Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti adtok a babátoknak, másfél-két évesnek édességet, kekszféléket, gyümölcslevet, ha nem akar enni? fórum

Ti adtok a babátoknak, másfél-két évesnek édességet, kekszféléket, gyümölcslevet, ha nem akar enni? (beszélgetős fórum)


7. pipike27 (válaszként erre: 6. - Vickyvicky)
2011. szept. 3. 22:26
A kisfiam lassan két éves lesz,ez a nem evős korszak olyan három hónapja tart.Azt nem mondhatom,hogy egyáltalán nincs étvágya,mert néha egész jól eszik,néha viszont nálunk is kész kabaré az etetés...
6. vickyvicky (válaszként erre: 2. - Pipike27)
2011. szept. 2. 22:25

Na, hát, akkor nem csak velünk van ez a probléma. Kislányom 1,5 éves múlt és a főtt ételt ő sem akarja megenni, minden ebéd kész tortúra, hiába terelem el a figyelmét, játszunk közben, 1-2 kanál után már így sem sikerül neki többet adnom. Reggel 240 ml tápszert kap (egy kávéskanál kakaóval), délelőtt próbálok neki adni mondjuk kiflit, de még csak azt sem tudom mondani, hogy egy falat lemegy belőle. Ő nem eszi meg a kenyeret sem, csak a héját szopogatja, a bele nem igazán kell. A virslit van, hogy megeszi, sokszor az sem kell. A parizer is kb. 2 hetente egyszer kell neki egy karika. Szóval délelőtt aztán én is pár szem kekszet adok neki, mivel semmi mást nem tudok rátukmálni, de semmi más egyéb édességet nem kap, hátha eszik ebédet. Sajnos ennek ellenére is csak az az 1-2 kanál. Üveges bébiételből is az 5 hónapos kortól valóak azok, amiket még esetleg bele tudnék imádkozni, mert a darabosabbak már nem kellenek, ugyanúgy, mint a normál kaja, amit kapna. Alvás után gyümölcsöt kap, persze azt is csak turmixolva hajlandó, de azt legalább megeszi. Ezenkívül még bele tudom imádkozni a joghurtot is, ja és este nagy nehezen még a tejpépet is. Aztán ami bármikor jöhet: kukac, ropi, tejszelet, túró rudi, csoki (ezt csak ritkán kap, nem minden nap). Nem tudom, mit tegyek.

Szóval akkor nálad is kb. ez a helyzet? A te babád mennyi idős?

5. 864c5534c9 (válaszként erre: 2. - Pipike27)
2011. szept. 2. 08:20

Nekem is egy időben a fiam naggyyyon rossz evő volt..Olyan 2 éves kora körül.

A patikában vettünk neki vitamin rágótablettát (actival kid). Étrend-kiegészítő. 2 naponta adok azóta neki 1-et. És valahogy az étvágya is megjött, meg a vitamin adagja is megvan...

2011. szept. 2. 00:03

Igen. De egyetértek, h nem tiltani kell ezeket, hanem a mértékletességre rávezetni a piciket. Az én gyerekeim is rosszevők, nem mondom, h nem esznek túró rudit és krémtúrót pl. reggelire, mert sokszor semmi mást nem hajlandóak megenni. De csokit, kekszet, chipset, ropit stb. csak akkor kapnak, ha a rendes kajájukat is megeszik. Én már nem 1x megcsináltam a kislányommal, h a vendégség elején hangosan közöltem mindenkivel, h semmi sütit, tortát, nasit nem ehet addig, amíg vmi rendes ennivalót nem eszik. Érdekes módon lecsúszott neki a normális kaja is... :P

Gyümölcslevet riktán isznak, főleg a pici. Hagytam őket kóstolni, de az elejétől fogva vizet adok nekik inni és nekik az is a szomjoltó, azt szokták meg. Gyümilé után általában kérik is azonnal a vizüket. :)

2011. szept. 1. 23:07
Mondjuk velem se lehetett anyának könnyű dolga, mert én sem ettem. Répát, krumplit, májat, vagy bármit adott nekem, mikor már nem csak tejet ittam, nem fogadtam el, kiköptem. Akárhányszor próbálkoztak. Tejbegríz, krémtúró az jöhetett, meg a gyümölcsös dolgok (pl. reszelt alma+keksz) Ez elég sokáig tartott, még később is alig ettem. Alsó tagozatban pl a reggelim fél kifli volt mondjuk szalámival, a tízóraim egy részét vagy szétosztottam, vagy hazavittem. Ez kb 12 éves koromig tartott, 11 évesen voltam 25 kiló. Majd egyszer csak elkezdtem enni. Addig hiába próbáltak mindent, még vérszegénység meg étvágytalanság elleni gyógyszert is felírt a doki. Eröltetni meg nem akarták a szüleim az evést, de azt nem is szabad. Szerencsére azóta már felnőttem, és néha visszasírom, mikor még hízni szerettem volna:)
2011. szept. 1. 22:26
Hát nálunk az a probléma,hogy egy ideje nem akarja a főtt ételt megenni,viszont kekszet,túró rudit ,ilyesmit azt igen.Voltunk orvosnál már vagy három alkalommal,hogy írjon fel valami étvágyserkentőt,ajánlott mindenfélét,ezidáig egyik sem vállt be...lassan nem tudom mitévő legyek.Eltiltani teljesen mindentől nem akarom,mert nem is kap nyakra főre édességet,de csak azt enni az sem helyes,a kicsi szervezetének szüksége van normális táplálékra.
2011. szept. 1. 19:45

Az én véleményem az, hogy nem megtiltani kell ezeket a dolgokat, hanem a mértéket megtanítani. Azt, hogy "nem mindig, amikor csak eszünkbe jut", és azt, hogy "akkor most hagyjuk abba". Hosszútávon nem kerülhető el a velük való találkozás.


Nálunk a nagyon egészségtelen édességeket, meg a hamburgert egy évben egyszer lehet. Pl. minden mikulásra kapnak egy zacskó gumicukrot, de máskor tudják, hogy úgysem kapnak. Nyáron egyszer!! én viszem el őket a Mekibe. Ide sorolandó a porból készült puding, olvadós rágók, nagyon zöld meg rózsaszín sütemények...


A nívós csokikat, nívós cukrászdát én is nagyon szeretem, nem várom el a gyerektől, hogy ne tegye ugyanezt... Ott már volt, hogy az egy éves babám is megevett egy túrós szeletet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook