Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akiknek sikerült lefogyniuk, azok segítségét várom. S.O.S :( fórum

Akiknek sikerült lefogyniuk, azok segítségét várom. S.O.S :( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
209. szilisári (válaszként erre: 207. - 65b16b95ab)
2011. júl. 7. 11:07
igen, nekem is azért nagy túlsúlyom volt, úgyhogy futással pl egyáltalán nem indítottam volna, mert tönkre teszem mindenem. de a jóga, pilates, callanetics az mind nagyon jó, ha az ember nagyobb fajta. én még súlyzózom, hogy a karom ne legyen öreg mamis, de alakul már az is.
208. Shiruba Ryu (válaszként erre: 205. - Szilisári)
2011. júl. 7. 11:04
Alakra biztos jó, de elbaxott egy feje van. ;P
207. 65b16b95ab (válaszként erre: 206. - Szilisári)
2011. júl. 7. 11:03
Én azért kezdtem el, mert fájtak a térdeim, meg a bokám a hízás miatt. Egy időre abba hagytam, de most megint neki láttam, és baromi jó utána.
206. szilisári (válaszként erre: 204. - 65b16b95ab)
2011. júl. 7. 11:00
Én is azt csinálom (többek között), mert régen folyamatosan csináltam és tényleg nagyon szép volt az alakom. Imádom :-D
205. szilisári (válaszként erre: 200. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 10:58
Előbb-utóbb mi is olyan szépek leszünk, mint ő :-DDD
2011. júl. 7. 10:58

Most a callanetics tornát csinálom, és szerintem szuper jó.

Norbiról meg annyit, hogy egészed addig szimpi volt, amíg nem olvastam az új könyvét.

203. 65b16b95ab (válaszként erre: 196. - Szilisári)
2011. júl. 7. 10:56

Én sem vagyok édesszájú, de bizony néha rámjön, hogy ennék egy kis csokikát. Eszem egy keveset megnyugszom. Az nyilván egy másik történet, hogy vki nem bír megállni két-három kocka csokinál, és muszáj egy táblával megennie.

Nem vagyok vega, bár a húst nem nagyon szeretem. A csirke melle az amit megeszek, de én szívesem eszem hozzá hasábkrumplit vagy rizst, holott tudom, hogy egy sali sokkal egészségesebb lenne. Viszont én imádom a krumplit minden formában, és a lelkemnek jó, hogy ehetek a husihoz. Kis tányérra szoktam szedni magamnak kaját és az pont elég, de megvan a tudat, hogy ettem egy jóízűt, és nem sóvárgok. Persze mindenkinek más jön be. Nekem ez nagyon bevállt, mert nem az állandó lemondásokról szól. Hozzá kell tennem, hogy szükségem volt némi időre, hogy megbarátkozzam az evéssel, és az evés biológiai szükséglet legyen, ne pótcselekvés.

Nekem szerencsére már nincsenek emésztési gondjaim, ami csoda, ha a fogyis múltamra visszatekintek :-))))

2011. júl. 7. 10:56
100 Kilósan nem hiszem, hogy sok kedve lett volna sportolni. Ha már megy az ember lefele, esetleg ráveszi magát meg hozzá is szokik de az elején nem nagyon.
201. diorissimo88 (válaszként erre: 123. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 7. 10:54
Hát nem. :):):)
200. Shiruba Ryu (válaszként erre: 199. - Szilisári)
2011. júl. 7. 10:51
Én úgy olvastam, hogy amikor a testneveléstanára látta milyen kövér felírt neki egy étrendet és attól fogyott le. Gondolom utána vált sport őrültté.
199. szilisári (válaszként erre: 195. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 10:46
De amúgy norbi sportozott egy csomót, nem? szóval nem attól fogyott le, hogy ült a sarokba és forgácsot evett. (persze ezt nem állítom biztosan, nem ismerem az élettörténetét, csak feltételezem)
198. szilisári (válaszként erre: 195. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 10:44
Nekem 39 kiló volt, de beérem heti egy kilóval, nem rohanok sehová meg az azért nem öt év, max egy lesz. Én sokat eszem és sokat sportolok, úgyhogy nekem is menni fog :-D
197. Shiruba Ryu (válaszként erre: 195. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 10:41
Vagyis nektek, nekem nincs olyan sok de ezzel remélem lemegy az is ami van. XD
196. szilisári (válaszként erre: 194. - 65b16b95ab)
2011. júl. 7. 10:41

Dehogy, dehogy, igazából senki nem kötekedik.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy egyrészt nekem sosem adtak a szüleim gyerekkoromban édességet, másrészt olyan helyen gyerekeskedtem, ahol nem is volt nagy divat az édességezés, tehát eleve nem voltam nagyon édesszájú.


Évek óta vegetáriánus vagyok, nem jelentett soha sem gondot, hogy nem eszem húst (max vidéken, amikor rákérdeztek, hogy "de azért pulykát eszik, ugye aranyoskám?" :-)), most ennyit változott a dolog, hogy tejtermékeket sem eszem (de számtan mód van arra, hogy az ember ezeket helyettesítse, van ezerféle növényi tej, joghurt, satöbbi) és azért nem érzem lemondásnak meg rossznak, mert az elmúlt pár évben nagyon rossz volt az emésztésem egy vegán étrend mellett pedig ez teljesen helyre jön. Nekem jobban megéri az, hogy yofut eszem és nem tejfölt, de cserébe nem 2-3 naponta szenvedek félórát a legkisebb helyen, hanem reggel felkelek és huss, félperc alatt végzek (és délután jön a round two). De ez csak az egyik a számtalan előnye közül. Szóval nem sanyargatom magam, folyamatosan eszem egész nap, csak mérlegeltem a dolgokat és nekem jobban megéri így. És igen, úgy gondolom, hogy ez nekem meg fogja érni egy életen át így. (Ráadásul persze lelkileg is nagyon sokat számít, hogy elhatároztam valamit és azt betartom).

195. Shiruba Ryu (válaszként erre: 193. - Szilisári)
2011. júl. 7. 10:40
A Norbi Update-ra. Én se azt mondom, hogy hó/50kiló menjen le, de ha teszem fel van valakinek 40kiló feleslege az nem lesz annyira türelmes, hogy beéri a heti/1kilóval. Senki nem fog 5 évig szenvedni, csak mert az a "normális". Másrészt nem lenen egészséges a havi 30kg ez biztos, de a havi 10 nem annyira sok. Ha Norbi le tudott fogyni nekünk mért ne menne?
194. 65b16b95ab (válaszként erre: 189. - Szilisári)
2011. júl. 7. 10:28

Szia,


egyetértek veled abban, amit írtál, de örök életre nem vonhatsz meg magadtól mindent. MInt ahogy írtad, fogyókúra, tehát egy kúra, amely ideig óráig tart. Aztán mi van?

Szülés előtt diétával lefogytam, de ahogy abbahagytam kamatostul jött vissza minden, pedig nem ettem sokat.

Én egy éve "diétázom", mindent eszem csak csökkentett adagot. Már 20 kilót fogytam. Pár hete rámjött az 5 perc és gyorsan akartam fogyni, ezért elkezdtem a 90 napost. Abba kellett hagynom,mert annyira rosszul lettem 12 nap után, hogy azt hittem felfordulok.

Az evési rohamok, meg az édesség függés vmilyen lelki okra vezethető vissza. Ha vki rendbe teszi magát lelkileg, és megadja a szervezetének azt, amit kíván, persze nem mértéktelenül biztosan beindul a fogyás.

Ha egész életedre le tudsz mondani az édességről minden tiszteletem, de szerintem nem kell szélsőségekbe esni. Ha megkívánja az édességet és eszik egy kocka csokit nem kell ostoroznia magát érte.

A másik dolog szerintem az, hogyha vmi mással pótolod azt az ételt, amit igaziból kívánsz, azzal csak azt éred el, hogy egyszer csak eleged lesz és sokkal többet megeszel belőle. Lehet, hogy kicsit értelmetlenre sikerült az uccsó mondat, de biztosan érted mit akartam. :-))))


Félre értés ne essék nem kötekedni akartam. Ne az legyen, mint itt korábban, hogy egymás torkának esünk. Köszi.

193. szilisári (válaszként erre: 191. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 10:28

Szerintem sem téved, sőt, én sem eszem se cukrot, sem fehér lisztet, úgyhogy ebben máris igazat adok neki. Nekem is elég nagy súlyfeleslegem van/volt (illetve én elég alacsony súlyról indultam, 173/59-ről, biztos van, aki mittudomén ekkora magasság mellett +10 kilóval is boldogan elvan) és a legnehezebb a türelmet volt megtanulni, hogy ne akarjak 1 hónap alatt újra a régi lenni, mert az nem megy.


Milyen Norbit vásároltál be?

2011. júl. 7. 10:21
Jó reggelt csajok :) köszönöm mindenkinek ,hogy a billentyit koptatja és probál segiteni :)
2011. júl. 7. 10:20
Szerintem Norbinak is igaza van és nem is vészes a havi/10kg. Direkt azoknak lett kitalálva, akiknek sok a feleslegjük.
190. Shiruba Ryu (válaszként erre: 186. - Szilisári)
2011. júl. 7. 10:18

Igen ez szokott gondokat okozni. :)

Bevásároltam a Norbihoz.

189. szilisári (válaszként erre: 183. - F8e22117e7)
2011. júl. 7. 10:14

Szia!

Elmondom, hogy szerintem ez miért nem a legjobb ötlet, aztán majd belátásodra bízom.

Ugye súlyfelesleg senki nem azért van, mert egészségesen táplálkozik és mozog mellette, hanem pont az ilyen kis csoki, kis rántott hús, kis sültkrumpli történetek miatt. Az édességek, cukros dolgok meg kifejezetten addiktívak, de ha csökkented az adagot, csökken a függés is (én persze radikális vagyok, nem eszem semmilyen édességet, de már egyáltalán nem kívánom, max a gyümölcsöket, de ismerek még jó pár embert, aki szépen leszoktatta magát az édes ízekről, persze kell hozzá némi önfegyelem). Na most, ha az ember fogyókúrázni akar, akkor valószínűleg azért akarja csinálni, mert egészségesebb és csinosabb szeretne lenni, azt meg szerintem nem nehéz belátni, hogy mondjuk egy joghurt + gyümölcs kombó, amiben ugyanannyi kalória van, mint egy sportszeletben eggyel jobbat tesz a szervezetednek és érdemes megfontolni, hogy a kalóriaszámlálás mellett nem fontos-e egészségesebb étkezési szokásokat felvenni, mert előbb-utóbb ennek az szokott lenni a vége, hogy az ember nagy nehezen leszenvedi magáról a kilókat, a régi rossz szokások megmaradtak, aztán elengedi magát és hipphopp vissza is jöttek a kilók (számtalan ilyen kört lefutottam). És ezzel most nem azt mondom, hogy ne egyél több csokit, csak azt, hogy néha érdemes belegondolni, hogy hátha van okosabb megoldás is annál. (zárójelben megjegyzem, hogy én a magam részéről többet nem fogok csokoládét enni, mert semmi értelmét nem látom, azt gondolom, hogy az étellel a testet kell táplálni és nem a lelket, mert pontosan a lelki evés miatt híztam 30+ kilót).

2011. júl. 7. 10:09

Nem nagyon szoktam fórumokba írni, de valahogyan ide keveredtem, nem is ez a lényeg. Szerintem itt mindenkinek igaza van, de "sajnos" a fórum indítójának kell megtalálni a számára helyes utat. Voltak itt jó ötletek, kinek mi vált be. Most írhatnék litániát a számomra bevált kalória számolgatós módszerről, amire kapnám a kritikát, hogy hülyeség, időpocsékolás, strapás meló számolgatni stb. Persze én is kipróbáltam sokmindent a 90 napostól kezdve az update-ig, nem beszélve a "mindenből egy keveset" elven működő mértéktartós étkezést, ami nekem nem ment, irnék egy példát: ha sütök otthon sütit, addig járok rá, míg tart, no ezért sütök én ritkán sütit:DD. Ezért választottam a kalória számolgatást, így látom nap mint nap, hogy miket eszek össze, tudom követni, hogy mitől hízok és fogyok. Ezért is jó naplót vezetni az étkezésekről.

Szerintem is heti 0,5 és 1 kiló fogyás az egészséges és tornával kombinálva a bőr is szépen tud igazodni a fogyás mértékéhez.

Hajrá Kaktusz sikerülni fog!!

2011. júl. 7. 10:04

Szegény fórumindító meg csak kapkodja a fejét.

Az éjszakaihoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni,h az almás dolog,meg a túró-grapfruit az egy "kúra",amit az ember nem tart évekig,vagy élete végéig,az Update pedig egy "életforma",amit betartasz évekig,bár persze néha kilengesz,mert az ember ilyen,de semmi gond...

A "hurka hízlal,mert zsíros"-hoz annyit,h a hurka 1es,vagyis este 10kor is eheted,de kenyér nélkül,mert ahogy írták Norbi szerint a cukor és liszt az ellenség.És ez igaz is.Mindenkinek sikeres fogyást!Viszont egy dolog kimaradt éjszaka,az a MOZGÁS.Elengedhetetlen!:-)

186. szilisári (válaszként erre: 185. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 09:58
De kibékülni is :-) Félreolvastuk egymást :-)
2011. júl. 7. 09:12
Éjjel is képesek vitázni. XP
2011. júl. 7. 08:12
Hát szerintem ne akarjon senki ilyen sokat fogyni ilyen rövid idő alatt:O) nem jó ez így. Én három éve fogytam le norbival. Nem ettem a kajáit,arra nem volt pénzem. Csak az időkorlátokat tartottam be,és azt hogy mit mivel ehetsz,és mikor. Nem volt megeröltető. És nem is tornáztam,pedig akkor még könnyebb lett volna. 86 kilórol indultam ,és egy év sem kellett a 18 kiló minuszhoz. Azóta is tartom. 3-4 kiló folyton mozog föl le,de ez kontrollálható,mert agyban átállsz. Most lepattant rólam 4 kiló megint,aminek örülhetnék is. Most 68 vagyok. De ez azért lett,mert apukám gyógyíthatatlan beteg lett:(( Valamikori célom 65 kiló volt ,és akkor lett volna meg a minusz 20 kiló. lehet most meglesz. Bár ne ilyen áron lenne meg:(
183. f8e22117e7 (válaszként erre: 1. - 7adf5aff48)
2011. júl. 7. 07:47
szia!végigolvastam a forumot.én is sokmindent kiprobáltam már még nem jártam sikerrel.nekem kb 10 kg többet kell leadnom mint neked.én is ma kezdem,mivel sokhelyen sokan hangoztatják hogy sokszor keveset arra gondoltam kiprobálom eszem 5× 1nap minden evésnél 200-300 kclt.még ha 5×is eszem akkor is max 1500 kcl-t eszem és ha sikerült csak 2-250 kclt enni az még jobb :-))és ugy döntöttem hogy csak a kclt nézem és megeszem amit kivánok.pl. tizoraira fogok inni 1 3in1 kávét(80kcl)és eszem mellé 1 sportszeletet(120kcl)igy még a vonal alatt marad.lehet hogy nem ez a legjobb modszer de lemondani a csokirol????
2011. júl. 7. 01:33
jo éjt mindenkinek,köszönöm h ennyien irtatok :)
181. 07c4794583 (válaszként erre: 177. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 7. 01:11
én már utaltam rá, hogy ezt a prófécia-jelleget hanyagolni kéne, de nem találtam értő fülekre
180. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 178. - Szilisári)
2011. júl. 7. 00:40
írtam privit
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook