Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akinek porckopás van a térdében tudna nekem tanácsot adni? fórum

Akinek porckopás van a térdében tudna nekem tanácsot adni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2013. okt. 31. 18:58

PRP izületi kezelésen volt-e már valaki? Annyit tudok csak róla, hogy a beteg saját vérét centrifugálás után injekciózzák a térdébe.


Nem olcsó mulatság, de ha egy protézis műtétet meg lehetne vele úszni, az jó lenne.

165. murva
2013. okt. 10. 16:45
A hyalux injekciókat kaptatok már a térdetekbe,milyen hatása van?
2013. aug. 29. 05:38
köszönöm
163. Guruljka (válaszként erre: 162. - Havasigyopár)
2013. aug. 27. 17:54

Ne kapszulában levő kurkumára adj ki nagy összeget!

Vedd meg fűszerként, és tegyél egy kis mokkáskanálnyit naponta az ételedbe, vagy keverd el mézzel, vízzel és idd meg.


Magamon kipróbálva tanácsoltam már másnak is, azóta már ő is ajánlja másoknak.

A hatóanyag ugyanaz, és körülbelül ugyanannyi is.

Caskhogy a fűszer tiszta őrölt kurkuma, és egy tasak 100 Ft körüli áron van a boltok fűszeres polcain.

2013. aug. 27. 05:46

Mostanában megint visszatértem a kurkumára,de az olcsobb formára,bár ez nem tartalmaz annyi kurkumát,mint ami megrendeltem,de eléggé türhetö a fájdalom a térdemben,amikor elmegyek itthonról a reuma tapaszt ragasztom fel,s ennek a segitségével,jobban tudok menni.

Minden lehetöséget ki kell proálni,nehogy ágyhoz legyünk kötve.

Szép napot és jó egészséget kivánok nektek.

2013. aug. 27. 02:30
vagyis nem az a sajnos, hogy megkaptam minden lehetőséget, hanem hogy egyik sem használt tartósan :-)))))
160. viaszvirág (válaszként erre: 154. - Csakjancsika)
2013. aug. 27. 02:29

Sajnos minden lehetőséget megadott az orvos, kaptam a térdembe izotópot is, aztán röntgen besugárzást is. Előtte voltam 2x3 hetet az ORFI-ban a bent fekvős kezeléseken.


Úgy vagyok a térdemmel, hogy ha engem kielégítene az, hogy a lakásban kószálok, akkor nem műttetném meg magam. De én még szeretnék mászkálni, jönni-menni, nekem a halálom a bezártság.


Most az van, hogy örülök, ha a kocsiig elmegyek (persze, ha nem parkolok túl messze), aztán olyan helyre megyek vásárolni, ahol a közelben meg tudok állni. Hazajövök, aztán annak a napnak annyi. Akkor már nagyon nehezen tudok menni.

2013. aug. 25. 21:02
nekem egyedül a biciklizés használt!
2013. aug. 25. 20:58

Sajnálom, hogy ennyit költöttél.

Én fűszerként eszem a kurkumát, a kapszula sem tartalmaz egyebet.

Egy zacskó fűszer 15 gramm, és itt a helybeli falusi bioltunkban 107.- Ft volt leguróbb.

Naponta egy kis mokkáskanálnyit teszek valamelyik ételembe, néha nem is főzöm bele.


Elmúlt a régóta tartó erős vállfájásom, és alkalmanként sem fájdul meg a térdem sem, és elmúlt az a nyilallás, amikor leguggolok.

2013. júl. 30. 06:10
Nekem a glukozamin nem használt,megrendeltem a kurkumát és lassan kezd hatni,már nem fáj annyira mint régen,de még nem teljesen jött helyre,igaz ezt a betegséget nem 3 hónapa alatt szedtem össze,nem várhatok gyors javulást.
2013. júl. 12. 20:15
Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy van valakinek valamilyen tapasztalata a PRP kezelésről? Bármilyen információ érdekel....
155. murva (válaszként erre: 141. - Labi)
2013. ápr. 18. 22:33
Szia,milyen volt a zselatin kúra csináltad,hatás ?
154. csakjancsika (válaszként erre: 151. - Viaszvirág)
2013. márc. 27. 21:02
viaszvirág, Neked is csak azt tudom javasolni, mielőtt rászánod magad a műtétre érdemes minden természetesebb módszert kipróbálni!
153. csakjancsika (válaszként erre: 150. - Murva)
2013. márc. 27. 20:58

Sziasztok!

Megtörtént az első konzultáció, csak pozitív dolgokról tudok beszámolni! Egy nagyon kedves, és alapos orvos foglalkozik Édesanyámmal. A kezelés előtt több féle vizsgálatot is elvégeznek még, megnézik hogy van-e gyulladás, (labor, rtg, uh..) A vizsgálati eredmények függgvényében folytatódnak majd a kezelések. "murva" kérdezted, hogy mennyire zsebbe nyúlós...? Nem tudom Te milyen tapasztalatokkal rendelkezel eddig, de bizony mögöttünk már elég hosszú út áll ami nem hozott javulást de a pénztárcánkat mélyen érintette, ahhoz képest ha ez a beavatkozás eredményes lesz, összességében nem mondanám megfizethetetlennek! Nem írhatok ide reklámot de a klinika honlapján minden részletes infot megtalálsz az árakat is.

152. Bözsó
2013. márc. 25. 14:01
Térdprotézis előtt kikéne próbálni egy komplex reumakórházi kezelést, pl. az Irgaslmarendi Kórházba. Van ott egy röntgen besugárzásos terápia, az nagyon jó.
151. viaszvirág (válaszként erre: 149. - Csakjancsika)
2013. márc. 24. 19:55

Húúú, ez engem is nagyon érdekelne, mert elő vagyok jegyezve térdprotézis műtétre. De valahogy nagyon félek tőle, de így viszont sz@r az életem.


Kíváncsian várom a fejleményeket én is!!!

150. murva (válaszként erre: 149. - Csakjancsika)
2013. márc. 24. 18:28
Köszönöm,hogy leírtad,hogy van ilyen lehetőség,én nagyon várom,hogy sikerül anyukádnak,mert érdekelve vagyok a témában.nem akarok protézist,de ezt szivesen megpróbálnám,persze attól is függ mennyire zsebbe nyúlós.A jövő heti előjegyzés már arra van,hogy megcsinálják a kezelést?Mennyi volt a várakozási idő?
2013. márc. 24. 11:19

Sziasztok!


Édesanyámat kezelték porckopással, sajnos nem sikerült olyan készítményt találni, amivel tartósabb eredményt értek volna el. A fájdalom átmenetileg csökkent,de nem múlt el, végső megoldásként a protézis beültetését javasolták, de arra sem ígérték hogy 100%-ig tünet és fájdalommentes lesz. Egy ismerősünk ajánlott egy budapesti magánklinikát, az Ormos Intézetet ahol saját vér plazma visszainjekciózásával, PRP kezeléssel gyógyítják ezt a betegséget, és ami nagyon biztató hogy nem csak a fájdalmat szünteti meg, hanem az alap problémát is helyreállítja, elindul egy új folyamat az egészséges porcfelület visszaállítására. Jövőhétre van előjegyzésünk, nagyon kíváncsi vagyok, de mindenképp leírom majd nektek a tapasztalatainkat. Ártani biztosan nem fog, mégiscsak biztatóbb mint egy műtét.

2013. febr. 8. 19:21

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segiteni,valakinek van ismerete - tapasztalata ezzel a győgyszerrel kapcsolatban.

DONA-1500mg por glükozamin szulfát

ezt írták fel nekem térdfájdalomra

147. murva
2013. jan. 18. 19:29
Szedek naponta 3x 1 mokkás kanál kurkuma port,gyömbért is akartam,de azt sajnos nem bírja a gyomrom,majd beszámolok a kurkuma hatásáról,remélem lesz,mert nagyon sok jót olvastam róla.
146. abri (válaszként erre: 145. - Papája)
2013. jan. 7. 20:00

Köszönöm, visszaolvastam.

Én is csupa jót hallottam a Hyaluron-collagen kapszuláról, olcsóbb mint az injekció és egyszerűbb.

145. papája (válaszként erre: 143. - Abri)
2013. jan. 7. 11:01
Igen próbáltam Hyaluron terméket.Évente egysze 2 hónapos kúra keretében.Nagyon jól bevált, azoknak is akiknek eddig ajánlottam.Olvass vissza a 122,123,126-ra is.
144. labi (válaszként erre: 142. - Murva)
2013. jan. 6. 13:47

A synotabs nem vényköteles.Nekem az ortopédián ajánlották.


"a porckopás nagyon jól kezelhető egy egyszerű módszerrel; étkezési zselatinnal. Beépül, a bőrön keresztül is felszívódik. Úgy kell elkészíteni, ahogy rá van írva. Rá kell kenni, amikor rászárad, akkor le kell mosni, egy vékony hártya marad ott, ott kell hagyni és az is beszívódik, és beépül pl. a térdporc közé" többek között ezt olvastam lendvaykati-G-portál-on.

143. abri
2013. jan. 6. 11:17

Nem még próbáltatok még Collagen vagy Hyaluron-collagen terméket?

Állítólag az is van akinél bevált. Elődegíti a kenést és így csökkenti a fájdalmat.

142. murva (válaszként erre: 141. - Labi)
2013. jan. 5. 20:04
A synotabs vény nélkül kapható?Kenni fogod a zselatinnal?Úgy emlékszem arra hat hónapot ajánlanak.Elkezdtem ma a rendszeres sétát.
141. labi
2013. jan. 5. 18:09
3 adag synotabs után most zselatinnal próbálkozom.
2013. jan. 5. 17:26
Bocsánat.egy hónap mulva akartam irni!
139. murva
2013. jan. 5. 14:46
Szerintetek a sima kurkuma szedése amit fűszerként használnak az is jó?
138. abri
2013. jan. 5. 11:35
Kb 3 hét kellett, hogy érezze a javulást. Nem múlt el teljesen a fájdalom, de sokkal elviselhetőbb, nem kell félni hogy rá tud-e állni aznap.
2013. jan. 4. 20:29
Én is megkezdtem egy hete a Kurkuma tb.szedését.Kiváncsi vagyok egy nap mülva milyen eredmény lesz.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook