Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alternatív gyógymódok minden testi, lelki bajra. Akit érdekelnek a hasonló dolgok jöjjenek beszéljünk erről... fórum

Alternatív gyógymódok minden testi, lelki bajra. Akit érdekelnek a hasonló dolgok jöjjenek beszéljünk erről... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
28. 130454e42d (válaszként erre: 26. - Bugs02)
2012. okt. 10. 18:46
Rosszul tudod. A gyógynövényekben van hatóanyag, a homeopátiás bogyókban nincs. A gyógynövények hatása igazolt, a homeopátiáé nem.
27. Bugs02 (válaszként erre: 25. - Pista55)
2012. okt. 10. 18:45

Persze vannak helyzetek, amikor kell egy erős antibiotikum...de nem minden esetben ezt kell nyomatni....

Én sem hiszek minden vacakban...általában kipróbálok dolgokat, aztán én magam rájövök, hogy ez jó.

26. Bugs02 (válaszként erre: 22. - 130454e42d)
2012. okt. 10. 18:43

ha nem érdekel ez a téma nem kell írnod, kötekedni nem kell.

Sok köze van, mert a betegségek zöme nem csak úgy jön, a betegségek zöme lelki eredetű, persze a lelket a mai orvosok nem szokták gyógyítani, pedig a betegségeket, nem csak gyógyszeresen kéne, hanem magát a lelki dolgokat is kéne oldani az emberben...mindegy ez hosszú....ép testben ép lélek szokták mondani...és a homeopátiás készítmények zöme gyógynövényekből készülnek, de nem baj úgy látom te szakértő vagy...

25. pista55 (válaszként erre: 21. - Bugs02)
2012. okt. 10. 18:40
Ilyen témában nem beszéltünk még. Én nem járok semmire még szerencsére. Nagyon ellene vagyok én is a gyógyszereknek egyébként.
24. Bugs02
2012. okt. 10. 18:40

A homeopátiáról röviden

A homeopátiás gyógyszer alkalmazása azt jelenti, hogy a betegnek gyenge vagy végtelenül kicsi (infinitezimális) adagban adunk egy hatóanyagot, amely egy egészséges szervezetben a páciens tüneteivel megegyező tüneteket váltana ki. A homeopátiás gyógyszerek nem okoznak mellékhatásokat, ezért csecsemők, kismamák, illetve idősek is szedhetik.


A homeopátiás gyógyszerek hatékonyan alkalmazhatóak mind akut, mind krónikus betegségek gyógyításakor. A homeopátia orvos kezéhez rendelt terápia, mely hathatós segítség lehet önmagában, vagy a hagyományos orvosi terápia kiegészítéseként.


A BOIRON homeopátiás gyógyszerei az országos Gyógyszerészeti Intézet által törzskönyvezett, szigorú minőségi szabályok szerint előállított készítmények, melyek kizárólag gyógyszertárakban kaphatók. A homeopátiás szereknek többféle kiszerelése létezik, például a golyócskákat tartalmazó tubus, szirup, illetve tabletta. A BOIRON Laboratórium által forgalmazott homeopátiás gyógyszert (golyócskákat) törhetetlen anyagú, semleges kémiai hatású, golyócskaszámlálóval ellátott tubusba csomagolják. A tubus anyagánál és jellegénél fogva tökéletesen megvédi a gyógyszert minden külső hatástól. A különböző hígításokat eltérő színű tubusokban forgalmazza. A hazánkban kapható és leggyakrabban használt 5 CH potenciát zöld, a 9 CH-t kék, a 15 CH-t narancssárga, a 30 CH-t pedig mályva színű tubusba csomagolják.


A homeopátiás szerek latin neve megfelel az előállításukhoz felhasznált fő alapanyag botanikában, zoológiában vagy ásványtanban használatos, nemzetközileg ismert, tudományos elnevezésének. A homeopátiás szerek nemzetközi elnevezése minden országban azonos.


A leggyakrabban használt hígítások: 5 CH-s hígítás a helyi tünetek kezelésére (pl. kiütés, enyhe napszúrás, gyomorégés) 9 CH általános vagy funkcionális tünetek kezelésére (pl. görcs, rándulás, fejfájás, végtagfájdalom) 15 vagy 30 CH magatartásbeli tünetek kezelésére, illetve krónikus betegségek esetén (pl. stresszel kapcsolatos tünetek).


A gyógyszerek a száj nyálkahártyájáról szívódnak fel, ezért a golyókat és tablettákat el kell szopogatni. A golyócskák bevétele előtt és után legalább fél óráig nem szabad enni, inni, erős aromájú anyagokat használni (kávé, tea, dohányzás) hogy a nyálkahártya tiszta legyen. A mentol és egyéb illóolajok is csökkentik a homeopátiás szerek hatását, a mentoltartalmú fogkrémeket és rágógumikat kerülni kell. (Helyette alkalmazhat Homeodent homeopátiás szerek mellé ajánlott fogkrémet!)


Több mint 150 éve alkalmazzák a homeopátiát házi-, tenyész- és versenyállatok gyógyítására, de még vadállatok állatorvosi ellátásában is kialakult gyakorlata van. Egyre több állattenyésztő és állatbarát fordul a szelíd gyógymódhoz a beteg állatok meggyógyítása céljából. A homeopátiás szer lehetővé teszi, hogy hatékonyan, mérgező vegyületek szervezetbe kerülési lehetőségének kizárásával, a hozzászokás kockázata nélkül kezelhessük az állatot.

23. 130454e42d (válaszként erre: 21. - Bugs02)
2012. okt. 10. 18:39
A dialízisnek mi köze a vegyszerekhez? Nem igazán értem.
22. 130454e42d (válaszként erre: 20. - Bugs02)
2012. okt. 10. 18:38
A homeopátiának semmi köze a gyógynövényekhez. Ha szerinted a cukros bogyó gyógyít akkor hajrá, nem ártasz vele másnak.
21. Bugs02 (válaszként erre: 18. - Pista55)
2012. okt. 10. 18:36

Mi már beszéltünk véletlen nem te jársz dializisre?

Pedig sok olyan lehetőség van, hogy az ember kevesebb vegyszer nyomjon a testébe....

20. Bugs02 (válaszként erre: 16. - Pista55)
2012. okt. 10. 18:33

az ember addig szkeptikus amíg nem próbált ki valamit és nem segített!

a homeopátia nem egy divat valami, régen amikor nem volt gyógyszer csak ezzel gyógyítottak.

amikor bejött a sok vacadék gyógyszer...azt írták fel a dokik, de vannak országok, ahol a homeopátia kereseteb gyógyszer mint a többi.

van egy mondás, hogy fűben, fában orvosság, ez így igaz.

valahol mindenki magának az orvosa...én sosem járok orvoshoz...érdekes módon mindenre találok gyógyírt....ez egy adottság.

ellenzem a gyógyszereket, a magyar emberek 80% gyógyszerfüggő....mert számukra a gyógyszer a vegyszer a gyógyír, nekem meg nem...

19. julianusyze (válaszként erre: 18. - Pista55)
2012. okt. 10. 18:32
k.b.én is annyit:((
18. pista55 (válaszként erre: 17. - Julianusyze)
2012. okt. 10. 18:30
Sajnos már némelyik orvos is kuruzsló lett. Vesz egy monitoros vackerályt, ráköti a betegre mondván, hogy ettől majd jobb lesz. Az egyik rokonom is hitt az ilyesmiben és elköltött rá kb. 100 ezer forintot mire rájött, hogy becsapták.
17. julianusyze (válaszként erre: 13. - Bugs02)
2012. okt. 10. 18:27
Addig nekem is jó dokinak tűnt míg nem mentem el hozzá:))Szerencsére hamar rájöttem hogy csak a pénzt húzná le.
16. pista55 (válaszként erre: 11. - Julianusyze)
2012. okt. 10. 18:24
A gyógynövények tényleg lehetnek hatásosak, de ne higgye már senki, hogy egy gyertya elégetése vagy egy ásvány magával hordása gyógyíthat! Ez mind csalás szerintem, de aki nem hiszi, szórja a pénzét ilyesmire.
15. 130454e42d (válaszként erre: 11. - Julianusyze)
2012. okt. 10. 18:21
A gyógynövényeknek nem sok köze van a homeopátiához, sőt, semmi. De legalább hatnak.
14. pista55 (válaszként erre: 10. - Bugs02)
2012. okt. 10. 18:21
Én is mondhatnék hülyeségeket csak hinni kéne benne. Adok a kezedbe egy kavicsot, mondván, hogy ettől meggyógyulsz. Lehet, hogy a hit segít ha nincs nagy bajod, de ha már komoly a baj semmit nem ér.
13. Bugs02 (válaszként erre: 11. - Julianusyze)
2012. okt. 10. 18:21

Én tudok jó dokit, csak még nem mentem el hozzá.

írtam neki és örvendezett, hogy én magamtól tanulgatom ezt.

12. Bugs02 (válaszként erre: 11. - Julianusyze)
2012. okt. 10. 18:20

Én a neten olvasgatok ezekről és magamat gyógyítom, mert egy doki az igen sok lóvét leszed....már elég jól el evickélek ezek közt a dolgok közt.

meg egyre több patikában is tudnak tanácsot adni, szerencsére.

2012. okt. 10. 18:17
Én hiszek a homeopátiában,annak ellenére hogy egy homeopata már megszabadított csomó pénzemtől,persze siker az nem volt:(Maradok Maria Treben gyógyfüves könyvénél.
10. Bugs02 (válaszként erre: 8. - Pista55)
2012. okt. 10. 18:16

Ez nem kuruzslás egyik sem, de nagy lényege a hit, mert ha nem hiszünk valamiben ami segít, akkor meg ette a fene!

Ha betegek vagyunk, akkor is fontos a hit, mert hit nélkül....nincs semmi.

9. Bugs02 (válaszként erre: 7. - Vigike)
2012. okt. 10. 18:15

Hegyikristály mindenre jó!

Ametiszt szintén, elég ha csak magadon hordod ékszerként, vagy marokkőként a lényeg, hogy nálad legyen.

de néha nem árt őket megtisztítani pl beleteszed konyhasóba vagy folyó vízzel mosd meg.

nekem pl ha fáj a tokom akkor lapis lazuli ásvány karkötőm van, azt hordom, de én mindig magamnál tartok valamilyen ásványt, mert én így érzem jól magamat.)

8. pista55 (válaszként erre: 7. - Vigike)
2012. okt. 10. 18:10
Nem gondolod, hogy Te kicsit a kuruzslásban is hiszel?
2012. okt. 10. 17:53

Szia!


Örülök, hogy indítottad ezt a fórumot mert én is az alternatív gyógymódok híve vagyok! Szerintem sokakat érdekel ez a téma! Sokan csalódottak az orvosokban mert a többségük nem lát maga előtt mást csak a gyógyszert és a szikét.


Van más megoldás is! Sokat lehet segíteni magunkon különféle gyógymódokkal pl. test- és fülgyertya, talpmasszázs, energia gyógyászat, illóolajok stb.


Engem is érdekelnének a kristálygyógyászatok van is itthon ametisztem és hegyikristályom de bevallom őszintén, hogy még nem próbáltam vele gyógyítani mert nem tudom hogy kell használni! Van esetleg ebben valakinek tapasztalata?

2012. okt. 10. 17:30
2012. okt. 10. 17:18
A másik nagy kedvencem az ásvány gyógyászat..nagyon érdekes és valóban hatásos gyógymód ez is. csak elég nehéz minden egyes ásványt jól meg ismerni és megtanulni, hogy mire használható.
2012. okt. 10. 17:15

Én is olyan 3 éve használom ezeket a gyógyszereket és én is csak jókat tudok elmondani.

De világ életemben csak olyan dolgokhoz folyamodtam, ami abszolút természetes.

Ritkán vagyok beteg, de ha mégis beteg vagyok...megpróbálok magamnak segíteni.

2012. okt. 10. 17:13

Örülök, hogy indítottad ezt a fórumot, ugyanis engem is érdekel ez a témakör.

A homeopátiás megoldásokkal kb. 1,5 éve próbálkozunk különböző "bajokra", és nekünk eddig bejött. Én csak ajánlani tudom.

2012. okt. 10. 17:13
Ebben a mai rohanó világban egyre többen vagyunk azok, akik betegségekre nem gyógyszert használunk, hanem valami olyan gyógymódhoz fordulunk ami nem káros és segít rendbe hozni, testi, lelki betegségeinket.
2012. okt. 10. 17:10

gondoltam nyitok egy fórumot az alternatív gyógymódokról, mert úgy gondolom elég érdekes a téma, hátha akad akit érdekel akár engem:)


Ásványgyógyászat

Homeopátia

Természetgyógyászat

És még sok más eszköz amivel gyógyíthatjuk magunkat.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook