Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! fórum

Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


23. luja (válaszként erre: 21. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 14:54
Elsem tudom képzelni milyen a szülés meg az utáni időszak,annak ellenére hogy fáradt vagy,meg gondolom kikészülsz a szüléstől,biztos megnyugtató érzés ha veled van babóca,habár én attól félek nehogy valamit rosszul csináljak,vagy ne csináljak amikor kellene,de aaba reménykedek olyanokat ugysem kell csinálni amivel ártanék neki
22. erababa1111 (válaszként erre: 19. - Luja)
2009. okt. 27. 14:49
:) Írd fel a kérdéseket! :) Én is mindig így csináltam, aztán kérdeztem a megfelelő embertől...
21. erababa1111 (válaszként erre: 20. - Luja)
2009. okt. 27. 14:45

Hát, igen! Szerintem ezért nem tudott rögtön szopizni a kis drágám. Én becsületesen mentem érte, de mivel előtte mindig megitatták(etették), így aludt nyugodtan, ha kikértem. Egy alvó, pár órája/napja született babát pedig nem igazán lehet etetni...

Én meg voltam lőve, hogy nem volt velem a gyerkőc első nap! Eluntam az életemet, nem tudtam mit kezdeni magammal. Aludni nem tudtam a hormonok (a szülés pszichikai élménye) miatt. Beszélgettem a többi kismamával, de az nem olyan, mintha a gyerekkel lennél...

20. luja (válaszként erre: 18. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 14:36

Hát elég elszomorító amit irsz,hogy neked kell menni,és ha nem akkor etetik ők,igy nehéz lesz szoptatásra ösztönözni szegény gyereket.

Azt gondoltam volna talán jobb is ha nincs velem a gyerek,de igy....inkább legyen velem,remélem szerencsém lesz és lesz hely,de akkor beszélni fogok erről a dokimmal.

19. luja (válaszként erre: 16. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 14:31

Köszi,sokat segitettél,mert nem tudtam cumisüveget meg mellszivót vigyeke be,de akkor jó ha ezeket beviszem.

Próbálok nyugodt maradni,de nem mindig sikerül:)

Köszi a válaszokat,ha még valami eszembe jut akkor kérdezek,este mikor lefekszem egy csomo kérdés fogalmazódik meg bennem,amikor meg lenne kitől kérdezni semmi:)

18. erababa1111 (válaszként erre: 15. - Luja)
2009. okt. 27. 14:26

Ha sokan szülnek, és nem tudnak elhelyezni a gyermekágyas osztályon (nincs hely), akkor nincs veled a baba, de egyébként igen. Ha jó a fogadott orvosod, akkor ő is tud intézni szobát (gondolom vmennyi zsé ellenében).

Ha nincs Nálad a baba, akkor Neked kell menned, hogy szoptatni akarod, mert különben nem foglalkoznak veletek (szerintem nem viszik utánad a gyerekedet). Adnak a babának teát és kész. Ha nagyon sír, akkor esetleg tápszert.

17. erababa1111 (válaszként erre: 14. - Luja)
2009. okt. 27. 14:21
ülj közel az ajtóhoz! :)
16. erababa1111 (válaszként erre: 11. - Luja)
2009. okt. 27. 14:20

Ne izgulj! A stressz gátolja a tejci beindulását! A legfontosabb, hogy NYUGI!!! :) Ha esetleg mégsincs tej, akkor van bent tápszer, ezt kérés nélkül is megkapja a baba, szóval ha nem szeretnéd, akkor inkább szólj a csecsemősöknek, hogy ne adjanak neki, ha nem lesz rögtön melletted a kicsi.

Ja! Adnak cukros vizet a babócának, hogy legyen egy kis energiája, ha egyátalán nincs tejci. Egy javaslat: vigyél saját cumisüveget és kérd abba a "teát", mert a kórházi cumiból ömlik a folyadék és így nem ösztönzi a babát a szopira...

Még valami: vihetsz majd mellszívót is a kórházba, ez is serkenti a tejtermelést :)

Ha van még kérdés, szívesen válaszolok! (jöhet priviben is, ha gondolod)

15. luja (válaszként erre: 13. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 14:18

Pelenkát mindenképp fogok vinni,de ruhát ako nem viszek,marad a pólya.

Babócák egy szobában vannak veled?vagy csak szoptatni viszik be,?

14. luja (válaszként erre: 12. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 14:07
Ismerős nincs,dokimat meg nem akarom ezzel zavarni,de ako korán megyek és van esélyem rá,hogy kevesebbet várjak
13. erababa1111 (válaszként erre: 10. - Luja)
2009. okt. 27. 14:07

Engem vissza sem hívott soha a doki, mindig én kerestem többször, úgyhogy Te jobban állsz :)

Mi nem vittünk ruhát, csak pelenkát. Elvileg azt is adnak, ha kéred, de mi jobbnak láttunk, ha magunk viszünk. Popsitörlő is elkél :) Popsikrém, alkohol és gézlap van a szobában (köldökápoláshoz). Ruhát is lehet vinni, de egyszerűbb a kórházi a pólyában - szerintem.

12. erababa1111 (válaszként erre: 9. - Luja)
2009. okt. 27. 14:00
nem kell időpont, kb. érkezési sorrendben vizsgálnak, hacsak nincs "ismerős" bent :)
11. luja
2009. okt. 27. 13:37

Jó olvasni,hogy gyors volt a szülésed,én nagyon izgulok,mert fogalmam sincs mi hogy fog történni,és szeretném ha természetes uton jönne a világra picurom,eddig semmi akadálya,hacsak az nem,hogy elég nagy babóca,28 hetesen 1700 grammos volt doki meg is lepődöt,hogy milyen nagy.

Este azon filóztam mi van ha nem jön meg első napokban a tejem,mit adnak akkor a babának?vagy nekem kell bevinni valamit,?

10. luja (válaszként erre: 8. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 13:33

Olvastam a storydat,egy kicsit én is félek attól,hogy dokim ott legyen a szülésnél,de remélem nem fordul az elő,hogy nem érem el,mert mostanáig bármikor hivtam elérhető volt,vagy ha nem 5 percen belül visszahivott.

Megkérdezném,babócának kell bevinni ruhákat?vagy neki mi az ami kell?vagyis amit nekem kell bevinni.?

9. luja (válaszként erre: 8. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 13:30

Köszi!inkább előbb megyek be mint ott ülni-állni orákat,mert olyan gáz amikor azt látod,hogy nagy pocakkal,ott nyüglődnek a kismamák.

Nem kell időpontot kérni ugye?

Legalábbis dokim nem mondta hogy kell időpont.

8. erababa1111 (válaszként erre: 7. - Luja)
2009. okt. 27. 13:11
Ha korán mész, akkor nem kell olyan sokáig várnod :) Add be elsők között a kék papírodat!
7. luja (válaszként erre: 6. - Anettkvk)
2009. okt. 27. 13:03

Kiványcsian olvasnám én is a storykat,mivel december elejére vagyok kiirva és a SOTE1-ben fogok szülni,de látom nagyon kevés a hozzászolás:(

Nekem vannak dolgok amik zvarnak mondjuk az hogy mindig rengeteg kismama várakozik,eddig nekem nem kellett,mert van fogadott dokim,és mindig hivom ha már ott vagyok igy nem kell sokat várnom,de egy hét mulva megyek CTG-re,és szerintem nekem is ott kell majd ülnöm orákat mire sorra kerülök.

2009. okt. 27. 08:04
Na gyerünk, mamák, kismamák, én kíváncsi vagyok a storykra!!!
5. anettkvk (válaszként erre: 2. - Erababa1111)
2009. okt. 26. 13:18
És neked ki - volt - a dokid, akinél végül nem szültél? Indokot adott legalább? Azért ez elég gáz... Ha magánra jártál hozzá, otthagytál vagyonokat, aztán puff. Ha esetleg nem magánra, akkor is!!! Valamiért csak őt választottad, bíztál benne...
4. anettkvk (válaszként erre: 3. - Erababa1111)
2009. okt. 26. 13:16

Én 2009.04.29-én szültem, császárral, mert nagyra becsülték a babámat (szintén naplóm van, és szüléstörténetem).

Az én dokim dr. Papp Csaba, jelenleg is, csak és kizárólag jó véleménnyel vagyok róla. Én jól éreztem magam ott, már amennyire egy kórházban lehet, de végülis nem betegek voltunk.

Az intenzíves nővérkék voltak ott a legaranyosabbak, a csecsemősökkel nekem olyan nagy problémám nem volt, mint ahogy azt híresztelik, bár valóban nem annyira lelkesek, mint az intenzívesek.

3. erababa1111 (válaszként erre: 1. - Anettkvk)
2009. okt. 26. 12:46
Várom a Te beszámolódat is! :)
2009. okt. 26. 12:45

Szia! Én is ott szültem 2008. 09. 19.-én :)

A kórházzal szerintem nincs baj. Amikor én szültem, sokan voltunk, nem lehettem a babámmal rögtön. Ez részben jó volt, mert pihenhettem, de rossz, mert nem tudtam rögtön szoptatni :( Szerintem ennek folyománya, hogy csak később tanult meg szopizni, először csak cumisüvegeztünk (fejtem a tejcit), majd bimbóvédővel szopi, s csak kb. 4 hónaposan cicizett simán...

A szülés gyors volt (van cikkem róla), a szülésznőm tündér! Az orvosom akkor épp nem volt elérhető (a kórházból is hívták) - ezt inkább nem kommentálom. Ügyeletesnél szültem, aki maximálisan elvégezte a feladatát (csak varrni kellett, ill. előtte vágni), sőt, utána még külön érdeklődött is, mielőtt hazament (nem tudom, hogy pénz reményében tette-e /mostanság mindenkiben ezt érzem/, de jól esett). Nála voltam varratszedésen, ő írta a zárójelentésemet is.

Gergőm tündéri, makkegészséges Törpike! Minden téren ügyeskedik, csak beszélni nem akar :)

Most ennyi...

2009. okt. 26. 12:14
Sziasztok! Beszélgessünk a kórházról, az ellátásokról, vizsgálatokról: vélemények, élmények, dokik, nővérkék, babák... (Ígérem, én is mesélek majd, de jelenleg itt rakoncátlankodik az ölemben a Manó :D).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook