Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres babából allergiás gyerek?! fórum

Tápszeres babából allergiás gyerek?! (beszélgetős fórum)


1 2
36. Kittycat2 (válaszként erre: 35. - Egypt)
2010. febr. 23. 22:24
:)))
35. egypt (válaszként erre: 34. - Kittycat2)
2010. febr. 22. 18:50

Igazad van, nem sajnálom, azt mondom, őszintén együttérzek, de tényleg nem kell hátra nézni.

A Barnabások nagyon stramm kisgyerekek!:)

34. Kittycat2 (válaszként erre: 33. - Egypt)
2010. febr. 22. 14:21
Ne sajnáld, mi is előre nézünk inkább, nem hátra. Hála istennek túl vagyunk rajta, és remélem nem lesz több. Elvileg kinövi hat éves koráig. Most állandó gyógyszert kap, úgyhogy kopp-kopp, remélem több intenzív nem lesz. :) De ez a ti sztoritokhoz képest semmi. Nagyon örülök, hogy meggyógyult a kisfiad. És most láttam, hogy őt is Barninak hívják mint az enyémet. És az egy éves szülinapját mi is a László intenzívén "ünnepeltük". :)
33. egypt (válaszként erre: 32. - Kittycat2)
2010. febr. 22. 14:16

Ó, de sajnálom...:(

Remélem, több már tényleg nem lesz!

Egyébként mit mondanak, ezt majd elnövi?

32. Kittycat2 (válaszként erre: 31. - Egypt)
2010. febr. 22. 14:09
Igen, azóta sajnos volt még egy intenzívünk január végén, ugyanaz a történet, megint görcsroham, megint intenzív, és megint lélegeztetőgép. :( Hála istennek mivel már "ismerős" volt ott, ezért most nem 9 napig tartott az egész tortúra, csak öt napig. Remélem több nem lesz...
31. egypt (válaszként erre: 29. - Kittycat2)
2010. febr. 21. 22:15

Most látom, hogy te írtad azt a cikket, olvastam...

Na mi is a Lászlóba járunk, az előbb az ottani gyermekintenzívesekről írtam, hát le a kalappal előttük!

30. egypt (válaszként erre: 28. - Marica2007)
2010. febr. 21. 22:14
A vénaszúrás és a vérvétel nem ugyanaz. Akkor szúrnak vénát, ha branült kell betenni valamilyen infúzió miatt. Az durva nagyon. Az én gyerekemet múltkor az amúgy nagyon ügyes nővérke, aki vérvételkor mindig elsőre eltalálja a vénáját, négyszer szúrta meg, és mindig szétment a véna, utána átmentünk a gyermekintenzívre, ott sikerült végre. Ott csúcs ügyes dokik meg nővérkék vannak, dehát nekik muszáj is ehhez érteni.
2010. febr. 21. 11:55
Hát ez az... Engem is megvisel, mert az anyja vagyok, nem tehetek róla. Főleg azok után, amiken az utóbbi időben keresztül mentünk, elég rosszul viselek minden beavatkozást a gyereknél, ahelyett, hogy "keményednék". És persze ő is egyre érzékenyebb az orvosokra, más gyerek egész életében nincs ennyit kórházban, mint ő a nem egészen másfél éve alatt. Úgyhogy eléggé parázok, nehogy gond legyen a vérvételből. De az itatás jó ötlet, köszönöm szépen, ez eszembe sem jutott. Jól teleitatom, mielőtt megyünk.
28. Marica2007 (válaszként erre: 26. - Egypt)
2010. febr. 20. 22:59
Hát az én gyerekemnek pont vénaszúrást csináltak.Elősször a kézfejéböl próbált vért venni kis be huzgálta a tűt a kézfejéből amiért persze szoltam kb5perc után.Akkor sen volt túl kedves a hölgy,de nem jött eggy csepp vér sem.Utánna a ball karjából vette le a vért úgy ahogy a felnőtteknek szokták és akkor tettem szóvá hogy hova vesz le annyi vért.Engem nagyon megviselnek ezek a dogok hiába tudom,hogy túl lehet élni nem olyan fájdalmas.
27. McKenzi (válaszként erre: 26. - Egypt)
2010. febr. 19. 14:52
hát ja, az lett volna a normális, ha ezt a vérvétel előtt pár másodpercben elmondják az anyának.
26. egypt (válaszként erre: 25. - McKenzi)
2010. febr. 19. 13:41

Ezt én sem írtam. Csak hogy a vérvétel nem akkora tragédia. Bátorítani akartam.

Az anyukának is jobb, ha nem úgy áll hozzá, hogy úristen, mit fognak csinálni szerencsétlen gyerekkel!

Egy vénaszúrás, na az már komoly, de egy vérvétel általában nem.

2010. febr. 19. 13:20
szerintem fasz módon akkor sem kéne kiabálni egy aggódó anyával.
24. egypt (válaszként erre: 22. - Kittycat2)
2010. febr. 19. 13:13
Itasd sokat előtte, akkor könnyen találnak vénát és hamar kifolyik a vér. És mindenképpen te fogjad ölben, akkor nyugodtabbak.
23. egypt (válaszként erre: 21. - Marica2007)
2010. febr. 19. 13:12

Simán levehetnek, az én gyerekemtől volt, hogy 9 kémcsővel vettek. A vér hamar pótlódik.

Amúgy egy vérvétel nem fáj, az én gyerekem 2 évesen már nem is sírt vérvételkor. Egy oltás sokkal rosszabb. Persze ha nem találják el a vénát elsőre, az ciki, de ha igen, akkor egy pici szúrás az egész, alig érezni. A gyerek azért üvölt, mert lefogják, nem azért, mert annyira fáj neki.

22. Kittycat2 (válaszként erre: 21. - Marica2007)
2010. febr. 19. 13:06
Atyaúristen. Ez szörnyen hangzik. Főleg azért, mert a másik problémánkból adódóan március elején fognak vért venni tőle. :( nem tudom, hogy mennyit, de ez nagyon durva. :( 17 hónapos egyébként. A tejérzékenység nem bizonyított, csak nem akarja elfogadni a tejet, és amikor mégis adtam neki, akkor tiszta kiütés lett a szája körül. Ezért gondolom, hogy valószínűleg az. No és amiatt, mert én az vagyok.
21. Marica2007 (válaszként erre: 20. - Kittycat2)
2010. febr. 18. 15:30
Eggyrész igen azért mert kinőheti a másik meg az ,hogy nállunk a vévizsgálatnál 6 üveg vért vettek le a gyerekemtöl amit szóvá is tettem hogy miért kell olyan sok és rendes volt a vért vevő hölgy csak annyit mondott félig orditva,hogy nem azért mert nincs jobb dolga.Kb 20 percig voltunk bent és 3-an fogtuk le a gyerekemet aki üvöltött amig volt hangja utánna csak jobban szűkölt szerencsétlen na ebböl azt akartam kihozni hogy szerintem 2 évesnél fiatalabb gyerekektöl nemhisz,hogy ekkora mennyiségű vért levehetnek de ez csak az én véleményem.Mennyi idős most a babád?Tejérzékeny?
20. Kittycat2 (válaszként erre: 19. - Marica2007)
2010. febr. 18. 13:27
Nagyon érdekes amit írsz, mert nekem is ez volt: stresszes terhesség, és császár. :( És nekem 2,5 hónapos koráig csak szopizott. Utána kezdtünk el tápszert is adni. Nem értem ezt a 2 éves kori korhatárt, hogy miért van. Addigra növik ki a gyerekek az allergiákat, és addig nem érdemes vizsgálgatni?!
19. Marica2007 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2010. febr. 18. 07:01
Szia.Az én kisfiam most 29 hónapos és 100%-an tejérzékeny amiről 5 hónapja van csak papirom de 1 hónaposan alvittük magánorvoshoz és ő monta hogy tejallergiás a gyerek.A gyerekorvosnak viszont hiába montam 2 éves kor alatt nem küldte el allergia vizsgálatra.Ő 3-rom hónapos koráig csak szopizott és a családunkban eggyik részrő sem volt allergiás.Elkezdtem bújni a netet és ott olvastam hogy a stresszes terhesség és ha valaki császárral szül az is okozhatja nagymértékben az allergia kialakulását.Nekem mind a kettő megvolt.
18. Kittycat2 (válaszként erre: 17. - Wecuska)
2010. jan. 13. 08:15
köszi! :)
17. Wecuska (válaszként erre: 15. - Kittycat2)
2010. jan. 13. 02:46
bioboltokban ,nagyobb élelmiszercégeknél.540-1200 forintig terjed.nekünk egy liter 1 hétre elég.a tápszer után igazi felüdülés.édes íze van,egy kis fura utóízzel.nagy az energia tartalma.bármikor ihatja,mert nincs benne cukor.teljesen jól lehet vele főzni is,sütni is.a rizs allergénmentes.
16. Kittycat2 (válaszként erre: 14. - Ffa1d14645)
2010. jan. 12. 22:20
nem, még semmit sem próbáltam a tápszeren kívül, nem tudom, milyen egyéb alternatívák léteznek. utánanézek a babatejnek is, hol lehet kapni, köszi a tippet!
15. Kittycat2 (válaszként erre: 12. - Wecuska)
2010. jan. 12. 22:19
rizstej? és hol lehet beszerezni? bioboltban esetleg? finom egyébként? én mindent megkóstolok, mielőtt a gyereknek adom, hát a tápszer az borzasztó ízű, ezért csak kakaóval keverve issza, és nappal el sem fogadja, csak éjjel, amikor "kómás" az álomtól.
14. ffa1d14645 (válaszként erre: 11. - Kittycat2)
2010. jan. 12. 13:56
a babatejet próbáltál már?nem olcsó...de fini!
2010. jan. 12. 13:48
Az én gyerekem kinőtte az allergiát 2 évesen!A tápszertől biztos nem lehet baja!A másik gyereknek csak 2 év után mertem adni tejet, addig csak tápit ivott! :-)
12. Wecuska (válaszként erre: 11. - Kittycat2)
2010. jan. 12. 13:33
szia.az én gyerekem fél éves kora óta allergiás a tejfehérjére.rizstejet iszik helyette.nagyon szereti.főzni is lehet vele.a tejnél sokkal drágább,de valamit a gyerkőcnek is inni kell.
11. Kittycat2 (válaszként erre: 7. - Ffa1d14645)
2010. jan. 12. 12:47
igen, nagyon fehér bőrű, és világos hajú, mondjuk a haja most már sötétedik... így viszont eléggé elkeseredtem. a tej kicsapja, tápszerrel már nem szívesen tömöm majdnem másfél évesen, pedig ő még minden nap eszik hajnalban egy adagot. nem tudom, hogy akkor ezt mivel tudnám kiváltani tápszer helyett, ha tejjel nem tudom. van ötletetek?
2010. jan. 12. 10:53
Szerintem sem a tápszertől lehet. Nekem mindhárom gyermeket "tápszeres" volt már majdnem a kezdetek óta, de egyik sem allergiás. Valószinüleg öröklődés. Nálunk senki nem allergiás a családban. Szerencsére.
2010. jan. 12. 10:52

Tehát a tápszer maga nem hiném és én úgy tudom nem vált ki allergiát.csak már ha eleve a hajlam jelen van.vagy te vagy a párod esetleg a nagyszülők ha allergiásak akkor ezzel magyarázható a kicsinél a tünet.

de mondom a házidoki 3 éves kor alatt nem fog elküldeni azt mondják felesleges!de hidd el nem!!!!

én is addig döngettem a kapukat még kiharcoltam!!!

és sajnos lsd igazam volt.

8. ffa1d14645 (válaszként erre: 5. - Kittycat2)
2010. jan. 12. 10:50
kézre cseppentenek az allergén anyagokból utána megkarcolják a bőrét negyed óra és utána mutatja a bőrön a piros dagadás hogy allergiás e vagy nem
7. ffa1d14645 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2010. jan. 12. 10:49

ha pl.fehér bőrű világos hajú ill. világos szemű akkor pedig a bőrproblémákkal sajnos számolnod kell.

mindkét gyerekem 4.5 kilóval született fehér bőrüek szőke hajúak.u.n.paxtozus gyerekeknek hívják a szaknyelven.ők a veszélyeztetettebbek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook