Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? fórum

A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? (beszélgetős fórum)


168. laprincipessa (válaszként erre: 155. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 09:44

A kvantumfizika az anyag (!!!) energiáiról és hullámairól ír.

Kb. az első hittanórán elmondják mindig, hogy a Biblia 2000 évvel ezelőtt élt emberek nyelvén és gondolkodásmódjában íródott. Azért ábrázolták őt egy emberhez hasonlóan, mert így értették meg az emberek.

Az általad írt idézet, valamint amit mindig mondanak "én vagyok a kezdet és a vég", mutatja hogy az Isten az anyagi világ felett van, aminek az alapja a 4 dimenzió, amiben élünk: a három helykoordináta és az idő.

2015. júl. 9. 09:39

Elmekontroll videó ismét, ez más oldalról mutatja be, nem vallási téma.

[link]

166. gyopárka (válaszként erre: 160. - Unom)
2015. júl. 9. 09:38

igen, mert a tudós is csak olyan ember mint bárki más...a tudományos világon kívűl sem mindenkit érdekel az, hogy rakódott össze a változás...elfogadja, elkönyveli mint tényt...de itt is van aki kutat, meg akarja érteni és akkor lassan kikristályosodik minden

aki meg akarja érteni miért úgy alakulnak a dolgok az életében ahogy,keresi, kutatja a megfejtést, az meg fogja fejteni:)

165. laprincipessa (válaszként erre: 153. - Unom)
2015. júl. 9. 09:36
A mai tudomány nagy része feltételezéseken alapul. Ugyanarra a dologra neves és valóban tehetséges tudósok képesek egymással teljesen szemben álló téziseket ráhúzni és általában az nyer akinek jobba marketingje. Nézd csak utána a világegyetem keletkezésére vagy épp az evolúcióra vonatkozó írásoknak.
164. laprincipessa (válaszként erre: 150. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 09:32

Mindenkinek megvan a joga véleményéhez, de attól még hogy téged átvert egy szekta, amit lassan észrevettél, nem leszel vallásszakértő. A te hibád az volt, hogy egy csoporthoz akartál tartani, és követni azokat akik a körön belül vannak, kizárni mindenkit aki kívül maradt.

Én a keresztény vallás lényegét írtam le, nem a saját eszmefuttatásom. Te ugyanezt kisarkítod, mert volt egy rossz döntésed életedben és ebből vonsz általános (és hibás) következtetéseket.

Persze amint írtam megvan a jogod a saját véleményedhez, nem szándékom itt téríteni senkit. Te a rossz oldalát fogtad meg a vallásnak és kész.

163. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 160. - Unom)
2015. júl. 9. 09:32
Nagyon sok a hívő tudós ma is. Az arányt sajnos nem lehet tudni pontosan, de mindig is voltak köztük hívők is meg nem hívők is. Nem vagyok biztos benne, hogy ez neveltetéstől függő dolog. Vannak, akiket pont a munkásságuk során felfedezett dolgok tettek hívővé, ahogy gyopárka írta. És itt nem vallásosságra gondolok, tehát nem lettek vallásosak, hanem arra a felismerésre jutottak, hogy léteznie kell egy értelmes tervezőnek.
162. gyopárka (válaszként erre: 152. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 09:27
köszönöm az ajánlásaidat, megnézem:)
2015. júl. 9. 09:26

Ajánlok egy mindössze négy és fél perces videót az elmekontrollról. Bár a videó egy konkrét szervezetre vonatkoztatja, ettől függetlenül a módszert sok más helyen is alkalmazzák. Érdemes elgondolkozni rajta.

[link]

160. unom (válaszként erre: 159. - Gyopárka)
2015. júl. 9. 09:26
Szerintem így is lehet, de nem ez az általános. Ha így lenne minden tudós hívő lenne, de messze nem így van.
159. gyopárka (válaszként erre: 153. - Unom)
2015. júl. 9. 09:25

én meg azt gondolom a tudósokban mindíg ott volt a kutatás szenvedélye és amikor sok-sok évi kutatás után, elérik munkásságuk csúcspontját, rájönnek mekkora porszemek e földön és az eredményeket pusztán önmagukban nem érték volna el

minden komolyabb változás akár a tudományos felfedezésben, akár egy egyszerű hétköznapi ember életében sok-sok apró kockából áll össze,amit egy kivülálló nem lát, csak az aki átéli és esetleg valamilyen okból meg akarja fejteni mi volt az a körülmény, az a pont amikor egyszercsak bekövetkezett és ezek a tudósok, ezer százalékig biztos vagyok benne, hogy mikor végső soron ilyet nyilatkoztak,rádöbbentek hogy egyedül kevesek lettek volna hozzá

nem mindegy egy mondatot hogy rakunk össze

Isten bennem van

vagy

én vagyok az Isten

158. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 157. - Unom)
2015. júl. 9. 09:14

Így van, most már tudom. Mármint hogy a Bibliát mindenki úgy használhatja tanai alátámasztására, ahogy akarja. Tényleg úgy van megírva.

Talán pont azért választottam azt, amibe bekerültem, mert nem volt semmilyen vallásos ismeretem korábbról. Elsőre megfogott benne az, ahogyan sok kérdésemre megmutatták a Bibliából a válaszokat, valamint megoldásokat az életben felmerülő problémákra. Nem volt semmi ismeretem arról, hogy más vallások mit tanítanak. Amikor pedig már benne van valaki, egy idő után elszigetelődik minden másfajta ismerettől. Erről gondoskodik az "elmekontroll". Nem helyes olvasni más vallás tanításait, sőt tulajdonképpen semmi mást, csak amit az a szervezet ad ki. Ördögi csapda. :)

157. unom (válaszként erre: 155. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 09:06
A Bibliában sok minden van, bármire lehet érvet találni benne, nem véletlenül. De miért épp a Bibliát, kereszténységet választottad a sok közül?
156. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 154. - Ca43169457)
2015. júl. 9. 09:04
Én sem kaptam semmilyen vallásos nevelést gyerekkoromban, de mindig tele voltam kérdésekkel. Az élet nagy kérdéseire gondolok, amikre nem találtam válaszokat. Ez vezetett huszonévesen oda, hogy csatlakoztam egy vallásszervezethez, mert először úgy tűnt, ott választ kaptam sok kérdésemre. Húsz év után rájöttem, hogy egy szektás vallásra áldoztam az eltelt éveimet, és ez sok problémát okozott az életemben. Ajánlom a cikket az első hozzászólásban levő linken. Nem hosszú, általános dolgokról szól. Sajnos valós veszély a szekták jelenléte, és ha személyesen nem is érint téged, lehet hogy segíthetsz egy barátodnak vagy rokonodnak, ha tájékozott vagy e téren.
155. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 145. - Laprincipessa)
2015. júl. 9. 08:58

A kvantumfizika mélyebbre jutott az anyagi világnál, épp ez a felfedéseinek egyik lényege. Anyag helyett energiát és hullámot találtak ott, ahol eddig azt feltételezték, anyag van.

Hitem szerint Isten mindenhol jelen van, az anyagi világban is. A Biblia alapján sokan Istent egy különálló személynek hiszik, pedig a Bibliában is még fellelhető az a tanítás, miszerint "...Ő benne élünk, mozgunk és vagyunk..." (Ap.csel.17:28)

154. ca43169457 (válaszként erre: 152. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 08:55
Nekem soha nem a vallás határozta meg az életemet. Talán, mert nem olyan nevelést kaptam az "átkosban" Apám HT katona volt, még egyházi esküvőm sem lehetett, mikor először mentem férjhez.
153. unom (válaszként erre: 144. - Gyopárka)
2015. júl. 9. 08:51
Régen azt hitték, a villám isten haragja, nyila, mert nem értették. A hit mindig ott van, ahová a tudomány még nem ért el, mert sokan nem tudják elfogadni, ha valamit nem tudunk, Ere jó valamelyik isten, kinek-kinek ízlése, neveltetése szerint.
152. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 144. - Gyopárka)
2015. júl. 9. 08:50

Engem is érdekel a téma, bár egy-egy komolyabb kvantumfizikai előadásnak jó ha tizedét tudom megérteni. :))

Viszont ahogy írtam is egy hozzászólásban, sokan összekötik a kvantumvilágban felfedezett dolgokat a spirituális tanításokkal, ahogy te is észrevetted. Nézz be a másik fórumra, nagyon érdekes Bruce Lipton előadása, valamint a Mi a csudát tudunk a világról című film. Gregg Braden előadását is ajánlom, megdöbbentő dolgokat mond, és akár még igaz is lehet. :)

[link]

151. unom (válaszként erre: 148. - Gyopárka)
2015. júl. 9. 08:48
Abban a korban ez volt az általános, az emberek hittek az istenekben, ki melyikben az attól függött, hol élt.
150. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 143. - Laprincipessa)
2015. júl. 9. 08:41

Igazad van, a vallás szót többféleképpen is lehet értelmezni. Én az általános értelemben használom, amikor is egy már létező hitrendszert magáévá tesz valaki, és ez magában foglalja, hogy ahhoz a vallásszervezethez csatlakozik, amelyik azt a hitrendszert létrehozta és vallja. Ahogyan te használod a szót, abban az értelemben persze mindenkit nevezhetnénk vallásosnak, hiszen mindenki hisz valamiben, még az is aki azt mondja hogy nem hisz Istenben, hiszen ő azt hiszi, vagyis azt vallja, hogy nincs Isten, vagyis az a vallása. De ezzel még önmagában nem tett magáévá semmilyen hitrendszert, tehát az alap értelmét használva a szónak az ilyen jellegű hit nem nevezhető vallásnak. A vallásosság tehát egy csoporthoz való tartozást is jelent, ami éppúgy lehet egy szekta, mint egy nagy egyház. (Valójában egy nagy egyház is lehet szekta, de ez már más kérdés.)


A cikket én írtam, és azért ennyire általános a megfogalmazása, mert a szekta felépítésű szervezet nem csak a vallásos szervezetekre lehet jellemző, és minden esetben romboló hatású a tagjaira nézve. Valamint konkrét szervezetek is ezért nincsenek megnevezve. Az általános jellemzőket megvizsgálhatja mindenki a saját hovatartozását illetően, és így segíthet felismerni, ha egy káros hatású csoporttal tart kapcsolatot, hacsak még nem mélyedt el benne túlságosan.


Az hogy miben hiszel, önmagában még nem vallás.


A három pont, amit leírtál, nemcsak a keresztény vallás része. Önmagában nem vallás. Akkor válik azzá, ha csatlakozol egy vallásszervezethez, ami magáénak vallja ezeket a szabályokat is, de ezenkívül még más szabályokat is, vagyis van egy kialakított hitrendszere. A keresztény vallások különbözősége éppen abból adódik, hogy ezen a három szabályon kívül még számtalan egyéb szabályt is vallanak. A különböző szabályok különböző vallások létrejöttéhez vezetnek.

"A templomba járást is azért találták ki, hogy az emberek ne feledkezzenek meg Istenről és önmagukról." - A templomba járást emberek találták ki. A Biblia szerint gyülekezetekbe kellene összegyűlni, ami leginkább magánházaknál történt eredetileg. Nem az volt a célja, hogy az emberek ne feledkezzenek meg Istenről és önmagukról, hanem hogy közösségben legyenek egymással az azonos hitet vallók.

"Ez a keresztény vallás lényege, a Bibliában is ez van, aki mást mond, az nem ismeri a vallást."

Valójában amit leírtál, az a te saját hited vagy hitrendszered, tehát nem nevezhető a szó eredeti értelmében vallásnak. A Bibliában ezen kívül még sok minden más is van, pont ezért jött létre ennyiféle vallás.

149. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 142. - Gyopárka)
2015. júl. 9. 08:14
Én is benne voltam, tökéletes "agymosási" technikával egy érdeklődő személyt néhány hónap alatt be tudnak vonni az "elmekontroll" alá, úgy hogy sem az áldozat nem veszi észre, mi történik vele, sem az őt tantó személyek nincsenek tudatában, hogy a tanulmányozás által mit tesznek az érdeklődővel. Sokkal veszélyesebb, mint azt sokan gondolják. Ezért írtam a cikket. Nem csak ez a szervezet ilyen, van több is. A cikk segíthet néhányaknak, hogy még mielőtt közelebb kerülnének egy ilyen veszélyes szervezethez, felismerjék a buktatókat.
2015. júl. 9. 01:11

pl.Newton is

Isaac Newton (1642—1727): “A Kozmosz csodálatos elrendezése és harmóniája csak egy mindenható és mindentudó lény tervében születhetett meg. Ez mindörökre a legnagyobb felismerésem.”

-

147. gyopárka (válaszként erre: 145. - Laprincipessa)
2015. júl. 9. 00:19
igen...a nagy felfedezők tudtak valamit...a lét lényegéről
146. gyopárka (válaszként erre: 143. - Laprincipessa)
2015. júl. 9. 00:14

egyetértek

és tulajdonképpen a most nagyon előtérbe került ezoterikus megközelités ugyanez,csak szeretik Univerzumnak mondani...kérj az Univerzumtól és megkapod...légy hálás...akik ellenségesen nyilatkoznak, nem értem...ellenzik azt, hogy azonosuljunk azzal a tanítással, hogy szeresd felebarátodat? mi ebben a rossz? nem lenne tán jobb a világ?...a szeresd önmagad...hát ez a legjobb...manapság ezt sulykolják minden üzleti és ezoterikus anyagban...szeresd önmagad hogy másokkal jól boldogulj, szeresd önmagad, hogy ne légy beteg stb.

akkor miről beszélünk? hát nem összecseng minden?

145. laprincipessa (válaszként erre: 106. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 23:59

A kvantumfizika az anyagi világot írja le, az Isten azonban nincs jelen az anyagi világban. Ez épp annyira nem cáfolja Isten létét, mint hogy nem találták meg a Mennyországot a felhők felett, vagy a Poklot a föld alatt.


Amúgy amikor én modern fizikát tanultam, ez szerepelt az első előadás bevezető diáján: „A felszínes tudomány eltávolít az Istentől, az elmélyült tudomány visszavezet hozzá” Louis Pasteur

2015. júl. 8. 23:59

a kvantumfizika boncolgatása érdekes volt számomra

nagyon érdekel ez a téma is, gyanítom itt még lesznek meglepő felfedezések

ha valaki nemcsak tudományt tanulmányozza,hanem a

spirituális világot is, akkkor észre lehet venni,hogy napjainkban egyre inkább közelítenek egymáshoz

rengeteg felfedezni való van ,másészt mindíg elcsodálkozok, milyen csodálatos minden...az emberi szervezet mennyire tökéletes tervezés, de ugyanígy a földfelszín, a tenger mélye vagy az égbolt...és a formák ismétlődnek mindhárom helyszinen...a szervezet túléléséhez szükséges dolgokat úgyanúgy meglehet találni a tenger mélyén mint a földfelszínen és hosszan sorolhatnám

ez az eszméletlen precizitás csak úgy lett a semmiből?:)

143. laprincipessa (válaszként erre: 93. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 23:43

Én úgy látom, hogy neked a vallás szó teljesen mást jelent mint nekem. Az hozzászólásaidból azt veszem észre, hogy neked a vallás egy szekta és egy csoporthoz való tartozást jelent. A cikkből is az jön le, hogy az írója nem vallásos akart lenni, hanem tartozni akart valahova. Ennyi erővel beállhatott volna futball huligánnak, valamelyik politikai pártba vagy éppen egy színész rajongói táborába is. Valamiért ő egy szekták választott.

Szerintem a vallás, mint fogalom teljesen mást jelent, azt hogy miben hiszel. Te például azt vallod hogy minden vallás rossz, tehát tulajdonképpen magad is vallásos vagy.


Én nem azért lettem vallásos, hogy legyen kivel összejönni vasárnap esténként és szidni az ellentábort illetve legyen kit követnem, hanem mert olyan értékrendet képvisel amit én helyesnek tartok.


Kicsit úgy érzem a keresztény vallással sem vagy teljesen tisztában. Az egész 3 szabályra épül, minden más csak belemagyarázás illetve a különböző szekták kitalációja. 1. Szeresd az Istent 2. Szeresd a többi embert 3. Szeresd önmagad

Az elsőhöz tartozik, beleépíted az Istent a mindennapjaidba (ha szükséged van valamire kérsz, ha kapsz valamit megköszönöd), ennek a hivatalos formája az imádkozás. A templomba járást is azért találták ki, hogy az emberek ne feledkezzenek meg Istenről és önmagukról.

A második része, hogy nem ártasz másoknak és segítesz ott ahol tudsz. És főleg nem ítélkezel, nem gyűlölködsz (attól függetlenül, hogy valaki milyen valláshoz vagy rasszhoz tartozik, meleg, ateista, gazdag, szegény, politikus, züllött, függő és még sorolhatnám, ki mit szeret gyűlölni...)

A harmadik pedig, hogy ne tegyünk kárt önmagunkban se fizikailag se lelkileg.

Bocsi, ha kicsit hosszúra nyúlt, próbáltam minél rövidebbre fogni. Ez a keresztény vallás lényege, a Bibliában is ez van, aki mást mond, az nem ismeri a vallást. És szerintem nem süllyeszthető le egy szekta szintjére.

És engem nem ez a 3 szabály juttatott nehéz helyzetbe, hanem azok az emberek, akik ezeket nem tartották be.

2015. júl. 8. 23:28

ledöbbentett amit írtatok, itt is járnak mostanában,gyorsan előkerestem a papírt ami itthagytak,azon ugyan nem látszik, de hivatkoznak egy honlapra és tényleg ők

múltkor egy régi ismerősömmel egy nagyon szimpatikus,bájos,okos fiatal lány jött, most hétvégén egy helyes fiatal fiu...még mondtam is a gyerekemnek, nem értem hogy kerülnek ilyen szimpatikus értelmes fiatalok bele,de a gyerekem is úgy reagált, miért ne kerülhetne bele?

ilyen drasztikus dolgokra nem gondoltam, csupán azért mondtam, mert gondoltam hogy otthon a szülők nem tartoznak oda és mert nem vagyok híve annak hogy vallást változtassunk pont azért mert nincs értelme,mert egyik sem tökéletes, ha benne van az ember rájön hogy mindben van szeretem meg nem szeretem dolog

141. unom (válaszként erre: 140. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 21:10

Nem volt ott senki, hogy lenne közvetlen bizonyíték? Viszont a csillagászati megfigyelések, mérések mind ezt támasztják alá, cáfolni egyik sem cáfolta.

Amint lesz egy mérés, ami cáfolja, megdől, addig ez az elfogadott.

Ahogy az éter elmélet is a méréseken bukott meg, ez a tudomány normál menete.

140. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 138. - Unom)
2015. júl. 8. 20:52
Vannak rá nem közvetlen bizonyítékok, de olyan nincs ami 100%-osan bebizonyítaná hogy régen minden egy pontból állt volna. Az Ősrobbanást nem véletlenül hívják elméletnek, teóriának. Vannak rá utaló jelek, de 100%-os bizonyíték nincs.
139. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 135. - Sajtostallér)
2015. júl. 8. 20:51

Igen, sajnos ezt elhibáztad, de még helyrehozható, szerintem. A tanulmányozandó anyagok legelején már felhívják az érdeklődő személy figyelmét arra, hogy a barátai és rokonai majd ellene fognak fordulni, ha ő ezzel a tanítással foglalkozik. Logikus érvekkel kifejtik, hogy ez az ördög munkája, így akarja őket eltántorítani az igazságtól. Nagyon ravasz, és igen nehezen kikerülhető csapda. Innentől kezdve, ha ellene beszélsz, máris bizonyítod, hogy igaz a tanítás.


Szerintem amit még megtehetsz, hogy először is saját magadat meggyőzöd arról, hogy nem kell a gyermekedet erővel kiszedni onnan. (Ez egyébként is lehetetlen.) Te továbbra is az anyja vagy, és szüksége van rád, még ha most nem is tűnik úgy. Légy türelmes, szeresd őt, és próbáld meg vele újra felépíteni a kapcsolatot. Fokozatosan, türelmesen. Ha a hitéről beszél, ne utasítsd el. Nem kell, hogy egyetérts vele, de neki ez az élete most, tehát természetes, hogy erről beszél. Ha folyamatosan kapcsolatban maradsz vele, sokkal több az esélye, hogy elmondja, ha kételyei támadnak. Anyukám húsz évig várt türelemmel, és meg lett a gyümölcse, végül is nem szakadt meg a kapcsolatunk, és ez nem rajtam múlt. Csak szeresd, és tudasd is ezt vele. Soha ne mondj olyat neki, ami miatt az ellenségének tekinthet. Amennyi ismereted van, most már pontosan tudod, hogy mit ne mondj ezentúl.

A fiammal tartom a kapcsolatot, pedig mivel én "hitehagyott" vagyok, nem is állhatna szóba velem. Ő nem is kezdeményez, de én ennek ellenére rendszeresen felhívom telefonon, és akkor mindig beszélgetünk. Nem mondok neki olyat, amivel tudom, hogy ártanék a kapcsolatunknak, és így működik a dolog. Remélem, neked is sikerül újra felépíteni egy szeretetteljes kapcsolatot. Csak ne add fel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook