Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aki csak 4-5 kg-ot szeretne fogyni, itt a helye! fórum

Aki csak 4-5 kg-ot szeretne fogyni, itt a helye! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2030. 19Rejka88
2013. júl. 12. 10:20

hello kedves lelkes fogyókúrázók :)


Én is a "fogyjunk vékonyra mozgalom" oszlopos tagja vagyok! Amióta élek fogyókúrázok (majdnem) :) Tulajdonképpen minden információnak tudatában vagyok ,ami ahhoz kell ,hogy az ember lefogyjon...mégis folyton küszködök a diétákkal...és állandó harcban állok a kilókkal.


Vegetáriánus vagyok lassan 10 éve és mindenki azt gondolja,hogy milyen egyszerű nekem ,mert én csak "gazon élek".Hát sajnos ez nem így van...Nagy bánatomra imádom a krumplit és a süteményt...


A tavalyi évben sikerült 73 kg-ról 59 kg ra fogynom,hatalmas kitartás ,izzadás és persze önsanyargatás árán... a nehezen leadott kilókból azóta visszajött néhány,amit újra letornáztam...


Most 61 kg a súlyom és további 6 kg ot tervezek fogyni...De ez a legnehezebb...Futok diétázok és mindent megteszek...Nem tudom mások hogy vannak ezzel, de néha az idegrendszeremet is próbára teszi ez az egész!!


Végső elkeseredésemben csatlakoztam ide ,hogy másokból merítsek erőt,és én is megoszthassam pozitív, vagy negatív tapasztalataim...


Én tudom milyen nagy feladat ez...Szóval mindenkinek sok sikert és kitartást!

2029. cséká11
2013. júl. 12. 00:40

Óó nagyon szépen köszönöm a bátorítást!!!:)


Bizony, én is nagy vízivás-harcos vagyok, így egészséges még mozgás nélkül is!:)

Köszönöm a tanácsokat, főleg, hogy lemozoghatom azt a 2 rudit naponta :D ( igen, ezért engedem meg ezt is magamnak, mert amúgy nekem tényleg az a legnagyobb 'démonom'. )


Ha megengeditek kb 3-4 hét múlva, írhatok beszámolót, hogy haladok, hátha mást is inspirál:)

2028. hungarita (válaszként erre: 2025. - Cséká11)
2013. júl. 11. 23:35

Szia!


Eloszor is: HIDD EL, HOGY SIKERLUNI FOG!

Ez nagyon fontos!


Azert fuss, mert jol esik, es lasd magad elott a celt minden futasnal, hogy igenis szep csinos leszel es lemegy az a 4-5 kg! (bar mar biztos most is csini vagy :)


Ne koplaljal, mert a heti 4-5szori futashoz kell energía, szoval egyel durumtesztat pl vagy barnarizst, es reggelire siman ehetsz egy kis teljeskiorlesu kenyeret is.


Igyal sok sok folyadekot, foleg asvanyvizet, mínimum napi 2,5litert! (ennyi kell mert meleg van es mozogsz!)


A rudi siman belefer, foleg delelott... de akar meg keso delutan is ennyi mozgas mellett... :)


3 het alatt azert nem fog lemenni 5 kg, heti 1kg minusszal szamolj, tehat mínimum kb 5 het kell ahhoz, hogy lemenjen 5 kg de ez is alkatfuggo am...


Sok sikert es kitartast kivanok Neked! :)

2027. ella87 (válaszként erre: 2025. - Cséká11)
2013. júl. 11. 22:28
Üdv itt! :) az utcsó 4-5 kg szerintem elég kemény harc :) amiket leírtál, az mind szuper, főleg a heti 5szöri 40 perc futás..én ezzel elég látványos eredményeket értem el kb másfél hónap alatt. szerintem a lényeg, hogy ne légy túl szigorú magadhoz, simán belefér az a túró rudi, mert ha sokáig megvonod magadtól, akkor lehet, hogy egyszer felfalsz egy tömb milkacsokit...ha eleget sportolsz, figyelsz a fehérjére és az esti kajálásra, akkor simán megeheted azt a rudit :) ja, és hosszú távra tervezz, meglátod, hamar lemegy és látni fogod (nem csak külsőleg, hanem jobban érzed majd magad a bőrödben) hogy van értelme az egésznek. Csak ne legyen küzdelem, mert az ember egy idő után feladja..
2026. ella87 (válaszként erre: 2024. - Hungarita)
2013. júl. 11. 22:00
Jó terv! azért ez az 55 kg sem vészes! én most voltam a balcsin és sajnos olyasmiket ettem amiket nyaralás során szoktak az emberek, mozgás semmi, max egy kis bicikli és úszás...de majd, ha visszamegyek Ausztriába, akkor megint ráállok a projektre :)
2025. cséká11
2013. júl. 11. 19:43

Sziasztok!


Nekem összesen 4-5 kg-ot kellene leadnom ( aki azt mondja, hogy szerencsés vagyok, ne aggódjon, ezért is meg kell ám küzdeni ) és érdekelnének a tapasztalatok.


Én heti 4-5 alkalommal járok 40 percre futni ( lassú tempóban, néha megállok de csak 2 percre ) diétázni is elkezdtem, nincs tészta,krumpli,rizs,péksüti, gyorskaját amúgy sem szoktam enni, túrórudi nélkül viszont nem élet az élet :D Naponta 2-t szoktam enni, tudom nem szabadna, de nagyon nagyon édesszájú vagyok, nem bírom ki, hogy semmilyen édességet ne egyek.


Szerintetek mennyi idő kellene annak a 4-5kg-nak? Sok helyen olvasom, hogy ugyan, 4-5 kg az simán lemegy 3 hét alatt, de szerintem ez hülyeség :( Attól félek, hogy 3 hét múlva, amikor megmérem magam ( inkább centikre megyek rá ) nem látok majd egyáltalán változást, annyira nem hiszem el, hogy sikerülhet :(

2024. hungarita
2013. júl. 11. 13:03

Sziasztok!


Ma reggel ra alltam a merlegre es sajna hiztam.. 55,2kg vagyok most... nem is csoda, mert sokat eszem es egeszsegtelen dolgokat... elhataroztam, hogy matol fokozatosan elkezdem visszaszoritani az edesseget es a sok sok szenhidratot, helyette pedig zoldseget es gyumolcsot fogok enni, aztan hamarosan elkezdem a mozgast is (ha mar nem lesz ekkora hoseg)

2023. ella87 (válaszként erre: 2022. - Hungarita)
2013. júl. 8. 19:18
igen, ebben nagyon igazad van. Tavaly volt egy mélypont az életemben, pont egy évvel ezelőtt nyáron, akkor ötven kiló voltam, de csont és bőr...kiállt a medencecsontom, a bordáim, a combom mondjuk akkor is husibb volt, mert ilyen az alkatom. de az arcom is kissé halálfejes volt, mondjuk az nem a sport és a fogyókúra miatt volt, sajnos :S szerintem jobb sporttal fogyni, akkor kilóban talán nem olyan látványos (hiszen izmosodik az ember) de centiben és ruganyosságban mindenképp. Én olyan biztos nem szeretnék lenni még egyszer mint akkor..
2022. hungarita
2013. júl. 8. 13:13

Lanyok nem mindig a kg-k szamitanak, sokkal inkabb a tukorkep es a centik..en pl 52 kg-san

nem neztem ki jol (165cm vagyok)kint voltak a bordaim, be volt esve az arcom, viszont mikor rendszeresen mozogtam es ugy voltam 54,5-55kg, na akkor mindenki szerint szuperul neztem ki...

2021. ella87 (válaszként erre: 2019. - Sabrynna23)
2013. júl. 7. 18:39
164 cm vagyok, olyan 51 kg körül szeretnék lenni :)
2013. júl. 6. 15:03
Én eléggé elhanyagoltam magam mostanában.Belekezdtem egy itthoni "vállakozásba",és eléggé kimerítettem magam,meg is betegedtem.de már jobban vagyok.ma megyek nagybevásárlásra,veszek jó sok gyümit meg zöldséget,és tömöm magamba :) Össze-vissza ugrál a súlyom.Egyszerűen 50 kiló alá nem tudok lemenni. 50-52 kiló között tengődök mindig.Na mindegy. A héten a futás is elmaradt,de remélhetőleg ma már este(ha időm engedi) megyek,és kiizzasztom magam :)Nektek kitartást és szép napot! Ja,erről a paleolit táplálkozásról nagyon sokat olvastam régebben,és nagyon megtetszett.És biztosan nagyon egészséges is. Csak én sajnos nem tudok lemondani a tésztás kajákról.Azok nélkül egyszerűen nem élek :) :) sajnos.DE lehet megpróbálok ilyen paleolit kajákat csinálni.majd meglátom :)na sziasztok!
2019. Sabrynna23 (válaszként erre: 2018. - Ella87)
2013. júl. 6. 14:57
És te milyen magas is vagy,ha szabad kérdeznem?
2018. ella87
2013. júl. 6. 11:25
Sziasztok! hát, hazajöttem egy hétre, és mindenki nagyon dícsér, úgyhogy elégedett vagyok. Még max 1-2 kg-t szeretnék leadni, és utána feszesíteni. Megmértem magam itthon, és (ha jó a mérleg) akkor 54,5 kg lettem, juhéj :) Persze anyukám azt mondta, hogy csontsovány vagyok, dehát az anyukák már csak ilyenek..:) szóval örülés van. Itthon nem fogok tudni futni, mert a betonon annyira nem poén, de van szobabicikli, majd azt gyűröm :) egy hét pihi...
2017. Hopply (válaszként erre: 2012. - Nissan2013)
2013. júl. 4. 13:28

Életmódnak minősül, és először úgy tűnik, hogy "Úristem milyen szigorú, ezt nem lehet kibírni", de nem vészes! És gyorsan jön a javulás, az pedig tovább motivál. Most már 100%-ba alkalmazom, max. vendégségbe nem tudom betartani, de azért ott is szoktam találni nekem valót.

A lényege:

Tilos: mindenféle gabona, tejtermékek, cukor, hüvelyesek, finomított étolaj, margarin, vaj

Ritkán megengedett: kemény sajt, zab, (én ezeket is elhagytam egy időre)

Lehet korlátlan mennyiségbe :): mindenféle hús (az se baj, ha zsíros pl:szalonna), tojás, magok, maglisztek, gyümölcs, zöldség, mindenféle állati zsíradék, hidegen sajtol olajok

Szinte minden ételt el lehet készíteni paleo változatba, vannak nagyszerű maglisztek, és a tejet kókusztejjel szoktam helyettesíteni, de ritkán iszom. Mennyei sütiket lehet csinálni, szóval nagyon jó.

Én egy betegség miatt kezdtem el, és egyre jobban vagyok, hiszek benne nagyon.

Nagyon rövid leírás, ez a lényege, bármi kérdésed van, kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok!:)

2016. Hopply (válaszként erre: 2011. - Nissan2013)
2013. júl. 4. 13:17
Hát igen, így a végére már kezd elfogyni a türelmem, eddig se fogytam valami gyorsan, de nem bánom, mert nem is éheztem egyszer sem, és jól éreztem magam közbe... Csak jó lenne már látni a mérlegen, hogy végre megvan! Amúgy én nagyon alacsony vagyok, csak 160 cm, ezért az 50 kg pont jó lenne. Mindig irigykedtem a magasakra, rajtuk nem látszik meg rögtön ha van egy kis plusz, meg többet is ehettek..:)
2015. ella87 (válaszként erre: 2013. - Nissan2013)
2013. júl. 3. 18:11
nissan, nehogy azt hidd, hogy 40 kg-nak kell lenned :) szerintem a súly nem számít annyira, főleg, hogy te magasabb is vagy. Inkább legyek feszes és nehezebb, mint plöttyedt, de könnyű, nemdebár? :)
2014. ella87 (válaszként erre: 2009. - 38fe15a10d)
2013. júl. 3. 18:10
naaa, én is annyi vagyok! az nem alacsony, átlagmagasság! (legalább is én ezt mondom, ha letörpéznek) Én 52 kg körül teljesen elégedett lennék, mondjuk most sem panaszkodom. :)
2013. júl. 3. 16:10
Ez életmodváltás vagy fogyokurának minösül?Bár valszinü a kettö együtt jár.Bocs ha sokat kérdeztem,de most ugy érdekelni kezdett,de majd azért én is utána olvasok.Ella ugy látom te vagy a legkitartobb!!!
2012. nissan2013 (válaszként erre: 2010. - Hopply)
2013. júl. 3. 16:07
A paleolitot teljesen alkalmazod,vagy csak részben?Ha lesz idöd leirnád a lényegét ennek,ill.te mit tapasztaltál?Tudom van ilyen portál,de most kivi lennék a te tapasztalatodra,illetve hogy kell ezt Eelkezdeni?Fokozatosan,vagy egyik naprol a másikra?
2011. nissan2013 (válaszként erre: 2010. - Hopply)
2013. júl. 3. 16:02
Üdv köztünk!Tényleg az utolso 5kg a legnehezebb,szerintem is.Nekem már csak az ad löketet,ha a 15 lement,nem igaz hogy 5 nem fog,csak persze kiiitaaartááás kell sok.Huuuu hát nektek igazábol nagyon jo,csak kapkodom a fejem,mindenki 40-50kg,még a végén kiderül,hogy 30kg-ot kell még fogynom...Na még az hiányozna!Az a szerencsém hogy magas vagyok,ruhába optimális sulyunak látszom,na de ruha nélkül...látszik az a pár kg többlet,na..
2010. Hopply
2013. júl. 2. 10:25

Sziasztok!

Csatlakozhatom én is? Épp 4-5 kg-ot szeretnék még fogyni, most vagyok 54-55 kgnál tartok! Az 50 kg-val már tökéletesen elégedett lennék, de a vége nagyon lassan megy. Eddig 10 kg-tól szabadultam meg, mondjuk kellett egy jó fél év hozzá.. De ezt már egy hónap alatt szeretném leadni. Amúgy paleolit életmódot folytatok, nekem az jött be.

2009. 38fe15a10d (válaszként erre: 2008. - Ella87)
2013. júl. 2. 10:07
165cm alacsony :D
2008. ella87 (válaszként erre: 2007. - 38fe15a10d)
2013. júl. 2. 09:38
Naná, hogy sokat számít, ne hülyéskedj! ha sportolsz és mellette még fogysz is (mármint a mérleg szerint, mert a centi szerint nyilván látványos a sport hatása) akkor király vagy, hiszen az izom nehezebb! amúgy 45 kg akarsz lenni? Milyen magas vagy, megkérdezhetem?
2007. 38fe15a10d (válaszként erre: 2002. - Ella87)
2013. júl. 2. 07:55

Az a lényeg, hogy te látod magadon ;)


Próbálom nem tragédiaként felfogni, ha nem érem el a 45kg-ot a nyaralásig. Tavaly 47 voltam, akkor nem tetszettem magamnak a képeken, viszont akkor nem sportoltam annyit mint most. Remélem az sokat számít...

2006. 38fe15a10d (válaszként erre: 2005. - Nissan2013)
2013. júl. 2. 07:49

Juj, azért a 15kg az már önmagában is nagy teljesítmény! Ügyes vagy!! :)

Az okosok azt mondják, hogy az utolsó 5kg a legnehezebb... Azok már nagyon ragaszkodnak!

2013. júl. 1. 23:41
Igazad lehet ella,lehet tul komolyan vettem elejétöl az egészet,aztán elfogyott a lelki eröm...vagy vmi ilyesmi.De ma este már csak almát vacsiztam,igaz,délután meg pörit egy kis tésztával tejföllel,még jol se laktam vele,lehuztam inkább 1 pohár zöld teát utána,aztán elvoltam.Mondjuk...Késöbb már csak almát.Még ilyet,sose hittem volna,hogy 15kg lemegy,az 5 meg szorakozik itt velem,vagy én magammal,már azt se tudom ki kivel van.De kitartást mindenkinek,megcsináljuk!!
2004. ella87
2013. júl. 1. 22:17
yaay! szuper! és van valami terved arra, hogyan fogod megakadályozni, hogy a fránya kilók visszakússzanak? vagy csak hátradőlsz egy koktéllal a kezedben és nagyokat sóhajtozol? :) mert az is jó terv ám :)
2003. Gretaa
2013. júl. 1. 22:10
Már sikerült :)
2002. ella87 (válaszként erre: 2000. - 38fe15a10d)
2013. júl. 1. 22:02
bár belegondolva...nem annyira reális, inkább azok esetében, akiknek sok a túlsúlyuk. Nem tudom, itt az utolsóknál már egy is nagyon meglátszik, szinte érzem magamon, ahogy eltűnik. De lehet, hogy csak beleőrültem :D
2001. ella87
2013. júl. 1. 22:01
Két kiló az teljesen reális a két hét alatt! csak picit próbáld megfogni! :) tudom, milyen nehéz, én is azzal küszködök...:) hajrá!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook