Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vannak itt olyan nők, akik nem dolgoznak, csak a párjuk? fórum

Vannak itt olyan nők, akik nem dolgoznak, csak a párjuk? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. jún. 8. 11:07
Koszonom mindenkinem:) igazatok vN
2021. jún. 8. 08:37

Szia!

Elsőként a mellkasi panaszaiddal mielőbb fordulj orvoshoz. Ha alaposan kivizsgáltattad magadat, és nem találtak semmit, akkor a pánikbetegséged csinálja. Tudom, mert apukám is pánikbeteg, és ő is küzd a mellkasi tünetekkel időről időre.

A pánikbetegségeddel meg kell küzdened, de erre nem az a megoldás, hogy bezárkózol, és nem mész dolgozni. Nagyon fiatal vagy ehhez, és senkitől nem várhatod el, hogy eltartson téged ezért. Most melletted a párod, de vajon mi lesz, ha elhagy? Ne igyál rá mérget, senkire ne igyál soha, és élj úgy, hogy egyedül is tudj boldogulni. Ne szolgáltasd így ki magad senkinek. Neki se. Ha rám hallgatsz.


Kezeltesd a pánikbetegségedet.

35. pteri (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 22:13
El kell menned kardiológushoz. Gondolom ráérsz. Ott kiderül, hogy mi okozza a tünetet. Ha szív etedetű ott kezelik. Ha a pánikbetegség miatt van, azt kell kezelni. Nem élheted így az életed, hogy nem dolgozol, csak otthon ülsz és figyeled a szívverésed. Ugye te is érzed, hogy ez nem normális?
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Pteri)
2021. jún. 7. 16:31
Engem maga a panikbetegsek meg nem zavarna, de ezek a szivvereses ritmuszavaros tunetek nagyon aggasztanam
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Dfc04c70e4)
2021. jún. 7. 16:30
Koszonom❤️
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Zsofi_876)
2021. jún. 7. 16:29
Nagyon koszonom❤️ Neked is olyan, hogy ut egy hatalmasat, utana par masodpercig nem, es olyankor alig kapok levegot :( es mindig odakapok a szivemhez mert ugy erzem megall...
31. forrest2010 (válaszként erre: 25. - 5236d12e25)
2021. jún. 7. 00:32
Szerencsés vagy h ilyen ANYUD van !!! és ANYUD is az , h kb 5 ember vasakarata szorult belé !!!
30. forrest2010 (válaszként erre: 28. - Birebora)
2021. jún. 7. 00:28
... ma már nem olyan könnyesn %-olnak le még félhalott emberkéket se !!!
29. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 22:26

Szia!

Csak egy javaslat: válaszolj majd néhány olyan fórumozónak, aki konkrét kérdést tett fel neked. Ez sokat segítene abban, hogy többet tudjunk meg rólad. Több anonim fórumozó abba a hibába esik, hogy amikor kérdést tesznek fel neki, akkor azt simán átugorja, vagy egyszerűen eltűnik. Ez nem jó taktika! Gyakran ebből adódik az, hogy egyoldalúan elítélő hozzászólások születnek, és talán ez riasztja el a fórumnyitót attól, hogy reagáljon, hisz minden hsz-t támadásnak vesz.


Én is kíváncsi lennék pl. arra, hogy 18 éves korodtól 23 évesig mitől dolgoztad szét magad? Milyen munkát végeztél, ami annyira megerőltető volt? Ez tényleg összefüggésben van-e a betegségeddel, vagy a pánikbetegség később, ettől függetlenül alakult ki? Miért halogatod az orvosi vizsgálatot, ha beteg vagy?

Fiatal vagy. Ne legyen életcélod a kiszolgáltatottság! Így vagy úgy, dolgoznod kell, persze ehhez feltétlenül szükséges, hogy kezeltesd magad. Ha egészséges vagy, akkor minden könnyebb. Van ismerősöm, aki pánikbetegséggel küzd. Borzasztó lehet. Elítélni nem tudlak, nem gondolom, hogy ezt a betegséget lehet tettetni. Ezért kell talpra állnod, még ha hosszú folyamat lesz is.

Úgy gondolom, minden ember szervezete más. Amit az egyik ember könnyebben átvészel, a másikat jobban megviseli. Nem lehet összehasonlítani, ki hogy küzd meg a betegséggel. A munkabírásunk sem egyforma.

Úgyhogy ne keseredj el! Lehet, hogy más erősebb, ez nem azt jelenti, hogy te léhűtő vagy. Nekem legalábbis egyáltalán nem ez jön le.

Szóval, első lépés: tegyél az egészségedért, aztán lépj tovább, keress olyan munkát, amit szívesen végzel! Lehet, hogy nem megy olyan egyszerűen, mint a karikacsapás, könnyebb tanácsokat osztogatni, mint megvalósítani. Kitartást hozzá!

28. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 21:19

Ez most komoly?

Mindenkin meglátszik ha korán kel. És naná, hogy egészségesebb otthon lenni mint melózni.

25 évesen még nagyon sokat kell dolgoznod, még nagyon az elején vagy és nagyon hamar beleuntál. Képzeld majd ha gyerekeid is lesznek a munka, háztartás mellett.

Ha beteg vagy talán leszázalékolnak és akkor kapsz némi pénzt ami nagyon kevés.

27. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 21:03

Szerintem nem ezen a fórumon vannak, akiket a férjük tart el.

Én is pánikbeteg vagyok. Én nem küzdök vele, hanem kezeltetem. Így 100 %-ban munkaképes vagyok. 2 gyereket nevelünk. Mellette háztartás, kert stb. Csak addig tartott el a férjem, amíg GYES-t kaptam, de ezt előre meg is beszéltük, hogy így lesz. Azóta dolgozom. Vannak idősebb kolléganőim, akik voltak munkanélküliek, vagy sokáig otthon maradtak a gyerekekkel, aztán nyugdíj előtt fogták a fejüket, hogy nincs elég szolgálati idejük. Szerinted téged el fog tartani a barátod egész életedben, és nyugdíjas korodban is? Ha nem, akkor keresel mást, aki eltart? Nem is értem, hogy 25 évesen hogy lehet dilemma, hogy valaki dolgozzon-e? Igen, még kb.40 évet le kell húznod, ha akarsz nyugdíjat vagy hadonlót öregkorodra!

2021. jún. 6. 20:35

Országosan 6 egyetemen indul kínai szak.

24-25 évesen simán lehet valami kis ösztöndíjat is kapni,

aki azt elvégzi, már úton van a tolmács végezttséghez.

Ha már eltart a a párod, az egyetemre bejárni talán nem annyira stresszes, és marad idő az otthoni munkára is.

2021. jún. 6. 20:34

A pánikbetegséget lehet kezeltetni, a szívritmus zavarra pedig van gyógyszer.. 🙄



Ne haragudj,én most nem leszek lehet népszerű számodra.


Édesanyámnak 16 évesen volt egy motorbalesete. Amiben egyedül a gerince ami nem sérült. Minden más tört, bőrátültetések, csavarok, a bal lábát majdnem levágták konkrétan bokaszártól sípcsont közepéig nem volt hús. A csipője 3 helyen tört,sérült a méhe, a bal lába most már több mint 5 cm rövidebb. A baleset után 2 évvel megszületett nővérem, holott elvileg az orvos azt mondta soha nem lehet gyereke. Egy szó mint száz édesanyám rokkant azóta. Pánikbeteg, sérült a szíve - szívritmuszavara van - mára csontritkulás keményen, letapadt izmok,ideggyulladások.. És képzeld!

Még is felnevelt 2 gyereket, vezette a háztartást, mellette dolgozott, sőt külföldöt is megjárta 10 évig időst gondozott.

Fiatalkorában imádott táncolni és olyan 10 centis tűsarkúi voltak, hogy el se hinnéd.. Édesanyám bár rengeteget volt rosszul, rengetegszer esett össze gyerekkoromban, az állapota folyamatosan romlik, még se lehet(ett) agyon csapni se..

Szóval bocs, de Te ehhez képest nevetséges indokkal akarsz kibújni minden alól.. 25 évesen.

Kapd össze magad.. Komolyan a hajnali órás kelés sanyargat? Na ez is vicces..

24. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 20:07

"szinte egyből összeköltöztünk"

Kihez? Vagy albérletbe?


Ma még azért dolgozunk sokan, hogy fenntarthassuk magunkat. Kifizessük a számláinkat és tudjunk kaját venni.

Sosem vágytál az önfenntartásra? Hogy elmondhasd magadról: "eltartom magam"? Hogy ne szorulj mások jótékonykodására? Mi lesz, ha megromlik a kapcsolatod a barátoddal? Vagy jó kislány leszel és mindent eltűrsz csak fedél legyen a fejed felett?


Azt látom, hogy sok fiatal csak a könnyű megélhetést keresi. Azok a munkahelyek ahol szabályok vannak pl. be kell járni időre már stresszesek nekik.


Legyél te is influenszer vagy vlogoljál - ma ez a menő!


Szerintem a tüneteidet a munkaundor okozza.

2021. jún. 6. 20:01

Sok olyan nő van, persze.

Amikor megélhetés múlik rajta, és úgy nem dolgozik a nő, akkor szerintem az mérgezi a kapcsolatot (is), meg leépíti a nő önbizalmát is.

Ha anygi jólétben fordul elő és a kezdetektől úgy volt, akkor jobb a helyzet, bár az embernek kell az önállóság érzese. Ezek a gazdag nők is csinálnak valamit többnyire.

Vagy valahogy visszaigazolják, hogy fontosak.


A te esetedben szerintem hosszú távon egy jó munkahely - ahol ki tudsz teljesedni - lenne a megoldás. Ha vidáman lelkesen mész, el is múlna minden bajod. Ímmel-ámmal persze, hogy leépít.

Az extrasystole gyakori tünet. Nekem is van, borzalmas, ijesztő. Próbálom nem észrevenni. Ha ki akarod vizsgáltatni, ne csak kardiológiára menj, hanem a hormonokat is nézesd meg. Nekem ugyanis akkor kezdődött, amikor abbahagytam a fogamzásgátlót anno és azóta is párhuzamban áll a ciklusommal. Stressz is sanszos, sokszor a negatív kardiológia után azzal lezárják, meg a kialvatlanság is súlyosbítja.

Nyugodj meg, minden oké lesz!

Keress olyan munkát, amit élvezel.

Otthon végezhető például sok telefonos ügyfélszolgálatos meló. Érdemes megnézni. Aztán majd kialakítod a normális, elégedett életed.

Csak ne ess abba a hibába, hogy sokáig eltartatod magad (bocs, hogy így írom), mert arra rámehet a kapcsolatod is.

22. tien
2021. jún. 6. 18:54

Ha csak a munkahelyeden jönnek a tünetek ,lehet (mint írták többen)pánikbetegség.


A munkavégzés ad egy tartást !Nem vagy kiszolgáltatva anyagilag.

Nem lehet tudni mihez értesz ,és tudnál e otthonról dolgozni.

Beszélj egy orvossal elsősorban.

21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 18:46

Van aki korábban kel és későn fekszik.

Van aki egyedül nevel 3 gyereket 2 munkahellyel, háztartással.

Van aki 12 órázik, van aki 24 órázik.

Szerinted?

Az élet nem habos torta, fel kell nőni hozzá!

2021. jún. 6. 18:41
Ez nem tolmács vegzettség
2021. jún. 6. 18:41
Ja, és 4kor kelek minden nap (tudom, van aki sokkal korabban, van aki tobbet bir, en most csak a sajat tapasztalataimat mondom)
2021. jún. 6. 18:40
Két éve kezdtem el tanulni vagy 3, és ezt mondtam hogy nem vagyok olyan szinten hogy esetleg itthonrol is vallaljak forditasokat, jelenelg egy gyari reszen dolgozom ahol elore kaptam egy lapot h kb miket kell megtanulnom, ami eleg ahhoz hogy ott tudjak maradni. De folyamatosan tanulom emellett
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 8d00a82c06)
2021. jún. 6. 18:38
Igazad van:(
2021. jún. 6. 18:29

"18 éves koromtól 23 éves koromig szétdolgoztam magam, (most 25 vagyok) az egészségemet is mondhatni tönkretettem valamilyen szinten."


Mi volt ez az egészségkárosító munka?

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - Df1e1c376c)
2021. jún. 6. 17:59
Ezt akartam pont írni. 18 éves korára túl volt a nyelvtanuláson. Furi.
14. df1e1c376c (válaszként erre: 5. - Auróra2010)
2021. jún. 6. 17:54

Százalékolják a csodagyaraket, aki 18-25-től fizikai munkásként testileg leépült, de közben megtanult kínaiul?

Nem díjat kellene kapnia?

13. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 17:40

Hogy tanultad meg a kínait 18 éves korodra tolmács szinten? Csak mert az a családban beszélt, és 7-10 esevs korukig kínai suliba jattaknak sem megy ilyen gyorsan és egyszerűen, ha gyerekként országot váltottak.

Amúgy ha valaki olyan perfekt lenne magyar és kínai közt, simán találna fordítási munkát, amit otthonról végezhető.


Mese habbal...

12. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 17:28
De olyan szinten vagy, hogy hajnalban járj tolmácskodni?
2021. jún. 6. 16:56
Hogyan lettél tolmács, ha nem ütöd meg a szintet?
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 16:50

A szíved a pánikbetegséged miatt ver félre.

Dolgozni muszáj!

Szedd össze magad, mert az élet ezeknél sokkal nehezebb!

2021. jún. 6. 16:42
Kicsit sok az ellentmondás
8. globus (válaszként erre: 5. - Auróra2010)
2021. jún. 6. 16:37
25 évesen, negatív leletekkel? Még a szívműtötteket is rehabilitálják mostanság.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook