Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? fórum

A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? (beszélgetős fórum)


2015. júl. 8. 15:35

hmm...egy emberi jellemet nem lehet egy kalap alá venni vele...ne a hittéritőkkel, a hit közvetítőivel mosd össze


sosem likvidálnám, és nem azért mert egy elvakult fanatikus vagyok, hanem pusztán csak azért, mert az életemben kemény feladatokon kellett áttornáznom magam, de közben nagyon sokat tanultam tanulmányozva,megfigyelve és tapasztalva az életet

77. unom (válaszként erre: 60. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 15:29
Ha csak a mesék menthetik meg az emberiséget, akkor nem érdemes a megmentésre. A vallások nem csökkentik a rossz tulajdonságokat, a vallásos, hívő emberek semmivel nem jobbak, mint a nem hívők. De persze meg vannak arról győződve, hogy igen.
76. unom (válaszként erre: 32. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 15:23
Elég okos vagyok, hogy ne következzen be. Miért hiszed, hogy a kereszténység az igaz a sok közül?
75. unom (válaszként erre: 31. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 15:22
A kerszténység bármely formája vallás, nem?
74. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 71. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 14:57
Isten is diktatórikus jellem akkor őt is likvidálnád?
2015. júl. 8. 14:05

Aki beleszületik, annak természetes.

Másoknak pedig megtetszik valami és tudatosan felvállalja, elfogadja.

72. kbogi
2015. júl. 8. 13:56
Bizonyára befolyásolja, de nem udatos sokszor, hanem a tudatalatti (vagy tudattalan a helyes? Ezkeet mindig összekeverem...:D).
71. gyopárka (válaszként erre: 70. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 13:50
a diktatórikus jellem nem tud leállni és ami az elején jó az utána százszorosan rossz...vagy mikor fordul a kocka likvidáljuk?:)
70. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 69. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 12:48

Bizonyított történelmi tény hogy a diktatúra rövid távon megold minden problémát, nézz utána Caesarnak vagy Hitlernek és hogy hogyan lendült ki a csőd széléről az akkori római és német társadalom. (Kár hogy később Hitler rossz célokra használta a hatalmát, ha a későbbi dolgait nem műveli ma a világ legnagyobb alakjaként tartanánk számon.)

Amúgy visszatérve a kádas esetre, ha az anyukája meglátja hogy a kisfia ezt műveli bizony normális esetben azonnal erővel kirángatja onnan. Pont ez a kirángatás a diktatúra. Lehet demokratikus módon is: az anyuka megkérdezi a gyereket "Nem akarsz kiszállni a benzinnel teli kádból?" Erre a gyerek azt mondja makacsul hogy "Nem", az anyuka meg erre "Jó akkor játsszál tovább kisfiam" és akkor minden marad a régiben. Lehet választani a két módszer között :)

69. gyopárka (válaszként erre: 65. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 12:40

oké, de a másik öngyilkosság egy diktatórikus jellem hatalomra juttatása

más megoldást kell találni

és a Föld, ahogy az emberi szervezet is túlélő csak segíteni kell neki

még nincs minden veszve, bár az igaz hogy sűrgősen változtatni kellene

zavar hogy az egész emberi fajt negatívként értékeled...szerintem nagyon sokuknak csak egy pozitív iránymutatás kéne

68. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 66. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 12:38
Ez nem sablonszöveg, ha filozófiai szemmel nézed a világot ez a kőkemény valóság. Az emberi faj jelenleg olyan értelmi szinten van, hogy egy benzinnel teli kád közepén áll és játszik a gyufával, és azért játszik vele mert nem tudja hogy szénné éghet. Itt tartunk most, ebből a kádból kéne valahogy kiszállni és pont ez a fő ok.
2015. júl. 8. 12:34
Nem vagyok vallásos, de a protestáns elveket, előirásokat beratom, mivel a józan ész is azt diktálja.
66. gyopárka (válaszként erre: 62. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 12:34

ó, ez egy nagyon sablonos szöveg, nem vártam Tőled

amiket idéztél, annak az embernek aki így reagál, sajnos még fogalma sincs az isteni lét lényegéről

ez nem szabadna hogy kihozzon a sodrodból

mi a fő ok szerinted?

65. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 64. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 12:33
Ennek az emberi fajnak aki saját tevékenységéből kifolyólag a pusztulás szélére vitte saját bolygóját, egyenesen öngyilkosság további szabadságot adni. Ez a szilárd és határozott véleményem :)
64. gyopárka (válaszként erre: 58. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 12:29
hidd el, ez nagyon veszélyes játék...nem ez a megoldás...bár kétségtelen hogy gyors és hatékony lenne, de egy diktatórikus jellem mindíg visszaüt
63. gyopárka (válaszként erre: 57. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 12:26
most csak az a baj, hogy hirtelen robbanásszerű fejlődés van a termékfejlesztés,gyártás terén, ami régen nem volt és a régi ember mindennapos élvezethajhászása nem okozott ekkora kárt az emberiségnek,Földnek mint most
62. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 60. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 12:25

A féktelen fogyasztás csak egy tünet és nem a fő ok.

Istent meg ne keverjük ide mert az ember életét csakis saját maga irányítja. Ezt nem szeretem a vallásba hogy a vallásos ember próbálja a saját felelősségét Istenre hárítani. "Azért vagyok ilyen olyan amolyan mert Isten így teremtett" "Isten útja volt hogy megbuktam a vizsgán" és hasonlók... Ez a hárítás nekem nagyon nem szimpatikus.

61. gyopárka (válaszként erre: 54. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 12:22

a sok-sok kutatásom és a fél évszázad alatt átélt feladataim következtetése, de szeretném hinni amit Te hiszel

Jó lenne ha Neked lenne igazad♥

60. gyopárka (válaszként erre: 55. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 12:18

na látod, azért itt látszik hol van a kutya elásva:)

mert egyedül az Istenben való hit segíthetne ezt a féktelen fogyasztást csökkenteni...ha tetszik nekünk vagy sem, nincs más...épeszű érvekkel is lehet harcolni, de nehéz...és végső soron a kettő valahol összekapcsolódik...mert ha az ember hallja isten szavát eljut oda hogy megérti és elfogadja az ésszerű érveket, de másik oldalról is igaz...ha az ember megérti és elfogadja az ésszerű érveket előbb-utóbb eljut oda hogy megérti isten szavát...Isten szavát! és nem a hittéritőkét!!

59. laprincipessa (válaszként erre: 51. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 12:13

Helyesen akarok cselekedni, mert vallásos vagyok vagy vallásos vagyok mert helyesen akarok cselekedni. Én nem tudom elválasztani a kettőt. Ilyen vagyok és kész, ez belülről jön nem azért mert meg akarnék valakinek vagy valaminek felelni, illetve hát magamnak akarok megfelelni.

De az előrejutásban tényleg nem segít. Sokan tartanak butának mert nem hazudozok össze-vissza és nem gázolok át másokon, mert mindig lesznek akik ezt teszik és ők mindig sikeresebbek lesznek mint én.

58. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 56. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 12:06

"a felelőtlen kapzsisággal szemben ő nem lenne elég erős "


Ezért kell a kemény diktatúra, hogy az emberből kiölje a falánkságot, lustaságot, habzsolást, hogy megtanulják mi az az élet szeretete, mik a valódi örömök, hogyan tudják magukat fejleszteni.

Ezt lentről azért nem lehet elkezdeni mert az emberek 95%-a nem így gondolkodik mint mondjuk mi. Ő továbbra is a felszínes élvezeteknek él, mert ezt szokta meg, ezt látja mindenhol. Az ember viselkedését két dolog befolyásolja gyerek korban: a társadalmi normák, és a környezet. Ezt a falanszter típusú társadalomban lehet szabályozni, így 2-3 generáció alatt gyökeresen meg lehetne szüntetni a mohóságot, falánkságot, habzsolást, kapzsiságot.

57. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 55. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 12:00
Amiket írtál, az minden korban igaz volt. Mindig voltak olyan emberek akiket csak a mindennapos élvezet érdekeltek, és mindig voltak olyanok is, akik elindultak a tudatosodás útján. Ez ma is így van. Ma sem lehet általánosítani, hogy a mai emberiségben mindenki csak az élvezeteknek él. Akik spirituális úton járnak, azt állítják, hogy mindenki hatással van az emberiség fejlődésére, és a tudatos emberek hatványozottan emelik a társadalom spirituális szintjét.
56. gyopárka (válaszként erre: 49. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 11:54

megértelek,ebben igazad van és nem tudom hogy, de valahogy változni fog...viszont akkor sem egy tudós a megoldás...a felelőtlen kapzsisággal szemben ő nem lenne elég erős

jobban mondva egyetlen megoldást látok most...a lentről jövő változtatást

magyarul: hogy az emberek, a felhasználók tudatosan csökkentsék a fogyasztást amennyire lehet

2015. júl. 8. 11:54

"Véleményem szerint az egyéneknek kell elérni egy bizonyos fejlettségi szintet ahhoz, hogy jobb legyen a világ."


Igen ez lenne a normális, de a mai embert nem érdekli a művelődés, a lélek fejlődés, csak a mindennapos élvezeteknek él: minél jobb étel, ital, szex, legújabb TV, mobil stb. Csak ezek megszerzése hajtja. A mai társadalom meg arra van ráállva hogy ezeket bármi áron de kielégítse, még olyan áron is hogy elpusztítja a saját környezetét. És ennek nemsokára nagyon meglesz a böjtje.

54. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 52. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 11:54

Érdekelne, hogy miért gondolod, hogy nem fog változni, és miért vannak visszarendeződések.

Mostanában elég nyitott vagyok minden információra, és én inkább osztom azt a véleményt, hogy egy lassú, de folyamatos fejlődésen megy át az emberiség. Nyilván nem a mi életidőnkben várható, de ha igaz, akkor előbb-utóbb ennek jól látható, világviszonylatban megnyilvánuló jelei is lesznek.

53. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 50. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 11:48
Véleményem szerint az egyéneknek kell elérni egy bizonyos fejlettségi szintet ahhoz, hogy jobb legyen a világ. Ez semmilyen diktatórikus uralkodással nem működhet hosszú távon. Nem tudom, milyen értelemben érted a falanszter típusú társadalmat. Kétféle értelmezése van, az egyik nem éppen szimpatikus. :))
52. gyopárka (válaszként erre: 45. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 11:44

még nem olvastam el a cikket, de már felcsigáztál:9

el kell olvasnom:)

Sokáig hittem én is, vagy inkább reméltem és bíztam hogy most majd másképp lesz és az emberiség tényleg fejlődik

nem részletezem most hogy miért, de szinte biztosra tudomm ma már hogy ez nem fog változni,csak az arányok mozgolódhatnak többé vagy kevésbé

sajnos mindíg vannak visszarendeződések

de az információ,gondolat leírása, tájékoztatás szükséges, kell, fontos!!! Mert abban az időben valakinek vagy valakiknek segít, akkor is biztos lehetsz ebben ha nem kapsz visszajelzést

51. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 39. - Laprincipessa)
2015. júl. 8. 11:43
Vannak, akik nem vallásosak, mégis becsületesek, tisztességesek, megbízhatóak és segítőkészek. És ezek a tulajdonságok éppenséggel segíthetnek, hogy előrejuss. Valami más lehet a problémád, szerintem, ha nem jutsz egyről a kettőre. Ha a vallásod irányít, az már lehet komoly gond. Ha csak azért gyakorlod a felsorolt dolgokat, mert a vallásod tanítja, hogy így kell tenni, akkor az tényleg probléma. Ezek nem kívülről ránk erőszakolt dolgok kellene, hogy legyenek. Akkor jó, ha a szívedből jön, és azért teszed. Olvasd el a cikket, ami az első hozzászólásban van belinkelve. Lehet, hogy érdemes lenne elgondolkoznod rajta.
50. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 48. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 11:42
Véleményem szerint az emberi civilizációt csak a falanszter típusú társadalom tudná megmenteni a teljes pusztulástól.
49. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 46. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 11:41

Miért akkor ki legyen az államfő? Aki a legmegnyerőbb mosolyt tudja villantani és akinek a legbehízelgőbb "mindent megígérek" stílusa van? Ébresztő! Többek között az ilyenekért van most pusztulófélben a Föld.

A felbecsülhetetlen értékű szilíciumot ami egy véges anyag és ami az űrhajózáshoz elengedhetetlen, most ezek az emberek miatt okos telefonokba, PC-kbe pazarolják, majd dobják ki a kukába. Eljön majd az idő amikor elfogy és nem tudjuk a bolygónkat elhagyni, na akkor lesz itt az igazi pusztulás: éhezés, vízhiány, túlnépesedés, egymás ürülékeiben fogunk fetrengeni még szépen lassan az üvegházhatástól meghalunk. Ez a szomorú jövő, ha minden marad a mostani állapotokban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook