Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aliexpress tapasztalatok fórum

Aliexpress tapasztalatok (beszélgetős fórum)

34. youlcsi (válaszként erre: 33. - Annie1130)
2013. nov. 4. 12:21

itt 20 vagy 22 euró az áfakötelességnek a határa és asszem 150 a vámköteles értékhatár. de ez nem biztos.

mondjuk a vám volna a kisebb gáz a maga talán 2,5 százalékával... az ÁFA viszont nagyot dob a holmi árán :o

33. Annie1130 (válaszként erre: 32. - Youlcsi)
2013. nov. 4. 12:13
Nem kell olyan, "hú, de nagy" értékűnek lennie a rendelésnek, hogy vámköteles legyen. A németeknék 45 euró a határ.
32. youlcsi (válaszként erre: 31. - Annie1130)
2013. nov. 4. 11:04
mondjuk és kifejezetten úgy rendelek, hogy fel se merüljön az extra költség lehetősége... na meg csak olyat, amit ingyen szállítanak :D
31. Annie1130 (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2013. nov. 4. 11:02
Nem mindig "fogják bent" a csomagot. Nekem eddig még talán 2-szer, max. 3-szor kellett bemennem érte, és valamit ráfizetnem vámként. A vámot elvileg a csomagon feltüntett érték+szállítási ktg. együttes értéke után fizettetik. Ne kérdezd, miért, de a csomag értékében a szállítási költséget is beleveszik. Talán így egyszerűbb nekik...Ha "méltányos" az eladó, akkor azt írja rá a csomagra, hogy AJÁNDÉK, ezzel is indikálva, hogy nem kereskedelmi cikkről van szó, és alacsony értékhatárt ad meg. Én ezt soha, de soha nem szoktam kérni, mert nem igazán etikus, de van, aki magától így küldi. Kb. 10-ből 8-szor...Elvégre neki kell nyilatkoznia arról, hogy mi van a csomagban és mennyi az értéke... Ezzel egyébként csak akkor lehet gond, ha kinyitják és nagyon kukacoskodnak. Nem tudom, Magyarországon hogy van, de itt, Németországban egyébként nem nyithatja ki a vámos a csomagot, csak indokolt esetben, pl, ha kutya bejelez neki. :) Egyébként meg kapsz egy értesítőt, hogy fáradj be a Vámhoz, és ott egy vámos előtt kell kinyitni a csomagot.
2013. nov. 4. 09:14
egyébként csütörtökön érkezett meg csomagom, 14 nappal a rendelés leadása után! koolyan, néha a magyar posta is lassab... és a bosszantó, hogy a postás nem dobott be értesítőt róla :/ még jó, hogy rákerestem a nyomkövetőben...
29. youlcsi (válaszként erre: 28. - Petrikek)
2013. nov. 4. 09:12

igen, bizonyos értékhatár felett (ami 20 euró, ha nem magánszemélytől rendelsz, hanem kereskedőtől) áfa-köteles a rendelt termék.


a csomagon rajta van az értéke, a vámon nem a te számlád alapján fogják meg, hanem a ráírt érték (vagy ugyan értékhatár alatti, de feltűnően nagy vagy nehéz) alapján.

28. petrikek (válaszként erre: 27. - Youlcsi)
2013. nov. 3. 19:03
ez mit jelent? magánszemélyként áfát kell utána fizetni? Én amit kaptam abban egy árva számla sem volt... kíváncsi vagyok, hogy a többiben lesz-e?
27. youlcsi (válaszként erre: 26. - Szarvas1981)
2013. okt. 30. 09:57

én webkártyával fizetek.


Azt ugye tudod, hogy ha a csomagra is ez az összeg lesz ráírva, akkor ÁFA-köteles lesz a dolog?

(az adómentes határ 22 euró, ÁFA 25%)


Én amúgy most várom már a karácsonyi rendeléseket... van, ami már úton van :D

2013. okt. 29. 19:18
Sziasztok! Örülök, hogy többnyire jók a tapasztalatok. Én kb. 1 órája rendeltem meg 2 db. Nike melegítőt összesen 62 dollárért. Nekem ez az első rendelésem. Utaltam a pénzt, mert a dombornyomott kártyát még csak ma intéztem el. Ti hogyan szoktatok fizetni?
25. petrikek (válaszként erre: 24. - Youlcsi)
2013. okt. 24. 16:36

Azért van ott fotózva, mert addig meg sem rendeli, amíg ki nem fizetted, tehát nincs is nála az áru. Kifizeted, ő leveszi a saját hasznát, a ruhát meg megrendeli a te címedre (és kb 1 hónap múlva megkapod). Egyébként ez a része egyáltalán nem szörnyű. Nagyon sokan rendelnek, akik nem beszélik a nyelvet, nem biztosak a banki tranzakciókban stb. Te is csinálhatnád.

Tudod, inkább az a szörnyű, hogy amíg ők itt játsszák a kereskedőt (és persze a saját hasznáról nem ad számlát, nem adózik), addig a helyi kereskedők tönkremennek. Rendeljen, közvetítsen nyugodtan, amíg talál erre vevőt, de a nem kis haszon ne maradjon bevallatlanul. Fizessen ő is könyvelőt, adót, járulékot... Gyorsan elfogynának az ilyen önjelölt kereskedőcskék.

24. youlcsi (válaszként erre: 23. - Annie1130)
2013. okt. 17. 07:45

fontos a kereskedő munkája... nem firtatom, hiszen sokmindenhez hozzá sem jutnék én sem, ha ők nem lennének... na de mégis! ugyanígy rendeltem 100 pár fülbevalóakasztót... nem mert ennyi kell, hanem mert 300 ft volt, míg a boltban 1 pár 60 ft.

Látom, hogy sokan, sok helyen (nem kereskedők, hanem magánszemélyek fb-on, vaterán, teszveszen) ugyanezeket az aliexpresses holmikat árulják 1,5-2-3x annyiért, mint ahogy (kis tételben) venni lehet... még arra sem veszik a fáradtságot, hogy saját képeket csináljanak, így pl az ovishátizsák kici kínai gyerek hátán van lefotózva, feltöltve... szörnyű!


na, mindegy is... én mindenesetre megrendeltem innen a karácsonyi ajándékok javát... 1-2 további beszerzendő kivételével a többi máér úgyis sk lesz.

23. Annie1130 (válaszként erre: 22. - Youlcsi)
2013. okt. 16. 22:32
Én is a neten keresztül vásárolok legtöbbször. Akár a világ másik végéről. Csak ettől függetlenül ugyanúgy fontosnak tartom a kereskedők munkáját is, hogy aki nem tudja/akarja/meri venni a fáradtságot, hogy utánajárjon a dolgoknak, azok számára is elérhető legyen adott termék. Hogy mi a tisztességes profit és mi nem, az egy más téma...
22. youlcsi (válaszként erre: 21. - Annie1130)
2013. okt. 16. 21:19

ööö, konkrétan magyarul is működik az adott weboldal...


nem tudom, megnézted-e, hogy ez itt így mekkora profit? több100%-os!!! a kiskerárhoz képest... és a kereskedő nagyban nem ezen az áron veszi... mert a kici kínainál a sok olcsó! :D

2013. okt. 16. 16:37
Amíg a "csóri magyar" nem beszél idegen nyelveken, nem használja magabiztosan az Internetet, és nincs tisztában az online rendelés, illetve fizetés játékszabályaival, addig igen is szükség van a kereskedőkre, akik időt, pénzt, energiát áldoznak arra, hogy adott terméket (nyilván profitért, hiszen senki sem dolgozik ingyen) elérhetővé tegyenek a piacon.
2013. okt. 15. 13:25

ez annyira elkeserítő... én magánemberként, rendeltem... és 100 darabot vettem ennyiért:

[link]


mennyire lehet még lehúzni a csóri magyart???

19. youlcsi (válaszként erre: 18. - Emsi)
2013. szept. 25. 10:56

én mondjuk ilyesmit (cipőt, ruhát) eleve nem rendelnék... útálok vásárolni, de nekem muszáj hozzá próbálnom, hogy megvegyem.

egyébként amit eddig hallottam, jól reagálják le a reklamációt... már ha olyantól vetted, akit érdekel.

18. Emsi
2013. szept. 24. 22:29

Sziasztok!

Nekem sajnos csalódás... Hunter csizmát rendeltem, ami 3 hét alatt ideért ingyenes szállítással, viszont egy undorító festékhibás selejtes csizmát kaptam. A piros színben elől mindkét oldalon rózsaszín foltok vannak, a felirat megfolyt, és az egyik oldalon nem is középen van. Most várom, a reakciót az elküldött képekre az eladótól. Van esélyem pénzt visszakapni, vagy új csizmát? Volt már veletek hasonló?

17. youlcsi (válaszként erre: 16. - Szőkeciklon13)
2013. szept. 16. 07:42
aztán vérszemet kaptam, és várok még vagy 3 csomagot... mind ilyen 1-2 ezres tétel, vagy annyi sem :o
16. szőkeciklon13 (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2013. szept. 15. 17:32
Igen az :)
15. youlcsi (válaszként erre: 14. - Szőkeciklon13)
2013. szept. 15. 15:22

igen, már a 2. csomagot is :D


kész vagyok tőlük... 1 társasjáték ingyen szállítással annyiért, amennyiért országon belül nem tudnám feladni. hihetetlen :D

14. szőkeciklon13 (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2013. szept. 14. 14:43

Igen 5 munkanapig ,aztán visszaküldik.

De talán már meg is kaptad :)

2013. aug. 22. 10:04

kérdés:

ha nincs otthon senki, aki átvegye a csomagot, ez ugye simán a postán marad?

12. youlcsi (válaszként erre: 11. - Annie1130)
2013. aug. 15. 09:20
kíváncsian várom :D
11. Annie1130 (válaszként erre: 9. - Szőkeciklon13)
2013. aug. 15. 08:57
Azért van ez így, mert a csomagküldőszolgálatnál akkora forgalmat bonyolítanak ezek az ázsiai cégek, hogy átalányt fizetnek.
10. youlcsi (válaszként erre: 9. - Szőkeciklon13)
2013. aug. 15. 08:54
olyan hihetetlen! 220 forintért egy belföldi levelet nem tudok feladni... ők meg ennyiért nekem (gyerekemnek) verdás táskát küldenek... a világ másik végéből... persze ha ideér :)
2013. aug. 14. 22:59

Megküldik. 2KG-ig valamiért ingyenes a szállítás.

Rendeltem már több mindent.

2013. aug. 14. 07:24
pont most jött a rendszerüzenet, hogy hajón van a cucc :o státusza már "Awaiting Receipt" vagyis átvételre vár (?)
7. youlcsi (válaszként erre: 6. - Annie1130)
2013. aug. 14. 07:21
igen, láttam, de itt 1 db volt és nem volt megadva minimum rendelési összeg. bár, túl sokat nem bukhatok rajta :D
6. Annie1130 (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2013. aug. 13. 21:23
Arra azért figyelj, hogy az árak mellé oda szokták írni, hogy hány darabtól!Pl. 1000 db-tól 2 USD/db, vagy ilyesmi...
2013. aug. 13. 21:09

köszönöm :)


igazából erre az ingyenes szállításra vagyok nagyon kíváncsi.

megmondom őszintén, tegnap volt fent egy csomó táska mind 1-2 dollár közötti pénzért. ingyenes szállítással. rendeltem egy táskát a kisfiamnak, és ma már ütöttem a fejem a falba, hogy magamnak miért nem :( ma már nem volt annak az eladónak...

igazából abszolút nem hiszem, hogy 1 dollárért megkapom a táskát, ráadásul házhoz, hiszen a belföldi posta ennél drágább, ha csak sima levelet küldök is... de legalább nem bukok sokat :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook