Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen homeopátiás szer használható kicsik alvásproblémájára? fórum

Milyen homeopátiás szer használható kicsik alvásproblémájára? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. máj. 30. 20:26
JÓ LENNE TUDNI, HOGY MIÉRT NEM ALSZIK? VAN OLYAN GYÓGYSZERTÁR, AHOL ÉRTENEK A HOMEOPÁTIÁHOZ.
2008. ápr. 19. 02:12

Ha adhatsz neki, vagy kap már tejet egy kis méz még segíthet, ha langyos tejbe teszed.

Ezzel Én szoktam jókat aludni, nagyikám tanította még régen, de a kislányom nem kaphatott tejes dolgokat sokáig és a mai napig se nagyon issza!

De jobb is.

32. CzIldikó (válaszként erre: 30. - Rhea)
2008. ápr. 19. 00:11

Sziasztok!


Régóta nem írt már senki ebbe a topikba, de talán újra érdekel majd valakit, ezért bíztatásul elmondom, hogy mi szinte túlvagyunk az alvásgondokon. Igaz, Laura már elmúlt 16 hónapos, és kb. 2 hónapja kezdtünk szépen rendeződni. Először az ebéd utáni alvás állt be szinte 1-2 nap alatt szépen (1/2 1-kor lefektetem, és néhány perc alatt szépen elalszik, kb. fél 3-ig)

Most meg már este is egyedül alszik el: tejecskézés után még egy kis simogatás, összebújás, aztán leteszem, és még a szobában sem kell bent maradnom, szépen elalszik.


Azt nem mondom, hogy minden éjszakát megébredés nélkül átalszunk, de volt már ilyen is. És az 1-2 rövid vízivós felkelés sem olyan gáz, mint a korábbi küzdések.


Tanulság? Próbálgathattam bármit, igazából semmi nem segített a 6-8-10 éjszakai felkelésen. Egyszerűen ki kellett nőnünk belőle. És most hogy visszagondolok, a kisfiamnál is ugyanez volt annak idején, azóta viszont istenieket alszik (most 7 éves)


Szóval kitartás minden Szülőnek! Próbáljatok ki bármilyen módszert, ami szimpatikus Nektek, és összhangban van az elképzeléseitekkel - mert az fontos, hogy ne érezzük azt, hogy nem próbáltunk meg segíteni a problémán. De ne csüggedjetek, ha egyik sem válik be, az idő enyhülést hozhat!

Tudom, sokan azt mondjátok, hogy 14-16 hónap borzasztó hosszú idő (amikor nyakig ültem a kialvatlanságban, én is ezt gondoltam), de utólag visszatekintve gyorsan eltelt.


Sok sikert mindenkinek!

31. 3328
2008. jan. 23. 22:22
Én azt javaslom, hogy ha bizonyos tüneti szerek nem igazán használnak, keressetek fel egy homeopata orvost, aki alkati szert ad a gyerkőcnek. Az akár gyökerestől szünteti meg a problémát, nem csak tünetileg enyhít rajta (átmenetileg).
30. Rhea (válaszként erre: 29. - CzIldikó)
2007. nov. 23. 14:00
mi is kipróbáltuk a sedatifot, de mintha az ellenkezőjét tapasztaltam volna: nem aludt nyugodtabban, inkább felpörgött..furcsa, nem? igaz, nálunk is volt pár nyugis éjjel, de szerintem az nem a bogyónak tudható be. a fiam is lassan 1 éves, még keleget, hol 1-2 alkalommal, hol fél éjszakát nyöszörög..majd kinövi :)
29. CzIldikó (válaszként erre: 28. - Supin)
2007. nov. 22. 22:57

Megértem a gyógyszer ellenességedet, Supin, de a homeopátiás szerek nem gyógyszerek. Biztos tudod, hogy ezek csak támogatják, segítik a szervezetünket.


Én is adtam a kislányomnak a SedatifPC-t, amikor egy éjjel 8-10 x fent voltunk. Annyira fáradt volt már ő is, és persze én is, hogy igyekeztem kipróbálni többféle természetes módszert, amivel segíthetnék (homeopátia, aromaterápia, masszírozás, teakeverék stb). Az igazság persze az, hogy volt néhány jobb éjszakánk, mondjuk 2 felébredéssel, de aztán visszaállt minden.

Most ott tartunk (egy évesen), hogy vannak jobb (1-2 ébredéses) és rosszabb éjszakáink, de most már hagyom a dolgokat a maguk útján folyni. (amíg bírom...)

28. supin
2007. nov. 22. 14:58
Én kicsi gyereknek eggyáltalán nem adnék semmi ilyen szert..
2007. nov. 22. 13:30
Én is használtam már a lányomnál a Sedatif Pc-t. Ő már elmúlt 2 és fél éves, de még a mai napig egyetlen egy éjszakát sem aludt át. A dokik azt mondták, hogy a hasfájás, és a fogzás miatt kialakult nála az éjszakai felébredés, most már megszokásból csinálja. Minimum kétszer tuti,hogy fent van. Én már nem adom Neki, mert szeretném, ha magátol megtanulná, hogy az éjszaka alvásra való. Mindemellett igen hatékony szer, tudom ajánlani mindenkinek.
26. Jázminka (válaszként erre: 25. - 89ae2d5455)
2007. okt. 28. 13:24

Szia!

Én rendszeresen használom a Sedatif PC-t a gyerekeknél és magamnál szintén.Az én nagyobbik fiam kicsit Hiperaktív,nagyon hisztis,nehezen alszik el.Viszont ha elalszik,ember legyen a talpán aki felébreszti!

Én 2-szer 1-et szoktam adni,amikor szükséges.Ő már elszopogatja,de ha a tied nem ,törd össze porrá,és pár csepp vízzel old fel.A nyálkahártyáról kell felszívódnia,ezért fontos,hogy épp annyiban old fel,hogy az a szájában maradjon még.Nem biztos,hogy 1-nap után hat,ez a kicsi szervezetétől függ.Nekünk 3-4 nap kell,hogy hatásos legyen.Szerintem nagyon jó szer.

2007. okt. 28. 07:08

Sziasztok!


Örülök,hogy megtaláltam ezt a fórumot.


Két gyermekem van. A kisfiam 1,5 éves. A kislányom 2,5 éves.


A kislányommal semmi probléma, kiskorától jó alvó pedig eleven egy csemete.

A kisfiam viszont...

Itt állunk 1,5 évesen és jó ha egy hónapban 1 éjszakát átalszunk.

Elaludni elalszik de egy éjszaka legalább 20x ébred.

Beszéltem a védőnővel és a dokinővel. Először azt mondták az éjszakai itatás a baj. Elhagytam. Pár napig aludt azután ujra kezdődött..


Akkor azt mondták nagyon érzékeny a gyermekem és egyszerűen nem tűri a fájdalmat pl fogzás. De 1,5 éve minden nap fogzik? Szerintem nem lehet arra kenni mindent.


Azt írják az Anya nyugtalanságát átveszi a gyermek. A kislányom is nagyon érzékeny de Ő vele semmi gond. Itthon minden rendben, szép, nyugodt családi háttér. Néha kiakadok de amugy elég nyugodt Anyukának tartom magam.


Olvastam ezt a homeopátiás Sedatif PC-t. Szerintetek érdemes megpróbálnom? Ha igen hogyan?

2007. szept. 24. 13:00
Nemrég tértem át homeós szerekre,mivel különböző nyavajáimra kapott gyógyszereimet együtt nem lehetett szedni,stb...Szedem a Sedatifot,de gyerkőnél továbbra is idegenkedek a rendszeres használatától,igaz nagyfiamnak mivel fejfájós,ha látom rajta hogy igazán fáj,már csak homeopátiás bogyót adok...Alvászavarra valahogy mégsem,igaz ez már a nagynál nem gond,miótta isis,mint akit este fejbevágnak...de stressz ellen nem merem adni
2007. szept. 24. 12:56
köszi,további szép napot ZUPO
22. zupo (válaszként erre: 21. - Maja780208)
2007. szept. 24. 12:34

Szia maja!


Mint azt már írtam Neked, a homeopátiás szerek NEM GYÓGYSZEREK, ezért nem is lehet hozzászokni.

Olvass egy kicsit utánna, az interneten nagyon sok minden van a homeopátia lényegéről!! Megéri!

A Viburcol és A Sedatif közötti különbséget pedig már privátban megírtam neked.

Meggyőzni nem akarlak semmiről,Neked kell eldönteni, hogy kipróbálod, vagy nem. Én csak a saját tapasztalataimat írtam meg neked!

Sok sikert hozzá!

2007. szept. 22. 17:28

kedves zuppo

mi viburcol kúppal alusszuk át az éjszakát,váltanák szedatif pc-re.ha 3 hétig adtad a babának,nem szokhat hozzá?Én a viburcolt is alig mrerm adni pedig a gyógyszertáros is hejeselte,és anélkül nem alszik éjszaka.Próbálj meggyőzni ,hogy túlaggódom a dolgot.Kinek van még ilyen tapasztalata,fenntartása??

20. CzIldikó (válaszként erre: 18. - Rhea)
2007. szept. 16. 21:24

Kedves Rhea!


Kicsit örülök, hogy ilyen sokan vagyunk ezzel a problémával. De csak azért, mert ez azt mutatja, hogy nem lehet pusztán nevelési baki vagy egyéb ilyen "házon belüli" elrontás...


Kb egy hete használjuk a Sedatif PC-t, és érzek pozitív változást, igen. Azt nem mondom, hogy Laura átalussza az éjszakát, de napok óta 3-4 felkeléssel megvagyunk. Tegnap pl. 1/2 8-tól 0,45-ig aludt egyhuzamban(!!!), akkor szopizott, aztán 3 felé ivott pár korty teát, és reggel 6 előtt újra szopi, ami után visszaaludt még majdnem 7 óráig!


Első nap nem sikerült vele ügyesen megitatnom, mert sosem itta meg egyszerre azt a vizet, amiben feloldottam a tablettát. Másnap megpróbáltam közvetlenül a szájába adni, el is szopogatta szépen, de ez sem mindig sikerül.

Azóta naponta 2-3-szor teszek egy-egy szemet a cumisüvegébe, és próbálom gyakran itatni, hogy ebből minél többet megigyon. Ez ugyan kicsit ellentmond a homeopátia szabályainak, de így is hatékonynak érzem a dolgot.


Szerintem próbáljátok ki, bajt biztos nem csinálsz vele. Ráadásul nekem már a tudat is segített, hogy tettem valamit a probléma megoldására.


Sok sikert Nektek is!

19. mongi
2007. szept. 14. 20:37
Sedatif.
18. Rhea (válaszként erre: 17. - CzIldikó)
2007. szept. 14. 18:04

szia CzIldikó!

az én fiam is ébredős, a 8-10 kelés szinte "mindennapos", és csak ugy hajlandó visszaludni, ha szopizik. először a fogzásra fogtam, aztán azt mondták, majd ha eszik, elmúlik. nem igy lett.

tényleg hatásos a Sedatif PC? mert már 6 hónapja igy kelegetünk, nekem tanulnom kellene, de nem fog az agyam..:(

17. CzIldikó (válaszként erre: 16. - Zupo)
2007. szept. 14. 13:43

Köszi zupo, hogy válaszoltál!

Közben már mi is elkezdtük szedni a Sedatif PC-t, és mintha kicsit jobb lenne. Tettem már cumisüvegben a vizébe, de nem mindig sikerült az egészet megitatnom vele, ezért a múltkor próbaképpen a szájába adtam, és láss csodát, szépen elszopogatta...


Mi most kb 3 felébredésnél tartunk, ami a 8-10-hez képest nagy előrelépés. Ilyenkor általában szopizunk egy gyorsat, és hamar visszaalszik.


Én még a nagyfiamnak adok mostanában egy-egy szemet belőle, mert most kezdett suliba járni, és úgy látom, kicsit drukkos a megfelelni akarás miatt.


Kitartást Nektek a további fogakhoz és a nátha kínlódásaihoz. Az éjszakai orrdugulás ellen próbáld ki, ha gondolod, hogy egy kis kendőre, rongyra rácseppentesz pár csepp eukaliptusz olajat, és a feje mellé teszed az ágyban. Nekünk bevált. (Én gyógyszertári olajat szoktam venni, mert jóval olcsóbb, mint a különböző márkájúak, és tuti tisztaságú...)


Szép napokat!

16. zupo (válaszként erre: 15. - CzIldikó)
2007. szept. 13. 20:35

Szia CzIldikó!


Amikor használtuk a Sedatif PC-t, kb 3 hétig adtam minden este 1 db-ot, összetörve a cumisüvegbe Lucának.Lényegesen jobban aludt, 1x-2x ébredt fel éjszakánként, de egy kis ivás, vagy simogatás után visszaaludt.3 hét után abbahagytuk a szedést, most már csak néha-néha kap egyet-egyet, ha néha olyan időszaka van, hogy 1-2 napig többször is felébred.

Most egyszerre kb 6 foga jön, ráadásul meg is van fázva,folyik az orra, úgyhogy egy hete megint nagyon rosszak az éjszakák.Sokszor felébred, sír, nehezen alszik vissza és nappal is nyűgös.De hát ezt sajnos át kell vészelnünk valahogy.

Egyébként nálunk a mai napig is ott van a polcon a Sedatif PC, mert nekem is nagyon jó volt.Ha már nagyon ideges, feszült voltam , néha én is bevettem egyet.Úgyhogy én ajánlom, érdemes kipróbálni.

15. CzIldikó (válaszként erre: 10. - Zupo)
2007. szept. 6. 13:13

Szia Zupo!


Rég volt már május vége, gondolom, azóta sok tapasztalatot gyűjtöttetek Sedatif PC/Viburcol ügyben.

Mivel mi most járunk hasonló cipőben a 9 hónapos Laura baba éjszakáit illetően, kíváncsi lennék, hogy mostanra Ti hogy álltok?

Az első napi sikerélményt hasonlóan nyugod éjszakák követték?

Meddig szedtétek a Sedatif PC-t? (Ez is homeopátiás szer, ugye?)


Én sem vagyok gyógyszer párti, de tuti, hogy nem bírom már sokáig az éjszakai 8-10 felkelést, tehát jobb ha valami kíméletes megoldást keresünk.


Köszi, ha megosztod a tapasztalataidat!

2007. aug. 1. 12:55
Az én gyerekeimnél jobban alvásproblémásabb gyereket még nem láttam,de nem jutott még eszembe gyógyszerek és hasonló gyógyhatásu szereket adni nekik...
13. teleki_2007 (válaszként erre: 6. - Zupo)
2007. aug. 1. 09:22

Szia!

Neharagudjatok, hogy eddig nem írtam de teljesen kiment a fejemből. Na mindegy.Nekem megvan a homeopétiás könyv. A Sedatif PC én is használtam és jó volt.Nem a gyerekeimnek hanem magamnak vettem de gondoltam rá, hogy esetleg nekik is jó lesz szükség esetén.Olvastam benne, hogy a kicsiknek is lehet, ezért gondoltam,.hogy próbáld meg.Bár az én kissebbik fiam is 2 éves koráig minden éjszaka többször felkelt, volt,hogy óránként.Arra jutottam,hogy odatettem magunkhoz és ha felébredt szopott.Én most választottam el, máér elmúlt 2,5 éves.Én sem tudtam,hogy mi az oka ennek és hogy valamennyit tudjak pihenni inkább odatettem magunkhoz.Mostmár csak át kellene szoktatnom valami úton a szobájukba.A nagyobbal semmi gondom nem volt, ő tápszeres volt és 3 hónapos korátról átaludta az éjszakát.A kicsi még egyzer álltalában felkel éjszaka, hogy cicit kér, de mivel már nem adok neki így mérgesen inni kér és alszik tovább.Még csak egy hete, hogy nem adok neki, de remélem mostmár át fogja aludni az éjszakát, már ideje lenne!

12. matuska (válaszként erre: 10. - Zupo)
2007. júl. 5. 12:42
Szia, az én kislányom hasonlóan rosszul alszik, hasolnóna mindent végigpróbáltam már. Mik a tapsztalataid az elmúlt egy hónapban? Érdemes kipróbálni ezt a szert?
11. Minya (válaszként erre: 10. - Zupo)
2007. máj. 23. 13:59

Szió zupo!


Nagyon drukolok neked remélem minden jó lesz.Kitartás :)))

10. zupo
2007. máj. 23. 10:07

Sziasztok!


Tegnap beleástam magam a témába az interneten és végül úgy döntöttem, hogy első lépésként a Sedatif PC-t próbálom ki.Tegnap meg is vettem, kapott belőle az egész család. Mivel többféle hatása is van, a picin kívül kapott a nagylány is , mert most indult egy 3 napos kirándulásra és emiatt izgult, és bevettem egyet én is, mert állítólag stresszes panaszokra is jó.

Lucának éjjel megint volt egy 10 perces hisztizős időszaka, mutogatta, hogy vegyem ki. Viszont az haladás, hogy odatettem magam mellé és reggelig aludt.7-kor úgy vittem le az emeletről, hogy fel sem ébredt.Végülis 1 nap után nem rossz eredmény.

Hogy beválik-e , az csak néhány nap után derül ki.

Drukkoljatok nekem!

2007. máj. 22. 22:57

Szia zupo!

Én nem tudok tanácsot adni,csak párhuzamot vonni,mert nálunk is volt 1 év körül ilyen "dobálja magát,forgolodik"megállás nélküli időszak,de magától pár hónap múlva elmúlt.Mondjuk nálunk annyiból volt jobb,hogy hajnalban csinálta,amikor már hiányzott neki a reggeli tejcsi.

2007. máj. 22. 18:31
Azt nem tudom hogy hány éves kortól lehet adni a Sedatif PC-ét én a gyógyszerésztől szoktam megkérdezni.Nem is tudom hogy bírod még,igaz nálunk is volt úgy két hétig ilyen időszak hogy csak mellettem akart elaludni aztán ajánlota a védőnő a kúpot és most már du-áni alvásnál is egymaga alszik el.Dávid fiam most volt 11 hónapos.Nem tudom azt próbáltad már hogy a kiságyba a fejéhez plédet teszel hátha nem ütné be a fejét,én pár napja teszek neki mert ő is sokat beütötte a fejét.
2007. máj. 22. 18:18
Szerintem a tea (citromfű vagy kamilla)ami segíthet és a lényeg,készítsd el előre és ha felébred, ne kapcsolj lámpát ne szólj hozzá, csak add a kezébe, lehet pár éjszakád rámegy, de ha nem szólsz hozzá csak gyengéden érezteted, hogy mellette vagy de most aludni kell, lassan átalussza az éjszakát. Szerintem ha van még lelkierőd, egy próbát megér :) Nálunk is volt egy időszak, mikor egy éjjel kétszer, háromszor átspurizott az ágyamba, mindig visszavittem, egy idő után leszokott róla...habár most 8 éves, de ha felébred azért egy percre még mindig odakuckolja magát :))
6. zupo
2007. máj. 22. 09:59

Sziasztok


Luca most volt 1 éves.Korábban, amikor még kétszer ill. egyszer evett, a köztes időt általában végigaludta. Maximum egyszer ébredt fel. Aztán ahogy egyre nagyobb lett, az éjszakai ébredések sűrűsödtek.

Volt, hogy azért ébredt fel mert szomjas volt, volt, hogy a fejét beütötte a kiságyba....stb. Mivel az ágyam mellett alszik én minden kis moccanására ébren voltam és segítettem. Gondolom, ezzel el is rontottam, mivel most már önállóan nem képes visszaaludni, ha felébred. Mostanában már ott tartunk, hogy éjfél-1 óráig alszik egyhuzamban, aztán 6-8- szor is felébred. VAn olyan éjszaka, hogy 2-3 órán keresztül 10-15 percenként vissza kell altatni. Általában egy kis tea vagy símogatás segít, de ha nem , jön mellém az ágyba.Viszont ilyenkor sem alszik, hanem órákig dobálja magát és forgolódik.


Nem hiszem, hogy az a probléma, hogy túlalussza magát,mert napi 2x 1-1,5 órát alszik. 1 éves korban szerintem ez normális. Azt sem hiszem, hogy valami pszichés oka lenne a felkeléseinek, mert a családi életünk nem olyan ,ami ezt indokolná. Egyénként is egy kiegyensúlyozott, mosolygós baba.Mindig bohóckodik.Az idegenekkel is nagyon barátságos. Az sem lehet a baj, hogy nem mozog eleget.Mióta járni tud, egyfolytában csak megy.Szerencsére nagy kertünk van, homokozóval, hintával, ott is nagyon szeret lenni. A fogzás, mint probléma lehetséges, bár már közel fél éve fennáll ez az állapot és ezidáig csak két foga jött ki. Bár a fogcsírák mocoroghatnak.


Ircsi!

Próbálom én az okát kideríteni, hogy mi lehet a baj, de a fentieken túl nem nagyon van rá ötletem.Ezért kértem a Ti segítségeteket.


Motherboard !

A citromfű teát kaphatja ilyen pici baba?


Minya !

A Vibucol kúp nálunk nem jöhet szóba, mert a kúpoktól olyan sírógörcsöt kap, mióta nagyobb lett, hogy volt, hogy el is hányta magát.

A Sedatif PC-t már halottam én is, de azt hittem, hogy az csak felnőttek kaphatják.


Teleki!

Azt írtad, hogy Te ismered ezeket a homeopátiás szereket. Hobbiszinten, vagy esetleg komolyabban foglalkozol vele? Fentiek ismeretében Te mit tanácsolsz?


Én úgy gondolom, hogy ha egy anya folyamatosan kimerült,fáradt, ideges az rányomja a bélyegét az egész család életére.Ezért próbálkozom, hátha valami jó tanácsot kapok.

2007. máj. 21. 10:22

Szia Zupo!

Alváskönnyítésre és gyakori éjjeli felkelésre a Stedatif PCtabletta vagy a Vibucol végbélkúp ajánlot és ezek komplett készítmények.De én is egyetértek Ircsi36 hozzászólásával.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook