Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? fórum

A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
48. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 42. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 11:38
Nyilván nem véletlen, hogy tudósokból nem lesz diktátor. Egy nép vezetése egészen más képességet igényel, mint a tudománnyal foglalkozni. Erre utaltam, amikor azt írtam, hogyan és kik döntik el, ki a legokosabb? Lehet valaki nagyon okos egy bizonyos területén az életnek, miközben más téren nagyon gyenge képességei vannak.
2015. júl. 8. 11:35
Semennyire,mert nem vagyok vallásos,de,ettől függetlenül,az életben segítőkész,megbízható és becsületes vagyok.
46. gyopárka (válaszként erre: 42. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 11:35
tudósból sosem lesz államfő,másrészt egyáltalán nem vagyok benne biztos hogy jó lenne ha egy tudós lenne az államfő
45. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 37. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 11:33

Egyetértek, ez már régi probléma, de azért remélem, van akinek segít a belinkelt cikk, hogy ne essen ilyen csapdába.

Abban nem vagyok biztos, hogy mindig így lesz. Az emberiség - ha lassan is - fejlődik. Úgy látom, egyre többen vannak, akik felismerik a vallások és úgy általában a szélsőséges tanítások hazugságait. És hiszek abban, hogy a tájékoztatás segíthet. Sok olyan beszámolót olvastam, hogy valaki kapcsolatba került valamilyen vallásszervezettel vagy csoporttal, de miután alaposan utánanézett, még időben felismerte, hogy káros lenne, ha csatlakozna hozzá. Én annak idején beleestem egy ilyen csapdába, akkoriban még nem volt ilyen széleskörű tájékozódási lehetőség, mint most az internet korában. Pár éve viszont nagymértékben segített néhány internetes portálon olvasott információ, hogy el tudjak szakadni attól a káros hatású szervezettől, aminek hosszú évekig a tagja voltam.

44. gyopárka (válaszként erre: 39. - Laprincipessa)
2015. júl. 8. 11:30

nem tudom hány éves vagy, gyanítom fiatal

csak nyugalom...biztos vagyok benne hogy lesznek jutalmak♥

43. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 40. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 11:28
Nem olvastam sehol saját magam jutottam erre a következtetésre. Persze hatással volt rám Madách Az ember tragédiája, Blavatsky és Nietzsche munkássága is. Látod ez a jó a filozófiában, ez a gondolkodás tudománya.
42. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 38. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 11:26
Az emberi történelemben még sosem volt rá példa hogy a legokosabb vezesse a népet. Mondj egy tudóst aki diktátor volt!
41. gyopárka (válaszként erre: 36. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 11:25
és ki dönti el hogy ki a legokosabb? és a legokosabbnak mi a mércéje?
40. gyopárka (válaszként erre: 35. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 11:23
ez érdekes egy filozófia:)én inkább azt mondanám egyfajta nézőpontból való megközelítés,gyanítom valahol olvastad és azt sem kétlem hogy aki leírta szentül hiszi hogy igaza van
2015. júl. 8. 11:23

Sajnos teljes mértékben a vallási lelkiismeretem irányítja az életem. Ennek megfelelően törekszem arra, hogy mindig becsületes, tisztességes, megbízható és segítőkész legyek.

Persze ennek következtében nem tudok egyről a kettőre jutni: a jó mindig elnyeri méltó büntetését.

38. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 36. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 11:21
Érdekes gondolatok, de már kezdetben elbukik az ötlet azon, hogyan és kik döntenek arról, ki a világ legokosabb embere? Egyáltalán mit értünk azalatt, hogy a legokosabb? Lehet valaki nagyon okos és önző. Ilyen uralkodó már volt épp elég a történelemben, és nem éppen jó irányba vezette az embereket.
37. gyopárka (válaszként erre: 34. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 11:20

ez egy örök téma és gond marad az emberiségnek

azért

mert csak kevés olyan ember van aki önmaga elég erős ahhoz hogy ne legyen szüksége valahová tartozásra

a legtöbb embernek szüksége van egy csoportra, ebben az esetben gyülekezetre, de lehet ez bármi más is, hogy úgy érezze nincs egyedül és hogy átvészelje a feladatokkal teli életet

ezt pedig kihasználják a csoportosulások vezetői, már csak fokozatok lehetnek hogy milyen mértékben

ha az ember befelé fordulna, önmaga felé és önmagában keresné az Istent, megtalálná önmagán belül és kívűl is:) és hatalmas erőt szabadítana fel, amivel minden feladattal könnyedén el tudna bánni

sajnos ez a múltban sem volt így, most sem, és ezer százalék hogy a jövőben sem

úgyhogy mindíg lesznek gyülekezetek által esetleg megvezetett,kihasznált emberek

2015. júl. 8. 11:15

Nem volt igaza se Hitlernek se Darwinnak hogy az erősebb uralkodik a gyengébb fölött. Az ész mindig legyőzi az erőt, így csak a legokosabb tud győzni. A társadalom úgy működne jól ha a világ legokosabb embere kemény diktatórikus módszerekkel kormányozna, így a rendszerből ki lehetne küszöbölni a nagyobb hibákat (többek között hogy kipusztítsuk magunkat) és jó irányba menne a civilizáció.

Isten is pont ilyen eszközökkel akar uralkodni a szeretet diktatúrájában, csak azzal a különbséggel hogy megfosztja az embert az önálló gondolkodástól, mert csak az Ő útjait követheted és semmi mást. Az intelligenciára épülő diktatúrában a vezető nem elmozdíthatatlan, ha lesz nála okosabb majd ő fogja átvenni a helyét, megadva a lehetőséget hogy az embert a jó irányba a tanulás és művelődés irányába terelje.

35. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 20. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 10:57
Ez filozófiai megközelítés.
34. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 19. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 10:56

"római katolikus vagyok és nincs szándékomban változtatni ezen"

Sokan éreznek így a vallásukkal kapcsolatban. A probléma ezzel az, hogy emiatt nem is keresnek más utat, pedig egyáltalán nem biztos, hogy az valóban jó, amit ismernek. Igazad van, a gyülekezeteket emberek vezetik, pont ez a probléma. Isten nevében beszélnek, miközben közük nincs Istenhez, csak uralkodnak azok fölött, akik hisznek nekik.

Az jó, hogy nyitott vagy minden vallás felé. Még jobb, ha valláson kívüli ismeretek felé is nyitott vagy, mert ez még inkább előrevihet.

33. gyopárka (válaszként erre: 31. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 10:53
a szélsőség komoly gond és a dolgok túlbonyolítása és túlboncolgatása
32. gyopárka (válaszként erre: 27. - Unom)
2015. júl. 8. 10:50
oké...meglehet,bár...az a gyanúm halálod óráját sem kell megvárni...elég okos vagy Te ahhoz, hogy ez hamarabb be fog következni
31. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 18. - Unom)
2015. júl. 8. 10:48
Ha elolvastad a cikket, amit linkeltem, abból talán kiderül, hogy nem éppen a vallásokat pártolom én sem. Tehát amit írtam az ateizmussal kapcsolatban, az nem azt jelenti, hogy a vallásos út az jobb lenne . Teljesen jogos, amiket leírtál. Szerintem a szélsőségek okozzák a problémát, és ebbe az ateizmus éppúgy beletartozik, mint a vallások.
2015. júl. 8. 10:46
Semennyire, mert nincs.
29. gyopárka (válaszként erre: 26. - Unom)
2015. júl. 8. 10:46
jól van, na:) visszatérünk erre a kérdésre mondjuk 30 év múlva?:) persze lehet én akkor már a híd másik oldalán leszek:)
28. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 17. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 10:46
Lehet, hogy félreérthető volt, amit írtam. Én nem érvelek a keresztény tanítások mellett. Érdekes, amiket írsz, de valójában nem tudjuk, hogy honnan és hogyan kaptuk a Bibliát, ezek csak feltételezések. De egyébként sok dologgal egyetértek, amiket eddig írtál.
27. unom (válaszként erre: 25. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 10:43
Miért ne gondolnám? Te a halálod előtt fogsz állatot áldozni?
26. unom (válaszként erre: 24. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 10:43

Az arab világ tudományos életéről írtam, nem a politikairól. Olvass figyelmesebben.

Nem csak a feketét látom, sőt. A világ elég színes és izgalmas mesék nélkül is, nem kellenek pótlékok.

25. gyopárka (válaszként erre: 23. - Unom)
2015. júl. 8. 10:42

persze:) mindenkinek joga a választás

azért halálod óráján megkérdeznélek, még mindíg így gondolod-e?

24. gyopárka (válaszként erre: 18. - Unom)
2015. júl. 8. 10:40

értem már, Te is csak a feketét látod

másrészt a szélsőséget

mert az arab világ most eléggé az

23. unom (válaszként erre: 22. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 10:39
Épp ezért elfér a mesék mellett a realizmus is.
2015. júl. 8. 10:38

ugyan...

a világ sokkal színesebb annál minthogy csak fekete és fehér legyen:)

21. unom (válaszként erre: 20. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 10:36
Csak realista.
20. gyopárka (válaszként erre: 17. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 10:35
ez egy nagyon szélsőséges megközelítés
2015. júl. 8. 10:31

értem...római katolikus vagyok és nincs szándékomban változtatni ezen

azért mert szeretem

és azért mert egyik sem jobb a másiknál, illuziót pedig nem kergetek

minden gyülekezetet emberek vezetnek és ezért hiába is várnám a tökéletest

a tökéletest úgy keresem, próbálom közelíteni, hogy minden vallás felé nyitott vagyok és minden vallásból kiveszem azt ami engem épít, csiszol és közelebb visz Istenhez

és mindennapos kapcsolatot ápolok Istennel, azzal hogy beszélgetek vele, hálát adok és megköszönöm a jóságát

néha elmondok egy-egy imát ha úgy érzem jó a lelkemnek

és ha úton vagyok valahol és elém toppan egy templom, bemegyek és imádkozom, hálát adok,megköszönöm hogy ott lehetek...katolikus templomnak nagyon örülök,mert szeretem, de ha más jön az utamba, ugyanúgy örülök neki

a templomra úgy tekintek mint Isten házára, elvonatkoztatom vallásoktól és emberektől, akkor megszűnik körülöttem minden és csak én vagyok ott Isten házában és ez nagyon jó érzés:)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook