Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akiknek sikerült lefogyniuk, azok segítségét várom. S.O.S :( fórum

Akiknek sikerült lefogyniuk, azok segítségét várom. S.O.S :( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
179. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 178. - Szilisári)
2011. júl. 7. 00:37

:DD ha csak így értetted, akkor jó, és akkor elnézést, én már kicsit másképp értettem:D


jó na már fáradt vagyok, és ha vkivel éppen szóváltásban vagyok hajlamos vagyok rosszat látni benne, de tényleg ne haragudj, ha csak én értettem félre..

178. szilisári (válaszként erre: 176. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 7. 00:31
most ezzel megint mi rosszat mondtam, de komolyan? csak be akartam írni, hogy oké, értem az almás-hurkás hasonlatot. :-(
2011. júl. 7. 00:27

na kedves topic indító most én azt hiszem ki vonulok innen, mert nem bírom a fölényeskedő embereket, és offolni nem akarok:)


De a naplódat olvasom és sok sikert kívánok, majd priviben beszélünk még :)

176. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 174. - Szilisári)
2011. júl. 7. 00:25

:D tudod, tegnap mikor először beszéltünk szimpatikus voltál, ma is eddig a pontig, mert habár az elveink nem egyeznek, és más dolgokban hiszünk Te legalább partner vagy és lehet veled beszélni (most épp vitázni:D )


De mindez a kellemes véleményem azt hiszem eddig a pontig tartott, eddig a hsz-edig. Itt befejeztem veled :) Szia :)

175. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 170. - Szilisári)
2011. júl. 7. 00:21

Akkor jó :) És ne értsd félre, én nem szólom le a müdszered, csupán annyit mondok, én ezt nem tudom és nem is akarom így csinálni. Attól Neked még bejöhet :)


De alapvetően sok mindennel nem értek itt egyet, ezért sem tudnám csinálni.


Ja a testkontroll meg nem nagyon díjazza a húst:D egy egész fejezeten keresztül taglalja hogy nincs is rá az embernek szüksége ez csak tévhit... hasonlók.. de különben igen, mindent salátával etetne. az alapja annak is a szétválasztás

174. szilisári (válaszként erre: 173. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 7. 00:17
rendben, értem.
173. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 170. - Szilisári)
2011. júl. 7. 00:15

akkor újra: az almát ne szószerint értsd hanem mint szimbólumot:) direkt ezért írtam, de nem érted..:S


itt az alma jelképezi mind azt ami szerinted belefér a fogyókúrába, és a hurka meg azt ami szerinted nem fér bele..


:D


Csak egyszerűbb volt így írni mint minden esetben kiirni ezt.. szerintem tök érthető mondjuk, bár még külön írtam is azért..


Szóval most ennek fényében olvas el légyszi újra mert fáradt vagyok már ahhoz hogy újra magyarázzam..

172. szilisári (válaszként erre: 171. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 7. 00:13
oké.
171. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 162. - Szilisári)
2011. júl. 7. 00:11

párszor igen.. én se mondtam hogy heti 7 nap egyen hurkát:) Én se eszem, én is figyelek mit eszem, de ha úgy adódik nem kínzom magam azzal hogy nem eszek belőle..


és még az előzőre válaszolva, nem az nem normális ha bűntudata van, mert az evés nem bűn... de neked lehet, csak másba ne beszéld bele légyszíves:D

170. szilisári (válaszként erre: 168. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 7. 00:08
Igen, kicsit elkommunikálunk, de majd csak zöld ágra vergődünk. Most csak annyit fűznék hozzá, hogy én egy szóval nem mondtam, hogy almán élek, igazság szerint egy-két hete nem is ettem már (bár most megkívántam, közben), de nem is testkontrollozom, nem eszem húst ezer éve, abban meg folyton húst akarnak etetni salátával, nem? Nekem is az a célom, hogy egy olyan dolgot csináljak, amit be tudok tartani forever and a day, úgyhogy ez teljesen közös ügy. És a mozgás is, persze, azt minden nap kell. (Azért írtam, hogy legyen 3 hónap, mert azért az elég hosszú időszak, azalatt még bármi megtörténhet, de ne legyen verseny, csak nézzük meg, hogy ki, hol tart október 7-én :-).
169. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 157. - 7adf5aff48)
2011. júl. 7. 00:05

jajj, a pár falatkát azt holnapra értettem Te:D

este már tényleg nem jó ilyesmit enni azért..


És hidd el a fagyi is belefér, ha kalóriát számolsz, akkor tudod úgy alakítani hogy beleférjen:) Vagy pl nagyon jó a krém könnyű jégkrém, dobozos, 2 gombócban csak 75 kcal van:D Mindig tartok itthon:D


És ha fagyizol válassz gyümi fagyit, abban is 2 gombócban van 150-200 kcal, uzsira belefér :)

168. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 156. - Szilisári)
2011. júl. 7. 00:01

tőlem versenyezhetünk, én nem mondom hogy az alma kajálással nem fogysz le gyorsabban, azt mondtam hogy én nem tudok életem végéig almát enni és nem is akarok.. és nem az almán van a hangsúly, ezt most szimbólumot értsd.


És abban a pillanatban amint visszatérnék az alma kajálásról a mindenevésre máris visszahíznék legalább ennyit, ha nem többet... Erre nekem nincs szükségem, így úgy alakítottam ki a módszerem, hogy ha azt kívánok, abba beleférjen a hurka is, így ezt nem csak addig fogom tudni csinálni amíg le nem fogyok hanem akár életem végéig is. Mivel mindent eszek amit szeretek. És fogyok.


Már csak a stressz és bánat evésre kéne kitalálnom vmit és elhárulna minden akadály:D de ezt sajnos még nem tudtam megoldani.. ezért van hogy most 1 kilóval több vagyok mint egy hónapja. Már csak egy kilóval, mert voltam 5-el is több, mert volt egy stresszes időszakom, és hát így esett, de már újra jó úton haladok, és ahogy az eddigi 23-at is leadtam a többit is le fogom amit még kell. És hogy nem 3 hónap alatt? Kit érdekel?


Én mozgok is mellette, izmosodok. Az izom több kalóriát éget. Bár az izom nem fejlődik fehérje nélkül...:)


Tehát jó, tőlem versenyezzünk, én 3 hónap múlva hátbaveregetlek, mert Te leszel előrébb ez nem kétséges, de ettől még nem leszek meggyőzve arról hogy egészséges amit csinálsz. Pedig úgy sejtem a testkontroll c könyvből okosodtál ki ennyire, legalábbis amiket mondasz, akár onnan is lehetnének. Nos, én is olvastam. :)


Ja a gondolatmente.. az volt, hogy írtam a fórumindítónak, ma már ne hurkázzon este 10-kor, ha nagyon kívánja egyen belőle holnap délelőtt. Mire Te azt írtad, hogy azt is csinálhatja hogy almát eszik helyette mert le akar fogyni, mire én azt hogy attól még lefogyhat ha eszik hurkát, ha azt kíván.

Ebben szerintem nincs benne semmi olyan, hogy az alma ne lenne táplálék vagy hogy én ne szeretném.. Talán a meggy az egyetlen gyümi amiért nem rajongok de végülis azt is megeszem, de egyébként meg gyümiből minden evő vagyok és rengeteget eszek, tehát tőlem ilyet bizti nem hallottál hogy az alma sátáni lenne:D


De jó lenne úgy beszélgetni, hogy utólag nem kellene újra elmagyarázni, miről beszéltünk eddig.. Kicsit megkönnyítené a továbblépést :)

167. szilisári (válaszként erre: 165. - 7adf5aff48)
2011. júl. 6. 23:51
egy csomó mindenre van alternatív megoldás, ami kalóriaszegényebb és egészségesebb. és hidd el, ha ügyesen csinálod, kevesebbet eszel (vagyis inkább azt mondom, hogy nem zabálod túl magad, sajnos én hajlamos voltam rá), akkor nem is fogod annyira kívánni a nehéz ételeket.
166. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 151. - 7adf5aff48)
2011. júl. 6. 23:42

belefér :) erre is mint sok másra igaz a fokozatosság :) magadnak teszel jót vele :)


hajrá, én nagyon drukkolok és majd olvasom a naplódat is :)

165. 7adf5aff48 (válaszként erre: 162. - Szilisári)
2011. júl. 6. 23:42
joghurtot azt szeretem :),sztem fagyasztok le meggyet vagy egyéb gyümölcsöt és majd azt eszem
164. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 150. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 6. 23:40

jah hogy innen az eper értem már:D

de van azért még pár puhább gyümi is, vagy mást nem is szeretsz?

163. 7adf5aff48 (válaszként erre: 161. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 6. 23:40
köszönöm szépen,ha gondoljátok olvassátok a naplom,jol esne ha velem maradnátok ,mert egyedól nem megy,kell a bátoritás :)
162. szilisári (válaszként erre: 157. - 7adf5aff48)
2011. júl. 6. 23:39
egyébként hidd el, hogy jó az, ha párszor megállsz ilyeneket, mert kellemesebb érzés a büszkeség, hogy megálltad, mint a bűntudat, hogy nem. meg esetleg próbálj alternatív megoldásokat találni, én pl fagyi helyett szoktam 100%-os gyümölcslevet lefagyasztani, de akár sovány gyümölcsjoghurttal is megteheted ugyanezt, mindkettő hideg és finom :-)
161. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 146. - 7adf5aff48)
2011. júl. 6. 23:39

ügyi vaagy:)))) a többit meg majd szépen eldöntöd magadnak, és kikisérletezed neked mi váli be:) van sok módszer, de alkothatsz újat is:) hajrá! kitartás az kell az biztos, de menni fog ez :)


ha bármiben tudok segíteni írj nyugodtan, akár privátba is :)

160. 7adf5aff48 (válaszként erre: 158. - Szilisári)
2011. júl. 6. 23:36
nem inditom büntudattal a fogyokurát :) és ne civakodjatok,árt a szépségeteknek :D
159. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 144. - Szilisári)
2011. júl. 6. 23:36
az alap elgondolás különben sokkal régebb óta létezik mint norbi, ő csak összeszedte meg kicsit megfaragta:D
158. szilisári (válaszként erre: 155. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 6. 23:35
de nem az a normális, hogyha valaki nagyon le akar fogyni, akkor bűntudata van, ha hurkát eszik? nem arra gondolok, hogy máglyán kell elégetni, de szerintem erre ez a zsigeri reakció, hogy "ó, bakker, nem kellett volna". én csak erre akartam kilyukadni, hogy ne bűntudattal indítsa a fogyókúrát, az álmoskönyv szerint az nem jelent jót :-)
157. 7adf5aff48 (válaszként erre: 155. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 6. 23:32
nem ettem meg pár falatkát se,pedig volt ám illata :) de mégse kellett annyira türtöztetnem magam. Sztem a fagyinál vérzek el majd :(
156. szilisári (válaszként erre: 148. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 6. 23:31

most már akkor lehet, hogy tényleg velem van baj, de valami ilyen gondolatmenet volt, hogy az alma nem jó a hurka helyett, mert attól nem lakik jól az ember és utána meg az jött, hogy amitől nem laksz jól, az neked nem táplálék.

én nem is gondoltam, hogy egysíkúan táplálkozol, de tényleg.

nem tudom, esetleg csapjunk egy mini versenyt és nézzük meg, hogy 3 hónap múlva ki néz ki jobban és aki jobban néz ki, az mondhat egy baráti "na ugye"-t a másiknak. :-)

155. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 135. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 6. 23:31

nem vitázok, nem győzködök:D komolyan csak olvass vissza ki erőszakoskodik a saját véleményével.. nem én:D


én csak reagálgattam rá, mielőtt szegény topicindítóba bele ülteti a bűntudatot, csak mert meg mer enni pár falatka hurkát:D

2011. júl. 6. 23:30
de jo h rolam elfelejtkeztek :S hiába irok meg minden :s
153. Shiruba Ryu (válaszként erre: 152. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 6. 23:29
Úgy elmegy.
152. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 134. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 6. 23:28

én kompótnak is imádom pl


vagy régen sokat csináltam úgy hogy megszórtam fahéjjal és megsütöttem jénaiban.. jajj holnap eszek is most úgy megkívántam:D

2011. júl. 6. 23:28
mint foruminditó kijelentem meg birtam állni h ne egyek hurkát :D szval megvan az akarat,viszont 1 pohár sör lecsuszott :S tuti attol hizok meg :D
150. Shiruba Ryu (válaszként erre: 148. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 6. 23:27

Az alma sátáni!

Beletörik a fogam majdnem mindig amikor bele akarok harapni. Nekem az eper a jó. :P

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook