Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? fórum

A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? (beszélgetős fórum)


108. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 105. - Mezei Virág)
2015. júl. 8. 18:28
Az Isten szó soha nem név. Bár tudom, hogy van olyan helyesírási meghatározás, ahol ezt állítják, de ez nagyon nem stimmel. Jézust Úrnak is nevezik, nagybetűvel, de ettől még ez nem a neve. A nagybetűs forma egyszerűen a tisztelet kifejezése, valamint annak a kifejezése, hogy egy felsőbb erő áll a megnevezés mögött, és nem az általánosan használt isten vagy úr szót kell érteni alatta. Éppenséggel a keresztény vallás az Isten szót sajátította ki, nagybetűvel, mivel még azt is állítja, hogy ez egy név, miközben a keresztény Istennek is van eredetileg személyes neve, csak azt nem használják, sőt sok hívő nem is ismeri.
107. Mezei Virág (válaszként erre: 102. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 18:23

[link]

Kisbetűvel használva az isten szó köznévként jelzi a vallások egyes természetfölötti lényeit, mint amilyenek például az ókori egyiptomi, a görögvagy a római vallás istenei. Az emberiség feltárt és összegyűjtött istenei igen változatosak és nagyon nagy a számuk. Több álláspont és becslés szerint ez legalább tízezer feletti. Nagyon sok vallásban az istenek külön hierarchikus társadalmat alkotnak. Például az ókori görögök uralkodó vallásában maguknak az isteneknek is volt királyuk, Zeusz. Ezen kívül voltak félistenek és más isteni alakok is.

106. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 104. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 18:21

Ki kell hogy ábrándítsalak az Univerzumban semmi olyan tudatos erő nem létezik ami az egész Világegyetemre hatással van. A véletlenek határoznak meg mindent, ezt kvantummechanikai számításokkal már bebizonyították, ugyanis a kvantumrészecskék szabálytalanul, teljesen káoszban mozognak és rezegnek. Bebizonyosodott még az is hogy a kvantumrészecskék között több milliárd fényév távolságból is lehet kapcsolat és hogy összeköttetésben állhatnak egymással. Ha valaki az egész Világegyetem ura akar lenni semmi mást nem kell csinálnia mint tudatosan irányítani a kvantumokat: így tudsz pusztítani, teremteni, áthelyezni, befolyásolni és minden mást.

A rossz hír az hogy kvantummechanikai kísérletekből világosan kiderült hogy kizárt dolog hogy élne a Világegyetemben olyan létforma ami tudatosan irányítaná a kvantumokat, mivel a megfigyelések szerint a mozgásuk és rezgésük teljesen véletlenszerű. :)

105. Mezei Virág (válaszként erre: 102. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 18:19
Oda van írva! Olvasd el! Van amikor név, van amikor fogalom.
104. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 103. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 18:09
Úgy tűnik, teljesen másról beszélünk. Nem a kereszténységről írtam, Istenről. Nálad valamiért a két fogalom teljesen összemosódik, pedig épp az a lényeg, hogy az, hogy hiszel Isten létezésében, nem jelenti azt, hogy keresztény vagy. Éppen azt írtam, hogy a kereszténység által Istenként bemutatott személy egy hazug kreálmány. Én hiszek abban, hogy létezik egy tudatos erő, én ezt nevezem Istennek, de nevezhetjük Univerzumnak, Létnek... vagy bárhogy, a lényeg, hogy semmi köze ahhoz, amit a kereszténység tanít Istenről. Nem tudom ennél jobban elmagyarázni, remélem, most érted. Amit a kereszténységről írtál, azzal tulajdonképpen egyetértek. Sőt, tudom, hogy ma is vannak olyan vallások, ahol dicsőségnek számít, ha mások leszólják, megverik, vagy akár megölik a híveket a hitük miatt. De a vallás és Isten nem azonos. A vallások által tanított Istenkép hazugság, ebben biztos vagyok.
103. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 99. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 18:00

Én a történelmet felsőfokon tanulom egyetemen, jól ismerem az ősi keresztényeket, hidd el hogy elmebetegek voltak. Nem hajtotta más őket minthogy mártírhalált haljanak a hitükért, ez mozgatta őket, ezt keresték a halált. Nézz utána az akkori szentek kivégzése hogyan folyt le. Ezek az őskeresztények mosolyogva mentek a máglyára. Sőt annak örültek a legjobban ha minél brutálisabb körülmények között halhatnak meg: Bertalan apostolt megnyúzták, János apostolt olajban főzték meg, Pepetua naplójából tudjuk hogy volt egy Felicitas nevű római terhes rabszolganő társuk, aki követelte hogy a társaival együtt végezzenek vele is, vadállatok elé vetették az arénában ott halt meg. Szent Lőrincet amikor roston sütötték mosolyogva odakiáltott a hóhérhoz hogy "a másik oldalamat is süsd meg".

Ezek az emberek nincs rá jobb szó elmebetegek voltak, pont a vallás tette őket azzá mert a vértanúság volt a legtöbb és legdicsőbb dolog amit egy őskeresztény elérhetett. Ha vissza akarod hozni az őskereszténységet az nagyjából így nézne ki. Nem tudom hogy kell e nekünk ez, de szerintem nem..

Egyébként ha többet akartok megtudni a témáról olvassátok el a Rubicon magazin 19. évfolyamának a 187-188. számát, a lap címe: Fekete Krónika, merényletek, gyilkosságok, kivégzések, vérengzések: 20-30 oldal Keresztény mártírok, kínzás és identitás

102. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 101. - Mezei Virág)
2015. júl. 8. 17:59
Mi a különbség a nagybetűs és a kisbetűs változat között? Én mindig nagybetűvel írom, megszokásból.
101. Mezei Virág (válaszként erre: 100. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 17:54

Nem az Isten, hanem az isten szót sajátították ki.


"Az isten fogalma azon természetfeletti lényt vagy lényeket jelenti, aki vagy akik a világot teremtették, és/vagy annak működését, történéseit irányítják vagy ellenőrzik."

100. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 98. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 17:45
Még kiegészíteném azzal, hogy valójában fogalmunk sincs, hogy ki vagy mi is valójában Isten. Ahogy gyopárka írta, nevezhetjük máshogy is, mivel a vallások kisajátították az Isten szót. Emiatt ha azt mondjuk Isten, rögtön egy kialakult kép van róla a fejünkben, amit a vallások alakítottak ki. De ez a kép nem igaz, ez egy emberek által kitalált kép, amit csak azért hoztak létre, és azért igyekeznek fenntartani az emberek elméjében, hogy a megfélemlítéssel az uralmukat továbbra is fenntarthassák. Tehát hogy valójában ki vagy mi az az erő, akit vagy amit Istennek is nevezhetünk, hát arról igazából fogalmunk sincs.
99. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 98. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 17:40
Amire reagáltam, abban a hozzászólásodban nem a kereszténységről írtál, hanem konkrétan azt írtad, hogy Isten diktatórikus jellem. Amit most írtál, az egyértelműen igaz, a kereszténység valóban ezt tanítja, de az hogy Istenre hivatkozik, nem jelenti azt, hogy valóban Isten tanításait hirdetik. Valójában nem Isten elvárásait közvetítik, hanem mivel uralkodni akartak, megalkottak egy szabályrendszert, amiről azt állították, hogy Isten akarata. De ez hazugság, Istennek semmi köze a vallásokhoz.
98. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 96. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 17:32
Attól még hogy a Bibliát többször átszerkesztették attól még tudjuk mik voltak az eredeti tanítások. Hallottál már például az apokriff iratokról? Igen a kereszténység diktatórikus, mert ha nem úgy élsz ahogy Isten elvárja örökké a pokolban fogsz égni. Ez olyan mintha én azt mondanám hogyha nem csinálod azt amit mondok megbüntetlek. Teljesen nonszensz, és pont ezért diktatórikus a kereszténység és akármilyen más vallás.
97. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 75. - Unom)
2015. júl. 8. 17:27
Valószínűleg igen, de nem értem miért kérdezed. Nem tartozom semmilyen valláshoz.
96. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 74. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 17:21
Miért gondolod, hogy Isten diktatórikus jellem? A vallások annak állítják be, de ahogy te is írtad, a Bibliát is átírták, átszerkesztették, egyáltalán nem reális akár a Bibliában, akár más szentnek nevezett könyvekben megírtak alapján megítélni.
95. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 61. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 17:12
Azt írtad, nyitott vagy, és remélem, nem csak vallásos, hanem egyéb spirituális dolgokra is. Ajánlom figyelmedbe David R. Hawkins könyveit. Ő kidolgozott egy módszert, amivel állítása szerint mérni tudta az emberiség átlagos tudatszintjét. Mérései alapján megállapította, hogy 1986 óta az emberiség átlagos tudati szintje pozitív értéken van, és növekszik. Én bízom benne, hogy igaza van.
94. Pipi57
2015. júl. 8. 16:45
semennyire
93. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 59. - Laprincipessa)
2015. júl. 8. 16:42

Nem értem, amit írsz. Ha belülről jön, akkor nem azért akarsz helyesen cselekedni, mert vallásos vagy, hanem azért, mert belülről jön. Viszont ha engeded, hogy a vallás döntse el, mi a helyes és mi nem, az már nem belülről jön.

A másik, amit nem értek, hogy miért gondolod, azért tartanak butának, mert nem hazudozol, vagy nem gázolsz át másokon. Én sem teszek ilyen dolgokat, mégsem tartott még senki butának emiatt. És nagyon jól elboldogulok az életben, nem gátol semmiben. Viszont amíg engedtem, hogy a vallásom irányítson, az valóban gátló dolog volt. Anyagilag is csődbe kerültem miatta.

2015. júl. 8. 16:40

Nem vagyok vallásos.

Mások vallása viszont megpróbálja befolyásolni a mindennapi életemet.


Pl. háborúk...ahol a vallás az ok. :(

91. unom (válaszként erre: 89. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 16:15
:D Mikor mit :) Miért kéne másokat lelkesítenem a nickemmel?
90. gyopárka (válaszként erre: 88. - Unom)
2015. júl. 8. 16:10
szuper!:)
89. gyopárka (válaszként erre: 86. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 16:09

de megkérdezhetem mit unsz?

olyan jó lenne egy lelkesítő névválasztás:)

88. unom (válaszként erre: 86. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 16:07
Rég leszoktam arról, hogy az alapján kategorizáljam az embereket, hogy vallásosak vagy ateisták. Lényegtelen, vannak sokkal fontosabb emberi tulajdonságok.
87. gyopárka (válaszként erre: 85. - Unom)
2015. júl. 8. 16:07
telitalálat:))
86. gyopárka (válaszként erre: 83. - Unom)
2015. júl. 8. 16:06

elhiszem, ha mondod, nem kell meggyőznöd

csak szomorú vagyok hogy ezt tapasztalod

85. unom (válaszként erre: 84. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 16:06
Értem, vagyis szemezgetsz :)
2015. júl. 8. 16:04
hmm...a Biblia? inkább azt mondanám ott vannak benne az igazságok, ahogy a buddhizmus tanaiban is
83. unom (válaszként erre: 82. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 16:01
Tapasztalatom szerint semmivel nem jobb az arány a hívők közt. Gondolom, erről téged nem foglak meggyőzni, nem is akarlak, de én ezt tapasztalom.
82. gyopárka (válaszként erre: 77. - Unom)
2015. júl. 8. 15:59

megint csak általánositol

mindkét esetben van ilyen is olyan is...

csak épp az arány nem mindegy

81. unom (válaszként erre: 80. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 15:58
Hiszel abban, hogy a Biblia igaz?
80. gyopárka (válaszként erre: 76. - Unom)
2015. júl. 8. 15:55

az hogy azt írtam római katólikus vagyok, egy dolog...ebbe születtem bele és nem látom értelmét változtatni...

azt egyszer sem mondtam hogy ez az igaz a sok közül

az én hitem sok kis igazságból tevődik össze, ami áthidal vallásokat és végül egy pontban fut össze amit nevezhetünk Istennek, Univerzumnak vagy ki tudja még ki minek nevezi...nem a név a lényeg, én az egyszerűség kedvéért maradtam az Isten megnevezésnél és mert magyar vagyok...és nekem jó egy többezeréves név...nem akarom felfedezni a spanyol viaszt

2015. júl. 8. 15:36
Az emberi léleknek szüksége van a mesére, a legendára.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook