Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! fórum

Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


113. luja (válaszként erre: 111. - Nadjasurrealist)
2009. okt. 29. 11:59

Szia!Nem egyszerü a helyzeted,de az,hogy nem viheted be a gyereket az tényleg gáz,és mennyi időre kellene befeküdnöd?

A szüléssel kapcsoltaban,fogalmam sincs hogy fog müködni az egész,ez idáig még nem is beszéltem a dokimmal a lehetőségekről,ugy voltam ráérek még ezzel,már nem sokáig:)mert december 12 re vagyok kiirva,de remélem természetes uton tudom majd megszülni,mivel már babóca bevan fordulva,és ez idáig semmi akadályát nem látom.

De ugyis ott derül majd ki minden ha már ott lessz az idő,én bizom a dokimba,és remélem majd minden ugy csinál ahogy nekünk a legjobb,mivel tapasztalatom 0.

112. bd37ba754f (válaszként erre: 111. - Nadjasurrealist)
2009. okt. 29. 11:34
Nézd az elsőnél nekem sem volt az elsőnél semmi tapasztalatom sőt a korházakkal és az orvosokkal csak negatív élményeim voltak aztán amikor eljött az idő nem történt semmi tulhordtam mindkét babát 1-1,5 héttel de mindkettő magától megindult nos az elsőnél én végig veszekedtem telefonon a férjemmel tehát nem is figyeltem magamra elment a nyákdugó leszlalomoztam a vizsgálóba majd bekerültem a szülőszobába rámkötötték a ctg-t meg a méhmozgás számlálót és csak arra gondoltam essünk tul nem féltem mert tudtam hogy eljön az idő és tul kell esni rajta és csak arra koncentráltam hogy nyugodt és pihent maradjak aztán pikk pakkra meglett.A fájdalomtól ne félj kérésra kapsz fájdalom csílapíttót de nekem nem is volt szükségem rá.Vagyis mire kértem már kibujt a kisiam.Utána 3 nap és elfelejted a nyomást meg mindent.A másodiknál hihetetlenül hangzik de a terheségem 12 hetében kijelentettem hogy én ezt a babát simán nem fogom tudni megszülni nem tudom ma sem hogy honnan tudtam akkor de tudtam és azt is hogy rosszabb lesz mint a sima szülés.Hiába készültem fel hogy de azért is simán szülök ez sajnos nem jött össze pedig a férjem is ott volt velem -veszekedés nélkül:) Császár lett de sebaj ez igy is jó a lényeg hogy egy nap alatt max tul vagy a nehezén és utána már csak a picid arcát látod amint rádnéz.Ne félj hidd el ezek a pillanatok lesznek a legszebb emlékeid.Pláne mivel dula is lesz melletted max megkéred hogy meséljen neked a szülésekről vagy bármi másról ami elveszi a figyelmedet a nehezéről.
111. nadjasurrealist (válaszként erre: 110. - Bd37ba754f)
2009. okt. 29. 10:48

Szia!

Eddig, akiket megkérdeztem, a szülésznő, választott, szülésfelkészítőn egy gyerekorvos, illetve, vannak körülöttem segítő dúlák, akik szintén próbálták kipuhatolni, mind ők, mind pedig én falakba és elutasításba ütköztünk, mert fertőzésveszély van a kórházban, nincs egyágyas szoba, nem tudnak figyelni a babámra, az újszülöttek közé nyílván nem tudják betenni a két hónaposat, de még beszélni fogok a szülésznőmmel, hogy ezt az egészet mégis hogyan kivitelezzem, a babának szüksége van a tejemre, és ha be se hozhatják.

Szóval sok kérdés van.

Tegnap találkoztam egy dúlával, nekem ebben és a szülésben sincs semmi tapasztalatom,de úgy gondolom jó az, ha valaki mellettem van, ha már a babának az apukája nem lesz ott. Ez a lány, abban segíthet, hogy lelkileg próbál felkészíteni és sok mindent elmondani, amire figyeljek.

Kíváncsi leszek, mennyire tudunk együttműködni, szülész, szülésznő, dúla meg én, nem szeretném ha feszültség lenne, sok kórházban nem szeretik a dúlákat, azt hallottam, de tényleg nekem is szükségem van egy kísérőre.

Megkérdezte, hogyan szeretnék szülni, milyen érzések vannak bennem és nem tudom, őszintén fogalmam sincs, a fájdalom amit nem szeretnék és félek, de az lesz, vagy így vagy úgy, ha rettegek csak rosszabb, nem tudom azt se harcolni akarok-e az ellen ha császározni akarnak. Naszóval egy nagy kialakulatlan megválaszolatlan káosz van benem, most a 32.héten. És nálad, nálatok??? nektek van szülési tervetek???? tudjátok, mit hogyan szeretnétek? mennyire lehet megvalósítani az elképzeléseket, egyáltalán milyen lehetőségek vannak?

110. bd37ba754f (válaszként erre: 109. - Nadjasurrealist)
2009. okt. 29. 09:23
biztos hogy nem viheted be a picit? beszéltél már minden lehetőségről az orvossal? Légy egy kicsit erőszakosan határozott minden kérdésbe és sok sikert a babához
2009. okt. 28. 23:12

Sziasztok! Ügy örülök, hogy megtaláltam, a fórumot, nagyon hasznosnak tartom, hogy végre arról a kórházról, körülményekről írhassunk, tapasztalot cserélhessünk, ahol szülni is fogunk.

Mi december közepére vagyunk kiírva Nádja babával.

Viszont a helyzet speciális még azt sem tudom, hagyományos úton szülhetek, vagy császár lesz, minden nagyon zavaros ezen a téren, volt a terhességem alatt egy nőgyógyászati műtétem, itt a klinikán, ezért is megy a dilemma. Ám arról megoszalanak a vélemények, hogy indokolt-e a császár, én már se erről, se egy csomó minden másról nem tudom, hogy kinek higgyek.

Nagyon sok minden érdekel a kórházzal kapcsolatban, azonban nálam még az a speciális helyzet is fenn áll, hogy szülés után 6-8 héttel újra be kell mennem a klinikára, újabb műtétre, mindez a korábbi rossz szövettani eredményeim miatt, poz.HPV teszt miatt van, viszont babát nem akarják engedni, velem együtt a kórházba behozni.

Első babám lesz, egyedülálló anyukaként fogom nevelni, már a 4. hónaptól ez a felállás, de mindentől függetlenül, ezt most így hogy gondolja bárki is, hogy 3-4 napra passzoljak le egy csecsemőt valakinek, hiszen szinte mi még össze vagyunk nőve, a szoptatás, az anya és baba kontaktusa, meg egyáltalán az egész. Valakinek volt ilyen tapasztalata, ismerőse, aki hasonló szituációba került. Nagyon félek attól mi vár ránk majd, de mára klinikát nem merem elhagyni, itt a választott dokim, szülésznőm, itt diagnosztizálták a problémát.

108. anettkvk (válaszként erre: 107. - Bd37ba754f)
2009. okt. 28. 21:06
Lásd: 36-os naplóbejegyzésem! :)
2009. okt. 28. 20:56
vannak ennél sokkal roszab korházak az biztos alapjába véve szép emlékként éltem meg a szüléseket
106. anettkvk (válaszként erre: 105. - Bd37ba754f)
2009. okt. 28. 17:23
Mondjuk most már én is csak ide mennék, de nagy %-ban a dokim miatt!!!
2009. okt. 28. 17:19
mint látom eléggé megoszlanak a vélemények:) az biztos én mindig őket választanám:) és ne feledjük ez is egy korház és nem szálloda:)
104. anettkvk (válaszként erre: 87. - Bd37ba754f)
2009. okt. 28. 17:14
Nálunk meg a szomszéd szobában cigizett valaki! Közös zuhanyzó... A többit képzelhetitek!!!
103. Lemi09 (válaszként erre: 72. - Erababa1111)
2009. okt. 28. 15:23
Ezt most vettem észre... :)))
2009. okt. 28. 15:06
nekem csak alvásra lett volna szükségem:) legalább 9 hónapig:)
101. luja (válaszként erre: 100. - Bd37ba754f)
2009. okt. 28. 15:03
Nem tudom milyen állapotban leszek,lehet nem is akarok majd senkit,de ha igy lesz,azt mondani fogom,csak megértik,de lehet szükségem lesz arra,hogy meglátogassanak:)
100. bd37ba754f (válaszként erre: 99. - Luja)
2009. okt. 28. 14:59
3 napot kibirják még a rokonok is én pl anyósoméknak szóltam hogy csak keveset jöjjenek mert pihenni szeretnék.
99. luja (válaszként erre: 96. - Lemi09)
2009. okt. 28. 14:56
Mondjuk nem szeretnék tul sok látogatót,de a rokonság az bizti befog jönni...attól félek én is mivel tél lessz el ne kapajon valamit babóca.
98. bd37ba754f (válaszként erre: 96. - Lemi09)
2009. okt. 28. 14:51
ideje egy öcsit is összehozni neki:) tegnap mondtam Lacinak hogy szeretnék egy kislányt....10 év mulva ez volt a válasz:) Amugy hunor valahol a 9-9 és fél kg-nál tart még szopik,feláll van két foga mivel lyukat fur a bimbómba...tehetek karika fülbevalót a mellembe:) hihetetlen eleven.bár lennének néha lusták:) de ezek...mint két perpétum mobile...néha égnek áll a hajam hogy mit müvelnek
2009. okt. 28. 14:46
hát sajnos már nem emlékszem mikor volt látogatási idő egyébként hivatalosan csak az ajtóba mutathatod meg a picitt a folyósón lévő rokonoknak de ezt senki nem tartja be én se:) kiittem pár percre mindig viszont iszonyu tömeg van ilyenkor tehát jobb is ha keveset van kint a gyerek mit lehet tudni ki náthás vagy bármi a látogatók közül.
96. Lemi09 (válaszként erre: 95. - Luja)
2009. okt. 28. 14:45

Hivatalosan... fú, már nem emlékszem pontosan, de mintha hétközben később lenne, mint hétvégén... (Mintha a 4-6-ig meg a 2-4-ig derengene...) De senki se tartja be... Főleg a Jenőkéék... A nővérek ezért néha üvöltenek a folyosón lévőkkel, de ez is csak a zajt fokozza, nem ér semmit... Nekem anyósom a leghülyébb időpontokban jött (hozott kaját) és egyszer beszólt neki a főnővér... Anyósom szerint azért, mert őt nem kínáltuk meg! :DDD


Hivatalosan az ajtóban mutathatod meg egy picit a babát.... szerinted betartja valaki?

Mindenki viszi ki a gyerkőcöt a folyósóra a rokonokhoz... Én annyira féltem, hogy elkap valamit, úgyhogy mi este mindig kimentünk a gyerekkel, meg Apával a várandósambulancia elé, ott nem volt tömeg legalább. MErt délutánonként akkora a tömeg a folyósón, hogy alig lehet közlekedni... Majdnem mindig velem volt a gyerek, csak, amikor sokáig maradtak a rokonok, akkor adtam be a megőrzőbe... A szobatársakat nem akartam azzal terhelni, hogy vigyázzanak rá helyettem, és otthagyni nekik, pedig akkor Luca még rengeteget aludt, jó baba volt.... /azok a régi szép idők! :D/

95. luja (válaszként erre: 91. - Lemi09)
2009. okt. 28. 14:37

Ja,halottam ez a wc.zuhanyzós megoldás nagyon rossz.

Hivatalosan hogy van a látogatási idő?,és hol tudod fogadni a látogatókat?esetleg babócát megmutatni,?

Gondolom nem a legjobb a bevonulós látogatás,nem marad egy kis intim szférád sem.

94. Lemi09 (válaszként erre: 88. - Bd37ba754f)
2009. okt. 28. 14:35

Oké, küldöm az email címem priviben...

Luca jól van, köszi, kis lusta. Mert mindek másszon ő, ha gurulhat is? Meg ha a takarón, ami le van neki terítve, magához is húzhatja a dolgokat??? Még foga sincs, csak a nyüglődés ezerrel, de még nem aggódom, mert az én első fogam is csak 9 hósan jött ki, anyám már azt hitte, nem is lesz fogam sose... :)))


Hunor meg már futkározik, mint Gergely, mi? :)) /a jó példa ragadós!)

93. luja (válaszként erre: 90. - Bd37ba754f)
2009. okt. 28. 14:35
Lány lesz,és egyre nagyobb a pocakom,lassn már ülni is nehéz:)
92. luja (válaszként erre: 85. - Bd37ba754f)
2009. okt. 28. 14:33
Ez néha még jól is jöhet,hogy lássák ki az orvosod,de ez akkor gáz ha a fogadott orvosod sem vesz komolyan...
91. Lemi09 (válaszként erre: 87. - Bd37ba754f)
2009. okt. 28. 14:30

Ezt megerősítem! A Jenőke egész családja ott volt... Egész nap... Jobb esetben csak az ajtót nyitogatták ki... Rosszabb pillanatokban be is jöttek, az anyja meg talán a férje? Na, így próbálj meg pihenni / szoptatni/fejni... vagy bármi!


Én még azt is utáltam, hogy 8 emberre jut 1 zuhanyzós WC...És mindenkit tuti egyszerre hashajtóznak... MEg tök "jó" volt, mikor a másik 4-es szoba elfelejtette visszanyitni a WC-be vezető ajtót... Volt olyan, hogy éjjel mentem át hozzájuk, hogy "mennék WC-re, de nem tudok, csak rajtatok keresztül!"

90. bd37ba754f (válaszként erre: 78. - Luja)
2009. okt. 28. 14:26
Nagyon szép pocakod van lehet tudni mi lesz fiu vagy lány?
89. erababa1111 (válaszként erre: 87. - Bd37ba754f)
2009. okt. 28. 14:25
:) Igaz! Nálunk hála a jó égnek nem jártak be a látogatók! Mondjuk én tök jó csajokkal voltam, mind "elsőszülők" :) mindenki elmondta a rokonainak, hogy ne jöjjenek be. Megértették...
88. bd37ba754f (válaszként erre: 86. - Lemi09)
2009. okt. 28. 14:25
Hogy van a nagy lányod? hamarosan itt a karácsony jöhet a fenyőfa borogatás:) Amugy természetes hogy segítettem alap emberi dolog:) és kérlek küld már el az e-mail címedet hogy meg tudjalak hívni a baba klub -ba a myvipen:) azóta téged üldözlek skypen:)
87. bd37ba754f (válaszként erre: 84. - Lemi09)
2009. okt. 28. 14:20

Azért Luca bepótolta ám a lemaradását:)

Jaj csajok én egyet utáltam hogy pl volt egy cigány csaj mellettünk és a familia folyton bejárt ezt mind a kétszer kifogtam elvileg ugye meghatározott időben van látogatás és a szobába tilos a belépés de a fél falu könyörgöm bejárt! reggeltől estig és senki sem mert rájuk szólni hogy hé van a szülő nőknek csendes pihenőjük is pl ha szoptatsz vagy aludni akarsz vagy ott álsz félmeztelenül ne menjen be vadidegen meg amugy sem! igy sem tudsz pihenni mert a 4 ágyból egy baba mindig sir 3-5 napig de az hogy még utcai ruhába bárki szó nélkül beparkoljon na az felháboríttó én nagyon pipa voltam.Nem utálom őket és tudom hogy az első fiu gyermek mekkora szó náluk de valamiféle tiszteletet mások iránt igazán tanulhatnának.

86. Lemi09 (válaszként erre: 75. - Lemi09)
2009. okt. 28. 14:16

De hülyeséget írtam...Nem én kértem darabot a méhlepényből...mire kellett volna nekem? :D

Ők kértek engedélyt, hogy lenyúlhassák egy darabját vizsgálni...

85. bd37ba754f (válaszként erre: 83. - Anettkvk)
2009. okt. 28. 14:16
Amikor már bent vagy a szülő szobába a kartonodra ráírják hogy van e fogadott orvosod vagy nincs és ez rajta is marad ezután elmennek és megvitatják hogy ki fog segíteni neked a szülésbe vagy a müszakos vagy aki épp bevállalja. Tehát tudják hogy tömsz valakit vagy nem:)
84. Lemi09 (válaszként erre: 81. - Bd37ba754f)
2009. okt. 28. 14:09

Áááá! Gondoltam, hogy jönni fogsz! :)))


Te nagyon jól nézel ki, most is és akkor is! Próbálnál meg Gergő mellett nem jó kondiban lenni, utol se érnéd!

/Képzeljétek, ő a szobatársam volt a gyermekágyon, igaz? :DD/

Hunor meg egy hihetelen fitt baba! Mellette Luca törpemanó volt!


Nekem Te mutattad meg, hogyan kell a köldöksebet kezelni, meg pelenkázni a kiscsajt, emlékszel? ?))) Sokkal előbb, mint a csecsemős! Fú, de izgultam! :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook