Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sikeres a megrendelés Aliexpressen? fórum

Sikeres a megrendelés Aliexpressen? (tudásbázis kérdés)


2023. ápr. 19. 21:40
Próbáld ki bátran apróságokkal először :)
25. Puncsos (válaszként erre: 24. - 068c3c8b2e)
2023. ápr. 19. 21:38
Oké, köszi. Akkor rendelek. Meggyőztél. :) Sokkal olcsóbb minden mint ha itt venném meg. A szallitas is. Még ha adózni kell utana, akkir is.
2023. ápr. 19. 21:33
Nézd, ha az nem győz meg, amit konkrétan leírok, hogy több tucat megrendelésem (40+) van alin, én visszakaptam a pénzem a csalóktól, akkor nem tudom, mi győz meg. :) Igen, itt is. Igen, tényleg. Nem, nem rokonom az ali üzemeletője :D
23. Puncsos (válaszként erre: 22. - 068c3c8b2e)
2023. ápr. 19. 21:24
Az Ebayen tudom hogy lehet jelenteni a dolgokat ha nem kapsz meg dolgokat, vagy hibasan érkezik. Itt is? Kicsit tartok a kártyás fizetestol ilyen kínai oldalakon. Ebayen paypallal fizettem, de nincs mar paypalom. Rendelnék ezt-azt ha tenyleg ilyen olcsó a szallitas.
2023. ápr. 19. 21:19

Paypallal a legegyszerűbb, de kártyával is már tucatszor fizettem az évek során.


Kétszer becsaptak, de az alin és az ebayen is mondtam, hogy vártam x hetet, nem jött, eltűnt, nem kaptam meg, akkor se, ha feladták, bocsi, és jött azonnal a visszautalt vételár. Nekem ezzel sose volt gondom :)


Jaj, olyan is volt, hogy mondtam, hogy nem kaptam meg, eltelt közben 3 hónap, mondták, hogy itt az ára, erre MÁSNAP megérkezett...


Illetve olyan is volt, hogy megkérdezték, hogy az elveszett csomagot újraküldjék-e vagy az árát szeretném. Újraküldettem és ott is mindkettő megérkezett, az eredeti is, pedig a 3 hónapot becsülettel kivárom, ki tudja, Kínából mikor ér ide...

2023. ápr. 19. 21:12
Hello. Kérdezhetek? :) Itt allián paypallal vagy kártyával fizettek? Nem csapott még be soha senki?
20. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 19. 08:02

Nekem volt, hogy a postán rá kellett fizetnem 7-800 Ft-t a rendelésemre, volt amikor nem, nem tudom mitől függ.

Nem futárcég hozza, hanem a posta, mivel kicsit a csomag talpas postás fogja vinni és a bedobja a postaládádba.

Ha rá kel fizetni, akkor értesítést kapsz előtte a postától mailben, ha az adott napig befizeted ott, akkor kb 400 ft-t kell csak fizetni, ha nem akkor pár nap múlva bedobják az értesítést és átveheted a megjelölt postán és ott fizetsz.

19. Kacsahercegno (válaszként erre: 17. - Puncsos)
2023. ápr. 18. 16:41
ÁFA van rá, az aliexpressen azt kifizeted amikor megveszed. Egyébként tényleg belengetett a posta valami kezelési költséget korábban, de szerintem nincs kapacitásuk megvalósítani. 🤷‍♀️
2023. ápr. 18. 16:18
Régen Ebayről en is sokat rendeltem. Műszaki dolgokat, bizsukat, kis vackokat, de akkor még szinte ingyen hoztak. Kihozta a postas neni. Van egy fülbevalóm innen, benne van a gravírozas hogy ezüst, azóta se feketedett be pedig gyakran hasznalom. Fillérekért adtak. Kétlem amúgy hogy ezüst lenne ilyen áron. De abszólute nem kopik.
2023. ápr. 18. 16:15

Vámot nem is. 22£ alatt. De adót azt igen.. Most néztem az előbb, itt írjak.

A vám az tényleg értékhatarhoz kötött. Bocsanat! Mennyi az adó amúgy egy ilyen kis vackon?


[link]

16. Kacsahercegno (válaszként erre: 13. - Puncsos)
2023. ápr. 18. 16:11
Tudom, szoktam rendelni, azért írom, hogy az aliexpress-es rendelések után sosem kellett még semmilyen vámkezelési költséget fizetnem.
2023. ápr. 18. 16:07

Egy 170 ftos megrendelésért nem fognak levenni semmit :) Kihozza szépen a posta pár héten belül gond nélkül.


Egy ismerősöm rendelt egyszer az elmúlt 1-2 évben egy 200 ezres elektronikai cuccot és az is átment a vámon fizetési kötelezettség nélkül.


De értékarányos a vám, szóval ha erre valamiért mégis felszámolnak valamit, maximum 171 ft lehet, szóval semmi gond.

2023. ápr. 18. 16:05
Nem fognak levenni semmit, hanem kapsz egy emailt, hogy a postán van a cuccod menjél érte. Vagy a postás bedob a postaládádba egy cetlit. Ha esetleg kezelési költséget szánolnának fel (velem kb 20 rendelésből egyszer sem történt ilyen) akkor kapsz egy emailt, hogy fizetnivalód van, le lesz írva, hogy mit kell csinálni.
13. Puncsos (válaszként erre: 10. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 18. 16:05
Ha eus országból rendelsz nincs vám, de azon kívül mindenhol. A posta oldalan le van írva csak el kell olvasni. Fel is vannak tüntetve az árak.
2023. ápr. 18. 16:03
Értem akkor automatikusan fogják levenni.
11. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 16:02
Én azt gondolom, hogy igen, de a kereskedőtől meg a szállítás módjától függ. Az az alap ingyenes szállítás a legtöbbször posta. A 15 napos szokott más lenni asszem.
10. Kacsahercegno (válaszként erre: 5. - Puncsos)
2023. ápr. 18. 16:00
Elég sokat rendelek aliexpressről, sosem kellett semmit fizetnem rá pluszban. Az ÁFÁt már kifizeted rendeléskor.
2023. ápr. 18. 15:59
Az szép! És nekem kell újra megadni a kártya adataim vagy automatikusan le veszik a számlámról a vám árát?
8. ikres_anyu (válaszként erre: 5. - Puncsos)
2023. ápr. 18. 15:53

Így igaz!

Mostanában én sem rendelek már, mert megdrágult emiatt.

[link]

2023. ápr. 18. 15:53
Csak bizonyos értékhatár felett vámoltatnak, ez nagyon nem éri el a vámkötelezettségi határt. Én tucatjával vásárolok ezekről az oldalakról, főleg konyhai eszközöket, apróságokat és még soha az életben nem vámolták meg, pedig ez már jóval azután volt, hogy ez a vámos szabály életbelépett.
2023. ápr. 18. 15:50
Azt előre ki kell fizetni úgy tudom. Marmint a vámkezelés költségét. Utana kapod csak meg az árút.
5. Puncsos (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 15:49
Ha Kínából rendelted akkor megfogjak vamoltatni. A posta oldalan ott vannak az árak. Nem lesz olcsó. Cirka 2500-3000 ft.
2023. ápr. 18. 15:48
Nem kizárt hogy vámkezelést kell fizess rá.
2023. ápr. 18. 15:46
Az szép köszönöm a választ a mi falunkban nincs foxpost akkor csak a postára tehetik le?
2023. ápr. 18. 15:43
Sikeres, 7 napon belül adják fel. Nem fognak mást levonni. És azt nemigazán lehet tudni szerintem előre, hogy ki szállítja, nekem hozta már Expressone, de legtöbbször a posta szokta, nem hozzak ki hanem el kell érte menni a postára. Egyszer foxpost automatába rakták.
2023. ápr. 18. 15:30

Rendeltem egy teló tokot így sikeres a megrendelés?


Ha igen milyen futárcég fogja hozni?


Levettek a számlámról 171.-forintot akkor csak ennyibe kerül nem fognak többet levenni? Bocsi ha hülye kérdések de még soha nem rendeltem innen.😊


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook