Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A vadászgörény fórum

A vadászgörény (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A vadászgörény

1 2 3 4
2009. okt. 19. 22:39
a volt lakótársamnak volt görénye. Azt a kis haramiát úgy szoktattuk le a harapásról, hogy az orrára ütöttünk határozottan, amikor megkapott, vagy támadott.
67. knezsu (válaszként erre: 66. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 19. 22:31
remélem ma már javult a helyzet, és ki is engedted!
66. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 65. - Knezsu)
2009. okt. 18. 20:01
értem én de ma csak ketrecen kivülröl kommunikáltam vele:(
65. knezsu (válaszként erre: 64. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 18. 19:32
a lényeg, hogy foglalkozz vele, mert akkor hamarabb szelíd lesz. pontosabban csak akkor lesz szelíd, ha törődsz vele.
64. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 63. - Knezsu)
2009. okt. 18. 16:25
én is ebben bízok hogy majd megszokja,örülök hogy nálatok is ez volt mégis rend lett:)egyelőre az alomtálcán van az ágyikója abban alszik most:)kakilni meg az egyik sarokba.....pedig a tálcát odatettem direkt ahol eddig kakilt többnyire...no majd rájövök,köszönöm a segitségeket nagyon jó hogy irsz nekem egyelőre jol megijjedtem tőle azóta nem merek belenyulni,nem tesz jót most sok harapás:(
63. knezsu (válaszként erre: 62. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 18. 16:17

a miénk is ezt csinálta eleinte, de aztán megszokta a helyét, és 'rend' lett :)

azért írtam ezt a tanácsot, mert nekem is úgy mondták. igaz, hogy nekem be is vált, mert az egész ketrec tele volt rongyokkal, csak az alomban nem volt, és így oda járt kakilni.

62. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 61. - Knezsu)
2009. okt. 18. 14:38
de odavitte az ágyát ahová eddig kakilt...az almostálcába meg belefeküdt...göri ez egyáltalán?:DD
61. knezsu (válaszként erre: 60. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 18. 14:01
ahova nem akarod, hogy kakiljon, oda pakolj rongyokat, lehetőleg az ő illatával. az ágyába nem sz*rik :)
60. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 59. - Knezsu)
2009. okt. 18. 13:22
azt is próbáltam kivártam ma reggel igy vettem ki de akkor harapott meg kesztyűn át takarosan....türelemmel vagyok csak látom bekakilt és ki kellene venni de nem merem,de ez a kis ütődött szétnyomja teljesen,viszont amig nem enged magához addig nem tudom olyan hatásosan alomhoz sem szokatni.....több baj van vele mint egy gyerekkel:DD
59. knezsu (válaszként erre: 58. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 18. 13:06
próbáld meg akkor nyitni, ha alszik. nem tudok erre mást mondani így hirtelen.
58. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 57. - Knezsu)
2009. okt. 18. 13:00

a vadassa l azt csinálom nem én megyek hozzá csak kiengedema ketrecböl kis helyen ahol nem tud nagyon elbújni(egy előtér) és mászkál szimatolja a lábamat lerakom a kezem a földre de nem veszem fel odajön és mászkál rajta szagolja nem harapja.

az albinónál viszont az a hagyományos boltban kapható ketrec van aminek felül van az ajtaja ha nyitom már ugrik fölfelé nyitott szájjal viszont muszáj mert csak úgy tudok belenyúlni kiszedni a kakit stb

57. knezsu (válaszként erre: 56. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 18. 12:37

türelem!nem lesznek ennyire vadócok, csak most még új nekik a hely, meg te is. várd meg, amíg közelednek hozzád, ne is próbáld kézbe venni, csak ha muszáj. úgyis oda akar majd menni hozzád, hogy megnézzen. jah és igen, ne félj, mert tudják, és kihasználják...engem az elején megkergetett, többször is :D

az első simi nálunk etetésnél volt, olyankor bármit lehet vele csinálni, mert a kaja fontosabb :o)

így megtanulja, hogy a simi jót jelent. jutalomfalattal is lehet szelidíteni-mi szárított fehér halat használunk.

2009. okt. 18. 10:20

Az egyiket száraz macskatáppal etették itt konzervet kapott de nincs tőle hasmenése.a másik ott is macskakonzervet kapott.

Az amelyik elvileg kézhez szokatottabb lenne iszonyatosan agresszív kesztyűn át is megharapott rendesen bestresszeltem tőle ma reggel míg ki tudtam takaritani a helyét ráadásul nagytakaritás kellett kisúroltam az egészet mert nem egy helyre kakilik még hanem összevissza....a vadas amelyik amugy is vadabb sokkal nyugisabb...megfogni nem lehet még de az előtérben zárt ajtóknél kiengedem akkor elvan szagolgat a kezemet is nem kapja ugy meg...ő a kesztyűre haragszik csak ,de vele könnyebben boldogulok...állitólag megérzik ha berezelek tőlük vagyis a kis albinó kisfiútol,de hát nem tehetk róla...az ő ketrece ajtaja ráadásul felül nyillik muszáj fentröl benyúlnom hozzá ha nyitotm már tátott szájjal ugrik ugy kapott meg ma reggel is.....

de a végeredmény szép tiszták és jóllakottak:)

55. knezsu (válaszként erre: 54. - 53ee79a68b)
2009. okt. 17. 12:51

köszi :)

azért csak egyet raktam fel, mert most nincs lehetőségem többre. de majd még rakok, ha tudok.

54. 53ee79a68b (válaszként erre: 53. - Knezsu)
2009. okt. 17. 12:33

Szia!

Nagyon aranyos a görénykéd :) Láttam tettél fel még egy képet róla.

53. knezsu (válaszként erre: 51. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 16. 15:51
jah, elfelejtettem, hogy görénytápot is ehet, de sztem jobban jár a hússal.
52. knezsu (válaszként erre: 51. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 16. 15:50

ha tudsz, akkor nyers, vagy forrázott csirkenyakat, belsőségeket, szárnyat, nyuszihúst, ilyesmit. arra vigyázz, hogy a disznóhúst nem nagyon szabad nekik adni, ha mégis, akkor nagyon megfőzve, de lehet, hogy úgy nem eszik meg...kaphat hetente 1 tojást, szereti a halat.hát így hirtelen ennyi jut eszembe.

az előző gazdija mivel etette? mert ha macskatáppal, akkor csak fokozatosan lehet átszoktatni a húsra, mert különben hasmenés lesz a vége..

2009. okt. 16. 14:37

Sziasztok örülök hogy irtatok4Megérkezett mostmár mindkét görink,mindkettő kilenc hetes mult szerintem inkább 10már...egy albinó kisfiú és egy vadas kislány,külön ketrecben vannak....kicsit szokatlan a szaguk az előtérben vannak ,még szoknom kell,érzékeny a szaglásom most:)a kisfiú az kézhez szokatott bár kicsit harapott tegnap engem is,de türhetőbb(ő tegnap délelőtt érkezett csak) a másik pár napja itt van már ő vad most szokatom....


mit adtok nekik enni?

50. 53ee79a68b (válaszként erre: 49. - Knezsu)
2009. okt. 15. 06:54

Este olvasgattam, nagyon jó oldal a goreny.hu.

Tényleg mindent leír. :) Köszönöm a linket :)

49. knezsu (válaszként erre: 47. - 53ee79a68b)
2009. okt. 14. 20:57
az oltásokról a goreny.hu-n, vagy a magyar vadászgörény klub oldalán találsz leírást (ha jól emlékszem), de a tenyésztő is megmondja. amúgy más témákban is érdemes ezeket az oldalakat olvasgatni, én is onnan informálódtam.
48. knezsu (válaszként erre: 47. - 53ee79a68b)
2009. okt. 14. 20:50

a kislánynál problémát okozhat a tüzelés. ugyanis ha nincs fedeztetve, akkor túltüzelhet. de ha nem szeretnétek ivartalaníttatni, akkor lehet keresni neki elkötött hímet. akkor nem lesznek kisgörények, és nem is tüzel túl a lányka, de olyankor is akadhat probléma: az álvemhesség. nem tudom, ennek mennyi az esélye.

szóval szerintem mindent figyelembe véve érdemes ivartalaníttatni.

47. 53ee79a68b (válaszként erre: 46. - Knezsu)
2009. okt. 14. 19:26

Az jó lesz. Most olvasgatom a fórumokat, okosodni próbálok. Mert ez az egész úgy indult, hogy páromnak szülinapom környékén mondtam, hogy szeretnék egy görit. De nem gondoltam komolyan. De ő igen :) Mindig is tetszettek, de eddig macsekunk volt. Ő sajnos elpusztult két hete (autó gyorsabb volt mint szegény Fikusz) és így párom előjött a dologgal, hogy utólagos szülinapomra kapok egyet és döntsem el mikor menjünk érte.. :)

Állítólag kis jövevény megkapta az első oltást, de mit kell neki még beadatni?

Tiéd miket kapott? Azt írtad, hogy már töketlen, de a kislányt is el kellene "kötettni"?

46. knezsu
2009. okt. 14. 17:04

kb. 14 hónapos, fiúcska, és "Sztív", alias Töki (bár már nincs neki...)

azon a képen még fél éves sem volt. majd teszek fel frissebbet

45. 53ee79a68b (válaszként erre: 44. - Knezsu)
2009. okt. 14. 16:33

Majd sikerül összebarátkozni :)

Néztem a képeidet, egy tünemény a görid. :) Hogy hívják és mennyi idős?

44. knezsu (válaszként erre: 43. - Knezsu)
2009. okt. 14. 16:25
jah, de ne minden esetben üsd meg, csak akkor, ha számodra túl nagyot harapott. fontos tudni, hogy akkor is odakap, ha játszani hív, de nálunk olyankor csak 'csípked', és nyoma sem marad , csak nem kellemes..olyankor nem szólok rá.
43. knezsu (válaszként erre: 42. - 53ee79a68b)
2009. okt. 14. 16:24

nem haragszom. az orrát is lehet pöckölni, bár azt mondják, hogy érzékeny neki, és nem tesz jót. először is kiabálj rá, amikor harap, és keverj le neki egyet. persze ne akkorát, hogy nagyon fájjon neki, csak hogy érezze, hogy nem jó, amit csinált. egy idő után megtanulja majd a nem szó jelentését.

nem hiszem, hogy vissza tudsz neki harapni, mert ő gyorsabb nálad :o)

42. 53ee79a68b (válaszként erre: 41. - Knezsu)
2009. okt. 14. 15:55

Azt hogyan tegyem meg? Én is harapjam meg őt? :)))

De tényleg az orrát kell pöckölni?

Ne haragudj, ha sok a kérdés :)

41. knezsu (válaszként erre: 40. - 53ee79a68b)
2009. okt. 14. 15:33

az nem annyira jó, ha az elején elmész, de nem lesz gond belőle, csak lehet, hogy előről kell kezdeni az ismerkedést.

ha kézhez van szoktatva, akkor csak azt kell neki megmutatni, hogy mekkorát haraphat. :)

40. 53ee79a68b (válaszként erre: 38. - Knezsu)
2009. okt. 14. 14:05

Szia!

Aranyos vagy és előre is köszönöm a segítséget.

Szeretném minnél előbb elhozni, de az a baj, hogy jövő hétvégén elutazom itthonról és akkor a családomra maradna. De el kell hozni a háztól is, ahonnan vette a párom.

Elméletileg kézhez van szoktatva és az első oltását már megkapta. :)

39. knezsu (válaszként erre: 37. - 53ee79a68b)
2009. okt. 14. 13:32
azt tudom tanácsolni, hogy eleinte hagyd, hogy ő közeledjen hozzád. úgyis meg fog nézni, nagyon kíváncsi. és ne félj tőle, mert megérzi. ha nyugodt vagy, ő is az marad.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook