Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? fórum

A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. júl. 15. 14:28

Sokan nem értik, miért van az, hogy amikor valaki bekerül egy vallásszervezetbe, hiába nyilvánvaló a kívülállók számára, hogy az káros és hazug tanításokat hirdet, a tagjai sokszor akár az életüket is képesek feláldozni a már elfogadott hitnézetekért. Ez az idézet segíthet megérteni, hogyan működik az emberi agy ezen a területen.


"Pszichológiai tény, hogy ha az ember már kialakított magában valamiféle világnézetet, világképet, nézetrendszert, igyekszik ahhoz ragaszkodni. E ragaszkodás során próbáljuk a tapasztalatainkat beilleszteni a nézetrendszerünkbe. Ez úgy történik, hogy ha valami olyat tapasztalunk, ami a nézeteinket alátámasztja és megerősíti, azt igyekszünk megjegyezni, ha pedig egy tapasztalat a nézeteinket cáfolni látszik, igyekszünk az ilyen kellemetlen tapasztalást minél előbb elfelejteni. Az ember ugyanis akkor érzi magát biztonságban, ha a nézetrendszere szilárd, és arra, mint útmutatásra, támaszkodni lehet. Ez az oka annak is, hogy a legtöbb ember nem vásárol olyan újságot, nem hallgat vagy néz olyan rádió- és tévéműsort, amelynek mondanivalója a nézeteivel ellenkezik." (Héjjas István-Buddha és a részecskegyorsító)

287. 225e968e5f (válaszként erre: 286. - Sajtostallér)
2015. júl. 15. 08:49
Én meg bírom nézni a vérvételt, műtétet ,boncolást, de az a vastagcsöves, zacskós vérlötybölés bennem is undort kelt. Meg úgy érzem, adjanak a férfiak meg akik nem menstruálnak, nekik még jót is tesz, bár kevesebbet kéne levenni tőlük is.
286. sajtostallér (válaszként erre: 285. - Ab61752c45)
2015. júl. 15. 07:22

:):)Azt nem momdtam, hogy nézni is szoktam!:)

Dehogy nézek oda, elég, ha a nővérkék nézik.

285. ab61752c45 (válaszként erre: 281. - Sajtostallér)
2015. júl. 14. 16:02
sose adtam vért,a vér látványától rosszul vagyok,a lányomat is kiküldték a kórteremből,mert halott sápadt lett,mikor vizsgáltak a törött térdemmel elájult.pedig nem egy elveszett,sziklát mászik,ilyesmi.
284. pomponlány (válaszként erre: 6. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 13. 16:10
:)Dettó!
283. Mezei Virág (válaszként erre: 282. - Sajtostallér)
2015. júl. 12. 14:34

Ismerek egy ilyen mondást:

"A vallás és a nacionalizmus az emberiség legnagyobb bűne!"


Ezen okokból gyilkolnak legtöbbször. :(

282. sajtostallér (válaszként erre: 275. - Megara1995)
2015. júl. 12. 01:24
És itt az újabb bizonyíték a szekta családromboló hatásáról!!!!
281. sajtostallér (válaszként erre: 261. - 225e968e5f)
2015. júl. 12. 01:22

A mi lakhelyünkön áprilisban és októberben van szervezett véradás. Nők sokkal nagyobb számban vesznek részt, mint a férfiak. Lehet a nők bátrabbak?

Véradás előtt vérvizsgálat van (pici tűszúrás, és egy pötty vér levétele), és aki vérszegény, az nem is adhat vért.

Az alsó határérték férfiaknak és nőknek más-más.

Néhány rosszullétet már láttam az évek alatt a véradás után, de azok mind férfiak voltak. Ez komoly!

De 10 perc alélás után kutya bajuk sem volt.:)

280. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 271. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 11. 14:07
Semmilyen gyűlöletkeltés nincs a cikkben, ezek tiszta tények.
279. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 278. - Megara1995)
2015. júl. 11. 10:55
Örülök, hogy sikerült rendezni az életedet. Kívánom, hogy legyél boldog, és sikeres az életben!
278. Megara1995 (válaszként erre: 276. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 11. 10:35

Nem kell "megjobbítani" az életem nekem így tökéletes ahogy van!

Attól, hogy leírod jó párszor a szüleim áldozatok számomra nem lesznek azok.

277. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 275. - Megara1995)
2015. júl. 11. 10:25

Visszaolvastam, amit írtam, és lehet, hogy bántóan hangzik. Ha igen, ne haragudj, nem volt bántó szándékom. Nem tudom, mit éltél meg, biztosan oka van annak, hogy így gondolkozol.


Ha megérted, hogy a szüleid is áldozatok, akkor talán könnyebben fel tudod dolgozni a történteket. Ha viszont csak őket hibáztatod, azzal magadnak is megnehezíted a helyzetet.

276. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 275. - Megara1995)
2015. júl. 11. 10:13

Néhány évtizedes élet alatt elég korlátozottak az egyéni tapasztalásunk lehetőségei. Ha olvasod mások élettapasztalatait, ezzel úgy bővítheted ki a saját tapasztalataidat, hogy nem kell keresztül menni sok olyan fájdalmas élethelyzeten, amin mások már keresztül mentek. Az ő tapasztalataik alapján megjobbíthatod a saját életedet. Amit leírtál, eléggé beszűkült gondolkodásmódra vall. Így sok fájdalmas tapasztalatnak nézhetsz elébe. Biztosan ismered a mondást: Az okos más kárán tanul.

Ha nem hiszed, akkor is igaz, hogy a szüleid áldozatok. Ahogy a fizikai bántalmazásnak az elszenvedője áldozat, éppúgy a szellemi bántalmazásnak is. A szektás csoportok szellemi bántalmazók. Ez nem kitaláció, hanem tény.

275. Megara1995 (válaszként erre: 274. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 11. 10:03

Köszi de nem olvasok semmi után a megéltek alapján élek nem pedig az alapján mit olvasok. Túl léptem a családomon nehéz volt de megtettem...

A szüleim az áldozatok hadjuk már... ők így élnek az ők dolguk.

Nem tartom és nem is fogom tartani velük a kapcsolatot, akármit is olvasok az elmekontrollról....

Mindent meg lehet valamivel magyarázni....

274. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 266. - Megara1995)
2015. júl. 11. 09:57

Sajnálom, hogy te is szenvedő alanya lettél a szüleid szektás viselkedésének.

Kérlek, hogy olvass utána, mit jelent az elmekontroll, hogyan működnek a szekták, miért változnak meg az emberek, amikor egy ilyen csoport befolyása alá kerülnek. Ha megérted, hogy az ilyen csoportok hogyan képesek szó szerint átprogramozni az emberek agyát, akkor talán másképp tekintesz majd a szüleidre. Az ítélet elsősorban nem a személyeket, hanem a vallást illeti, amelyik ilyen káros dolgokat okoz a tagjai életében. A tagok áldozatok, akik valamiért fogékonyak voltak a tanításra. Ha pedig már befogadták a tanítást, az elmekontroll irányítja a cselekedeteiket.

Kérlek, olvass utána a témának, sok anyagot találsz a neten. Ha előzőleg jó volt a kapcsolatod a szüleiddel, talán még segíthetnél is nekik.

Megértem, hogy nagyon fájdalmas lehet számodra, amit megéltél, de ha felismered, hogy a szüleid áldozatok, akiket félrevezettek, és segítségre szorulnak, akkor talán könnyebb lesz feldolgozni a a saját sérelmedet is, amit okoztak neked.

273. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 246. - Sajtostallér)
2015. júl. 11. 09:48

A vér korántsem biztonságos, bármennyire is szűrik. Sajnos nem kevesen vannak, akik vérátömlesztés által lettek fertőzöttek. Tehát ennek is vannak valós veszélyei. Azon kívül nem csak az ismert betegségek (AIDS, Hepatitis) miatt veszélyes idegen vért elfogadni. Ha nincs kimutatható betegség benne, akkor is szövődményeket okozhat. Egy Népszava cikk:

[link]

Én sem tudom elképzelni, hogy egy idegen ember vére vagy szerve legyen bennem, ezt már tizenévesen is így gondoltam, függetlenül a későbbi vallási tanításoktól. Ha konkrét döntési helyzetbe kerülnék, persze lehet, hogy az életösztön győzne, ezt nem tudhatom.


A vérpótló készítmények nem tartalmaznak vért.

272. Megara1995 (válaszként erre: 268. - 225e968e5f)
2015. júl. 11. 09:42

Egyet értek, ha valaki valamiben hisz legyen az bármi nem csak a vallás nem kell ahoz csoport/szekta....

Sosem értetten azokat az embereket akiket annyira befolyásol a hitük, hogy képesek akármit megtenni.... szó szerint akármit....

271. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 242. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 11. 09:39

Hát ez azért nem ennyire fekete vagy fehér, ahogy itt leközölték. Az csak feltételezés, hogy ha adtak volna vért, túlélte volna. Azon kívül vannak vér nélküli műtéti lehetőségek, amiről a cikk említést sem tesz. Vérpótló készítmények, vagy saját vér bizonyos módon való felhasználását JT is elfogadják. Nem jellemző, hogy fanatista öngyilkosok lennének. Sajnos azonban jellemző egyes kórházakra és egyes orvosokra, hogy ha a beteg nem hajlandó elfogadni az általuk javasolt kezelést, akkor nem nyújtanak alternatívát, hanem kijelentik, hogy a beteg nem együttműködő, és így ők nem hajlandóak kezelni. Ez nem csak a vérrel kapcsolatban fordul elő.

Úgy tűnik, a cikk célja kifejezetten a gyűlöletkeltés, és néhány hozzászóló szerint az oldal a HGy-hez tartozik. Ha ez igaz, akkor egyáltalán nem biztos, hogy akár a fele is igaz a cikknek. De van több ilyen történet, tehát nem cáfolom, hogy nem lehetséges, viszont túl kevés a leközölt információ ahhoz, hogy ez alapján ítéletet mondhassunk.

270. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 267. - F4a38a0605)
2015. júl. 11. 09:29
Igen, pont ezért nem mindegy, miben hiszünk. Aki elfogadja egy konkrét vallásszervezet hitrendszerét, az onnantól fogva abban a vallásban hisz, tehát ez fogja befolyásolni az életét. Ha ennek a vallásszervezetnek a tanításai károsak, de ezt a hívő nem veszi észre (és ha már elhitte, akkor általában nem veszi észre), akkor ezzel kárt okoz mind a saját, mind esetlegesen mások életében is.
2015. júl. 11. 09:12

Jó reggelt! Két ember már simán egy szekta :-)

Amúgy szerintem, amikor a hit/vallás gyakorlása eljut egy olyan pontig, amikortól mások kárára van, illetve fanatizál, az már káros. A vallások mindig is azért alakultak, hogy pénzt, vagy hatalmat ragadjanak magukhoz. Lásd: keresztény, vagy iszlám háborúk, törzsi villongások, stb.

Egyébként meg mindenki abban hisz, amiben akar.

268. 225e968e5f (válaszként erre: 266. - Megara1995)
2015. júl. 11. 09:08
Ezt én sem értem miért kell csoportba gyűlni a hithez, valószínűleg a pénzszedés miatt. Igaza a Biblia is tesz utalást, hogy a hitgyakorlás csak úgy jó ha hitközösségben, de ennek semmi alapja nincs, mert akkor egy lakatlan szigetre rekedt ember vagy két ember imáját azért nem hallgatná meg isten, mert csak egyedül vagy ketten gyakorolják hitüket. Hát ez egy kicsinyes, gügye baromságnak tűnik.
2015. júl. 11. 07:27
Nem a vallás befolyásolja az életünket, hanem a hitünk.
2015. júl. 11. 07:11

A vallást nem ítélem el, hisz mindenki abban hisz amiben akar. De amikor túl megy egy határon a dolog és sok ember már csak a "szekta" szerint él, az igen....

Sajnos a közvetlen közelemben tapasztaltam meg ennek az árny oldalát.

A szüleim beléptek egy vallási csoportba, aminek az lett a következménye, hogy én januárban már nem bírtam tovább.

Persze akkor még nem tudtam, hogy vallási csoport tagjai, egyszerűen élhetetlen volt velük lakni így eljöttem.

A vallási csoportuk, arra is rá vette őket, hogy bántalmazzanak.

Szerintem ha valaki hisz istenben, hidjen magában...

De sosem értettem minek gyűlnek csoportokba, és úton útfélen megállítva tukmálják rá az emberre a vallást...

265. 225e968e5f (válaszként erre: 264. - 225e968e5f)
2015. júl. 11. 00:18
Viszont ismerek vallásos dokinőt, aki úgy nyeli a fájdalomcsillapítót ha kell neki, hogy csak na. Ezért mondom ,nem vallásfüggő, hülyeségfüggő minden.
264. 225e968e5f (válaszként erre: 262. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 11. 00:16
Az nem derült ki a dokufilmből hogy milyen vallásúak voltak, nem említették. Nekem volt nem Jehova csoporttársam, aki meg mensikor zöldült és ő is azzal jött hogy a fájdalmat tűrni kell mert isten adta. Pedig ők simán csak vallásosak voltak.
263. 225e968e5f (válaszként erre: 261. - 225e968e5f)
2015. júl. 11. 00:14
De hogy szegény tyúk mekkorát véthetett hogy naponta tojik tojást?
262. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 260. - 225e968e5f)
2015. júl. 11. 00:13
Az a nő a jehovás vallása miatt volt hülye, ezt ismerd el :)
261. 225e968e5f (válaszként erre: 255. - Sajtostallér)
2015. júl. 11. 00:10

Aki menstruál, annak nem hiányzik még 3,5 dl vér levétele, mert együtt az annyi mint amit férfiaktól vesznek le ,és a nőknek kevesebb vére van.


Vicc:


Isten megtudja ,hogy Éva szóba állt a kígyóval és evett a Tudás fájáról és Ádámot is rávette, és így szól: -Éva, ezért most a véreddel fogsz fizetni!

-Rendben Uram. De lehetne havi részletekben?


Na ezért menstruálnak a nők azóta is havonta, semmi köze hozzá a biológiának.

260. 225e968e5f (válaszként erre: 253. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 11. 00:05
Nem, újabb bizonyíték a hülye (és szerintem pszichopata is) emberek primitivizmusára. Egy gyerek iránt érzett szeretetnek, sajnálatnak normális embereben felül kell írnia a dogmákat, hitrendszereket.
259. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 258. - Sajtostallér)
2015. júl. 10. 23:59
Dehogy ételre kell neki :D Elissza és elcigizi :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook