Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? fórum

A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? (beszélgetős fórum)


138. unom (válaszként erre: 137. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 20:46

Nézz utána, van bizonyíték. Háttérsugárzás megvan?

Mindenki hihet, amit akar, szíve joga. A tények a hitet sose zavarták.

137. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 136. - Unom)
2015. júl. 8. 20:43

Az ősrobbanásra nincs konkrét bizonyíték ez csak egy elmélet, ezt az egészet nagyjából úgy vezették le hogy megállapították hogy az Univerzum jelenleg tágul, és hogy a tágulás előtt egy pontból kellett álljon.

Rengeteg elmélet van ami cáfolja az ősrobbanást, az az igazság hogy pontosan nem tudjuk hogy keletkezett a világ, nincs se 100%-os bizonyíték se erre se arra, szóval egyenlőre hihet mindenki amit akar :)

136. unom (válaszként erre: 134. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 20:32

Szerintem az ősrobbanás nem hit kérdése, van rá bizonyíték.

Az, hogy mi volt előtte, nem tudjuk, a mi világunk ezzel kezdődött. Nem állítja senki, hogy nem volt több ilyen, csak nem tudjuk, nem bizonyítható vagy cáfolható.

135. sajtostallér (válaszként erre: 123. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 20:30

Igen,kifejeztem, hogy ellene vagyok a szekta-tagságnak.

Túl vagyok a blogon, amit ajánlottál ( azértköszönöm), túl vagyok a gyülekezet egyszeri látogatásán. Azért mentem el, mert kíváncsi voltam, hogy milyen ott a légkör, egyáltalán mi vonzza oda.

Túl vagyok a kilépett tanúkkal való beszélgetésen, az interneten fellelhető, Jehova Tanúival kapcsolatos össze irodalmon, ismerem a szektájuk szabályait,ismerem a szekta felépítését,(amit nem hirdetnek fennen), tudok a pszichés elnyomásról, tőlem nem tudnak olyat kérdezni, amit ne tudnék a visszáságaikról, túl vagyok a Hit fogságában című film megnézésében, sőt A hullám címűt is megnéztem, most nem jut eszembe hirtelen más.


És épp ez lett a baj. Túl sokat tudok, és az utolsó betűig tisztában vagyok a vallásuk aljasságával.

De! Ezek az emberek szentnek, és tisztának tartják ezt a vallást, éppen ezért aki mást mond, az ellenség (agymosás hatása).

És ilyenkor nem számít náluk, hogy szülő, rokon, régi barát....az ellenség az ellenség.

134. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 131. - Unom)
2015. júl. 8. 20:30

Szerintem nem volt Ősrobbanás. Én abban hiszek hogy az Univerzum egy állandó lüktető halmaz, csak a tágulások és összehúzódások között akár több milliárd év is eltelhet és most jelenleg tágulási folyamatban van.

Amúgy jó kis vidinek tűnik, mindenképpen meg fogom nézni.

133. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 131. - Unom)
2015. júl. 8. 20:24
Köszönöm szépen, elmentettem a linket.
132. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 130. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 20:23
Félreértettél (ismét). Nem tartom kukába dobandónak a kvantumfizikát, sőt! Viszont egy fejlődésének eléggé a kezdetén álló tudományág, ami önmagában szintén nem probléma. A problémát az okozza, hogy emiatt önmagukat hozzáértőknek nevezők úgy használják a kvantumfizika elméleteit, hogy azzal próbálják alátámasztani a saját nézeteik valóságosságát. A hozzá nem értők pedig vagy elhiszik, vagy nem, mivel még nincs túl sok cáfolhatatlan tény és ismeret a nyilvánosság elé tárva érthető formában. Szóval nem a kvantumfizikával van a gond.
131. unom (válaszként erre: 129. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 20:14

[link]

Ezzel érdemes kezdeni, kitart egy darabig :)

130. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 125. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 20:06

Nézd igazából maga a fizika is ellentmondásos, ugyanis léteznek a Földön olyan jelenségek amik fittyet hánynak a fizika törvényeire, ilyen például a gömbvillám ami képes tárgyakon áthaladni, a széllel szemben halad és bizonytalan helyeken tűnik fel majd tűnik el, pont az ellenkezőjét csinálja amit a fizika szerint csinálnia kéne. Nem tudjuk még mindenre a választ, a kvantumfizika se tudja, vannak még bizonytalan pontok, de ezek miatt a bizonytalan pontok miatt az egész tudományágat kivágni a kukába az elég buta dolog.

A kvantumfizkát nem úgy kell elképzelni hogy találgatások és elméletek halmaza, itt is van egy alap (kvantumrészecskék véletlenszerű mozgása, kvantum összefonódás, határozatlansági reláció stb) amire lehet építeni. A kvantumrészecskék rezgésének/mozgásának a vizsgálata nagyon alap kísérlet, ezt már 100%-ig bebizonyították, nincs ebbe semmilyen feltételezés és bizonytalanság.

129. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 128. - Unom)
2015. júl. 8. 20:06
Köszönöm, érdekel a téma. De való igaz, a kvantumfizikus előadásából sem sokat értettem. :)
128. unom (válaszként erre: 127. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 20:01

Értem, nincs ezzel semmi gond. Szerintem nagyon kevés ember érti igazán :)

Ha érdekel, keress rá Dávid Gyula videóira, érdekesen, érthetően magyaráz, de Stephen Hawkingnak is vannak jó könyvei.

127. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 126. - Unom)
2015. júl. 8. 19:54
Nem tudok konkrét példát. Meghallgattam róla előadásokat, láttam filmet, tehát csak amit azokból leszűrtem, arról tudok írni. Ismereteim szerint még sok dolog van benne, ami csak feltételezés és elmélet, de nincs bizonyítva. Amivel nincs semmi probléma, mert a tudományban sok olyan dolog van, ami kezdetben feltételezés volt, és csak később sikerült bizonyítani, ez egy természetes folyamata a tudomány fejlődésének. Viszont amíg nem bizonyított, addig egy elmélet lehet igaz vagy hamis, valamint többféleképpen is magyarázható egy-egy jelenség, attól függően, hogy mihez akarják felhasználni a magyarázatát. Általánosságban ennyit tudok mondani, nem mélyültem el a kvantummechanikában. Kvantumfizikus előadásait hallgattam, valamint néhány tudományos filmet láttam, amiben ezt mondták. Megcáfolhatsz, nem vagyok igazán vitapartner a témában, mert nincs hozzá elegendő ismeretem.
126. unom (válaszként erre: 125. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 19:42
" A kvantummechanika jelenleg eléggé ellentmondásos tudnál rá példát?omány." Ezt hogy érted? Mondanál rá példát?
125. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 115. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 19:39

Nekem úgy tűnik, ebben sincs egységes állásfoglalás. A kvantummechanika jelenleg eléggé ellentmondásos tudomány. Túl sok még benne a bizonyíthatatlan elmélet és feltételezés. Emiatt felhasználható Isten létének bizonyítására éppúgy, mint az ellenkezőjére.

Mindenki úgy magyarázza a felmerülő jelenségeket, ahogy be tudja illeszteni azokat a saját már meglevő hitvilágába.

124. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 119. - Sajtostallér)
2015. júl. 8. 19:28

Figyelmedbe ajánlom ezt az oldalt:

[link]


Írhatsz a blog üzemeltetőjének, akár leírhatod a problémádat is, és kiteszi a blogra. Így kaphatsz tanácsokat a hozzászólóktól is. Valamint olvashatsz több tapasztalatot olyanoktól, akik kiszabadultak onnan, ez pedig reményt adhat.

123. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 119. - Sajtostallér)
2015. júl. 8. 19:21
Nagyon sajnálom, és megértelek. Én is hasonló helyzetben vagyok, csak talán még egy fokkal rosszabb. Sajnos, aki már bekerült egy ilyen vallásba, azzal már nem sokat lehet tenni. De amennyire lehet, meg kell próbálni fenntartani vele a kapcsolatot. A legjobb, amit tehetsz, hogy nem beszélsz semmiről, ami a hittel kapcsolatos, hanem újra és újra biztosítod a szeretetedről. Bármikor bekövetkezhet, hogy felismeri, hogy félrevezették, és akkor nagy szüksége lehet segítségre. Ha tudja, hogy te mindig támogatod, és nem vagy ellene, akkor nem fog félni hozzád fordulni. Minél inkább próbálod meggyőzni, hogy rossz úton jár, annál inkább ellenségének fog tekinteni. Nekem is sokat jelentett anyukám segítsége. Amikor a vallásom ellen beszélt, akkor eltávolodtam tőle, de amikor már nem beszélt ellene, akkor jobb lett a kapcsolatunk. Amikor pedig kijöttem abból a vallásból, sokat jelentett, hogy mellettem állt, támogatott. De türelemre van szükséged, vannak akik évtizedekig a vallás csapdájában maradnak. Ha te nem voltál tagja soha annak a vallásszervezetnek, akkor a gyermeked nem kell, hogy megszakítsa veled a kapcsolatot. Viszont ha kifejezed, hogy a vallása ellen vagy, azzal te magad fordítod akaratlanul magad ellen őt.
122. Mezei Virág (válaszként erre: 108. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 19:08
Igazad van!
121. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 118. - Mezei Virág)
2015. júl. 8. 19:05
Igen, elolvastam.
120. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 113. - Unom)
2015. júl. 8. 19:03
Minden szélsőség romboló hatású. Önmagában nem az a romboló, ha valaki nem hisz semmilyen istenben. Talán a megnevezések miatt nem egyértelmű, ateistának nevezhetjük azt, aki egyszerűen csak nem hívő, de az ateizmus hívei között is vannak, akik a hitük miatt (mivel ez is egyfajta hit), kárt okoznak másoknak. Éppolyan szélsőségesek lehetnek, mint a vallásos emberek vagy csoportok.
2015. júl. 8. 18:55

Andarea!

Köszönöm a cikket, elolvastam.

Minden szava igaz.

Jehova Tanúi.

Átmosták az agyát annak, akit nagyon szeretek.

Elvették tőlem.

Nem tart velem kapcsolatot.

Azt mondja, hogy én az ördög gyermeke vagyok, mert nem vagyok Jehova tanúja.

Én, aki a szívem alatt hordoztam, és tengernyi szeretettel felneveltem.

Még telefonon sem áll velem szóba.

118. Mezei Virág (válaszként erre: 116. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 18:50
Az 1. pontját elolvastad-e annak amit belinkeltem?
117. Mezei Virág (válaszként erre: 116. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 18:49
Elolvastam már
116. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 111. - Mezei Virág)
2015. júl. 8. 18:42

Nem hiszem, hogy kitörlik. De valószínűleg erről az esetről nagyon sokan hallottak. A probléma csak az, hogy nem tudjuk, mi az igazság. Mi csak azt tudjuk, amit a média közvetít.

Neked is javaslom a cikket, amit az első hozzászólásban belinkeltem. Saját tapasztalat alapján íródott, sokkal kevésbé látványosan is lehet káros hatása egy-egy vallásnak, mint azt sokan gondolják. Családok hullanak szét, emberek mentálisan beteggé válnak, fizikailag megbetegíti őket az a nyomás, ami rájuk nehezedik, ha egy ilyen hatású vallásszervezetbe bekerülnek.

115. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 110. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 18:41
Nézz utána a hullámfüggvény összeomlása jelenségnek.
114. Channa* (válaszként erre: 113. - Unom)
2015. júl. 8. 18:41
Ezt sem értem én sem....
113. unom (válaszként erre: 112. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 18:39
Mi rombboló van abban, ha a többség nem hisz egyik istenben sem, nem gondolja, hogy valaki teremtette a világot? Ez miért lenne rossz?
112. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 109. - Channa*)
2015. júl. 8. 18:37
Nem egészen értem. Most a vallás ellen, vagy mellet akarsz érvelni? Én nem támogatom sem a vallást, sem az ateizmust. Ha érdekel, olvasd el az első hozzászólásban belinkelt cikket. A vallás rendkívül romboló hatású lehet mind az egyének, mind a társadalom számára, éppúgy, mint az ateizmus is.
2015. júl. 8. 18:34

Ez nem tudom maradhat-e vagy kitörlik, de érdekes olvasmány:

[link]

110. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 106. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 18:33

Nem ábrándítottál ki. :))

Nyilván nem egy helyről szerzünk információkat. Én olyan kvantumfizikustól hallottam előadást, aki hisz abban, hogy létezik "Isten". És ismereteim szerint nem véletlenszerű a kvantumok mozgása. Persze, mivel sok minden csak elmélet szintjén van, nincs bizonyítva, még nem lehet tudni, hogy melyik álláspont képviselőinek van igaza.

109. Channa* (válaszként erre: 16. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 18:29

És a vallás miért lehet káros?

Sosem fogom megérteni a vallásos embereket, hogy miért akarják ráerőltetni másokra...

A vallás egy népbutítás. Pont erre lett kitalálva. Isten nevében megölni egymás vagy saját magát, mert különben isten megharagszik rá és akkor jön majd az világvége...

Miért ne találhatna a tudomány isten nélkül válaszokat? Isten mit tud a mobilról?

Kialakít egy olyan gondolkodás módot, hogy harcolni kell a fennmaradásért? Hát ez is baromság, sokan pont isten követői miatt fanyalodtak erre.....

Még nem ismertem olyan vallásost, aki ne azt hangoztatta volna, hogy ő különb, okosabb, stb. mint sok nem hívő ember....

Érdekes, nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook