Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akinek porckopás van a térdében tudna nekem tanácsot adni? fórum

Akinek porckopás van a térdében tudna nekem tanácsot adni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
136. murva (válaszként erre: 135. - Abri)
2013. jan. 4. 20:21
Mennyi idő után érezte a hatását?
135. abri
2013. jan. 4. 12:03
Egy ismerősöm is így van, semmi nem használ a térdére. Megpróbálta a Medosan Kurkuma-t és azt mondja használ, szinte alig fáj a térde.
2013. jan. 4. 11:24
Orvos javaslatára igen. Volt aki ajánlotta ezt a terméket. Az orvos így is műtétet javasolt, nem porcképzőket...én vettem rá az injekcióra.
133. AlBundy
2013. jan. 4. 11:22
Szia, orvos javaslatára használtad ezeket? Biotech Arthro Guard Goldot próbáld ki, ha orvos tanácsolta a porcképzőket is.
2013. jan. 4. 11:15

Sziasztok!

No akkor gyorsan összefoglalom, mi történt a térdemmel az elmúlt 1 évben:

Először is porcképző, ami nem hatott. Aztán gyulladáscsökkentő ami ugyancsak nem hatott. Ezután 3 db injekció. Erre sem mondhatnám, hogy hat. Most megyek majd vissza kontrollra aztán meglátjuk mi lesz.

Örülök, hogy vannak akiknek rendbe jött a térde.

131. murva (válaszként erre: 130. - Icuska538)
2013. jan. 3. 21:02
Sajnos én ezt nem tudom elmondani,hogy jobb ha mozgok,mert ha olyan munkát végzek ami igénybe veszi a térdem,vagy sokat gyalogolok,akkor éjszaka nem tudok aludni úgy fáj,csak akkor nem fáj,ha ülök,vagy fekszem,de ülni is úgy ,hogy a lábam fel rakni vízszintesen egy puffra.Lehet a rendszeres gyaloglás jót tenne,nem tudom
130. Icuska538 (válaszként erre: 122. - Papája)
2013. jan. 3. 10:59
Sziasztok ! Szia ! Nagyon jól írod , én mondjuk injekción nem estem át , de amúgy sok mindent próbáltam . A mozgás nagyon kell , bár nehéz , de egyre jobban megy . Én is azt mondom egy kiadós gyors gyaloglás , vagy táncos nyugdijas buli után sokkal jobb a térdem , mint mozgás nélkül . Pedig volt idő amikor azon tépelődtem , hogy egyáltalán fogok-e még tudni menni ? elkezdtem gyalogolni és egyre többet és jobban bírtam . Nem mondom , hogy néha nem fáj , de türhető ! Ülő munkám volt akkor sokkal rosszabb volt az állapotom .
129. Arianne113 (válaszként erre: 128. - Murva)
2013. jan. 3. 07:54
gyógyszeres kúra. porcerősítőt kaptam, lejebb írtam már a nevét. kétszer is kihúzott a csávából, persze türelem kell hozzá, mert csak a 3. hónap után kezd el hatni.. de tényleg használt! :)
128. murva (válaszként erre: 127. - Arianne113)
2013. jan. 2. 20:21
Milyen kúrád volt?
2013. jan. 2. 20:07
nekem hála jó istennek elmúlt a fájdalom, köszönhetően a háziorvosomnak. meg a 3 hónapos kúrának és a mozgásnak mert az is fontos. lekopogom, de nincs semmi gond mostanában szerencsére :)
126. papája (válaszként erre: 124. - Murva)
2013. jan. 1. 18:00
A Proenzi Walmark termék. A Proenzi3 mellé adták a Hyalt karácsonyi csomagba, de kölön is lehet kapni.Nagyon sajnálom,hogy fáj a gyomrod. Találj olyan fájdalomcsillapítót a mit bírsz, nekem az Algopyrin jött be.Szerencsére már annyira túl vagyok a fájdalmon,hogy nem kell szednem.Mozogni meg muszáj. Bármilyen ijesztően is hangzik egy lassú futás vagy kocogás után sokkal jobban érzem magam.Az erős gyaloglásba iktatok be néhány 50-80 m-es futást.
2013. jan. 1. 06:04
Boldog és fájdalammentes évet kivánok a topik minden olvasójának.
124. murva (válaszként erre: 122. - Papája)
2012. dec. 31. 19:46
A proenzi-hialuron béres termék?Tudod csak az a baj,hogy nem sokat tudok tenni azért,hogy ne fájjon,mert a gyomrom nem viseli el ezeket a fájdalom csillapítókat amik az izületi fájdalomra hatnak,ha nem mozgok akkor nem fáj,de tudom nem ez a jó a fájdalom lekezelésére.
123. papája (válaszként erre: 121. - Havasigyopár)
2012. dec. 30. 16:14
Amit leírtál azt nevezik indítási fájdalomnak. Nehezen indul be az ember, aztán már megy ...ez tipikus kopásos tünet.mint írtad türelmesnek kell lenni. Próbáld hasznosítani azt amit előbb leírtam és legalább a porcerőt folyamatosan szedni.Mozogj, én sietősen gyalogolok, kerékpározok, az úszás meleg fürdő viszont nekem fájdalmat okoz.
122. papája
2012. dec. 30. 16:04
Engedjétek meg,hogy elmondjam a porckopásom és "gyógyulásom"történetét, remélem tudok segíteni Nektek.Kb 3 éve kezdődött,szörnyen fájt és bedagadt a térdem ,lábam.A házi doki azt mondta Béker cyszta. Azt sem tudtam mi az,először hallottam.Rtg, UH kimutatták a cysztát és a kopást.A tüneteket ismeritek.Felírtak töbféle nem szteroid gyulladáscsökkentőt egyik sem használt.Az után 3x szteroidos inj. Ez megszüntette a gyulladást-ez tüneti kezelés.Jöhetett az endoszkópos műtét altatásban.Megtisztították a porc fejet és hyaluron tartalmú injekciót adtak izületi folyadék pótlásra. Az injekciót 1 hónap múlva megismételte az orvos.A gyógyulás elég lassú,de biztos volt.Közben folyamatosan szedtem-mai nap is-a béres porcerőt.A hyaluron inj.kúrát fél évenként kellene ismételni, de drága, így műtét után fél évre, majd évente tartok egy tablettás kútát Hialuron direct tablettával. Ez ugyanazt a hatást tudja -pótolja az izületi folyadékot.Most találtam rá a proenzi-hyal-ra. ez ugyanaz a hatóanyag harmad annyi pénzért.Olyannyira jól vagyok,hogy simán lépcsőzök, hajlik a lábam, nincsennek fájdalmaim, sportolok. Nyugdíjas korom ellenére ismét sielni készülök.Mondta egy orvos,hogy nem szabad hagyni,hogy fájjon, mert az generálja a kopást és fokozza a fájdalmat.Tehát ha fáj be kell venni fájdalomcsillapítót. Mozogni is kell!Sikerült fogynom, ezt a Kalóriabázis segítségével tegyétek. BUÉK és jó egészséget minden beteg társamnak
2012. dec. 29. 17:29

Nekem az a bajom,hogy a székról nehezen tudok felűllni,aztán elindulok és megyek, a lépcsözés is fájdalmas,dea hidegre is érzékeny vagyok.

szereintem minyájan ugy vagyunk,hogy nem vagyunk elég kitartoak,azt szeretnénk,ha egy honap gyogyszer szedése után jobban legyünk,pedig ezt a sok fájdalmat évek hosszú sora alatt kaptuk.

Kivánok nektekl térdfájosoknak és magamnak is fájdalommentes UJévet.

120. murva
2012. dec. 28. 22:39
Szedtem én is többféle készítményt,most a Varga féle gombakivonatot szedem,de ez sem ér semmit mint a többi,talán a béres porc erő ami a legjobb.Az elkopott porcok szerintem nem épülnek vissza.Olvasom a füves Gyuri bácsi oldalán a zselatinos kúrát ,nem hiszek benne,azért mert a fekete retek lé kúrára is azt mondja,hogy oldja az epe követ,nahát ez nem igaz,próbáltam,tehát ilyen lehet a zselatin kúra is.Rettentően fáj nekem is a lépcsőzés pedig borzasztó,de nem tudom rászánni magam a protézisre,ti hogy vagytok vele?
2012. dec. 28. 14:36
Most rendeltem meg a kurkuma tabl.nekem is nagyon fajnak a terdeim,kulonosen ulni nehezen tudok es fajadalmas a felallas.
2012. dec. 27. 20:00
Szedtem többféle tablettát, nagyon lassan hatnak. Magam sem hittem benne,de a mágneses térdszalag nekem tényleg segített. Végső elkeseredésemben a vateráról rendeltem kb 2 e Ft volt.
2012. jún. 27. 06:36
Azt olvastam,hogy a SZELÉN tabl.nagyon jó.egyet naponta.
116. 298b15dfdd (válaszként erre: 115. - Murva)
2012. jún. 19. 21:25

Csak azért kérdezem,mert nekem sem kimondottan a térdem fáj,na most igen,ettől a nagy melegtől.Fáj az egész lábam,a térdemből indul,és a bokámig,vagy egészen a combomig.A térdem most duplájára van dagadva


Az az éles fájdalom,olyan hirtelen jön,ha kitudom roppantani akkor nekem elmúlik,de akár egy rossz mozdulat,vagy éjszaka a fordulásnál.Szóval nem tudom...

115. murva (válaszként erre: 114. - 298b15dfdd)
2012. jún. 19. 19:07
Igen abban és nagyon érdekes mert azóta a térdem nem fáj,de ez sokkal rosszabb mert ez élesebb fájás.
114. 298b15dfdd (válaszként erre: 113. - Murva)
2012. jún. 18. 14:17
Abban a lábadban,amelyikben a porckopás van?
113. murva
2012. jún. 15. 23:02
Most nem a porckopásos térdem fáj hanem napok óta az inam és sokkal rosszab élesebb valami kattogó-pattogó fájdalom,amit minden lépésnél érzek,úgy tudok menni,hogy kimerevítem a térdem,csak a comb izületem mozog,volt már valaki így közületek,mi lehet az oka?
112. Arianne113 (válaszként erre: 111. - Katildi2002)
2012. jún. 14. 23:36

Szia! Köszönöm a hozzászólásod, de amíg a condrosulf rendbetudta rakni mind a két térdem nem injekciózok. A súlyról meg annyit, hogy világ életemben súlyos voltam annak ellenére hogy heti 16 km-t gyalogoltam fociztam és röplabdáztam és ezt mind egyszerre.. :D akkor sem fogytam le teljesen, de könnyebb voltam mint most az is tény. nem fogok fogyókúrázni, én a legegyszerűbb dolgot választom amit mindíg is, a mozgást. Most is mozgok aktívan, bár tiltott néha azért kijárok focizni is, a kajálással meg sosem volt különösebb problémám. max annyi, hogy képtelen vagyok salátát salátával enni, vagy sima natúr joghurtot. szeretem a zöldséget a gyümölcsöket, eszek is belőlük rendesen, de nem vagyok hajlandó diétázni, mert úgy vagyok vele hogy akkor már inkább nem eszek semmit.

De azt se hidd rólam hogy zsíros sós vagy cukros kajákat eszek, mert nem így van. a normális étkezés nálam azt jelenti, hogy reggeli normális ebéd és vacsora. nemrég vettem olivaolajat, kipróbálás céljából, és főztem vele, ( nem extra szüzet, utánanéztem ennek is ) hát... szó szerint felfordult a gyomrom. képtelen voltam megenni amit csináltam, mert olyan furcsa illata volt hogy rosszul lettem tőle. szóval köszönöm a tanácsod azért, a diéta az nálam a tényleges normális zabálás nélküli életvitelt jelenti. :)

111. katildi2002 (válaszként erre: 106. - Arianne113)
2012. jún. 13. 11:00

Szia Arianne! Neked cimzem ezt a hozzaszolast de talan masnak is segiteni fog.

Vegig olvastam a forumot es nagyon sajnalom mind a fizikai mind a lelki fajdalmaidat. Hidd el, van megoldas. Kerlek olvasd el az elozo hozzaszolasomat es gondolkodj el a szteroid injekcio kuran. Ne felj tole. Szinte teljesen fajdalom mentes, csak egy csipest erzel amikor beadjak, es a hatas egy csoda!

De a legfontosabb: muszaj lefogynod. Meg kell hoznod egy tudatos dontest hogy hajlando vagy-e igy elni tovabb: fajdalommal, koveren, vagy eleg volt. Tudom hogy most korlatolt a mozgasod, de uszni mindig lehet. Az uszas az egyik leeegjobb sport. Es dietazz. Nem hiszem el hogy nem segit! 600 kaloria 3 honapig es garantalom hogy ledobsz 15 kilot! Nem lesz konnyu, nagy kitartasra lesz szukseged, de megeri, hidd el.

A problema a gyogyszeres es injekcios kezelessel is: nem hoz vegleges megoldast. Nekunk mindannyiunknak el kell fogadnunk a tenyt hogy a terdeink mar soha nem lesznek olyanok mint voltak! Mindig ott fog bujkalni bennuk egy kis fajdalom, megerzik az esot, nem annyira terhelhetoek stb. De elengedhetetlen, nekunk tulsulyosoknak hogy lefogyjunk. Ha kissebb terheles nehezedik az izuleteinkre akkor megszuntetheto a fajdalom es megallithato - legalabbis lelassithato - a porckopas!

Kivanok neked es mindenkinek mielobbi gyogyulast es fajdalom mentes napokat!

2012. jún. 13. 10:47

Az en terdfajdalmaim tavaly nyaron jelentkeztek. Okok: tul sok lepcsozes es sulyfelesleg. A bal terdem kezdett el fajni iszonyatosan, a combom also reszebol indulo fajdalom nyilalt a terdembe. Automatikusan elkezdtem terhelni a a jobb terdemet, igy abban is jelentkezett a fajdalom - kisebb mertekben, de igy is fajdalmasan.

Az egesz nyarat vegig szenvedtem. Fajdalom csillapitokat szedtem, borogattam a terdeimet es kenegettem "csoda" kremekkel. Egesz nyaron pihentettem, javulas: NULLA!

Szeptemberben elmentem egy reumatologushoz (maganrendeles), kertem a szteroid injekcio beadasat. Megvizsgalt, egyet ertett velem. A javulas rogton az elso injekcio utan erezheto volt. (5000 Ft) Meg 2x mentem vissza.

Mara mar szinte teljesen megszunt a fajdalom. Igyekszem setalni es mozogni mert az jot tesz neki. Ha sokat pihentetem, akkor el kezd fajni.

Sokan mondjak h a szteroidtol meg fogsz hizni. Nem igaz! En fogytam a kura alatt. Kemenyen dietaztam, mert nagyon megremultem hogy mar orokke fajdalommal fogok jarni. A fogyas sokat szamitott a gyogyulasban. Meg igy is kell fogynom boven (10-15 kg), es meg is lesz.:)

Gyogyszert egyaltalan nem szedtem, de a Condosulf fel van irva, tervezem hogy egy "kurat" vegig csinalok.

Most csak ennyi jut eszembe de kerdezzetek batran ha valamire kivancsiak vagytok!

109. 298b15dfdd (válaszként erre: 108. - Icuska538)
2012. ápr. 16. 14:09
Dehogy..,szívesen veszem a "tapasztalatokat" ,még nagyon kezdő vagyok:-)Nekem a mozgással nincs gondom,csak a gyaloglással,biciklizni egyébként is szeretek,meg muszáj,mert mindentől a világvégén lakom,talán a héten sikerül eljutnom az ortopédiára,most egyenlőre zsurló teát iszom,meg a gyógyszert,amit a háziorvos felírt.Én sem vagyok fiatal 55 éves vagyok,viszont egyáltalán nincs súlyfeleslegem,hogy mi a csudától jött ez a nyavalya nem tudom:(Még a tágabb családomban sincs olyan akinek ilyen problémája lenne.
108. Icuska538 (válaszként erre: 94. - 298b15dfdd)
2012. ápr. 16. 12:29
Szerintem ha túlzottan terheled , de mozgás kell . Nekem is kopott és van hozzá túlsúlyom . Nagyon sokat kínlódtam , míg dolgoztam az ülő munka nem segített sőt rontott , fokozottan vettem rá magam a mozgásra először csak pár métert ment a gyaloglás , de szerintem a bicaj sokkal jobb , mint a menés , hiszen így a súly nem terhelődik a térdre . Mindig más fajta porcerőt szedek , most béresem van , de szinte mindet végig szedtem már . Most már tudok gyalogolni , no nem mindig, van mikor csak bicaj támasztékával, de lassan mozogni kell , a mozgás gyógyit , volt amikor pár méter sem ment , sőt sietni tudok , azt hittem pár éve , hogy többet csak sántítva fogok menni , de most már picit húzva de megy . Nem mondom van mikor nekem is gyógyszer , vagy kezelés kell de sokat javult , a korom 59 év , tehát nem vagyok már fiatal sem . Sokat javít a gyógy fürdő is , nem a forró , és benne is mozgatom ,bocsi ha túl okos és hosszú voltam .
2012. ápr. 16. 12:09
Szedtem én is,nagyon jó,csak késöre fejti ki hatását és 6 hónap mulva ismét elöállt a fájdalom,-
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook