Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? fórum

A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
18. unom (válaszként erre: 16. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 10:24

" Hozzájárult, hogy a tudomány Isten nélkül próbáljon válaszokat találni, és ez több esetben is rossz irányba vitte a tudományt.": egyik istennek sincs köze a tudományhoz. Az európai tudomány épp azért volt képes fejlődni, mert a vallás egyre kevésbé tudott beleszólni. Ellenpéldaként nézd meg az arab világot, a középkorban messze megelőzte Európát, mára sehol sincs.

"Az emberekben kialakított egy olyan gondolkodásmódot, hogy harcolni kell a fennmaradásért, és mások elnyomása által tudunk csak életben maradni és előrejutni. ": a vallások is ezt tették, amikor csak lehetőségük volt rá.

"- A szeretet és egység helyett az egyéni előrejutást tekintik miatta egyedüli járható útnak.": a vallás is csak hirdeti ezeket, a szeretettel indokolja a tömeggyilkosságokat is.

2015. júl. 8. 10:19

"Az már külön vitatéma lehetne, hogy a kereszténység az igaz tanítás-e."


Nem. Kétféle élőlény létezik az intelligens isteni lények (ilyen az ember, meg a más bolygón lakó esetleges egyéb intelligens létformák), akik azért isteniek mert tudatosan tudják maguk körül a környezetet formálni. És vannak a tudatlan állati lények akik csak az ösztöneiknek élnek: evés, ivás, szaporodás, létfenntartás.

Az intelligens létformáknak joga van uralkodni az állati létformák felett, mivel azok képtelenek a tudatos gondolkodásra, ezért mindenben tőle függenek. Pont ezen a jogon uralkodik az állítólagos keresztény isten is az ember felett.

Amíg egy nép fölött más nép/életforma uralkodik addig az a nép rabszolga és alsóbbrendű. A vallások lényege is a rabszolgaság: ne gondolkodj majd Isten gondolkodik helyetted.

Ha majd az emberi faj kijut a világűrbe és talál egy nála alacsonyabb fejlettségű civilizációt, az első dolog lesz hogy ír neki egy Bibliát (szabálykönyvet) hogy megszabja mit tehetnek és mit nem, hogy tudatosan rombolja az intelligenciájukat. Pont ez történt az emberekkel is a Földön több ezer éve, mi is így kaptuk meg a saját Bibliáinkat.

16. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 12. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 10:16

Nem volt lehetőségem már válaszolni az ateizmussal kapcsolatos kérdésedre.

Hosszan lehetne írni róla, hogy miért lehet káros, csak néhány dolog, ami eszembe jut most.

- Hozzájárult, hogy a tudomány Isten nélkül próbáljon válaszokat találni, és ez több esetben is rossz irányba vitte a tudományt.

- Az emberekben kialakított egy olyan gondolkodásmódot, hogy harcolni kell a fennmaradásért, és mások elnyomása által tudunk csak életben maradni és előrejutni.

- A szeretet és egység helyett az egyéni előrejutást tekintik miatta egyedüli járható útnak.

15. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 12. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 10:08
Tagja volt az egyik szektás keresztény szervezetnek, de évekkel ezelőtt elhagyta. Viszont továbbra is hisz a Bibliában. De egyik egyházat sem tekinti követendőnek, és nem is tagja egyiknek sem. Az már külön vitatéma lehetne, hogy a kereszténység az igaz tanítás-e. Valójában nem az oldalt akartam ajánlani, csak ott olvasható a cikk, amit ajánlani szeretnék mindenkinek elolvasásra.
14. 5ddb3c3ca4 (válaszként erre: 11. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 10:05
Az már a megnyugtató, és garancia, hogy te személyesen ismered.
13. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 9. - Gyopárka)
2015. júl. 8. 10:00
Abban az értelemben használom a szót, amikor tagja vagy egy nevesített vallási szervezetnek. Vannak, akik csak névlegesen tagok, de semmilyen hatása nincs ennek a mindennapi életükben. Mások viszont elfogadják a tantételeket, és aszerint igyekeznek élni az életüket. Erre vonatkozik a kérdés, hogy a te életedbe például mennyire nagy a befolyása a vallásodnak, már ha tagja vagy egyáltalán valamelyiknek. Ajánlom figyelmedbe a belinkelt cikket!
12. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 11. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 10:00

"De az oldal üzemeltetője konkrétan nem tartozik semmilyen vallásszervezethez"


Ez nem úgy tűnik. Már eleve ott a bal felső sarokban a kis szlogen: "Amikor olvasod, meglátod, hogy a Bibliánál, Isten szavánál nincs izgalmasabb."

Ez azt jelenti hogy az illető a kereszténységben hisz, ezzel pedig akaratlanul is tagja a keresztény egyháznak.

11. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 8. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 8. 09:56

Jogos az észrevétel! :))

De az oldal üzemeltetője konkrétan nem tartozik semmilyen vallásszervezethez, és nem biztat senkit arra, hogy csatlakozzon bármelyikhez is. Személyesen ismerem. Amikor megírtam a cikket, elküldtem neki emailben, és azt mondta, szeretné kitenni a blogjára, így került ki oda.

10. 3d787b167a (válaszként erre: 7. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 09:56


;)

2015. júl. 8. 09:54
Neked mit jelent a vallás?
8. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 1. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 09:52
Amúgy ne haragudj, de az általad belinkelt blog is egy vallásos szekta tanait terjesztő oldalnak tűnik :)
7. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4. - 3d787b167a)
2015. júl. 8. 09:51
Köszi, ez megnyugtat. :D
2015. júl. 8. 09:43

Semennyire mert nem vagyok vallásos.

Önmagamat tartom egy isteni lénynek, (tény hogy részben az is vagyok mint az összes többi ember) és folyamatosan képzem magam, művelődök, tanulok, megfigyelek, fejlesztem a lelkemet, hogy még inkább azzá váljak.

5. unom
2015. júl. 8. 09:42
Nem vagyok vallásos, így semennyire.
4. 3d787b167a (válaszként erre: 3. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 8. 09:41
Nem kell, kiraknak.
2015. júl. 8. 09:39
Ha ezt is törlik, lelépek. :))
2015. júl. 8. 09:39
Semennyire, mivel nem gyakorlok semmiféle vallást, meg sem vagyok keresztelve.
2015. júl. 8. 09:37

Vannak, akiknek a vallása annyit jelent, hogy időnként elmennek a templomba, és nincs semmi jelentősége a mindennapjaikban. Másoknak viszont az egész életét a vallásuk tanításai szabják meg. Ajánlok egy cikket ezzel kapcsolatban, amit itt tudtok elolvasni:

[link]

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook