Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akinek porckopás van a térdében tudna nekem tanácsot adni? fórum

Akinek porckopás van a térdében tudna nekem tanácsot adni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2011. márc. 21. 18:00
Egy kérdés: a porckopás visszafordítható folyamat? elmúlhat úgy hogy többet nemjön elő vagy ássam el magamat?:( fiatal vagyok, nem akarok egész életemben ezért szenvedni:(
2011. márc. 21. 17:59
Igen a porcositás,nem rossz dolog,de a folyadék bevitel nagyon fontos:)
2011. márc. 21. 17:59

két évig gyalogoltam, oda vissza egy héten 14 km-t. Ezen felül röplabdáztam, fociztam, teniszeztem ( nem egyszerre de a két év alatt ezeket csináltam )

Gyalogolni muszáj volt az iskola miatt, nemvolt busz koleszos voltam.

De nemtudtam hogy ezzel tönkreteszem a térdemet, örültem hogy mozogtam, mert túlsúlyos vagyok de már nagyon régóta. Most megint híztam, és hiába eszek sok zöldséget, iszok sok vizet, ha nemtudok mozogni ( és most sajnos nemigazán megy ) akkor nemfogok egy dekát sem fogyni:(

2011. márc. 21. 17:57

Na én a műtést szeretném elkerülni... szedni nemszedek rá semmit most, mert 3 hónapig gyógyszerkúrán voltam. Iszonyat volt:( Sokat sírtam, de aztán javult, elmúlt egy időre.

Most megint érzem ahogy hajlítom a térdemet hogy fáj, most még csak kicsit, de nagyon nagyon nemszeretném hogy vissza kelljen menni orvoshoz... :(

12. Mzsuka (válaszként erre: 9. - Mzsuka)
2011. márc. 21. 17:56
És szedtem már rá mindent,ami vény nélkül kapható,olyant is amit doki írt fel,de semmitől nem jobb.Remélem neked használ majd valami.
11. cukifalat (válaszként erre: 10. - 68b1114f6e)
2011. márc. 21. 17:56

:)


ez joo!


de viccet félretéve tényleg joo a dona por....

10. 68b1114f6e (válaszként erre: 8. - Cukifalat)
2011. márc. 21. 17:55

Azaz! Dona! Próbáld meg, nekem bevált!

És még az öcsém is ismerné, ha lenne.:D

2011. márc. 21. 17:54

Szia!


Nekem is porckopás van a térdemben,már műtötték is mindkettőt. Én is egészségesen táplálkozom, próbálok vigyázni,de sajnos ez mindig csak rosszabb.:( Van mikor napokig sántítok, nagyobb sétánál is fáj. Egyedül az úszás,amit bír.

2011. márc. 21. 17:54

sziasztok!


nekem anno a doki a dona port írta fel, segít a porcképződésben, nem is kellett egy egész kurát beszednem belölle. nagyon joo.

ma már ugy tudom vény nélkül kapható :)

2011. márc. 21. 17:53

szia!

Mindenképpen használni kell valamilyen ízületjavítót,mert a zöldség,pihenés ilyenkor már vajnyi kevés.

Én próbáltam már sok mindent mivel gyerekkorom óta versenyszerűen sportolok,úgyhogy ha érdekel,írj priviben!


Üdv

2011. márc. 21. 17:52

Van valami nagyon rossz ízű por, nem ugrik be a neve. Kúraszerűen kell szedni. Szörnyű, de hatásos.

Ha eszembe jut megírom a nevét.:)

5. rózsakő (válaszként erre: 4. - Arianne113)
2011. márc. 21. 17:50
Nem,a focira gondoltam:)a legjobb a térdednek az úszás lenne,vagy a kerékpározás :)
2011. márc. 21. 17:46

köszönöm a tanácsod. igazából az előbb gondoltam bele hogy én kb semmilyen zöldséget nem vetek meg, most is van káposztaleves és borsóstészta..:D Ehhez lenne jó a mozgás, de a focit kifejezetten megtiltotta a doki, maximum sétálhatok..:S és megmondom őszintén, nem is nagyon tudok sokat mozogni, maximum egy két órát.

Na lesz ez majd jobb is ismerem magamat legyőztem már egy asztmát is mozgással ez is menni fog:)

2011. márc. 21. 17:44
Szia,nekem is porckopás van a térdembe.Amit irtál a zöldségek,és a mozgás nagyon jó neki,én még a sok folyadék fogyasztást tudom ajánlani kb.napi 2-3l vizet.
2011. márc. 21. 17:31

Mostanság pedig érzem, egyre többet fáj a térdem, és nemszeretnék visszamenni az orvoshoz, majd ha már nagyon fáj:D

Tudom butaság, de amíg elviselhető szeretnék megoldást találni erre a gondra.

2011. márc. 21. 17:28

Sziasztok.

Porcos a térdem. ( tudom fiatal vagyok hozzá hú de sokszor megkaptam, nem én választottam ezt..)

3 hónapos gyógyszeres kezelés után vagyok, megkaptam a tanácsokat, egészséges életmód blabla..de ez mind kerítőszöveg.

Nemvagyok gazdag sőt mostanság kifejezetten szűken élünk ( párommal munkát keresünk ) de igyekszem egészségesen táplálkozni, sok zöldséget enni.

Viszont a mozgás...szeretek focizni, de mostanság még egy nagyobb séta után is nagyon tud fájni a lábam:( Mit tudnék tenni, hogy a hétköznapokban ez ne zavarjon?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook