Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejfehérje allergiások segítenétek? fórum

Tejfehérje allergiások segítenétek? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Derya (válaszként erre: 40. - Menta99)
2014. jún. 20. 18:18

ezt egyaltalan nem ertem. .-(

a gyerek szervezete jelez, hogy nem jo a tehentej, minek eroltetitek? (az elozo hsz-ekre is gondolok)

nem eleg az?


ennek a 4-6 honap kozotti bevezeteses dolognakl meg piit jobban utana kene am nezni, mert a statisztikak egeszen mast mutatnak....


de ti tudjatok.... :-(

41. Hmkati (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2014. jún. 20. 06:01
Mit kérdeztél tőle? Hogy tartalmaz-e tejszármazékot a vizes zsemle, vagy hogy hol készül? Utóbbi a lényeges! Ha ugyanazon gyártósoron ahol a tejet is tartalmazó pékáruk, bizony allergénnek kell tekinteni! Glutén mentesnek is csak az tekinthatő amire a cég vállalja hogy külön gyártósoron készül, mint a kagyományos termékek. Eza szabály! A mikroszkoópos méretű alergén szennyezés is gond. Vegyél le a polcról egy zacskós fehér gyöngybabot, nézd meg az apró betűt: nyomokban szóját, mogyorót, diót tartalmazhat! Csomagoló ugyanaz a gép. Vagy tejcsokoládén a feirat: nyomokban glutént, diót, mogyórót taralmaz. Allergiásoknak készült terméket tilos ugyanazon a gyártósoron készíteni. Egy kisebb üzem, pékség tuti nem tudja bevállalni ezt.
2014. jún. 18. 16:05

Szia! Én is leírom a tapasztalataimat a tejfehérje allergiáról és a magyar egészségügyről. 4 hónapos volt a kislányom, mikor többször véres széklete volt és ekcémás kiütései lettek (kizárólag anyatejet kapott). A súlynövekedésével nem volt gond. A kórházban a gyermekambulancián csak a tünetek alapján (tehát semmiféle vizsgálat konkrétan az allergiára) azt mondták, hogy teljes tejmentes diétát kell tartanom, mert tejfehérje allergiás a Kicsi. Azt elfelejtették mondani, hogy meddig. 1 hónap múlva visszamentünk, mert a tünetek ismét jelentkeztek. Azt mondták, hogy ez még nem volt elég idő, hogy teljesen kiürüljön a szervezetemből a tehéntej. Aztán telt az idő és a tünetek megszűntek nekem pedig egyre gyorsabban sikerült bevásárolni, mert kevesebbet kellett olvasgatni :). 1 évesen elvittem egy olyan gyermekpulmonológus-gyerekorvoshoz, aki évekig külföldön dolgozott és a táplálékallergiák és azok gyógyítása a szakterülete. Ő azt mondta, hogy teljesen feleslegesen diétáztunk - hurrá! - és a legújabb kutatások szerint a gyerekeknek 4-6 hónapos koruk között mindenféle allergizáló kajával találkozniuk kéne (tej, tojás, olajos magvak és egyéb), mert ekkor még az immunrendszer nem elég fejlett és nem akad ki, ha valami allergénnel találkozik (vagy valami ilyesmi).

[link]

Utána fokozatosan elkezdtük enni a tejtermékeket mindketten. A joghurttal nem volt gond, de pl. a tejpép szinte ugyanolyan állaggal jött ki lent, ahogy fent beleraktam (azt azóta sem hajlandó megenni). Most 2 éves. Tej helyett babatejet kap meg egy kicsit még szopizik is. A tejtermékek közül a tejföl az, aminél észrevettem, hogy lazább a széklete. Mi vizes zsemlét ettünk vagy kenyeret (pékségből), de a SPAR-ban mindig kedvesen kihozták az adott pékáru zacskóját megnézni az összetevőket, amiket helyben sütnek és megkívántam. A Hulalában van tejfehérje is, meg egy csomó olyan dolog, amit ki sem tudok mondani. Én rizstejszínt használtam vagy főzelékekhez habarásnak sima rizstejet liszttel. Hát más ízvilág, az biztos. Mivel én is azt olvastam, hogy a szójával vigyázni kell, azt nem adtam a gyereknek. Nagyon finom a kakaós kókusztej (DM). A barátnőm nagyon sokáig kókusztejporral csinálta a sütiket tej helyett. A Lidl-ben a kis kerek babapiskótában nincs tej. Milyen tüneteitek vannak?

39. manyik
2014. jún. 17. 21:25

Szia! Én is a saját tapasztalatokat tudom leírni. Nálunk mindkét gyerkőcnél 1 éves korára jöttek a tüntetek, mindkettőnél más. Lányunknál ekcémás kiütéses, piros pöttyök főleg az arcán a szája körül és mindkettő alkarján. Először mosópor és öblítőváltás, valamint fürdető, sima vízre áttérés. Aztán különböző krémeket is kipróbáltam, nem jött be. Végül magamtól elhagytunk minden tejterméket nála, elkezdtem táblázatba írni mindent, hogy mit eszik és iszik egy nap. Durván egy hónap után teljesen megszűntek a tünetek. 4 hónap várakozás után kerültünk be a pulmonológiára, vettek vért tőle, nem bizonyították, hogy tejfehérjeallergiás. Doki szerint többnyire ez van, mármint, hogy nem tudják bizonyítani, de csináljam vele a diétát. Fél év teljes diéta után megpróbáltuk újra a tejtermékeket. Nála elmúlt. Nagyon ritkán, ha több tejterméket fogyaszt, akkor egy-két pötty előjön a szája körül, de ilyenkor visszaveszünk és elmúlik.

Fiúnknál is 1éves korára jöttek a tünetek. Nála teljesen máshogy. Náthás lett és csúnyán kezdett köhögni, nem múlt neki, 6hét után megelégeltem, bár ekkor már a gyerekorvos is ezt javasolta, hagyjuk el nála is a tejtermékeket teljesen. Egy hét után jelentős javulás, két hét után gyógyulás. Pulmonológiára megpróbáltam őt is vinni, az időpontkérésnél azt mondták, felesleges, mondván anyuka maga jól csinálja, tartson diétát majd később próbálja meg. Fél év teljes diéta után megpróbáltuk 2-3 kiskanál natúr joghurtot kapott, másnapra jöttek a tünetek: orrfolyás és köhögés. Ez volt tavaly júliusban. Idén nyáron megint megpróbáljuk, a gyerekek többsége kinövi 3éves korára, minél előbb jön elő, annál inkább kinőhető.

Egyébként nem könnyű, de megoldható. Én zsemlét szoktam adni neki, ezen kívül más pékárut nem veszek neki a boltban, csak ha kifejezetten tudom, hogy mi van benne. Én sokat sütök (sósat, édeset), abban tudom mi van. Felvágottban kétfélét veszünk csak, annak tudom az összetevőit, száraz szalámikat kap, és hurkát (ez a kedvence), geszti esztit is kap, meg pufit és kölesgolyót, de tényleg mindig meg kell nézni, hogy mi van benne. Majd ráállsz. Én a tápszert már lecseréltem rízstejre, szerintem egészségesebb, egyébként reggelente iszik belőle egy pohárnyi mennyiséget cumisüvegben, még nem tudtam róla leszoktatni. Egyébként pudingot, tejberízst, tejbegrízt meg ilyeneket hulala tejszínből főzök vízzel higítva, azt kaphatja. És a tortákat is ilyennel készítik, amiket rendelünk.

Családi napközibe jár, én viszem neki az enni- és innivalóját, többnyire főzök neki minden nap, ha a menzán valami olyan ebéd van, amiben nincs tejtermék, azt veszek neki. Ha valami rakottas dolgot főzök, azt neki külön edényben csinálom. A leveseknél és szószoknál leszoktam a tejtermékek használatáról, keményítővel és liszttel sürítek.

Nagyjából most ennyi jutott eszembe. Nagyon fontos, mindenhol elmondani, hogy ne kínálgassák a gyereket semmivel, egy kicsit se, ez nagyon nehéz, mert vannak emberek, akik nehezen értik meg, hogy tejfehérje allergiás. Egyébként a gyerekek nagyon ügyesek, és hipp-hopp megtanulják, hogy mit szabad enniük. Nálam megetetni sem lehet a gyereket pl. csokival vagy kiflivel, mert azonnal rávágja, hogy tej van benne. Szóval nagyon okosak.

2014. jún. 17. 10:48

Nem olvastam vissza az összes hozzászólást, de leírom a mi tapasztalatunkat.

Tényleg van szinte minden pékáruban tejszármazék, én megnézettem a Sparban a helyben sütött termékek dobozán. Akkoriban (4 éve) a sulirúd volt az egyetlen amiben nem volt. Illetve megkérdezték nekem a beszállító pékségben a kenyér és zsömle összetételét.

Persze kiküszöbölni nem mindig tudtuk teljesen (nem kaptam sulirudat, nem otthon voltunk stb) De szerintem ezekben minimális van és csak ritkán jártunk így.

A pufikban is van némelyikben. Mi rászoktunk a kölesgolyóra. Felvágottakat mind meg kell nézni a csomagoltakat és utána lehet akár kiszolgálópultból is vásárolni ugyanolyat. Régen volt a Tesconak műanyag dobozos mogyoró vagy csokikréme is amiben nem volt tej (két féle volt és az egyik tejes volt)

Ha szója allergia nincs, lehet neki néha szójás kakaót, tejet is adni-nálunk az Apro szójás kakaó volt a menő, de csak óvatosan mert keresztallergiát válthat ki.


Ne keseredje el, bele lehet rázódni és diétával ki lehet nőni. A lányommal két évig diétáztunk (2-4 éves koráig), a fiammal csak egy évig, de vele inkább én diétáztam , mert 6 hetesen ő már ekcémás lett az általam fogyasztott tejtől is. 1 éves korára kinőtte.

37. wencus
2014. jún. 15. 08:07
A LAKTÓZT 5 ÉVESEN NÉZTÉK AZ NINCS, CSAK TEJ FEHÉRJE.
36. wencus (válaszként erre: 35. - Moonlight13)
2014. jún. 15. 08:06
Nekünk 6 hónapos korunkról fennál a tej tojás szója. De érdembeni vizsgálat 3 éves korában volt.
35. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Wencus)
2014. jún. 14. 19:12
Tudom, csak ha önmagában a laktóz lenne a gond, akkor a laktózmentes tej vagy tejföl nem okozna problémát. Ezért érdeklődtem, hogy a tejfehérje allergiát hogy lehet megállapítani. Sajnos a gasztrósok egy része.. hát nem áll a helyzet magaslatán.
34. wencus (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2014. jún. 14. 11:59

Bocsi leírtam!

Tejfeherjét akartam.

33. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 14. 11:30

Egyébként milyen tünetei vannak?

Hogy jöttetek rá, hogy ez a baja?


Én gyerek koromba kiütéses voltam, olyan csalán szerű, de akkor még tényleg tejet ittunk. A mostanitól felfújódok.


Már lassan nem fogyasztok tejterméket...

32. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2014. jún. 14. 11:13
Köszönöm és mindenkinek a segítséget.1 éves szülinapján 07.07-én viszem tejterhelésre ott majd kiderül.Margarint adok neki de csakis a vénusz tej menteset.
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 13. 22:08
CBA vízes zsömle mehet. CBA-s péket kérdeztem.
30. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Wencus)
2014. jún. 13. 22:05
Hogy jött most ide a tojásfehérje?
29. wencus (válaszként erre: 17. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 13. 19:02
Màjkrémeben van tej és a màjasok többségében is! Olvas el a címkéket!
28. wencus (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2014. jún. 13. 19:00
A tojásfehérje allergia nem egyenlő a lakók intolarenciàval! Mi a tej minden alkotó elejére allergiaárak vagyunk!
27. Derya (válaszként erre: 26. - Moonlight13)
2014. jún. 13. 15:02

az osszes tejtermekrol van itt szo. ami tejbol van, abban van kazein (tejfeherje) es laktoz.

Van amiben csak kazein van, pl. a kemenysajt, vagy a vaj.

emiatt az osszes tejtermek felejtos.

26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Derya)
2014. jún. 13. 14:56

Nemcsak a tejjel van a gond, hanem tejföl, sajtok egy része, fűszerek egy része, konzervek, stb.

Ha csak a tej lenne...

És a laktózmentes tejföl sem jó.

25. Derya (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2014. jún. 13. 14:35

de egyebkent minek a tej?

en egyebkent sem fogyasztok, szoval nekunk ez nem tragedia, hanem inkabb igazolas, hogy rossz. :-)

24. Derya (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2014. jún. 13. 14:34

akkor lehet.

biztos van felnotteknel vizsgalat.

illetve 1 evesen lett volna vizsgalata, amihez nem jarultam hozza.

ez bennfekvese vizsgalat.

szoros orvosi kontroll mellett!

eloszor csak bekenik a szaj koruli bort, es igy tovabb...

23. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Derya)
2014. jún. 13. 14:16
Az egyik ismerősöm tejcukor allergiás, de még valami bejátszik, mert a laktózmentes tejet sem bírja.
22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Derya)
2014. jún. 13. 14:13
Azt hittem, legalább egyértelműen valamilyen vizsgálat kimutatja! A tünetek nagyon hasonlóak mindegyiknél!
21. Derya (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2014. jún. 13. 14:11
a tünetekbol kovetkeztetik ki.
20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Derya)
2014. jún. 13. 14:10
A tejfehérje allergiát milyen vizsgálat mutatja ki?
19. Derya (válaszként erre: 18. - Derya)
2014. jún. 13. 12:15
ja, es 2 honapos volt a kislanyom, amikor kiderul a tejfeherje es laktozallergiaja.
18. Derya (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 13. 12:13

szerintem ne boltban vegyel, hanem keszits magadnak mindent.

vagyis a gyereknek.

2% alatt nem kotelesek rairni az osszetevoket esa az egy allergiasnal meg gond is lehet.

vannak szuper receptek a neten.

pl 3 perces mikros zsemle recept.

ha mar mindenkeppen zsemlere van szukseged. :-)

2014. jún. 13. 10:54
Felvágottat még úgysem akarok adni neki,mert nem gondolom,hogy egészséges lenne de azért vajas(tej mentes) zsömlét adnék neki vagy májkrémeset..hát itt nincs pék.Itt van a spar,a cba meg lidl aztán kifújt..
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Wencus)
2014. jún. 13. 08:40
Én mostanában a C...A-ban sokszor láttam laktózmentes előre csomagolt sonkákat.
15. wencus
2014. jún. 13. 04:45
Csak csomagolt terméket vegyél amin az összetevőket el tudod olvasni. A felvágottak parizerek is nagy kihívás lesz, hogy tejmentes legyen.
14. wencus (válaszként erre: 7. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 13. 04:39
Én tescoban megkérdeztem minden ott sütöttben van tejpor valami adalék anyagban. Mi kis helyi péktől kértünk termék listát és csak ott veszek kenyeret. Mi a tojásra is allergiásak vagyunk.
13. Fiúsmami (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 12. 23:24
Gasztron kaptok majd listát,de neten is van. Vizes zsemlében nincs.De a legtöbb magvas cuccban van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook