Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? fórum

A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
198. laprincipessa (válaszként erre: 193. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 10. 13:48
Nem mondtam, hogy ennyi szakmám van, csak arra reflektáltam, hogy szerinted nem tudok semmit a tudományokról. Bár te minden egyes hozzászólásoddal a műveletlenségedet bizonyítod, csak hajrá.
197. 225e968e5f (válaszként erre: 186. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 10. 13:05
Igen, de aki teljesen feltétel nélkül elfogad egy vallási rendszert pl. Jehova tanúinak rendszerét, ha nem azt találja meg éppen ,akkor pl. a reikibe vagy hasonlókba fogy feltétel nélkül hinni ,kapaszkodni. Amikor valaki ilyenekre fogékony állapotban van, oda csatlakozik akik először megtalálják és egy kicsit is fel tudják kelteni az érdeklődését, akár személyesen, akár folyóirattal.
2015. júl. 10. 11:08
Semennyire. Keresztény vagyok, délben és lefekvéskor imádkozom.
195. sajtostallér (válaszként erre: 194. - B6fb711c0e)
2015. júl. 10. 10:38

Én is ugyanígy élek, ilyen értékrendek szerint!

Hittel,(viszont mindenféle vallásos fanatizmus nélkül) lehet kiegyensúlyozott, jó lelkű az ember.

194. b6fb711c0e (válaszként erre: 1. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 10. 10:03
Hitem van, valláshoz nem tartozom. A dogmák így semennyire, viszont az, hogy ne tegyek rosszat senkivel, az fontos.
193. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 192. - Laprincipessa)
2015. júl. 10. 10:00

Igen te fizikus, genetikus, fizikokémikus, biofizikus, neurobiológus, farmakológus, nanotechnológus és teológus vagy egy személyben... :))))))

Elárulod milyen szakmáid vannak még? :)))))

192. laprincipessa (válaszként erre: 191. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 10. 08:28
Na figyelj, én tanultam klasszikus és modern fizikát, fizikokémiát, biofizikát, szerves és biokémiát, molekuláris biológiát, genetikát, neurobiológiát, farmakológiát, mesterséges intelligenciát, káoszelméletet, nanotechnológiát, jaj és persze teológiát is. A felsorolás a teljesség igénye nélkül, hirtelen csak ennyi jutott az eszembe. Én azon kevesek közé tartozom, hogy mikor nézem a The Big Bang Theoryt, akkor értem is miről beszélnek... Szóval maradjunk annyiban, hogy többet tudok a tudományokról, mint te, már csak a korodból adódóan is. Úgyhogy mielőtt random oktatsz ki embereket, kicsit gondolkodj el, a saját érdekedben. És tudod mi az igazán szomorú: ha hallgattál volna, okosabb maradtál volna. :)
191. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 189. - Laprincipessa)
2015. júl. 9. 23:08
Nagyon szomorú hogy ebből ezt szűrted le.
190. laprincipessa (válaszként erre: 184. - 225e968e5f)
2015. júl. 9. 20:27
Ezzel én is egyetértek. Volt egy ismerősöm aki minden este elmondott egy rózsafüzért, akármi baja volt elment a templomba, stb. csodáltam a hitét és az elhivatottságát. Egyszer elolvasta a Titok című könyvet, utána már esténként egy követ szorongatott, ahhoz imádkozott. Találkozott az iszlám vallással, elkezdett mecsetbe járni és kendőt kötött a fejére... És még ki tudja mire fog áttérni. Mára már nem irigylem, hanem inkább sajnálom mivel annyira magával ragadja a fantáziálgatás, hogy nem érzi jól magát a való életben.
189. laprincipessa (válaszként erre: 179. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 9. 20:13

:D :D :D :D :D


Ez aranyos volt.

188. laprincipessa (válaszként erre: 178. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 20:12

Persze én értem, hogy a Bibliát kell követni, de bizony abban is van ellentmondás sajnos. Amúgy nem fogadok el mindent automatikusan amit egy pap mond, például olyan helyen nőttem fel ahol kifejezett buta volt és butaságokat beszélt... De volt szerencsém néhány olyan embertől tanulni aki tényleg elmélyült a teológiában és ők sem azt mondták, hogy csak nekik lehet igazuk és mindenki aki ellent mond ennek azt meg kell kövezni.

Valójában nem a vallásom az ami problémát okoz, hanem az, hogy amíg én a helyes és nehezebb utat választom, sokan ezt kikerülik és én ezzel hátrányba kerülök. És bizony nevettek már ki, hogy az elveimmel a saját életemet nehezítem meg.


Köszönöm a meghívást, megnézem a másik fórumot is.

187. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 185. - Dodi44)
2015. júl. 9. 20:09
Azért gondolom, nem minden felebarátodat szereted a Káma Szutra szerint. :))
186. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 184. - 225e968e5f)
2015. júl. 9. 20:07
Jó, hogy nyitott vagy, és nem ragadtál le egyetlen vallásnál. Most már én is hasonlóan gondolkozom. Ajánlom elolvasásra az első hozzászólásban belinkelt cikket, ha esetleg még nem olvastad. Nem hiszem, hogy fanatizálhatónak kell lenni ahhoz, hogy valaki beleessen egy szektás tanítás csapdájába. Sokan nem is gondolják, hogy milyen körmönfont pszichológiai módszereket használnak. Kevés ember van, akire ne lenne hatással. Ott dől el, hogy mennyire kerül közeli kapcsolatba valaki egy ilyen jellegű tanításrendszerrel. Ha eléggé belemélyedt, már nagyon nehéz a visszaút.
185. Dodi44
2015. júl. 9. 20:01

Mind amellett a vallasunk ertekei szerint elek.

A Tiz parancsolat semmi embertelent nem tanit!

(Sehol sem mondja, hogy lopj, legyunk kapzsik, es legyunk embertelenek)

----------------------

Az en vallasom azt tanitja, "szeresd fele baratodat".

(a Kama Sutra, meg valasztekosan elmagyarazza, hogy hogyan...) :)))

2015. júl. 9. 19:31
Ismerkedtem több vallással is, de mindegyikből azokat a tanításokat követem csak, amik egyeznek az értékeimmel.Meg sem vagyok keresztelve és nem is áll szándékomban megkeresztelkedni, pedig a krisztusi értékekből sokat közel érzek magamhoz, de ehhez nekem semmi szükség keresztelkedésre meg összekulcsolt kezű imádságra.Úgy érzem a lelkünkkel folyamatosan kapcsolatban állunk a "Valamivel" ,így egész életünk egy ima a gondolataink ,érzéseink, vágyaink által. Szerintem a legtöbb vallás értékes és jó tanításokat tartalmaz,nem fanatizálható ember pszichéjét, lelkét építi,értelmes és jó cselekedetekre sarkallja. Aki meg fanatizálható, annak vallás sem kell hozzá, csatlakozik bármilyen más eszméhez is, hogy kiélhesse fanatizmusát.
183. ina87
2015. júl. 9. 18:51
mindenki máshogy értelmezi a vallást inkább saját nézetre irják le,és nem utolso sorban minden vallásban máshogy mutatják be.de a lényeg ugyanaz vagy hiszünk benne vagy nem ez pedig ember fügö.
182. sajtostallér (válaszként erre: 181. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 18:48
Nagyon köszönöm a kedves soraidat!
181. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 180. - Sajtostallér)
2015. júl. 9. 18:12

Igen, sajnos túl kevés még a felvilágosítás ezen a téren. Kevesen ismerik fel az ilyen szervezetek veszélyeit.

Egyetlen megoldás van, a szeretet.

Írtam privátban, remélem segít.

180. sajtostallér (válaszként erre: 123. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 17:36

Tényleg mindent megpróbáltam, próbáltam felvilágosítani. Sajnos későn.


Verem a fejem a falba,- mert ugye kis-és nagykamasz korában nagyon sokat beszélgettem vele az alkohol, a cigaretta, a drogok, és a felelőtlen párkapcsolatok kialakításának veszélyeiről--, viszont a fejembe nem fordult meg, hogy a vallási szekták veszélyéről is beszéljek neki.

Kérem, most tegye fel a kezét, akinek ez eszébe jutott, és felhívta a cseperedő gyermeke figyelmét a Jehova szektára, vagy bármely máséra.

Pedig ha előre sejtem a jövőt, akkor már nagyon régen elkezdtem volna tanulmányozni az álszent tanításaikat.Vádolom magam!!


Mára már annyira bfolyásolták, hogy rávették, hogy otthagyja a munkahelyét.

Katolikus fenntartású intézményben dolgozott vezető beosztásban. Bebeszélték neki, hogy katolikust nem szolgálhat egy Jehova Tanú. Otthagyta a munkahelyét!!!!

Tanult ember pedig, biztosítottam neki a felsőfokú tanulmányokat, értelmiségit neveltem belőle, és jelesre is végzett, a szakmájában a kiválók között jegyezték.

Most egy nyomdában végez segédmunkát, a gépek alól szedi ki a nyomdai anyagot.........

Teljesen átmosták az agyát szegényemnek!!

És nincs segítség! Ezek ellen nem lehet felvenni a harcot, mert csak a jól betanított szövegüket mormolják.

Meg hogy övéké az egyetlen igaz vallás.... na de az iszlám is ugyanezt mondja, nem? Minden szekta ezt mondja.

Engem mondjuk nem zavartak eddig, mentek az utcán, becsöngettek, de mindössze ennyit tudtam róluk, sajnos, több nem is érdekelt.

Csak a családi tragédiánk után kutattam az információkat.


Türelemmel vagyok, szívem telve iránta szeretettel, most azt gondolom, hogy egy időre megszállta az ördög, de idővel felébred a szíve, mert az lehetetlen, hogy aki ilyen szeretetben nevelkedett, az mind semmissé legyen, és a sok értéket csak úgy elnyelje az univerzum, és hátha felveszi a családdal a kapcsolatot.


Szerintem a jt-k is olvassák ezt a fórumot, mert engem betalált egy hoxás, és privát levélben próbál engem áttéríteni a jehova hitre.

Zaklatásnak titulálom, és komolyan latolgatom, hogy jelentsem-e az erőszakosságot.

179. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 165. - Laprincipessa)
2015. júl. 9. 12:51

"A mai tudomány nagy része feltételezéseken alapul. "


Légyszíves ne írj butaságokat. A tudomány kísérletekkel bebizonyított tényeken alapul. Attól hogy te a tudományokat nem érted, attól még ne állítsd be úgy hogy az egy felélezéses dolog. Mi lenne ha kicsit letennéd a Bibliát és művelődnél hogy megértsd miért úgy működik a világ ahogy? :)

178. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 175. - Laprincipessa)
2015. júl. 9. 11:02

Ha azt választottad, hogy keresztény akarsz lenni, akkor a Biblia kellene, hogy az útmutatód legyen, és nem emberek.

De!

Nem akarlak eltéríteni a hitedtől, és legfőképpen nem akarlak semmiképpen megbántani. Remélem, nem tettem meg eddig azzal, amiket írtam. Ha mégis, akkor ne haragudj, nem volt ilyen szándékom.

A fórummal a célom az volt, hogy a cikket, amit írtam, elolvashassák többen, és ha valaki egy veszélyes szervezettel kerülne kapcsolatba, akkor még időben felismerje ezt, mielőtt behálóznák. Senkinek nem akarom a személyes hitnézeteit vagy akár a vallását kritizálni. Úgy gondolom, mindenkinek joga van dönteni arról, hogy mit hisz és mit vall, vagy akár hogy melyik vallásszervezethez akar tartozni. A cikk csak felvilágosítás, információközlés, ami segíthet elkerülni egy rossz választást. Nekem annak idején segített volna, ha több ismeretem van a vallásokról.

Veled azért indult az üzenetváltásunk, mert valami olyasmit írtál, hogy problémát okoz az életedben az, hogy vallásos vagy. De ha ennek ellenére elégedett vagy a hiteddel, akkor nincs miért vitáznunk. Én túlléptem a keresztény vallásokon, mert felismertem, hogy az általad leírt három szabály nem csak ott található meg. Ha nyitott vagy más jellegű tanításokra és ismeretszerzésre, akkor nézz be a másik fórumra, ott sok területről különböző anyagokat olvashatsz vagy hallgathatsz. A három szabály jelen van az életemben, annak ellenére, hogy ma már nem vallom semmilyen szervezett vallásnak a hitrendszerét magaménak. Az életem napról napra egyre jobb, szellemi és fizikai szinten is gyógyulást nyertem az eltelt évek alatt. Ehhez nagyban hozzájárult az, hogy nyitottá váltam mindenféle tanítás felé, semmit nem utasítok el, de éppúgy semmit nem is fogadok el. A fórumot itt találod, várlak oda is szeretettel:

[link]

177. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 175. - Laprincipessa)
2015. júl. 9. 10:48
„»Vezetőnek« se hívjanak benneteket, mert egy a Vezetőtök, a Krisztus” (MÁTÉ 23:10)
176. laprincipessa (válaszként erre: 173. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 10:09

"A Bibliában ez biztos, hogy nincs benne."

Nézd meg az irgalmas szamaritánus történetét. Persze nem szó szerint azt írja, hogy ismerd meg a vállast tudom, mielőtt belekötnél. De szorgalmazza a nyitást más vallású népcsoportok felé.

175. laprincipessa (válaszként erre: 173. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 10:04

"Nem tudom, honnan veszed ezt: "A keresztény vallás szorgalmazza, hogy ismerj meg más vallásokat és próbáld őket megérteni." "


A keresztény vallás egyik neves vezetőjétől. Ha kicsit utána nézel amúgy a pápa is, aki a katolikus egyház feje azt szorgalmazza, hogy a szétvált egyház tagjai ne zárkózzanak el egymástól és ugyanúgy szorgalmazza a megegyezést (vagyis inkább az egymás megértését) nem keresztény vallásokkal is (pl. iszlám).

174. laprincipessa (válaszként erre: 169. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 10:00

Szerinted a "vallás alapja" meg a "vallás lényege" között mi a különbség?


De te olyan szabályokat tulajdonítasz a keresztény vallásnak, amik nem valósak, és ezeket hozod fel érvként a vallás ellen. Ez az amivel nem értek egyet. Az a baj, hogy most pont átestél a ló túlsó oldalára. Most egy olyan "szektához" tartozol, akik szembeszállnak a vallással, olyan cikkeket és előadásokat hallgatsz ami azt tagadja és ezekre keresel igazolást a Bibliában. Ugyanazt csinálod, mint korábban csak átálltál az ellentáborhoz. Akkor meg voltál győződve, hogy az a jó neked és mindenki téved, aki máshogy vélekedik, most pedig megy vagy győződve róla, hogy ez az idea a helyes és ez segít neked az életben. Valószínűleg pár év múlva megint váltani fogsz...

173. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 170. - Laprincipessa)
2015. júl. 9. 09:56

Úgy látom, hogy az egyik probléma, hogy te másképpen használsz szavakat, mint én. Pontosabban másképp értelmezed. Olyan, hogy keresztény vallás, önmagában nincs. A kereszténység széthullott különböző vallási csoportokra, nagy és kis egyházakra. Általánosan nem beszélhetünk keresztény vallásról, mert amíg némelyik keresztény egyház vagy felekezet azt tanítja, amit leírtál, hogy fogadj el mindenkit vallástól függetlenül, addig sok más keresztény egyház vagy felekezet azt tanítja, hogy az övék az egyedüli igazság.

Egyébként a Biblia azt tanítja, hogy tégy tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, vagyis korántsem azt mondja, hogy fogadd el a vallásától függetlenül. Tedd kereszténnyé őket, ez a tanítás. Nem tudom, honnan veszed ezt: "A keresztény vallás szorgalmazza, hogy ismerj meg más vallásokat és próbáld őket megérteni."

A Bibliában ez biztos, hogy nincs benne.

172. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 169. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 09:50

Javítás: kimaradt a mondatból a csak szó.

A három általad leírt szabály pedig ahogy már írtam, nem *csak a keresztény vallás lényege.

171. unom (válaszként erre: 166. - Gyopárka)
2015. júl. 9. 09:48
A hhit és a tudás két különböző dolog, nem jó keverni a kettőt. Erre a hívő tudósok is rájöttek.Például Georges Lemaître jezsuita szerzetes, az ősrobbanás elmélet megalkotója.
170. laprincipessa (válaszként erre: 158. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 09:47

A keresztény vallás szorgalmazza, hogy ismerj meg más vallásokat és próbáld őket megérteni. Beletartozik az is, hogy fogadj el mindenkit vallástól függetlenül.

Ez megint nem csak az én véleményem, hanem tény.

169. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 164. - Laprincipessa)
2015. júl. 9. 09:46
Nem vallom magam vallásszakértőnek, de egyrészt a Bibliát sokszor elolvastam, valamint tanulmányoztam, tehát tudom, mi van benne. Azon kívül mióta kijöttem a szektás szervezetből, rengeteget olvastam, kutattam a témában is, és sok egyéb területen is. Nem a saját következtetéseimet írtam le, ezek általánosan elfogadott tények, mármint hogy mit jelent a vallás, mi a szekta, mi az elmekontroll stb. Nem egy csoporthoz akartam tartozni, ez soha nem vonzott. Istent akartam megismerni, valamint választ kapni az élet legfontosabb kérdéseire. A három általad leírt szabály pedig ahogy már írtam, nem a keresztény vallás lényege. A legtöbb vallás - a nem keresztény is - ezeken alapszik. Attól válik vallássá egy vallás, hogy ezeken kívül szabályokat alkot, hitrendszert hoz létre.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook