Allergiás macskák (beszélgetés)
Úgy néz ki a fürdetés használt. Szép lett tőle a szőre, és még a sebek is gyorsan begyógyultak. Bár szerintem az a diólevél teáknak köszönhető. :)
A spirulinát nem igazán szereti, de vettünk valami immunerősítőt, amit por formájában kell az életre szórni, és azt szereti.
Ragdoll.
A szőrét gyakorlatilag kiszedte, kezdte a háta közepétől hátrafelé, a rakán, majd a hasánál.
Igazad van. Omega3-at is javasoltak, azt meg tudjuk adni kapszulában is.
Gondolom a tiétek sem házi cica. Azok valahogy sokkal szívósabbak. :)
A halak nem biztos, hogy jók, ha nehézfémekre gyanakodtok.
A mi cicánk nincs nálunk. Sajnos ellehetetlenült a helyzet. De nem lett elaltatva, csak nem nálunk lakik és próbálkoznak megoldást találni a problémájára.
Azok a "csúnya véletlenek". :D Nekem pont allergiás a cicám. Már több orvos látta, megy a tippelgetés. A többség arra tippelt, hogy csirkefehérje allergia. Csináltuk egy ideig, hogy semmi csirkehúst nem kapott, még a tápról is leálltunk. Minimális javulás volt. Szerintem az alutasakos és konzerves ételek is elég megterhelőek az állatok számára, hisz mindenféle hulladékból készülnek. :(
A legutóbbi álláspont az, hogy nehézfémek vannak felhalmozódva a szervezetében, és a bőrén jön ki ez a terhelés. Spirulinát kell adnunk, és növényi olajat + Omega3-at. Ma megfürdettük kiscicáknak való samponnal és diófalevél teával. Mivel az orvosi gyógyszerek, szurik, laborvizsgálatok csődöt mondtak, így marad az alternatív kezelés. Allergén tápot kap, sok halat és házi kosztot.
Azt attól függ, hogy mit akarsz vizsgálni. Tudtommal egy olyan 20 körül van az, ami megállapítja, hogy levegőn keresztül felvett valami allergizálja-e a macskát (pollen, atka, penész és társai), ha igen, akkor talán még van valami kiegészítő, amivel pontosítani lehet, hogy ezek közül mi. Ha negatív, akkor ugye marad az ételallergia (mert a kontak allergiát már az elején ki lehet zárni vagy éppen igazolni). Az ételekre is van valamilyen teszt, de az amolyan vagy bejön vagy nem (ennek az árára nem emlékszem), viszont a legcélravezetőbb, ugyanakkor a legmacerásabb az eliminációs eljárás, hasonlóan az allergiás emberekhez, egy bizonyos ételt adsz és figyeled, hogyan reagál (aztán fokozatosan, óvatosan bővíted a repertoárt).
Kutyáknál kicsit más az allergia és a kezelés is, de csak azért, mert a kutyák állítólag érzékenyebben reagálnak a gyógyszerekre és jobban előjöhetnek a mellékhatások, ezért még óvatosabbnak kell lenni.
Milyen fajta kutyád van? Van-e valami, amire konkrétan gyanakszol, hogy az allergia oka lehet nála?
Szia!
Én már hallottam ételallergiás cicáról de sajnos nem tudom,hogy hogyan lehet kezelni ezt.Viszont ajánlanék Neked egy oldalt!A fórumon nagyon sok tapasztalt "cicás" van,próbálj meg Tőlük érdeklődni mert biztosan találkoztak már ilyennel!
Szeretném, ha segítenétek összegyűjteni a tapasztalatokat, praktikákat allergiás cicákkal kapcsolatban. Nem emberek allergiás reakcióira vagyok kíváncsi, hanem amikor cicák aerob és/vagy ételallergiában szenvednek. Mit tapasztaltatok? Mi segített? Mennyi ideig tartott a kezelés hatása? Mennyibe került stb.,
Előre is köszönöm!
További ajánlott fórumok:
- Aki allergiás a háziporatkára annak milyen gyakran jelentkezhetnek a tünetek{fulladás, stb...}?
- Mire allergiásak az ekcémások? Mitől alakulhat ki az ekcéma?
- Receptek allergiásoknak
- 2, 5 éves fiam valószínűleg allergiás, piros a szeme, fújja az orrát és egész nap ordít miatta!
- Tejfehérje allergiások segítenétek?
- Tápszeres babából allergiás gyerek?!