Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! fórum

Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯
263. anettkvk (válaszként erre: 262. - Nadjasurrealist)
2010. jan. 6. 21:50

Hát 6 hétre kell menni, én 10 hétre mentem.

Nekem a császáros sebemet nézte a dokim, meg a méhemet, hogy rendesen visszahúzódott-e, tehát vizsgált. Nyugi, nem fáj. :)

2010. jan. 6. 19:01

hello!!!!


mi is itt vagyunk! nektek mikor kell mennetek kontrollra??

miből áll egy ilyen kontroll???


hogy vannak babusok??? mi szépen gyarapodunk, kezd kibabásodni, a kisnádja!!!

261. Lemi09
2010. jan. 6. 17:20

B.U.É.K. Minden Kismaminak!


Áthozom a fórumot 2010-be! :)))

260. anettkvk (válaszként erre: 256. - Lemi09)
2009. dec. 29. 21:49
Hogy tudják ki az anyja, Teeeeeeeeeeee! :))))))))
259. Lemi09 (válaszként erre: 258. - Lemi09)
2009. dec. 28. 01:12
csujlója = csuklója
258. Lemi09 (válaszként erre: 257. - Tubfish)
2009. dec. 28. 01:11

Én is eltettem, nem arról van szó, csak akkora csalódás volt...

Pont feleakkora volt a csujlója, mint most... :))

Ja, akkor még nem volt ilyen kis hurkás... NYüzöge babuci volt a korai 2 kiló 20-ával... Bezzeg most! Több, mint 9 kiló... És még nincs 10 hómapos se... korrigálva meg 9 hós se...

257. tubfish (válaszként erre: 256. - Lemi09)
2009. dec. 28. 01:01
igen, az enyémet. talán azért, hogy az anyukát keressék, ha baj van a gyerekkel. nem tudom... de azért eltettem emlékbe :)
256. Lemi09
2009. dec. 27. 20:33

Kérdezhetek valamit???


Nektek mit írtak a baba csuklójára? A baba nevét?


Mert nekem olyan fura volt, hogy AZ ÉN NEVEMET ÍRTÁK A KEZÉRE.... Nem értem, miért nem a sajátját.

255. Lemi09 (válaszként erre: 253. - Anettkvk)
2009. dec. 27. 20:31
Engem a főnővér 11.50-kor küldött át hozzá, erre engem cseszegetett, hogy siessek, mit képzelek, délben lejár a munkaideje... Hát köszi szépen!
254. anettkvk (válaszként erre: 252. - Tubfish)
2009. dec. 27. 17:14

Nekem abszolút jó véleményem van, kivételek mindenhol vannak, akik ugyebár erősítik a szabályt.


Én ott szeretném a következő babámat is a világra hozni (még nem tudjuk mikor, a lottó ötösömtől függ ;)), "visszavágyom", főleg ahogy a friss mamikat olvasgatom...

253. anettkvk (válaszként erre: 250. - Lemi09)
2009. dec. 27. 17:10
Hú, én is annál a "vénséges belgyógyásznál" voltam császár előtti vizsgálaton, bakker, sürgetett felfeküdni az ágyra, mozogni alig bírtam, akkora hasam volt (4200-as gyerkőccel).., Szerintem az már látni alig látott...
252. tubfish (válaszként erre: 250. - Lemi09)
2009. dec. 23. 11:02

hello


szóval engem a fiatal belgyógyászhoz küldtek, én csak őt ismerem...

amikor vittek a műtőbe, akkor már csak 140 volt, de csak mert előtte adtak egy Corinfart. amúgy akkor már nem a vérnyomásom volt a sürgősség oka, hanem a vérképem. most nekem sem megy 140 fölé, de kell még a 3*2 dopegít. de a szülés után ehhez még 3*2 corinfar is kellett, ami azért durva (12 bogyesz csak a vérnyomásra és egy csomó mást is adtak a vérképre, még injekciót is, meg a branülbe is kaptam...). huh, nem emlékszem, melyik műtőben voltam... voltam utána 16 órát a császáros őrzőben, ez uaz. mint az intenzív?


amúgy a dokikról és a nővérekről összességében nagyon pozitív a véleményem! a legjobb a saját szülésznőmről, ő végig szorosan figyelemmel kísérte a dolgokat és amikor a császár utáni napokban nagyon rosszul voltam, éjjel is sms-eztünk, öntötte belém a lelket. utána minden nap meglátogatott és beszélgetett velem, pedig ezer más dolga is volt! de a többi nővér is nagyon kedves volt, volt néhány érdekes stílusú azért színesítésnek ;)

az aneszteziólógus srác, aki a műtétben a spinált szúrta, később is bejött, amikor nagyon kivoltam lelkileg, akkor beszélgetett velem egy fél órát.

szóval én nem voltam könnyű eset, de úgy érzem, mindenki megtett minden tőle telhetőt.

egyetlen dolog, amit nem értek, miért van: gyakran előfordult, hogy a saját dokim, a nővérek, az osztályos orvos és mondjuk a belgyógyász mind mást mond. az utolsó napon már babonából össze sem pakoltam, mert az előző napon is azt mondták, mehetek haza, aztán mégsem. sosem tudtam kideríteni, most kinek hihetek. megbeszéltük a dokimmal, hogy melyik gyógyszert mikor hogy szedjem, erre jött egy másik, hogy az úgy nem jó, aztán jött a nővérke, aki effektíve oda is adta a bogyót és ő mondott egy harmadikat. na ez sokszor idegtépő volt.

azért kérdezted, mert Neked rossz élményeid voltak?

251. Lemi09 (válaszként erre: 248. - Nadjasurrealist)
2009. dec. 22. 17:22
Mi volt a véleményetek a csecsemősökről és a gyerekdokikról? És a nővérekről? Volt olyan, amin meglepődtetek? Nagyon pozitív / negatív élmény?
250. Lemi09 (válaszként erre: 246. - Tubfish)
2009. dec. 22. 17:21

HAli!


De nagyon ismerős helyzet! Téged is elküldtek a pavilonba ahhoz a vénséges belgyógyászhoz? (semmit sem használt nálam a ténykedése, még mindig vérnyomáscsökkentőkön élek ugyan, de ezeket már a házidoki írta fel. Most már 120-as a vérnyomásom, de amikor kiengedtek még 160 volt.


Neked mennyi volt a vérnyomásod, amikor vittek azonnal szülni? A lenti vagy a fenti császáros műtőben műtöttek? Voltál az intenzíven?

249. tubfish (válaszként erre: 247. - Nadjasurrealist)
2009. dec. 22. 11:19

akkor végülis 16-án kerültél le az osztályra? akkor azért nem találkoztunk :( kár :( na majd a második gyerkőcnél ;)

nálunk a cumi ellenére szívesen cicizik Ricsi, ami jó :) és pohárból is itattuk már, meg a tejfejő kisüvegéből. flexibilis a kölyök ;) a kiskanál még kimaradt ;)


homeobogyók: ricinus communis és urtica urens. eddig én az elsőt próbáltam, hát jelentőset még nem változott, de kicsit nőtt talán a mennyiség. most kezdtem szedni a more milk plus kapszulát.


na megyek is fejni, puszi mindenkinek!!!

248. nadjasurrealist (válaszként erre: 245. - Lemi09)
2009. dec. 21. 09:49
köszönjük!!! a kis macilánnyal együtt!!!
247. nadjasurrealist (válaszként erre: 246. - Tubfish)
2009. dec. 21. 09:49

hello!


először a pavilon 2-ben voltam 2 hétig, aztán a gyermekágyason, a 3-as kórteremben,


hűű hasonló problémák vannak nálunk is, de azért valamennyit kitudok már fejni kb, 15-20 ml, az majdnem egy evésnyi Nádjának, mert még nagyon pici súlyú így őt 2 óránként sokszor kevéssel kell etetni, szopizik is kicsit, de az nagyon sok energia neki, bár éjszaka, 3 szor is igényelte kicsi időre...


én anyatejet nem kértem, kaptam mástól, remélem beindúl az enyém, nemsokára keltenem kell, szopi, aztán tápszer, kiskanállal (cumisüveget nem használok, így elvileg nem szokik le a ciciről), illetve fecskendővel is kapja, úgy hogy a cicin van, aztán ha evvel végeztünk, fejés, és 1,5-2 óra múlva újra, közben meg sterilizálgatni és főzni kell a cuccokat...


macera, de minden energiát megér, hogy a kis macilány, megerősödjön és végre szopizzon!!!


hol van az a szopis topic?


milyen bogyókat vetsz be a siker érdekében?


én még a maláta kávéval, ami a maci kávé is próbálkozom, a sört nem bírom...


Puszi

246. tubfish
2009. dec. 21. 08:51

Köszönjük a gratulákat, aranyosak vagytok!!! :):):)

nadja, hogyhogy nem találkoztunk??? hányas kórteremben voltál???

nálunk a hirtelen vérképromlás + növekvő vérnyomás miatt kellett a sürgős császár, hamar meg is volt (doki és szülésznő is fantasztikus jó volt!). így Ricsi 9/10-es apgarral, teljesen egészségesen született a 36. hét legvégén, 2890 g-mal és 51 cm-rel. nagyon szép kisfiú :) teszek fel képeket mindjárt.

utána sajnos napokig sok gyógyszert kellett szednem, hogy visszaálljon a vérképem és a vérnyomásom, de most már csak egyre kevesebb vérnyomásbogyeszt kell szedni, ami mellett már szoptathatok. sajna az első napokban a tejcsi nem nagyon indult be (akkor annyira rosszul voltam, hogy nem tudtam fejni sem), van kicsi, de nagyon kevés, úgyhogy tápszert kap és most már felírattunk anyatejgyűjtőről elhozható tejet + egy barátnőmtől is kapunk. minden kajcsi előtt cicre teszem Ricsit, szeret ott lenni, megnyugszik, szinte be is alszik, pedig nem sokat kaphat onnan sajnos. mindent bevetünk, laktoherb tea, alkoholmentes sör (fujjj, de útálom), homeobogyó, zuhany, masszír, fejés, de egyelőre nem sok eredmény. vagyis lassan növekszik, de túl lassan ahhoz, hogy remélhessem, egyszer lesz elég ahhoz, hogy teljesen ellássam ezzel :( most fogom a more milk kapszulát kipróbálni. van itt jó szopis topik arról, hogy nem kellően megindult tejtermelést hogy lehet beindítani? sajnos nekem nem az a problémám, hogy 6 dl helyett 2 l-t csináljak, hanem hogy egyáltalán elinduljon rendesen. köszi!

245. Lemi09 (válaszként erre: 241. - Nadjasurrealist)
2009. dec. 20. 22:52
Nektek is gratulálok! Sok erőt a az első napokhoz! :)))
244. Lemi09 (válaszként erre: 240. - Tubfish)
2009. dec. 20. 22:51
Gratulálok! Ha lesz időd, akkor gyere és mesélj, mert érdekel, hogy mi volt!
2009. dec. 20. 20:44
Én is gratulálok, anyukák!!! :)
2009. dec. 20. 18:12
gratulálok, az azóta született babáknak és anyukájuknak, és Tubfishnek külön is!!!
2009. dec. 20. 18:10

Sziasztok!

dec. 3-tól - dec 18 ig bent voltam a Soten, és 14-én megszületett gyönyörűséges apró tündérbogyó Nádja, tegnap jöttünk haza, 2440 gr, 48 cm, 9/10-es apgar és nagyon édi, csoda kisbaba!!!


majd ha lesz időm mesélek, ez a kis tündér megérte a sok szenvedést ami a kórházban volt, most az a dolga hogy nagyra nőjjön!!!! felraktam 2 képet majd még lesz sok, csak nincs időm semmire, iszonyat fáradt vagyok!!!


a tejci még nem indult el teljesen valamennyi van, de még egy spec. tápszerrel is pótolni kell hogy ne essen vissza a súlya,


kis primadonna, mindig van valami meglepő és mulatságos kis grimasza!!!!


Nádja és anyukája

240. tubfish
2009. dec. 20. 16:33
igen, én, sürgősségi császárral, azóta már kint vagyunk, igyekszünk gyarapodni, de mindig belealszik a kajálásba a Kiskirályfi :)
2009. dec. 15. 20:31
Nna? Valaki lebabázott már azóta???
2009. dec. 8. 23:33
Nekem a 39. hétig szülésre készülés, egyik vizsgálat alkalmával közölte a dokim, hogy kevesebb mint 48 óra, és meglesz a fiam.. Császárral...
237. erababa1111 (válaszként erre: 236. - Agitamas)
2009. dec. 8. 18:54
Igen, ez a variáció is előfordul... :) Nekem ugye az ellenkezője jött be: a dokim 1 hónappal a szülés előtt minden vizsgálatkor azt mondta, hogy már nem sok van hátra, biztosan előbb jön a gyerek. Aztán megvárta Gergőm a kiírt időpontot :)
236. agitamas (válaszként erre: 229. - Erababa1111)
2009. dec. 7. 19:06
Bizony ,hogy nem.Engem délután 4 kor megvizsgált a dokim,azt mondta teljesen zárt vagyok,aztán este fél 9 kor elfolyt a magzatvíz és 3:10re már meg is született Dorka.A doki is meglepődött amikor este találkoztunk....:)))
235. Lemi09 (válaszként erre: 234. - Lemi09)
2009. dec. 6. 22:29
Hozzáteszem, nem ő műtött...
234. Lemi09
2009. dec. 6. 22:29
Én a "nagyok" közül vsak a Sziller docenst (remélem, így hívják... beírtam annakidején a telómba, nehogy elfelejtsem, meg a szülésznőt is, aki olyan rendes volt velem)... De ő nagyon aranyos ember... aggódott értem, mikor felvett... Saját kezűleg pötyögte be az adatokat... Kár, hogy később egyáltalán nem találkoztunk! :))
❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook