Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akinek porckopás van a térdében tudna nekem tanácsot adni? fórum

Akinek porckopás van a térdében tudna nekem tanácsot adni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. ápr. 16. 10:38
Condrosulf. Igaz hogy a hatása a 3. hónap után kezd igazán érződni, de én most vagyok a 3. hónapban és már nem fáj a lábam. ennek a gyógyszernek a lényege pont az hogy lassan fejti ki a hatását.
105. 298b15dfdd (válaszként erre: 104. - Havasigyopár)
2012. ápr. 15. 17:41
Jaj,nagyon félek,mert nekem ez most az év elején kezdődött,és az orvos azt mondta,hogy bizony fog fájni!:(
2012. ápr. 15. 17:26
Én is csak akkor mentek injekciora,mikor már lépni sem birtam,azután csökkent a fájdalom,de egy hónapja megint elöállt és sántitottam,ezuttal fizikóterápiát irtak ki,valamelyest segitett.-
103. Mriaa
2012. ápr. 15. 16:50
Oké, köszönöm.
102. 298b15dfdd (válaszként erre: 101. - Mriaa)
2012. ápr. 15. 16:42
Visszaolvasol, vannak tippek,de tudod kinek a pap,kinek a papné,no meg a pénztárca.:)
101. Mriaa
2012. ápr. 15. 16:40
Mindent ide írtatok, csak azt nem, hogy ki, milyen porcerőt szed, hogy meggyógyuljon a térde.
100. 298b15dfdd (válaszként erre: 99. - Arianne113)
2012. ápr. 15. 16:27
Nekem is írt fel gyógyszert, elkezdtem szedni,várom a javulást.
99. Arianne113 (válaszként erre: 98. - 298b15dfdd)
2012. ápr. 15. 16:23
én szívből ajánlom azt a gyógyszert amit szedek, mert teljesen elmulasztott a fájdalmat, és nekem is porckopásom van. Ugyanezekkel a tünetekkel, belenyilaló fájdalom, éjszakánként nemtudtam megfordulni, és be is volt dagadva a térdkalácsom igaz hogy csak egy kicsit de megtapogatta doki mondta hogy ez bizony az. múlt évben teljesen rendbe hozta az bal lábamat most a jobbot is. én nem járnék mindenféle szurikra meg ilyenekre főleg ha így is megtudom oldani a helyzetet.
98. 298b15dfdd (válaszként erre: 97. - Viaszvirág)
2012. ápr. 15. 15:10
Pontosan így vagyok én is,éjszakákat nem alszom,mert ahogy fordulok,mintha kést szúrnának bele.A napokban elmentem a boltba,biciklivel,mert akkor nem fáj,ha tekerek.Jöttem le a lépcsőn,bele nyilallt,annyira,hogy a könnyeim csorogtak,az nem volt elég,de még a bicikli kereke is leengedett.Gyalog kóvályogtam haza,majd három kilométert.
2012. ápr. 15. 14:58

Rtg felvételről mondta a doki, hogy kopás. De szerintem más is lehet, mert időnként egy-egy helyen szúró fájdalmat érzek, meg sokszor - főleg frontok idején - olyan van, hogy amikor lépek vele, akkor összecsuklanék, olyan nagyon belenyilall.


Kb. 20 éve voltam először az Orthopéd Klinikán, ahol Rtg nélkül!!! rögtön műteni akartak. Hát nem vállaltam be.


Várom a holnapot!

96. 298b15dfdd (válaszként erre: 95. - Viaszvirág)
2012. ápr. 15. 14:18
Az Rtg nem mutat ki semmit? Nem tudom én a jövőhéten megyek az ortopédtushoz,protekcióval sikerült időpontot kapnom,iszonyatosan fáj,bár az én térdemen nem nagyon látszik semmi,de van mikor hallom,hogy zizeg,a párom szerint meg kéne olajozni:)
95. viaszvirág (válaszként erre: 94. - 298b15dfdd)
2012. ápr. 15. 14:06
Ezt sajnos nem tudom. Már többször szívtak le belőle folyadékot, de egy idő múlva visszajött mindig. Már azon gondolkodtam, hogy kit lehetne rávenni, hogy MRI-re adjon beutalót. Marhára érdekelne, hogy mi van ott benn!
94. 298b15dfdd (válaszként erre: 93. - Viaszvirág)
2012. ápr. 15. 13:49
Ha kopás van akkor minden esetben,bedagad a térd?
2012. ápr. 15. 13:04

Most akadtam rá itt a neten a méhcsípés terápiára. Felhívtam, holnap megyek hozzá. Kíváncsi vagyok, hogy milyen sikerrel járok.


Mind a két térdem már nagyon fáj, akkorák, mint egy cipó. Állítólag porckopás. Sokszor menni alig tudok.

2012. ápr. 15. 07:16

Biciklizni amikor fáj,azt mondta az orvosom,hogy tilos.Naponta gyalogolok,de ebből sem szabad sokat!

amikor időváltozás van,bizony megérzem,fájdalomcsillapitot,csak akkor szedek,mikor már nem birom elviselni a fájdalmat-

kivánok gyogyulást minden térdfájos betegnek.

2012. ápr. 15. 05:19
Sziasztok,jó reggelt! Örülök,hogy rá akadtam erre a fórumra,visszaolvastam a hozzászólásokat,és máris okosabb vagyok.Hasonló gondokkal küzdök,bár én csak hétfőn jutottam el az orvoshoz.Nagyon hamar lerázott,beutaló ortopédiára,reumatológiára,sebészetre.Gyógyszert,Meloxeep-et írt fel.Iszonyú fájdalmaim vannak főleg éjszaka.A biciklizés tényleg jó,én csak azzal tudok közlekedni,gyalogolni egyáltalán nem tudok,és ne higgyétek el ,nincs köze a súlyhoz.58 kiló vagyok évtizedek óta.Sohasem betegeskedtem,egy műtétem volt,azt hiszem rendesen eszem,54 éves vagyok.Azt mondta az orvos,hogy fog ez fájni,bizony,hogy nagyon fog fájni...,igaza volt már az nagyon fájt,hogy 4 napon keresztül nem tudtam időpontot kérni,mert nem vették fel a telefont.Persze tudom lehetne menni a magánrendelőbe is!:(
2012. ápr. 15. 04:34
K.b.egy hétig.Most fejeztem egy adag 90 tablettás Porcerőt,azután elmentem fizikóterápiára.most egy kicsi jobban vagyok,de ha esik az eső megint fáj.Megvettem a mágneses térdszalagot is.Sajna ezek mind átmeneti segitségek.Kenegetni kell,szinte minden nap-
89. murva (válaszként erre: 88. - Havasigyopár)
2012. ápr. 14. 21:15
Meddig kented?Valami hatás?
2012. ápr. 14. 05:02
Én probáltam,de nincs kitartásom!
87. murva
2012. ápr. 13. 22:35
Próbálta valaki a füves Gyuri bácsi zselatinos kúráját izületre?
2012. ápr. 13. 00:42
ja, és ugyanez a gyógyszer a másik térdemet is rendbe rakta egy évvel ezelőtt, azóta nem fáj.
85. Arianne113 (válaszként erre: 75. - Viskia)
2012. ápr. 13. 00:41
Condrosulf a gyógyszerem neve, és 3 hónapig kell napi egyet szedni. most szedem a 3. hónapi adagomat, és már semmi bajom nincsen, egyáltalán nem fáj a térdem focizni is tudok ( igaz csak suttyomban mert tiltott :D és csak keveset ) de érzem hogy jól esik a mozgás. Csak a nagyon sok séta nem jó, de ahhoz több km-t kellene naponta megtennem. Egyébként tényleg kutya bajom nincsen már hála a jó Istennek :)
84. viaszvirág (válaszként erre: 83. - 5add22c6f8)
2012. ápr. 12. 21:38
Google?? Rákerestél már?
2012. febr. 27. 14:40
A meniscusnak milyen sérülései lehetnek?
82. murva (válaszként erre: 80. - Viskia)
2012. febr. 26. 15:20
Szia,60 éves vagyok és nyugdíjas,de igen sokat"kell"ülnöm,mert az állás-járástól fáj,van egy gyógyszer amit a vesémre írtak hónapokkal ezelőtt és ha egyet beveszek belőle három napig nem fáj a térdem apranax azt hiszem a neve. A diclak,diklofenak féléket nem bírja a gyomron,ezt az apranaxot nem tudom szabad e szednem,valakinek ha van tapasztalata ismerete erről a gyógyszerről,kérem ossza meg.
2012. febr. 26. 01:26

szervusztok.

Én is küzködöm a térdemmel,hiába rajta a mágneses térdszalag,naponta 2x szedem a Porcerőt.2-4 km után már alig birok hazajönni,annyira sántitok,legujabban keserüsós oldattal borogatom,.Amikor a korházban voltam ,ott is ezzel borogattam orvosi utasitásra,sokat kell pihentetnem,de azért minden házimunkát elvégzek amikor nem fáj annyira,kerékpározás hasznos,ha nincs gyulladásba és fogyni is segit.

80. viskia
2012. febr. 25. 21:25
hány éves vagy? ülőmunkát végzel?
79. murva (válaszként erre: 73. - Murva)
2012. febr. 21. 19:33
Most jutott eszembe,hogy volt már gyulladásban,akkor a doki leszívta belőle a felgyűlt folyadékot és úgy nyomta bele az injekciót,de egy pár éve ilyen állapotban van és nem gondolom,hogy pár éve gyulladásban van,mert sajnos azóta fáj,mondták kb.öt éve,hogy mind a két térdembe kellene protkó,de húzzam így ameddig bírom
78. murva (válaszként erre: 77. - Viskia)
2012. febr. 21. 19:23
Köszi,hogy ezeket leírtad,mert nem gondoltam,hogy gyulladásban van,úgy gondoltam a kopás fáj és azt hittem a gyulladásnak más tünetei vannak,feszítés,melegség,duzzanat.
77. viskia (válaszként erre: 73. - Murva)
2012. febr. 21. 08:25

egyébként azért fáj amikor sétálsz, mert gyulladás van benne. Le kell venni a gyulladást, és akkor lehet terhelni.

Nekem a 75mg-os voltaren dolo levette róla, 3 dobozzal irt fel a doki, 3x1-et szedtem, amíg el nem fogyott, meg szedtem mellette egy porcerősítőt a Bérest, közbe torna, séta, de úgy, hogy rajtam volt a mágnesen térdszalag.

A térdszalag nagyon jó, mert ha felteszed, leszorítja a patella alsó részét, ennek köszönhetően megemelkedik a felső rész, így nincs irritáció. A doki mutatta, amikor megláta rajtam, hogy hogyan működik. Tehát a mágnes csak népbutítás benne, valüószínűleg azétt, hogy el lehessen érte kérni 3000ft-ot.

Az öreg néniknek, akik tekerik a biciklit nulla porcuk van, az egyik doki szerint, akinél voltam (Dr. Rathonyi Bp) mégsem fáj nekik, mert nincs gyulladásban.

a legfontosabb, hogy le kell venni rtóla a gyulladást, és utána lehet mozogni.

A 75 mg-os voltarent csak vényre lehet kapni, amit vény nélkül meg tudsz venni az csak 25-ös.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook