Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aki csak 4-5 kg-ot szeretne fogyni, itt a helye! fórum

Aki csak 4-5 kg-ot szeretne fogyni, itt a helye! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. jún. 3. 10:43
Sziasztok! Ùj vagyok.Fél èv alatt feljött pàr kilò fölös ami persze a kènyes területre ment.Pròbàlkoztam tornàval de nem sok eredménnyel.Most talàltam egy programot, miutàn kitöltöttem az adatokat azt ìrta hogy napont 2200kcal vihetek be a szervezetembe de ebből 880-at le kell mozognom.Mi a véleményetek, sikerűlhet?
2179. Gretaa
2014. febr. 8. 18:26
Már meg volt!Több is (:
2178. patapucs (válaszként erre: 2177. - 020b062cb1)
2013. aug. 26. 17:04

Értem. Akkor kreatívkodj! :-)

Pld zabpelyhes vmi a tetején reszelt diabetikus csokival.

Vagy nagyon magas kakaó tartalmú csokit vegyél (min 90%). Én mákot főzök bele, cukorpótlósan. Volt úgy, hogy 5dkg mazsolát is tettem bele.

Ha vaníliás kell, pld diétás madártej. A lényeg, hogy mindig te csináld, ne boltit egyél/vegyél

2177. 020b062cb1 (válaszként erre: 2176. - Patapucs)
2013. aug. 26. 16:13
Igen, koszi, most ezt probalom. :) Egyebkent en szinte csak lassan felszivodo szenhidratot eszem, kiveve az edessegeket es a gyumolcsoket.:S De most kezdem a fokozatos megvonast.
2176. patapucs (válaszként erre: 2175. - Patapucs)
2013. aug. 25. 17:45

Az eleje kissé zagyva lett, látszik, hogy éhes voltam...


Szóval nekem a lassan felszívódó ch-ok segítenek. Ha édességet nagyon megkívánom, akkor a diabetikusat választom, de ez ritkán van.

Én drasztikusan megvontam azokat, amiket nem tartok/tartottam magamnak jónak (bár a szervezetem két hétig követelte a szénhidrát löketet, nem kapott)

Mivel ez nem mindenkinek jön be, így a fokozatos "leszokás" is jó módszer.

2175. patapucs (válaszként erre: 2174. - 020b062cb1)
2013. aug. 25. 14:44

Én is az voltam.

Nekem az segített, hogy olyan szénhidrátot egyél, ami lassan felszívódó (gyümölcsnél is). Max spékeld meg más fajtával is és ez utóbbit fokozatosan csökkentsd. Úgy nem lesznek elvonási tüneteid.

A kettes verzió amit én csináltam, hogy egyik napról a másikra vontam meg.

2174. 020b062cb1 (válaszként erre: 2173. - Patapucs)
2013. aug. 25. 11:19

Szia!


Dehogy haragszom, orulok, hogy irtal, en se vagyok egy regi motoros itt.:)

Ami azt illeti viszonylag keveset, azt is teljes kiorlesut. Igen, ez ismeros, en is mindenbol a kakaosat, most meg mindenbol a vaniliasat. Vanilias fagyi, fehercsoki, vanilias kekszek. Muszaj lesz magamon erot venni, es probalom tovabb novelni a szenhidratfogyasztasom, hatha visszabb veszek az edessegekbol. Bar ami azt illeti, regen en eros szenhidratfuggo voltam, ugyhogy ezert nem merek sokat enni belole.Kiveve persze az edessegeket:S, azok felporgetnek, minden mastol,teszta,kenyer stb, akarmennyit eszek csak eltunyulok toluk, ugy erzem es mintha egyaltalan nem laktatnanak.

2173. patapucs (válaszként erre: 2172. - 020b062cb1)
2013. aug. 25. 11:07

Szia!



Ne haragudj, hogy írok, véletlenül kerültem erre a fórumra.

Elolvastam amit írtál és egy dolog merült fel bennem, amit más vki kérdezett tőlem pár hete:

mennyi gabonát eszel? Gondolok itt bármilyenre (zab, köles, stb.)

Én nem csokit toltam befele, hanem mindenből a kakaósat választottam. Diétás kakaós puding, kakaós müzli szelet, kakaós diétás fagyi és kakaós diétás egyéb dolog.

Mióta gyakran eszem mákot és zabpelyhet (pld. mákos zabkása), azóta csökkent a kakaóhoz való vonzódásom.

2013. aug. 25. 10:58
Ketsegbe vagyok esve kicsit.:( Mas, hogy all az edessegekkel? Kapcsolatunk nagyon rapszodikus, oly annyira, hogy mar azt se tudom eldonteni, egyek mindig egy picit vagy vegkepp iktassam ki az eletembol. Ez alatt legalabb par hetet-honapot ertek, amikor tenyleg szinte semmit, esetleg vegleg vegleg, bar ez nagyon komolyan hangzik. Nincs veluk gond alapjaraton, ha picit eszem, akar naponta is, fogyok. A gond az, hogy par honapja nem tudok megalljt parancsolni, barmennyit eltudok pusztitani edessegekbol. Szoszerint neha mar kiloszamra eszem, a pozitiv, hogy nem ragad ram annyira, mint amennyire gondolnank, viszont nagyon egeszsegtelen. Etvagyam nem nagyon van, minden mast ugy kell leeroltetni. Most 1 hetig nem ettem semmilyen edesseget csak gyumolcsot, kicsit javult az etvagyam. Hetvegen viszont bepusziltam vagy 3 tabla csokit. :S De ami furcsa az az, hogy ez nem zabaroham, mert en naponta ettem elotte is edesseget-leszamitva ezt az egy hetet- szoval sosem vontam meg tole magam. Szedek mindenfele taplalekkiegeszitot, etvagytalansagom ellenere napi 1 kilo zoldseg megvan (nagyon egeszsegesen etkezem, tudatosan, akkor is eszem, ha nem vagyok ehes, de tudom,hogy kell) Viszont ez az edessegfugges....elvileg nem vagyok cukros, a napokban meg egy vercukormerot is vettem, hogy rendszeresen tudjam ellenorizni. Felek, ha teljesen kiiktatnam, akkor a vegen meg tobbet tolnek be,aztan lehet ram az ellenkezoje lenne igaz. Ez alatt az 1het alatt azt tapasztaltam, hogy az elso nap kb. remegtem utana, aztan csak szimplan ingerult voltam, vegul mar egesz normal volt az elet nelkule, csak "unalmas". Nem dohanyzom, nem iszom, szabadidom se sok van, ez az egyetlen "bunom", es ugy erzem sokszor, hogyha ezt megtagadom, akkor mar nem is nagyon vagyok ember. Illetve bar sok zoldseget lenyomok, emellett meg sok proteint pl. turo formajaban, zsirbol es szenhidratbol keveset, de a szukseges azokbol is megvan szerintem. Bocsi, hogy hosszu voltam, csak ugy idegesit, hogy most hetvegen meg csak nem is azert adtam fel, mert megkivantam. Hanem, mert gyakorlatilag az edesseg az egyetlen, amibol keveset kell enni, de sok energiat ad. Probaltam a szenhidrat es zsir mennyiseget novelni az etrendemben, nagyon nehezen ment is, de mintha azoktol nem lenne annyi "energiam". Sportolok is...es ez mar nem ma kezdodott, hanem kb feleve, szoval meg azt se mondhatnam, hogy atmeneti idoszak. Valaki lat erre valami megoldast?:S 60.6 kilo voltam a bezabalasom elott, valoszinuleg az 1 hetem ujra sztorno, 56 kilo a celom, olyan kozel...es megis..hat tudjatok. Na befejeztem.:D
2171. alxx
2013. aug. 23. 20:36
én a gmailben vezetek naplót az étkezésemről és hoyg mikor mit edzek. van aki így csinálja??
2170. szonihuni (válaszként erre: 2169. - Sunshine girl)
2013. aug. 20. 13:47
Miért?
2013. aug. 20. 12:00

Fórumra már nem nagyon fogok írni.

Naplómba jegyzetelek inkább és ott legalább könnyebben visszaolvasom az edzésem és hogy mi is volt igazán hatékony.

2168. Bársony
2013. aug. 19. 10:05

Egy idő után a fogyókúrában lelassul/megáll a fogyás, mert a szervezet hozzászokik a kevés étkezéshez. (2157 hozzászólásom)


Ezt tapasztaltam én is. Tegnap rendesen ettem, mindent amit megkívántam. Több, mint 1 kg vissza is jött!


És akkor most újra visszatérek a fogyókúrához, kíváncsi vagyok, be fog-e indulni a fogyás újra.


Ha nálatok is előfordul a fogyózás alatti súlymegállás, olvasátok el a 2157-es hsz-t.

2013. aug. 19. 08:29
Gratulálok. Az szupi, én is nézegettem magam mikor laposabb volt a hasam. Mióta hazajöttünk nyaralásból nincs nagyon hozzá kedvem :)
2166. Sunshine girl (válaszként erre: 2165. - 020b062cb1)
2013. aug. 18. 19:04

Szia


Kitartás és sok munka :)

Menni fog, ha igazán akarod és hiszel benne

2013. aug. 18. 15:28
Sziasztok! Csatlakozhatok? Pontosan nem tudom mennyi lehetek (piros napokon nem merem magam, plusz hetvegen szulinapoztam:D) 62kg korul lehetek, es 56kg a celom. 170cm vagyok kb. Nem szoktam idoponthoz rogziteni a fogyasom, foleg mert eletmodot valtottam es ugy sem lesz "vege". Viszont ez az utolso par kg valahogy nem akar egy konnyen lemenni, szoval muszaj picit bekemenyitenem es komolyabban venni. 2 honap alatt le szeretnem adni, lehetoleg szenvedes nelkul. Hajra mindenki!:)
2013. aug. 17. 16:36
58,5kg vagyok 1 hét bűnözés után és nem is edzettem...
2013. aug. 17. 16:34
Megjöttem. Este írok :)
2013. aug. 16. 17:50
hu, de jó nem híztam.. :) pedig féltem tőle, igaz nem is fogytam az elmúlt egy héten (de sebaj), de nem is jött vissza.. hurrá!! tehát -4 kg-nál tarok.. :) most stabilan tartom a 56kg-t. Már csak 1 kilót kell leadnom, nah de az sem baj, ha 2 lesz belőle.. :)
2161. szonihuni
2013. aug. 16. 07:44

62,7 voltam reggel, de asszem ez idegi fogyás :( Épp azon agyaltam, hogy 61-e kezdődő súlyom utoljára 11 éve volt. 62-63 voltam még az esküvönkön is, ami lassan 10 éve lesz :D

Érdekes akkor sokkal csinosabb voltam mint most, mert nem volt logó hasam....

2160. szonihuni
2013. aug. 15. 18:19
rá kell jönnöm akkor ogyok ha mozgok... ahogy kimarad egy nap, meg is állok.... ma kimaradt, igaz rohangáltam, most estére terveztem egyet, de a lányom lerendezte a programomat, dög beteg, tiszta lázs, és széthányta magát, meg az ágyat, szóval így ágyhúzás mosás, gyerekrendbe rakás, hajmosás után, nem vágyom mozgásra.
2159. szonihuni (válaszként erre: 2157. - Szonihuni)
2013. aug. 14. 16:34
több is a súlyom, is idegbeteg is lettem a műtét miatt. Már csak 4 hét...
2158. Bársony (válaszként erre: 2157. - Szonihuni)
2013. aug. 13. 16:12
Mi a baj?
2157. szonihuni
2013. aug. 13. 13:49
jaja, és még rossz paszban is vagyok....
2156. Bársony (válaszként erre: 2155. - Szonihuni)
2013. aug. 13. 11:15
Komolyan annyira idegesítő, hogy azt az utolsó pár kg-t ilyen kínkeservesen lehet leadni. :(((
2155. szonihuni
2013. aug. 13. 08:25
jajj ma megint 63,2 :( sebaj, odafigyelek hogy este 6 után ne egyek
2154. Bársony
2013. aug. 12. 16:50

Ezt találtam, megállt fogyással kapcsolatban:


Szervezetünk alkalmazkodott a kevesebb mennyiséghez, a fogyás megállt.


Megoldás: Variáld át az étrendedet, változtass a bevitt mennyiségen; egyél egyik nap többet, míg a másik nap kevesebbet.



Van egy hormon, melynek megismerése és irányítása szó szerint a fogyásod sikerét jelentheti. Ez annyira fontos, hogy ha nem tanulod meg ennek a hormonnak az irányítását, akkor jobb, ha most lemondasz a fogyásról. Ez tényleg akkora jelentőségű! Ez a hormon a leptin. A leptin egy "fő" zsírégető hormon, amely minden más zsírégető hormont irányít, s kontrollálja a szervezet teljes zsírégető képességét. [A leptin a leptos görög szóból ered, melynek jelentése "sovány".]


Amikor elkezdesz fogyókúrázni és lecsökkented a kalóriabevitelt, a leptin-szint leesik, a szervezet zsírégető képessége pedig drasztikusan lecsökken. Miért? Mert a leptin fő feladata, hogy az éhezéssel szemben megvédje a szervezetet, s egy lecsökkentett kalóriabevitel alatt (mint amilyen egy diéta is) a szervezet az elraktározott zsírt túlélési forrásnak tekinti.

Vagyis amikor elkezdesz fogyókúrázni, a tested nincs tudatában vágyaidnak, s nem "tudja", hogy most azért kap kevesebb kalóriát, mert Te karcsúbb derekat vagy csípőt szeretnél, vagy jól akarsz kinézni az osztálytalálkozón, vagy épp a bikini szezonra készülsz... Valójában a tested csak egyetlen dologgal foglalkozik, hogy kalória-fogyasztásod a "megszokott" alá esett, s az agyad számára ez egy azonnali vészjelzés.


Az eredmény pedig: lecsökkent leptin-szint és drasztikusan lecsökkent zsírégetés. A kutatások ténylegesen kimutatták, hogy egy 7 napos diétát követően a leptin-szint akár 50%-kal is csökkenhet, ami azonnal 50%-ra csökkenti a zsírégető képességet! És ez napról napra csak még rosszabb lesz...

2153. Bársony (válaszként erre: 2150. - Szonihuni)
2013. aug. 12. 10:53
Persze gratula ám neked! :)
2152. Bársony (válaszként erre: 2151. - Szonihuni)
2013. aug. 12. 10:52

Én is nagyon odafigyelek a kajára, csak szerintem az a baj, hogy az utolsó 1-2 kg már nagyon nehezen megy le.


Tegnap csak zöldséget ettem, olajos hallal, estére 1 db túró rudit.

Nagyon éhes voltam már délután.

2151. szonihuni
2013. aug. 12. 10:10
Oks mondjuk rajtam 6-8 kiló plussz tuti van és tényleg intenzíven mozgok, magamhoz képest meg.... és a kajára is nagyon odafigyelek. Tegnap is ettem olyat amit nem kellett volna, de gond nélkül kihagytam a vacsit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook