Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aki csak 4-5 kg-ot szeretne fogyni, itt a helye! fórum

Aki csak 4-5 kg-ot szeretne fogyni, itt a helye! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2013. jún. 11. 21:59
Áááá tiszta zizi vagyok,a futásra értem hogy az egyik legjobb mozgásforma.
1939. nissan2013 (válaszként erre: 1935. - Ella87)
2013. jún. 11. 21:56
Na ez jo,ahányan vagyunk annyifelé élünk...Nagyon birom értékelni mikor vki kitarto a sportolásban(most magunkra értem,nem az élsportolokra,illetve rátok mert rám most nem vonatkozik..)szerintem az egyik legjobb mozgásforma a fogyáshoz is meg ugy általában a kondi tartásához is.Igen ne lepödj meg ha cm-ben jobban látszik a változás mint kg-ban,mivel az izomzat többet nyom mint a zsir ami volt.Az a lényeg hogy szemmel láthato a változás!!Huuu nekem olyan örömöm volt amikor otthol elöször látott meg a család az ismerösök,barátoka 15kg minusszal!Visszajöttem németbe 89-el vagy 90-el,hazamentem 3honap mulva 75-el,,hát volt csodálkozás!De milyen jo érzés volt!
2013. jún. 11. 21:42
Kicsit hülyén fogalmaztam,bocsi,szoval naponta probálok 900-1200kaloria körül maradni.A kaloriabázis.hu néztem meg mibe mennyi kaloria van,ugy hozom össze a napi étkezést hogy kevesebbet vigyek be mint amit elhasznál a szervezet egész nap.Legalábbis körülbelül,az már nekem elég.Ahhoz képest hogy ezelött napi 3000kaloriákat vittem be...vagy még többet...brrr
2013. jún. 11. 21:37
pakoljál homokzsákot
2013. jún. 11. 21:36
Szia ella!Annyi volt h reggel ittam1 pohár teát és rohanás melozni,gyogyszertárban dolgozom 11ig,és ugy elrepül az idö,hogy csuda.Ivás nélkül.Utána rohanás a másik melohelyre, oot id du,2 van mire iszok,aztán a naptol függ,általában nyugis,akkor iszogatok,almát rágcsálok.Este itthol persze már nem birom bepotolni...Én mostánába lusta vagyok futni,marad a sietös gyaloglás.Igen,a fehérje fontos az izomépitéshez,kefir,sovány joghurt,turo,tojás nyugodtan,söt!Én is szoktam gyakran.Én probálom a kaloriát számolni,csak ugy nagyjábol,de már tudom fejböl sok mindenbe mennyi van,ált.ban8-900,max1200,több nem is hiányzik.Ma 75.20-at mértem.Most joba vagyunk a mérleggel...
1935. ella87 (válaszként erre: 1927. - Nissan2013)
2013. jún. 11. 21:31
ja igen: én Ausztriában élek és itt is iszonyat sz#r a kenyér :) :) egyébként ma mértem magam (itthon nincs mérleg, de egy barátnőmnél voltam, és ott volt az előszobában, gondoltam miért ne..) és 56,4 kg voltam :) pedig a múlt héten még 57,5..ráadásul ezen a héten azért volt pár kocka csokesz, meg egy kis chips, na nem annyira vészesen, pár szem. de akkor is. úgy látom, hogy megindult végre kilóban is a fogyás. centiben már rég látom, de most már kg-ban is. Azt mondták amúgy hogy a futásnál úgy van, hogy először talán kicsit emelkedik is a súly, de ha a kritikus első egy hónapon túl vagy, és kitartasz, tehát nem adod fel a sikertelenség miatt, akkor megindul. hát, reméljük :)
1934. ella87 (válaszként erre: 1929. - Hungarita)
2013. jún. 11. 21:28
Szia Hungarita! Azért nem semmi, hogy szülés után csak ennyi a súlyod! ez a sok tornázásnak, és egészséges kajálásnak az eredménye, úgy látom. (már régebbről) Szerintem ha szépen fokozatosan ráállsz megint erre a sportos életmódra, mint azelőtt, akkor pillanatok alatt megint csúcsformában leszel! :) írtad, hogy amúgy is gyorsan fogysz...
1933. ella87 (válaszként erre: 1928. - Nissan2013)
2013. jún. 11. 21:24
Helloooka! hát, meggyőztél, tea eddig sem ízlett, ezután sem fog :) viszont az durva hogy eddig egész délelőtt nem ittál vizet? értem én, hogy melóhelyen stresszes, de reggel nem tudsz, amikor még otthon vagy? az elején nekem is nehezemre esett, de már úgy kelek, hogy vííííz :) a séta a dolgozóba jó ötlet! egyébként, jó, hogy mondod, hogy Németo-ban élsz, Hungarita Spanyolo, ha jól látom...és én sem otthon :) bár eredetileg pesti vagyok :) Nálam minden oké, épp most jövök a futásból, 40 percet nyomok, majdnem minden nap, és látszik :) Többen is megjegyezték! épp túrót eszegetek, mert valaki azt mondta, hogy a futással leépítem az izmaimat:( amiből, hát nincs sok, úgyhogy most fehérjét viszek be. Nem tudom, hogy ez most csak ijesztgetés volt-e, de egy kis túróba nem halok bele. Aztán irány a tanulás. :)
2013. jún. 11. 20:47
Egyébként imádok sütni fözni,ez a hobbim is,állandoan a recepteket bujom,a párom örömére,ö is nagy inyenc.de ö szerencsés alkat.Amikor hazautazom akkor meg 1 hétig romokban a konyha fözöm sütöm a gyerköcök kedvenceit,szerncsére kb 2havonta haza tudok menni.Ök már nagyocskák élik a maguk életét.
1931. nissan2013 (válaszként erre: 1930. - Hungarita)
2013. jún. 11. 20:39
Huuu neked aztán tényleg nem kell fogyni,söt!Értem,csak formálodni,izmosodni szeretnél.Én januártol márciusig vontam meg teljesen a kenyeret,lisztes dolgokat,cukrot,zsirosat,stb,persze vmennyi szénhidrát mindenben van.Most már néha belefér,akár 1-1 süti is,ha megkivánom,de 80%probálom gyümi zöldség párolt csirke ilyesmi.Annyira már nem is hiányzik a tömény kaja,néha csak.Bár április májusba kicsit elbiztam magam,de probálok kitartani,nehogy már ez az utolso néhány kg fogjon ki rajtam.Azért számolj be ha lesz idöd,hogy haladsz,ki tudja,még lehet kedvet kapok én is a formálodáshoz...ártani biztos nem ártanék vele...
1930. hungarita
2013. jún. 11. 15:07
szenhidrat dusabb eteleket akartam irni... :) Ja es a zsiros dolgok, en egyaltalan nem eszem zsiros husokat, zsirt vagy szalonnat, csak bacont amibol kisutom a zsirt, sultkrumplit amit altalaban olivaolajban keszitek, es le is itatom papirtorlovel...
1929. hungarita (válaszként erre: 1927. - Nissan2013)
2013. jún. 11. 15:04

En Spanyolorszagban elek es sajnos itt nagyon finom kenyerek is vannak...


Nem akarok teljesen liszt es cukormentes dietat, akkor csont es bor lennek, mivel nagyon nagyon konnyen fogyok, ha elhagyom ezeket... inkabb csak csokkenteni szeretnem, na meg sok sok zoldseget es gyumolcso enni ugy mint regebben. Foleg mozgas melett az embernek szuksege van valamennyi kaloriadusabb etelre is, persze nyilvan ezt okosan pl durumtesztaval, barnarizzsel is meglehetne oldani... csak en szerintem mar nem tudnek lemondani teljesen a feherkenyerrol, edessegrol... meg mondom, nem akarok fogyni, csak erosodni. Amugy 165cm vagyok es olyan 54,5kg kb, de lehet, hogy kevesebb. 1 kb minusz meg belefer, de tobb nem, inkabb a zsirt akarom atalakitani izomma.

2013. jún. 11. 14:41
ella87 veled mizu?
2013. jún. 11. 14:38

Bár nekem könnyü megállni hogy ne egyek finom kenyeret,mivel Németorsz.ban élek,itt irtozatos rossz kenyér van hálisten,bár eddig azért az is megfelelt ha ehetnékem volt,pedig olyan mint a gumi

.De ha otthol vagyok,az az elsö hogy zsiros kenyér!Bizony jol teszed hungarita,ha az erösitésen,gondolkodsz,mig fiatal vagy,megboldogult lánykoromban én is versenyszerüen futottam,annak eredménye hogy a lábammal nincs gond,pedig 47 leszek,az még most is vékony aráénylag izmos,de azért látom hogy bizony kezd petyhüdté válni.Érdemes 20-30éves korban is már odafigyelni kicsit magunkra,méert mindenki lesz egyszer 40-50 stb és bizony már nehéz izmot épiteni...

2013. jún. 11. 14:29
Sziasztok!Hungarita,igen,ez csak igy fog menni,ahogy irtad,eredményt elérni(hogy tartos is maradjon)csak bizonyos foku életmod váltással lehet,jol gondolod.Nem feltétlenül drasztikusan,de föleg kezdetben kenyér,liszt,cukor,ilyesmi kizárva.Én is nagy kenyerfalovagyok-voltam,szalonna,kolbi,ilyenek.Már csak néha hiányzik.Ha nagyon megkivánom,akkor eszek 1 kicsit
1925. hungarita
2013. jún. 11. 12:36

Sziasztok!


En most inkabb erositeni mint fogyni szeretnek, mivel kb 2 eve egyaltalan nem mozgok... kozben szultem egy kisfiut is, szoval at is alakultam. Semmi izom nincs most rajtam, lotyog mindenem... regebben szep feszes alakom volt, konditerembe jaram, rengeteget setaltam, futottam, gorkorizam, tornaztam, szobabicajoztam, sulyzoztam... eddig a szopatatas miatt nem mertem belevagni a sportba, azt mondjak, hogy ilyenkor nem jo, ha izomlaza van az embernek... de most mar lassan 1 eves a kisfiam, es bar meg szoptatok, de szerintem lassan fokozatosan elkezdem a mozgast, szobabicajjal, setaval, sulyzozassal...


Ja es igen, valtoztatni kellene az etkezesen is... regen regeteg zoldseget, gyumolcsot ettem, nagyon nagyon sok vizet, zoldteat ittam... most meg pizzat, kenyeret, bacont, szalamit, sultkrumplit eszem... es rengeteg majonezt, kecsopot, csokit, kekszet... jajj meg leirni is szornyu! Ez a szoptatas atka... ezeket a kajakat kivanom sajnos... :( Ugyhogy egy teljes eletmodvaltast tervezek osztol, addig pedig fokozatosan szeretnem kiiktatni a karos, egeszsegtelen eteleket, es bevezetni a mozgast.

2013. jún. 9. 14:41
Szoval holnasptol ismét belehuzok,buszozás helyett gyalog fogok menni a dolgozoba,ez oda vissza 10km.Ugyis szeretek gyalogolni.És viszek a melo helyre innivalot.Délután 14oráig nem ittam eddig semmit,csak utána,akkor mentem a másik munkahelyemre,az nyugisabb,hálistennek,mint a délelötti.De megoldom,mert délutántol estig nem birok meginni 2-3 litert.Huuu kicsi hosszu lettem,bocsi.Szép napot mindenkinek!
1923. nissan2013 (válaszként erre: 1922. - Ella87)
2013. jún. 9. 14:33
Én ezelött is nagy teás voltam,föleg Nestea és társai,de amikor januárban a fogyokura kezdetén megnéztem a kedvenc enni és innivaloimban mennyi kaloria van,hát megállt bennem az ütö...rögtön megértettem miért is hiztam szépen lassan..Ugy különösebben nemveszem észre hogy hüüü de nagy hatása lenne a gyogyteáknak,talán vmennyire csökkent azért az éhség érzetem,és az édesség utáni vágyam.Korábban a vasszöget is...Ja kimondottan Mate teát is iszok,ami állitolag étvágycsökkentö.Asima vizet én sose tudom meginni,kell hogy vmi izt érezzek.Egyébként elég egyoldaluan eszem amikor tényleg fogyni akarok..Csak fött brokkolit,karfiolt,csirkemellet.Illletve nem fözve hanem pároloedényben párolom.Hozzá sok paradics,ubi,ujhagyma,retek.Ipari mennyiségü parit és almát tömtem magamba január ota.És cékla!Na azt imádom!Én csodélkoztam a legjobban magamon amugy...korábban a kávét csak sok cukorral,hogy megállt benne a kanál,édesitöt ki nem állhattam.Most se,de már megszoktam.Brokkolit életemben nem ettem,karfiot csak panirozva,rántva.A panirt is panirral enném...Nagy volt az elhatározás,az segitett sztem.Amugy csak 5-6 kg-ot akartam fogyni,de amikor az lement,szomoruan szembesültem a valosággal:a mérleg mutatta ugyan,de abszolut nem látszott rajtam.De mivel meg volt a sikerélmény,gondoltam ok,még probáljuk tovább,és végül 14-15 lett belöle,hálisten,na ez már látszik!!Minden ruhámat vinni kell a varronöhöz
1922. ella87 (válaszként erre: 1920. - Nissan2013)
2013. jún. 8. 15:55
ja, a vízzel kapcsolatban! az elején én is megdöbbentem, amikor tudatosan elkezdtem figyelni a vízivásra, hogy eddig kb nem is ittam, de szinte semmit. Nehezemre is esett erőltetni, de azt hiszem három hét után ráállsz minden új dologra. Most már ha nem iszom egy óráig szomjas leszek. Nálam az volt a trükk, hogy reggel, mielőtt elmegyek itthonról, lenyomok fél litert, már rögtön. Szépen el kell osztani egész napra, mindig kell egy kis üveg víz a tatyiba, amit aztán újratöltesz. Én a teákat nem bírom meginni, nem tudom, te hogy csinálod. Én ilyen "menzásan" szeretem, sok cukorral meg citrommal, üresen nem ízlik. Érzel valami pozitív hatást a teának köszönhetően? van itthon sima egyszerű bolti filteres zöld teám, de nem nagyon akaródzik meginni..Szerinted?
1921. ella87 (válaszként erre: 1919. - Nissan2013)
2013. jún. 8. 15:51
szia nissan!nagyon szép ez az eredmény :) az utolsó öt kiló a legmakacsabb, de próbáld azzal motiválni magad, hogy ha eddig végigcsináltad, ilyen szépen, akkor már nehogy a cél előtt öt centivel (illetve kilóval :)) állj meg. Tudatosítsd, hogy ez most picit tovább fog tartani, de tuti sikerül, csak most kell még jól megfogni, itt a végén!
1920. nissan2013 (válaszként erre: 1918. - Ella87)
2013. jún. 8. 15:26
Kedves ella,nagyon igazad van,a kulcs a rendszeresség és a kitartás.Ezt a pluszt sem néhány nap alatt szereztük,leadni sem lehet néhány nap alatt több kg-ot.Nálam most ott a gond,hogy mire észbekaptam,megint rákaptam az esti evészetre...pedig már sikerült rola leszoknom.És a folyadék..mindig azt hiszem,ma már ittam eleget,és ha kb utánaszámolok még 1 liter sincs.Csak zöldteát.mályvát,csalánt,ilyeneket iszok.Édesitövel,citrommal.Nem igazán izlik,de már elfogadom.De most ujbol ráállok a témára!47 éves vagyok,nem akarok én fittneszkirálynö lenni,csak odafigyelni a sulyomra,mert biztos hogy késöbb még nehezebb lenne.Szoval már csak ezt a 4-5kg-ot szeretném ledobni és utána tartani is.Kitartást mindenkinek,menni fog!
2013. jún. 8. 15:17
Sziasztok!Csatlakoznék hozzátok,ha lehet,ami másnak sikerül,az nekem is eröt ad.Én január elején kezdtem teljes életmodváltást,89kg-rol lementem 75-re.Jelenleg itt tartok,pontosan 75.6.Ja és 173cm vagyok,már csak ez az utolso 5-6 kg van hátra,és ezzel nem haladok már 1-2 honapja.Bár tudom az okát...Kicsit elszálltam magamtol,gondoltam ha 14kg már sikerült,mi az az 5kg már nekem...hát ez megy a legnehezebben...
1918. ella87
2013. jún. 8. 15:05
hellobello! :) én csatlakoznék, ha lehet :) 164 cm vagyok és 57,5 kg jelenleg, egész szépen alakulgatok. Rákaptam a futásra kb két hónapja, amióta jó idő van. Egy hónapja elég intenzíven, kb heti 5-6szor megyek futni, olyan negyven percet. Utána, ha van még erőm, gyúrok egy kicsit, most Péntek Enikő tornájára :) a kaja: eddig sem voltam valami nagyevő, egy gyengém van, a chips. Nem vagyok csokis, nem eszek sütit kb soha, de a sós dolgokért, meg a fincsi olasz tésztákért odavagyok. Sokszor nekifutottam már a fogyásnak, de most vagyok először igazán elszánt, meg sokat olvasgattam itt a hoxán, és megvilágosodtam a fogyást illetően. Mert mi nők mindig minden rögtön akarunk, pedig a kulcs a türelem, meg a rendszeresség. sokkal többet ér napi fél óra, de hosszú távon, mint mondjuk hirtelen utálommagam rohamból lenyomni két óra tornát, meg koplalni, aztán persze feladni, mert fáj mindenünk és éhesek vagyunk :) szóval most úgy érzem menni fog, szépen eltűntek olyan hájacskák, amik két hónapja még ott voltak. és nagyon megszerettem a futást, de tényleg. soha nem gondoltam volna :) nálad mi a helyzet hungarita? mennyit szeretnél leadni?
1917. hungarita
2013. jún. 7. 13:19

Sziasztok!


Anno en nyitottam ezt a forumot... azota elegge meghalt... jojjon, aki akar nyugodtan, hatha fel tudjuk eleszteni... :)

1916. hulló csillag (válaszként erre: 1915. - Mara1979)
2013. ápr. 23. 19:25

Szia! Én is szeretnék néhány kilót fogyni, konkrét tervem még nincs, de 1-2 hete elkezdtem másnaponta kicsit tornázni itthon, meg próbálok kevesebbet enni. Eddig ez nem hozott sikert :( Azt hiszem komolyabban kellene hozzálátnom a fogyókúrának. Egyébként én 62 kg vagyok és 162 cm. 3-4 kilótól szeretnék megszabadulni. A múltban is fogytam már elég sokat (volt hogy 12 kg-ot is), ezért bízom benne, hogy most is sikerülni fog.

Bíztassuk egymást, akkor talán könnyebb lesz... :)

1915. mara1979
2013. ápr. 23. 16:01

Helo mindenkinek!


Van meg aki olvassa ezt a forumot?


En most fedeztem fel, mert 4-5 kg-tol szeretnek megszabadulni.


Sok hasznos tanacsot olvastam itt es jo lenne ha tarsakra lelnek.


Az en modszerem a kovetkezo lenne:

- csokkenteni szeretnem a szenhidrat mennyiseget (1 szelet kenyer naponta, semmi krumpli vagy rizs egyelore)

- tobb zoldseget es gyumit szeretnek fogyasztani

- zabpelyhet vagy zabkorpat beiktatni reggelinek esetleg kisebb mennyisegben vacsira

- kiiktatni az egeszsegtelen nasikat(ebbol volt boven es sajnos este/ejszaka), a cukros uditoket es a sok kavet

- tobb vizet es zold teat inni


Mozgas teren a tervem igy nez ki:

- hetfo - pentek: minden reggel 30 perc kocogas

- ez melle 3 zsiregeto erosito edzes hetente


52,5 kg-rol indulok 153 cm magas vagyok. Sok a cellulitisz a csipomon, remelem ez is valtozik majd.


Bocsanat az ekezetek miatt sajnos nincs lehetosegem ezen a gepen beallitani.


Koszonom, hogy vegigolvastatok terjedelmes irasomat.

1914. vigike (válaszként erre: 1911. - Norcsika18)
2012. jan. 10. 19:55

Szia!


Én is Rékára tornázok. Eleinte én is meguntam, de most kitaláltam, hogy két napig tornázom, két napig pihenek. Az első nap Tiffany-ra tornázok, aztán Réka 20 perces karizomerősítését, a második nap pedig Réka 20 perc popsi- és 20 perc hasizomerősítését csinálom. Így most tök jó, mert tudom, hogy egyik nap ezt csinálom, másik nap azt és utána pihenhetek. Így nincs meg az a kötelező torna íze az egésznek. :)

2012. jan. 10. 17:32

SAJNOS A GERINCPROBLÉMÁIM MIATT NEM MEGY AZ ERŐS

MOZGÁS ÍGY MARAD A SOK ZÖLDSÉG

DE SZOKTAM BÜNÖZNI

1912. racka25 (válaszként erre: 1911. - Norcsika18)
2011. dec. 16. 11:16

szia!

esetleg egy kis aerobik/zumba?

2011. dec. 14. 16:33
sziasztok , énis 5 kg-t szeretnék fogyni, az a baj a réka tornákkal hogy 1-2-3 napig vagy hétig megy a lelkesedés szépen de utána alábbhagy. egy kis segítség???
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook