Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? fórum

A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
258. sajtostallér (válaszként erre: 256. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 10. 23:56

Igen, van aki pénzért teszi, Ausztriába buszokat szerveznek hazánkból.

Nem ítélhetem el, nem tudom a történetét, hátterét.

Lehet, hogy élelemre kell szegénynek, nem tudhatom.

257. sajtostallér (válaszként erre: 254. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 10. 23:53

Szerencsére egyikőnk se volt még olyan helyzetben, hogy erről "élesben" kelljen dönteni, hogy kell-e a más szerve, vagy nem.

De ne is legyünk!

Mert most oké, hogy én így gondolom, leírom, Te úgy gondolod leírod, de ha ott volnánk a halál torkában, lehetséges, hogy meg is változtatnánk a véleményünket.

Sose kerüljön erre sor neked se, nekem se, hogy az életben erről dönteni kelljen, azt kívánom!

Köszönöm, hogy megosztottad velem a véleményed.

256. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 255. - Sajtostallér)
2015. júl. 10. 23:52
Unokatesóm vérplazmát adni jár, alkalmanként 3000 körüli összegért. Hát a vénája olyan aláfutásos már mint egy rossz drogosnak :D
255. sajtostallér (válaszként erre: 250. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 23:45

Én nagyon bízom abban, hogy arra használják, amire önzetlenül adom: emberi életek megmentésére.

Bízom a dolog tisztaságában, hogy ebben talán még nincs üzlet!


Nem vagyok már fiatal, de még nem viselt meg a véradás. 4,5 dl-t vesznek le alkalmanként, évente kétszer adok.

Utána nagyon sokat kell inni, ja és véradás előtt meg enni rendesen!

Véradás után én több órát szoktam pihenni, hogy regenerálódjak, és utána mintha újjászülettem volna.

Frissül a vér, mintha kicseréltek volna, kimondottan pozitív fizikális hatása van rám. De mások is erről számolnak be.

3 ember életét lehet megmenteni 1 véradással, ezt írják a meghívón. Ez olyan jól eső érzéssel tölt el, hogy segíthettem az embereknek.

Pluszba jön még az én jó közérzetem.

Mindenki jól jár!

:):)De nem akarok téríteni!:):):)

254. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 252. - Sajtostallér)
2015. júl. 10. 23:41

Szerintem ez nem önzőség. A saját tested felett csak neked van jogod dönteni, én nem tudnék úgy létezni hogy bennem egy idegen ember szerve van. Komolyan én ebbe beleőrülnék. Ez a család szomorkodik meg így meg úgy ez nem más mint érzelmi zsarolás.

Az a baj a társadalomban túl van misztifikálva a halál mint jelenség, pedig nem nagy dolog csak annak hisszük mert félünk mi lesz utána. Bennem is van élni akarás, de nem ilyen áron hogy undorral éljem le a maradék életem... A test csak egy ruha amit 70-80 évenként levált a lélek.

253. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 251. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 23:36
Újabb bizonyíték a vallás primitivizmusára.
252. sajtostallér (válaszként erre: 249. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 10. 23:34

Gondolkoztam már ezen én is.

Egyébként én véradó vagyok, és nagyon sokszoros.

Volt már olyan is, hogy soron kívül behívtak vért adni a ritka vércsoportom miatt egy nagyműtét miatt.

Szívesen segítek másokon, ha meg az élete múlik rajta, gondolkodás nélkül, ez belülről fakad.

Én se vágyom rá, hogy más vére csörgedezzen bennem, hisz akkor azt jelenti, hogy nagy betegségem van, műteni kell.

De volt már többórás altatásos nagy műtétem, és a fejembe se fordult meg, hogy én előre közöljem, hogy ne adjanak vért, ha esetleg szükséges. (nem kellett)

Mert az életszeretetem, a családom iránti szeretet, az élni akarás nálam sokkal erősebb, és igenis le tudtam volna győzni az ellenérzésemet azért, hogy tovább élhessek.

Az én butaságom (ellenérzésem) miatt a családom, szüleim, gyermekeim szenvedtek volna, ha meghalok?

Ennyire nem lehetek önző!

251. 225e968e5f (válaszként erre: 249. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 10. 23:26
Énmeg olyat láttam tvben, amikor kaktuszba esett egy kisgyerek, tele volt a teste fogpiszkáló vastagságú meg vékonyabb tüskékkel, visítva ordított amikor az orvosok szedegették ki és könyörögtek a szülőknek, hogy érzésteleníthessék, és nem akarták engedni, mert a fájdalmat is isten adta ,tűrni kell. Amikor az orvosok már nem bírták tovább, több óra könyörgéssel tudták rávenni a szülőket a beleegyezésre.
250. 225e968e5f (válaszként erre: 249. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 10. 23:20
Én sem járok vért adni, de nem vallási okból, hanem mert pofátlanságnak tartom amennyi vért egy embertől levesznek. Szerintem nőktől max 1.5 dl-t,férfiaktól max 2,5-3 dl-t kéne levenni. Nem hiszem, hogy a testet nem terheli meg a majdnem fél liter vér levétele, amennyit levesznek. Meg abban sem bízom hogy olyan célra használják, amiért adtam.
249. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 246. - Sajtostallér)
2015. júl. 10. 23:09

Tudod itt nem elsősorban az a baj hogy valaki nem akar vért vagy szervet másoktól, hanem az ha a vallása miatt utasítja el.

Én például undorodnék más vérétől, szervétől. Soha nem fogok beleegyezni hogy nekem vért adjanak vagy szervet, akkor inkább meghalok (kivétel ez alól ha esetleg terhes lennék mint a cikkben a nő, mert nincs jogom egy másik életről dönteni), és én se adnék senkinek vért (kivétel a család) vagy szervet (ezt még családtagnak sem). Ez az én egyéni döntésem, a gáz az ha valaki nem magától dönt így hanem a vallása dönt helyette. Ez meg óriási önzőség amit az az ausztrál nő leművelt hogy a gyereket hagyta meghalni. Ez is mutatja mennyire káros a vallás, és milyen jó világ lenne nélküle!

248. laprincipessa (válaszként erre: 224. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 10. 22:58
Ne haragudj, de kettőnk közül nem én hordok szemellenzőt. Eddig akármit mondtam, akármilyen érvet hoztam a válaszod az volt, hogy nincs igazam mert hiszek Istenben. Soha nem választottam a könnyebb utat, veled ellentétben én tanultam nagyon sokat és még mai napig is tanulok. Hogy nem tudnám mik a tudományágak alapjai? Lehet, hogy így van de te még a felszínéhez sem konyítasz, nem hogy az alapokhoz. Ennél ahhoz több kell, mint hogy ismered azt a szót, hogy periódusos rendszer. Mutasd meg, hogy a tudomány mely részét magyaráztam a Bibliával, légyszíves, mert eddig csak te hoztad fel érvként. Érvként az ellen, hogy én tudhatok valamit. És én elmondok neked valami újdonságot, neked a vallásossággal van bajod. Mert kettőnk közül csak én beszéltem a tudományról, te csak azt hangoztattad, hogy márpedig mivel hiszek Istenben, ezért nem lehet igazam. Az, hogy te milyen fanatikus hitgyülissel beszélsz vagy nem beszélsz, már nem az én dolgom.
247. sajtostallér (válaszként erre: 246. - Sajtostallér)
2015. júl. 10. 22:44
jav.: felvilágosításkor
246. sajtostallér (válaszként erre: 242. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 10. 22:42

Nagyon köszönöm, erről is tudok.

Az elkésett felvilágosításról erről is beszégettem vele.

Megkérdeztem, hogy a gyermekét hagyná-e meghalni, ha a vérátömlesztés megtagadásán múlna.

Szemembe nézve, határozott IGEN-nel felelt.

Azt hittem, hogy elájulok.

Azt is megkérdeztem, hogy ha az Ő élete múlna rajta, akkor is megtagadná a vérátömlesztést?

Határozott IGEN!


Közben azt hirdetik, hogy az életet tisztelni kell. (ez helyénvaló)

Semmilyen küzdősportot, vagy extrém sportot nem engedélyeznek számukra, mert veszélyes.

Kérdezem én: a vérátömlesztés elmulasztása nem veszélyes? Nem az életébe kerül? Dehogynem.

Arra hivatkoznak, hogy így elkerülik az aids-et, ha fertőzött vért kapnak.


De könyörgöm, véradáskor minden ember vérét ellenőrzik, minden lehetséges szűrőtesztet elvégeznek. Nem tájékoztatják őket erről?

Egyébként meg a vérpótló készítményeket meg elfogadják.

De azokat miből készítik?

245. b6fb711c0e (válaszként erre: 244. - B6fb711c0e)
2015. júl. 10. 22:40
Illetve,hogy mit adott fel egy valahová tartozásért,vagy rájön,hogy működik a gépezet.
244. b6fb711c0e (válaszként erre: 243. - Sajtostallér)
2015. júl. 10. 22:39
Olyankor- kezdetben- az ellenkezés,a felvilágosítás nem használ. Akkor jobb élmény,hogy szeretet kapok, tartozom valahová,az újdonság varázsa elvakít. Amikor hosszabb időt eltölt vki egy ilyen zárt közösségben,akkor jön rá,hogy ott is csak emberek vannak,akik esendők.
243. sajtostallér (válaszként erre: 241. - B6fb711c0e)
2015. júl. 10. 22:22
Köszönöm, aranyos vagy, mindet kiolvastam, amikor a gyermekemet világosítottam fel a szektákkal kapcsolatban. (Elkéstem vele)
2015. júl. 10. 22:22
241. b6fb711c0e (válaszként erre: 239. - Sajtostallér)
2015. júl. 10. 22:16
Van az extanúknak honlapja.
240. sajtostallér (válaszként erre: 239. - Sajtostallér)
2015. júl. 10. 22:11
merthogy meg se fordult a fejében!!
239. sajtostallér (válaszként erre: 237. - B6fb711c0e)
2015. júl. 10. 22:10

Persze hogy vannak, Ők is emberek. Mondjuk eleve gyanús, hogy fennen hirdetik, hogy náluk nincs gyermekmolesztálás.Egy cikket pedig olvastam erről, úgy emlékszem Amerikában történt, egy ilyen szörnyű tett egy tanúval.


A másik meg az, ha valakinek a fejében egyáltalán nem fordul meg az ilyesmi, hogy ilyen gaztettet kövessen el, az nem áll ki az utcára és hirdeti fennhangon, hogy "Kéremszépen, én nem molesztálok ám gyerekeket! Én biztosan nem molesztálok gyermekeket!!!"

238. sajtostallér (válaszként erre: 218. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 10. 22:04

"Eszembe sem volt, hogy elhagyjam a családomat, mégis megtettem....."

Biztos vagyok benne, hogy neki sem volt eszébe, hogy elhagyjon bennünket, hisz mindig is rajongásig szerette a családját. Még a tágabb környezete is jó családból valónak tartja számon.

Csak most az elmekontroll miatt nem tud gondolkodni.

én nagyon bízom benne, hogy az ördög, ami hatalmába kerítette, az majd fog engedni a szorításból, és minden rendbe jön.Segíteni fog a Teremtő!(angyalok, univerzum) Olyan nem létezik, hogy nem!

Csak látom, hogy neked is 20 év kellett hozzá.

Kérdés, hogy van-e nekem annyi hátra ebben a földi létben.


Még valami: az szöget ütött a fejembe, hogy vajon miért nem engedik a tanúkat természetgyógyászhoz, kineziológushoz, pszichológushoz,vagy jógaórára járni?

Mert mindegyik a pszichére hat, rendbe teszi az elmét. Hasonló a módszer, mint amit a tanúknál agymosásként alkalmaznak.

És a vezetők félnek talán,hogy kimossák, vagyis "kiütik" a fejükből a szerintük "jó gondolatokat"?

Még pilatesre sem szabad járni, mert ott is jógaalapú gyakorlatokat kell végezni.

Ja, persze ez sincs benne az őrtorony kiadványban, mint ahogy a születés és névnapok megünneplésének tiltása sem, legalábbis én nem láttam.


És persze ezek a kiadványok gyönyörűek, volt "szerencsém" olvasni.Ezt a rengeteg adományból fedezik, hatalmas nyomdai háttérrel rendelkeznek, utánaolvastam ennek is.

Szerintem meg előrrébb menne a világ, hogy ezt a rengeteg pénzt, ami az adományokból összegyülik, inkább a szegényeknek étel formájában osztanák szét, mint pl. a babtisták, akiket nagyra becsülök ezért. Vagy hajléktalanoknak télen takaró, forró tea, az imádati helyek építése helyett szociális otthonok építése, vagy bármi emberiességre valló segítség. De a mi hazánkban én nem hallottam még a -tanúkkal kapcsolatos-, ilyen irányú hírekről.

De az utcán kódorogni, családoknál erőszakoskodni, nem sok értelme van. Inkább a családra kellene azt az időt fordítani, szerintem.

237. b6fb711c0e (válaszként erre: 235. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 21:21
Nem igaz,de mint minden egyházban,ott is vannak/lehetnek elferdült emberek.
236. b6fb711c0e (válaszként erre: 232. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 10. 21:19
Én is köszönöm. A szellemi erőszak félelmetesebb,mint a fizikai,és alattomosabb is- sajnos.
235. 225e968e5f (válaszként erre: 234. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 10. 19:42
Én is csodálkoztam rajta, de annyian mondogatták, hogy azért már elgondolkodtatott hogy igaz lehet.
234. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 230. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 19:33

Ismereteim szerint a motoszkaest legendája abból az időből származik, amikor JT szervezete betiltás alatt volt. Akkoriban magánházaknál, kis csoportokban jöttek össze. Az ablakokat elsötétítették, hogy kintről ne láthassák, hogy csoportos összejövetel van a házban. Csak Tanúk, és az általuk megbízhatónak ítélt, meghívott személyek vehettek részt ezeken az összejöveteleken, mivel ezzel súlyos büntetés lehetőségének tették ki magukat. Akkoriban kezdték el a kívülállók terjeszteni ezt a még máig is fennmaradt legendát.

Szigorú erkölcsi alapelvek szerint kell élniük, tehát aki egy kicsit is ismeri a tanításaikat, az tudja, hogy semmi valóságalapja nincs a legendának.

233. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 229. - B6fb711c0e)
2015. júl. 10. 19:25

Egyértelmű, hogy nem csak vallási csoportokra jellemző dolgok. A vallási csoportoknak annyival könnyebb, hogy ők a legnagyobb hatalmat használják fel. Istenre hivatkozva élnek a megfélemlítéssel.


Még egyszer köszönöm, hogy belinkelted, így végre eszembe jutott a kulcsszó, hogy megtaláljam, amit kerestem. :)

232. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 229. - B6fb711c0e)
2015. júl. 10. 19:22

A szellemi visszaélés jellemző vonásai:

A szellemi visszaélések központjában mindig a hatalom olyan alkalmazása áll, amire az ember nem jogosult, mert azt a pozíciót foglalja el, amire egyedül Isten méltó. Íme néhány példa a különböző visszaélési formákra:

1. Magatartás-központúság

A „helyes magatartás” fontosabb, mint maga az ember, és ami benne végbemegy. A szeretetet, az elfogadást, vagy a fontosság-érzést csak bizonyos dolgok megcselekvése, illetve meg nem cselekvése által lehet kiérdemelni. A személyt a gyülekezeti mércék alapján ítélik meg, és sorolják be „szelleminek”, vagy „nem szelleminek”.

2. Bibliai fogalmak átértelmezése

A szellemi visszaélést gyakorló szervezetekben sok bibliai fogalom szinte észrevétlenül új értelmezést nyer. Az „alárendelődés”-ből tartalmilag „alávetettség” lesz, vagyis annak gondolkodás nélküli végrehajtása, amit a „szellemibb” emberek mondanak, sokszor olyan területeken, ahol az alárendelődő maga is képes véleményt alkotni. A vezetők pozícióját és utasításait a helyükről kiragadott bibliai idézetekkel és magyarázatokkal alapozzák meg.

3. Elitista gondolkodásmód

Ebben az esetben mindig kiemelik a gyülekezet, vagy annak vezetőjének különleges, Isten által kijelölt, egyedi küldetését. A bizonyítékok látszólag alátámasztják az állítást: jelek és csodák, bizonyos szellemi sikerek, stb. Ehhez az elhíváshoz a „külső világ” még csak közel sem érhet. Egy ilyen közösség elhagyása automatikusan magával vonja az Isten akaratából és áldásaiból való kiesést is.

4. Egyes személyek magánéletébe történő illetéktelen beavatkozás

Ha a vezetők véleménye, tanácsai és „szellemi benyomásai” akkora fontosságot nyernek, hogy magánéleti döntések alapját képezik, (pl. idő- és pénzbeosztás, társválasztás, család, karrier, egészség, stb.) akkor nagyon oda kell figyelni. Ez gyakran az alárendelődési kötelezettség és alárendelődni akarás álcája alatt jelenik meg, miközben a hívők elfelejtik, hogy az Úr minden egyes követőjét nagykorúságra és a Tőle való személyes függésre hívta el.

5. A vezetőség kritikájának tiltása

Az önálló és kritikus gondolkodás nemkívánatos jelenség. Az olyan ügyekről való eszmecserét, melyek a gyülekezeti tagokban kérdéseket vetnek fel, automatikusan negatív beszédnek és pletykálkodásnak minősítik. Emellett én sem értek egyet a vezetőkkel szembeni kritikus és örökös jobbantudás attitűdjével. Természetesen nem sorolandó ide a kevéssé konstruktív, mások háta mögötti, tényleges javító szándék nélküli beszéd. Valójában a vélemények és aggodalmak szabad kifejezési lehetőségének korlátozása az, ami veszélybe kerül. Egy szellemi visszaélést gyakorló rendszerben, ahol néhányan egymásban bíznak és a felelősségtudatuk vezeti őket arra, hogy a kérdéses ügyeket megbeszéljék, a következő szankciókat foganatosíthatják ellenük:

Megszégyenítés és elértéktelenítés

Megfélemlítés és megalázás

Rágalmazás és hamis vádak

Meghatározatlan, de heves vádaskodások, pl. illojálisként, „szellemietlenként”, árulóként, lázadóként, Jézabelként, vagy Absolomként való megbélyegzés.

Bizalom és hatáskör megvonása

Esetleges átok-szavak és átok-imák kimondása az illető(k)re.

Ilyen módon azokat az embereket, akik a problémákat feszegetik, magukat is problémásként állítják be.

Forrás: [link]

231. b6fb711c0e (válaszként erre: 230. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 19:07
Nincs motoszkaest. Ez csak városi legenda. Viszont nagyon szigorú, mindenre kiterjedő szabályok vannak.
230. 225e968e5f (válaszként erre: 225. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 10. 19:01
Volt egy ismerősünk akit teljesen behálózott a Jehova tanúi közösség. Szerintem minden sorát vakon követte az ott leírtaknak. Főleg a gyerekeit sajnáltuk ,szegényeket nagyon meggyötörte a nevelési módszerekkel, de addig is amíg nem volt tag. A férje panaszkodott hogy a szexben is csak így meg úgy lehetett hozzányúlni, de gondolom a motoszkaest az már volt ott lehetett izéglgetni egymást.
229. b6fb711c0e (válaszként erre: 228. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 10. 19:00
Nem kizárólag vallási csoportokra lehet igaz, szerintem.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook