.És ebből lehet tanulni

2008. dec. 17. 09:16

nálunk sem volt vészes- csak éjjel keresett- nálunk nem jött be a külön altatás, 8 hónapos kora táján költözhettem a gyerekszobába, de miután kinőtte azóta úgy alszik el mint előtte

érdekes, hogy a bátyjánál se volt meg a húgánál sem, csak a középsőnél

2008. dec. 17. 09:15

na kicsit elmentünk a témától.

szóval folytatom.

mióta van ez a nemalvás, azóta nappal is nyügösebb.

Van hogy jó napja van és akkor minden normális de van hogy egész nap nyüszit. Szó szerint olyan mint egy kivert kutya, egész álló nap nyüszit.

48. Alexa77 (válaszként erre: 47. - B9662b68b3)
2008. dec. 17. 09:13
Ezért írtam, hogy nem kritika, csak érdekesség, hgy mindenkinek más válik be. :-)
47. b9662b68b3 (válaszként erre: 43. - Alexa77)
2008. dec. 17. 09:12
Ha nálunk a gyerek nem lett volna jó alvó,valószínű nem raktuk volna külön szobába, akkor is csak külön ágyba, vagy bármi.De mivel nálunk ez vált be, meg sem próbáltam másként.Minek?ha nem volt probléma.Sőt a másiknál is ez vált be,igy természetesen nekem csak erre van tapasztalatom.Persze ha lenne még egy gyerek, és ő nem lenne jó alvó, változtanék.
46. 45fbe81307 (válaszként erre: 43. - Alexa77)
2008. dec. 17. 09:10
mi egyszobás lakásban lakunk ugyhogy eleve ki van zárva hogy ne egylégtérben legyek vele.
45. 45fbe81307 (válaszként erre: 39. - Szurgo)
2008. dec. 17. 09:10

:-(

na akkor egycipőben evezünk

akokr te átérzed milyen ez most, hisz ti is aludtatok éjjel és most meg nem.

azért más ez annál akinél normális hogy éjjel felkel, mert ugye ha hónapokig alszik éjjel akkor most mi a fene van????



Te mit csinálsz? vársz?

hányszor kel most egy éjjel,

44. b9662b68b3 (válaszként erre: 40. - Alexa77)
2008. dec. 17. 09:09
Bárhogy is van, kinek mi válik be.És ez gyerekfüggő.Vannak nyűgösebb gyerekek,nyugodtabb ,más beállítottságú gyerekek,és így ehhez mérten kell kialakítani a szokást.Ugyanis ahány gyerek annyi féle.Tanácsot lehet adni ha valaki idejön, hogy nem alszik a gyereke, de igazából a körülményeket ő tudja csak, és ő tudja megoldani a problémát is.
43. Alexa77 (válaszként erre: 41. - B9662b68b3)
2008. dec. 17. 09:06
Nem negatív kritika, nehogy úgy vedd, csupán érdekes, amit írsz, hogy nyugodtabb a külön szobában... Hát én nem lennék, az tuti. Akkor vagyok nyugodt, ha éjjel is érzem őt magam melett, hallom a szuszogását.... De persze mindenkinél más a jó. Nekünk is van saját szobája a picurnak, de éjjel maradt az együttalvás. De biztos én működöm nagyon másképp, mint te.
42. b9662b68b3 (válaszként erre: 35. - Koppanya)
2008. dec. 17. 09:03
Értem.Akkor mi kimaradtunk ebből ezek szerint
41. b9662b68b3 (válaszként erre: 34. - Catty21)
2008. dec. 17. 09:02
Nálunk pedig már ovisok, sőt a lányom szeptemberben iskolás, nem volt ilyen.De mi másképp voltunk, az első naptól külön szoba,külön ágy.Nem akartuk hogy együtt aludjunk a gyerekkel.3 hónapig bementem egyszer-egyszer cici, és alvás.utána már az sem kellett, a mai napig nem kelnek fel sosem, csak ha pisilni kell, kicsoszognak pisilni, vagy inni, de tudnak tölteni maguknak.Szerencsére megtehettük hogy a kezdetektől külön szoba legyen, de bárhogy is,jobb volt így.Nyugodtabb nekünk is és a gyereknek is.
40. Alexa77 (válaszként erre: 34. - Catty21)
2008. dec. 17. 09:01

Veled nagyon egyetértek. Nekem is azt mondta mindenki, hogy majd hogy elrontom a gyereket, mert egyetlen hangjára öleléssel, ölbevevéssel reagáltam és éjjel magam mellett altatom a mai napig. Tapasztalatom a következő: egyszer sem voltam még kialvatlan, mert a mellettem alvó babát félálomban, fekve szopiztatom, mindketten bele is alszunk a szopiba. Mivel a lányom azt tapasztalta, hogy ha segítséget kér (mert a sírás az mindig segélykérés, másképp ugye ők nem tudnak jelezni, ha valami nem jó) akkor azonnal ott vagyok és próbálok segíteni. Ebből az lett, hogy egész délelőtt eljátszik egyedül, mert nincs mitől félnie, ha szüksége van rám, csak befutok a konyhából, mindig számíthat rám. Ha beteszem a kiságyába (napközben ott alszik) egyedül is elalszik, nem kell, hogy ott legyek vele. Este, ha véletlenül nem alszik be szopin, akkor is felkelek mellőle, ő elbeszélget, eljátszogat magában, aztán elalszik. Amikor benézek rá és még ébren van, akkor kapok egy hatalmas, angyali mosolyt, amire nagy puszi a válasz, aztán mehetek is tovább a dolgomra, vagy tévézni, fürödni, amit szeretnék.

Évezredeken át bevált, hogy a babák az anyákkal voltak. Nem hiszem, hogy változtatni kellene. És a hordozókendő is jól jön nálunk is mindig.

39. szurgo
2008. dec. 17. 08:57

Sziasztok!

Az én fiam ugyanezt csinálja. Átaludta az éjszakát, vagyis hát este 8-tól hajnali 4-5-ig, fél7-ig is aludt ébredés nélkül. 3,5 hónapos korában elkezdett ébredni, először korábban, majd még korábban, majd pedig többször is egy éjjel. Vannak éjszakák, amik jók, vannak amik rosszabbak.

Próbáltam több mindent: több kalóriabevitel, többször szopiztattam, éjszakai (11-kor) álometetéssel. Próbáltam ritkábban etetni, 4 óránként, hogy nagyobb adagokat faljon és ne éhezzen meg oly hamar. Próbáltam kevesebbszer altatni (azóta áttértünk a napi 2x1,5-2 órás alvásra a három helyett), hogy estére kidőljön.

Semmi nem segített. Elkezdtem párásítani a szobájában, első éjjel 5-kor kelt ez után, ma meg fél 4-kor.

Van olyan, hogy a suttogó felvesz-letesz módszerével nagyon hamar megnyugszik és visszaalszik, ma éjjel azonban ez se jött be.

Próbáltam pici vízzel megitatni, attól csak jobban bedühödött.

Szóval lehet, hogy tényleg szomjas, mert megszopiztattam most is és azonnal visszaaludt.

Cumisüveget nem fogad el, így nehéz nappal megtömni, most belediktáltam reggeli után +30ml-t kanállal, beletelt 10 percbe, mire megette :).

Szóval én ezeket próbáltam, bízom benne, hogy kinövi. Egyébként a kora és a súlya alapján elvileg nem kéne már ébrednie, főleg, hogy korábban is át tudta aludni az éjszakát, de nincs szivem sírni hagyni. Próbálkozom megnyugtatni és visszaaltatni, hogy lássa, nincs értelme felkelni egy műanyag cumiért, meglátjuk.

2008. dec. 17. 08:52

Eszembe jutott a férjem mit mondott:)))) Ő mindig felébredt a gyerek nyafijára:)))))))) Én az első hónap után már nem, ösztönösen félálomban megnyugtattam és pihent mindenki tovább. Apa jóideig minden szusszanásra ugrált, kétperces felsírásra már rúgóként pattant:D

Akkor azt mondta, ha nagyobb lesz milyen jó lesz... most meg visszasírja:DDDDDD

2008. dec. 17. 08:49
Igaz, hogy mivel az esti elalvás nyűgös volt ezért a védőnő szerint rossz alvó volt a gyerek...
36. catty21 (válaszként erre: 33. - B9662b68b3)
2008. dec. 17. 08:48

Nem mondanám, hogy nem volt jó alvó. Ugyanis valójában nem keltett fel soha:) Mivel a derekam kikészült ezért eleve mellettünk aludt, hogy ne kelljen ugrálni, hajolgatni.

Semmi gond nem volt:) Egy idő után már a rendszeres háromszori étkezés is félálomban zajlott nála is nálam is. Csendes éjszakáink voltak:)

És csendes nappalaink.

Este a hasfájás volt nyúzós kb. 8-ig, később hat hósan a foga, de az is csak annyi volt, hogy elalvás előtt nyűgösködött, vagy nem akart szopizni:)

35. koppanya (válaszként erre: 31. - B9662b68b3)
2008. dec. 17. 08:47
szeparációs félelem- mikor nem látja az anyját azt hiszi eltűnt és ettől fél, ez általában 8 hó körül jön elő, az addig ismerősökkel is bizalmatlanabb- na ez csak nagyon tömören van
34. catty21 (válaszként erre: 31. - B9662b68b3)
2008. dec. 17. 08:45

Szeparáció=elválasztódás


Minden gyereknél előbb-utóbb kialakul. Az idegrendszeri fejlődés egyik mérföldköve. Sír, ingerült, ha nem látja az anyját. Nálunk négy hónaposan jött be a képbe.

A kendő megoldotta.


A leteszem, meg nem ölben van dologról csak annyit, hogy amióta világ a világ, ember és emlős létezik, a csecsemők igénye az anya testközelsége addig, amíg el nem érik azt a kort, hogy másszanak, és kinyíljanak a világ felé.

Az embernek van az a jó kényelmi szokása, hogy a gyerek ösztönös igényét nem veszi figyelembe, hanem a saját kényelmét nézi.

Szakorvosok vizsgálatai alapján kiderítették, hogy az a kisgyerek, akit ölbevettek, mikor igényelte (sírással, vagy nyűgösködéssel jelzi) az később nem lesz nyafka. Megtanulja, ha szüksége van az anyjára, akkor megkapja.

Azok a picik, akiket nem vesznek fel nem azért hagyják abba a sírást, mert nem is volt bajuk, csak "hisztisek", hanem egyszerűen reménytelenek, feladják, hisz anya úgysem jön!


Az én fiam rá a példa, hogy sok tekintetben a testközelség (természeti népek) nagyban elősegíti, hogy hamar túljusson a szeparációs félelmeken, illetve magabiztos legyen.


Mi úgy mentünk oviba, hogy a gyerek előtte nem járt közösségbe.

A beszoktatás mindössze 25 perc volt. A gyerek egész napra maradt, és egy nap volt a beszokás.

33. b9662b68b3 (válaszként erre: 32. - Catty21)
2008. dec. 17. 08:43
Egyébként sokszor elgondolkodom, mitől van az hogy egy gyerek milyen lesz az első pár évben.Sőt el is csodálkozom hogy mennyire mások.Nekem könnyű dolgom volt,Az elején külön aludtunk, külön szobába is már az első naptól.Az első 3 hónap után mindkét gyerek átaludta az éjaszkát, és onnantól kezdve fel sem keltek.Na jó néha de csak egyszer, akkor is csak cici, és 7-8 hós korukban ez meg is szűnt,Pedig fogzottak,és sosem aludtunk együtt,anyatejesek voltak,de mégsem volt velük gond,Pedig az egyik fiú,a másik lány, de éjjel mindig alvás volt.Mostanra már kis és nagyovodások, de ugyanúgy alszanak, semmi extra,De tény hogy hallottam olyant akinek a gyereke szinte születésüktől fogva feszkózik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook