Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik vendéglátásban dolgoznak fórum

Akik vendéglátásban dolgoznak (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. nov. 28. 08:45

tegnap ilyet szól a főnököm, hogy egy vendéglátó egységben a túlóráért nem fizetnek. Hogy mi a 90ezerrel túl vagyunk fizetve, mivel csak minimál bérrel vagyunk bejelentve, de azt már nem mondja hogy a munkaügyi programban benne van, hogy egy ember után nem kell semmit sem fizetnie. Ha táppénzre akarunk menni akkor szart sem kapunk, szabit ő ossza be. Ja és közölte hogy sokan megállítják, hogy itt szeretnének dolgozni. Fura dolgok vannak.

Ha lenne másik munka, akkor már váltanék is gondolkodás nélkül.

2009. nov. 26. 09:52

engem érdekelne, hogy ahol dolgozol, a beszerzési áron veszed meg a dolgokat? van valami kedvezményed? vagy az eladási áron kell megfizetned mindent?

Érdekelne, hogy az én főnököm csak ilyen tapló hogy velünk, akik tudják azt hogy ő mennyiért veszi, az ő ÁFÁs összegét számolja.

71. doxikri (válaszként erre: 70. - Franc22)
2009. aug. 31. 10:58
Fejétől bűzlik a hal...én mondtam!
2009. aug. 31. 09:29

én most akadtam ki de rendesen. Engem addig nem vesz fel a főnök, amig a kolléganőmnek nem jár le a munkaügyis programja. Ez azt jelenti, hogy neki nem a főnök, hanem a munkaügyi fizet, be van jelentve. Ha ez a program nem lesz mikor lejár, akkor fel sem vesz a főnök, úgyan is, csak akkor akar velem szerződést kötni, ha velem is elindítják a programot. Nem elég, hogy a borravalót nem kapjuk meg amiből a főnök zsebébe egy ember fízetése bőven meg van egy hóban, a túlórát sem fízeti, ami újból egy ember fízetését behozza egy hónapba, de akkor neki nem is kell fizetni egy alkalmazottra, mert a probram keretébe, amit ránk ki ad a munkaügyi neki vissza adja. Szóval 2en vagyunk és 3ember fizetését zsebeli be. Így aztán meg lehet élni.

Egyik nap az egyik vendégnek kinyítottam egy üveg sört bele kortyolt és mondja a főnökömnek, hogy a sör savanyú nem jó. Erre ilyet szól, hogy őt nem érdekli a pénzt nem adhatja vissza. Megkóstoltam a sör tényleg purnyadás ízű volt, magyarul szar. Mondtam én is a főnöknek, hogy a vendég nem viccel, erre úgyan az volt a válasz. Már nem azért de egy vendéklátós vezetőnek is az az érdeke szerintem, hogy a vendég elégedett legyen és a vendég az első. Ki kellett volna cserélnie a sörét. De ő ezt nem így látja mert 150forint haszna lenne belölle. Vagyis 320, mert ő annyiért adja.

69. doxikri (válaszként erre: 68. - Zsu1984)
2009. aug. 19. 22:22

Az egyik munkahelyemen, a 19 évestől, a 45 évesig minden alaklmazott nyugtatókon élt, mert a főnökasszony teljesen pszichopata volt és rajtunk élte ki az agresszivitását.

Konkrétan nekem, többször volt miatta pánikrohamom.

Több alaklommal előfordult, hogy úgx és olyanokat üvöltött nekünk, hogy a vendég felállt az asztaltól és elment , mert mint mondta, ilyet otthon is hall és itt csak enni szeretett volna. De köszöni, hiába jó a konyha, inkább elmegy, mert erre nem kíváncsi.....

Szóval az ilyesmit emberileg túrni kell? Mert ha igen, akkor a vendéglátó suliba pszichológiát is kéne tanítani a gyerekeknek! És ez is általános, mert Zalakaroson pont ugyanilyen idióta főnökeim voltak!

Tudom, szegények belerokkantak.......!!!

68. zsu1984 (válaszként erre: 67. - Ce00df587e)
2009. aug. 19. 17:41
végig olvastad a hozzászólásokat?
67. ce00df587e (válaszként erre: 66. - Zsu1984)
2009. aug. 19. 17:38
ja tudom
66. zsu1984 (válaszként erre: 65. - Ce00df587e)
2009. aug. 19. 17:38
Te is tod, hogy a legtöbb helyen ezt anélkül, hogy belerokkanj lehetetlen!
65. ce00df587e (válaszként erre: 64. - Zsu1984)
2009. aug. 19. 17:23
ez eddig oké.csak az a kérdés hogy tudsz e mellette egyáltalán vállalni még v.mit és ha igen akkor ezt a kettőt meddig tudod együtt csinálni mert szerintem 1-2 hónap a max.utána csak idegroncs leszel vagy ez fogja kitölteni az életed és semmi más.
64. zsu1984 (válaszként erre: 63. - Doxikri)
2009. aug. 19. 16:00
Nem csak nyugdíjas korába lassan már sztem ott tartunk ha nem vállal az ember plussz maszek melót.....
63. doxikri (válaszként erre: 61. - 454db8ee37)
2009. aug. 19. 08:15
Azért ne tévedj, terheket nem csak ti fizettek, hanem a munkavállalók is. Adózunk mi is, legalább is próbálunk, mert ugye az nem rajtunk múlik, hogy a tisztelt munkaadónk nem akar minket rendesen bejelenteni, nem annyira jelent be, amennyit valójában keresünk, (már amikor!) nem is ő fog éhenhalni nyugdíjas korában!!!
62. doxikri (válaszként erre: 61. - 454db8ee37)
2009. aug. 18. 22:10

Figyelj! Én elmondtam a véleményemet az utóbbi 5-6 év tapasztalatai alapján. Mint munkavállaló. Az én családom generációkra visszamenőleg vendéglátós volt és én is mindig az akartam lenni, annak is tanultam és az is vagyok kisebb nagyobb megszakításokkal 27 éve. Dolgoztam a szakma minden szegmensében, és különböző helyein, kisvendéglőtől a szállodáig. Ha visszaolvasol láthatod a komplett véleményemet és azt is, hogy miben látom ennek a szakmának az iszonyatos hanyatlását..... azonkívül amit az elmúlt pár évben tapasztaltam az sajnos nagyon lehangoló.

Sajnos nem dicsekedhetek gazdag szülőkkel és sajnos csak egy középszerú átlagpolgár vagyok, akinek semmi esélye ebben az életben saját vállalkozásra. Öngyilkos meg a mai világban nem szeretnék lenni....ez vérmérséklet kérdése.

Én nem irányítani akarom ezt a szakmát, hanem csinálni, mert azt szeretem és azt tanultam. Csalódtam, megjártam, kialakult egy véleményem.

Úgy érzem megvan az alapom ahhoz, hogy elmondhassam amit gondolok. És végül....én mindig becsületesen dolgoztam, ahogy még nagyon sokan mások is!!!! Azt viszont nem tartom becsületesnek, ha napi 18 órás és havi 327 őrás munkaidő után kapok 56000 Ft fizetést, vagy éppen ki sem fizetnek. A nyugdíjjárulékomat meg levonják ugyan a fizetésemből, de a nyugdíjpénztárnak elfelejtik befizetni egy éven keresztül......szóval? Dolgozzak büszkén és boldogan és legyek elhivatott a munkáltatóm iránt?? Így is éhen lehet halni....belegondoltál a következményekbe....nincs fizetés, nincs pénz, nincs csekkfeladás, nincs hitel, nincs lakás, autó stb!!! De ez így igazságos ugye??? Dolgozz, aztán dögölj meg...jöm a helyedre szz másik hülye!!!

61. 454db8ee37 (válaszként erre: 59. - Doxikri)
2009. aug. 18. 20:37

Igen, ha a munkaadónak nem lenne alkalmazottja, akkor nem lenne aki megkeresné a pénzt(van olyan szakma , ahol ez nincs így)és ha a munkavállalónak nem lenne munkaadója, akkor miből élne? munka nélkül , segélyből, amit szintén a munkaadók fizetnek ki.

Nem gondoljátok, hogy ez egy felesleges vita?Nem muszáj a vendéglátásban dolgozni, lehet varrodában, a földeken, az iparban,az állattenyésztésben,stb.Ott kaptok munkaruhát, jó fizetést, juttatásokat,szabadidőt,mindent mi szem-szájnak ingere és akkor nem lesz miért szidni a főnököt.Vagy a főnök akkor is főnök marad, a dolgozó akkor is dolgozó, egyenlőség meg soha nem lesz, mert az nem viszi előrébb az életet.Aki mer, az vállalkozik, és akkor ő lesz a munkaadó, őt szidják, aki nem mer az továbbra is szidja azt akinek sikerült.Ez az élet rendje.

60. zsu1984 (válaszként erre: 59. - Doxikri)
2009. aug. 18. 19:32
Teljesen egyet értek!
59. doxikri (válaszként erre: 56. - 454db8ee37)
2009. aug. 18. 18:58

Mostanság hitelt? Ugyan már!

Nem a vállalkozókkal van bajom, ismerem a nehéz helyzetüket, hanem az EMBEREKKEL, akik vállalkozóvá váltak és elfelejtettek emberek maradni, viszont a dolgozóikból is simán csinálnak állatot.

De ha nem lenne alkalmazottja. akkor ki keresné meg neki még azt a kevés pénzt is?? Vagy a magyarországi törvényekért is a dolgozók a felelősek?? A mi hibánk, hogy ennyi a teher rajtatok? Rajtunk kell leverni? Biztos így van ez jól....de én nem így gondolom!!

58. zsu1984 (válaszként erre: 57. - 454db8ee37)
2009. aug. 18. 18:31
Az én munkahelyem a jobbik kategóriájába tartozik csak a sok fiú mellett nem érzem magam megbecsülve és a fizu:-(
57. 454db8ee37 (válaszként erre: 55. - Zsu1984)
2009. aug. 17. 19:35

és még egy kérdés:

tulajdonképpen pontosan mit vártok el egy " jobb" munkahelytől? Mitől jobb az a jobb, mint a másik?

56. 454db8ee37 (válaszként erre: 55. - Zsu1984)
2009. aug. 17. 19:32
Hitelből.Én is így kezdtem 7 éve.És törleszetek,azóta is.Az alkalmazott ezt általában nem tudja, és azt sem, hogy az ő fizetése pl.pontosan mennyibe kerül a munkaadónak.Nem csak annyi, amennyit odaad, a terhek még jónéhány százalékot rátesznek.Azonban úgy gondolom, amíg mindkét oldalt ki nem próbáltad, addig úgyis végeláthatatlan vita ez az egész. Én ismerem mindkét oldalt,voltam-vagyok benne.Így újfent azt javaslom, mielőtt ítélkeztek, próbáljátok ki a másik oldalt is, bármelyik is legyen az.
55. zsu1984 (válaszként erre: 54. - 454db8ee37)
2009. aug. 17. 16:05

Szerintem ma a vendéglátásba nincs olyan, hogy jó munkahely! A vendéglátás már csak a pénzről szól és nem a vendég látásáról!

Ha maszeknál dolgozol lehet, hogy keresel de belerokkansz, vegyél magadnak munka ruhát, szabi semmi, örülsz ha kaját kapsz,eszköztár hiányos, stb, stb!

Ha sikerül egy "jobb" helyet kifognod ahol az előző feltételek adottak, ott meg a lóvé=0-val!

Szóval én nem csodálkozom, hogy minden vendéglátásban dolgozó el van keseredve!

Vállalkozni-Miből?

2009. aug. 8. 21:43
Ha itt csak olyan alkalmazottak vannak, akik kizárólag pocskondiázni tudnak, akkor ők nagyon rossz helyen kerestek és találtak munkát.Vagy lehet,hogy ők sem makulátlanok a munkaadóval szemben? Vannak becsületes munkaadók is, de ha már eleve becsmérelve állsz munkába, akkor mit lehet tőled elvárni? Próbáld ki, vállalkozz!!!! Ha ilyen jól látod a munkaadók dolgait, akkor miért nem csinálod te úgy, ahogy a saját értékítéleted szerint helyes. Hidd el, akkor is te leszel a rossz főnök, bármilyen megértő,becsületes és lojális vagy.Ez a gond is a munkaadókat sújtja. Be akarsz állni közénk?Még egyszer: próbáld ki!!!!!
53. doxikri (válaszként erre: 52. - Doxikri)
2009. aug. 6. 11:57
És önteltek és magabiztosak....na, ja!!
52. doxikri (válaszként erre: 51. - Franc22)
2009. aug. 6. 11:56

Erről beszélek!!

És mi vagyunk a szemét alakalmazottak!!!

2009. aug. 6. 11:49
na készen voltam tegnap, nem szolgáltam ki a este felé a kis szaros cigivel és alkohollal, és a főnök még engem oltott le, hogy miért nem adok neki. Könnyen beszél, mert ha lebukok, nem ő hanem én fizethetek 100ezreket!!!
50. doxikri (válaszként erre: 49. - Franc22)
2009. aug. 5. 10:59

Látod, és ez teljesen általános. Ellenőrzést meg azért nem kaptok, mert biztos együtt homokoztak valakivel......

De ha lenne, te fizethetnél, nem ő.

Pont ez a szörnyű, hogy ilyen szemétségekkel van tele ez a szakma. Átvágjuk a vendéget, a hatóságot, magunkat.....a tulaj meg a szent ember, ugyi?! Mert szegénynek mennyi a fizetnivalója.....de akkor nem kell vállalkoznni, el kell menni harangöntőnek!!

49. Franc22 (válaszként erre: 48. - Doxikri)
2009. aug. 5. 10:04
látom nem csak nálunk vannak ilyen helyzetek! Ez nagy szégyen amúgy. Az énf őnököm még azon is spórol, hogy a szemetet a szomszéd kukájába teszi bele és a telep kukájába viszi, csak hogy ne kelljen fizetnie szemét díjat. nálunk sok olyan dolog van amiért megbüntethetnék, de sajnos senki nem jelenti fel és ellenőrizni sem járnak. Negyedik hónapja dolgozom itt. Már 3szor volt, hogy ellenőrzések voltak és bennünket kihagytak. Pedig jöhetnének, mert sok olyan dolog lenne, ami miatt megérdemelné, hogy bezárassák egy időre. Saját bor árulása cimke nélkül, a fagyis papírok folyton át dátumozva, a sütik 4-5napig levő tárolása
48. doxikri (válaszként erre: 47. - Zsuzsa74)
2009. aug. 5. 07:42

Engem az idegesít, hogy az alkalmazottakat szidják, meg büntetik ha valami nincs rendbenn, holott az esetek nagy többségében a tulaj utasítására csináljuk a dolgokat. Ha nem csinálom, mehetek, ha lebukik az ember, akkor fizet és kirúgják!!

Aláírom, hogy sok olyan alkalmazott van, aki nem tisztességes, de aki az, vagy az akarna lenni, azzal állandóan kiszúrnak.

Tudom, hogy sok a vállalkozókon a teher, de ezt előre lehet tudni és könyörgöm!...nem én az alkalmazott tehetek arról, hogy ilyen jogszabályok vannak. Ezt már azért ne én rajtam verjék le és ne én legyek a szemét, rossz munkás emiatt.

Nem tudom az előző hozzászóló heyileg hol dolgozik, de itt vidéken, kisvárosban, faluban (nem csak a vedéglátóiparban) iszonyatos dolgok mennek a vállalkozók és munkavállalók között.

Az teljesen természetes alapállapot, hogy a munkaidő napi 14-16 óra, mindez minimálbérért (örülj, ha egyáltalán be vagy jelentve) túlóra nincs fizetve, borravaló a tulajé, és minden hiányt az alkalmazott fizet.

47. zsuzsa74 (válaszként erre: 46. - Doxikri)
2009. aug. 4. 21:49
Én is ismerek ilyen tulajokat. Általában ezek a szemetek megússzák a büntiket is mert a dolgozónak kifizetendő bért és járulékot az ellenőrök zsebébe csúsztatják. A napokban volt nálunk APEH ellenőrzés. Egy férfi és egy nő két kisgyerekkel jött be, kértek innivalót stb. leültek egy asztalhoz kb. 20 perc múlva bejött két nő is kértek ők is leültek a "családhoz", majd pár perc múlva elővették az igazolványukat. Mindent rendbe találtak, a "család" azt figyelte, hogy minden vendég kap-e nyugtát.
46. doxikri (válaszként erre: 45. - 454db8ee37)
2009. aug. 4. 21:24
Elmondanám, napi 16 órákat húztam le a vállalkozónak egy étteremben, mint szakács, üzletvezető, pincér és takarítónő, heti 6-7 napban! Ezért a "szar, kevés és rosszul végzett munkáért" csak fizetést nem kaptam, meg kilépő papírokat, meg most derült ki, hogy nyugdíjjárulékot és Tb-t sem fizetett utánunk és nem jelentett be időben, és meghamisította a szabadságengedélyt is! Tényleg szegény ember, hogy kizsigerelik azok a szemét alkalmazottak!!!
2009. aug. 4. 19:03

7 éve vagyok vendéglátós.Előtte 20 évet a közszolgálatban dolgoztam, alkalmazottként.Aki csak bírálni tudja a vendéglátást, az próbálja ki, milyen.Becsületes igen sok munkával meg lehet élni belőle, de meggazdagodni...csak az tud, aki nem tisztességesen játszik.Én sajna az előbbihez tartozom. De a feljelentgetőkre rábíznám egy-két hónapra az üzletet, éljen meg abból, amit keres, vállalja az állandó kritikát, a heti-kétheti apeh,fogy.véd.VPOP,munkaügy,munkavédelem ellenőrzéseket, a dolgozók öntelt magabiztosságát,

az állandó fenyegetettséget, hogy a dolgozó otthagy, mert megsértődik,ha rászólok mert a vendég előtt telefonálgat..A helyzet a vállalkozó és a dolgozó között olyan, mint a tanár -diák viszony, tanítsd, de fegyelmezni nem lehet illetve alkalmazd, de ne várj tőle szorgalmas munkát, ha követelsz, akkor feljelent. Nem panaszkodni akarok, csak rávilágítani azokra a dolgokra, amit a vendég és a dolgozó nem is sejt.

44. doxikri (válaszként erre: 43. - Zsuzsa74)
2009. aug. 3. 16:37

Valószínű, ti vagytok az üdítő kivételek. Nagyon kevés a hozzátok hasonló tulajdonos. Én nem állítom, hogy nincs ilyen, csak az a tapasztalatom 27 év vendéglátózás után, hogy hihetetlenül leromlott a színvonal.

Hozzáteszem, hogy imádom a szakmámat, a családom generációkra visszamenőleg vendéglátós volt. Nagyon elkeserít ez a negatív változás.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook