Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A vadászgörény fórum

A vadászgörény (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A vadászgörény

1 2 3 4
38. knezsu (válaszként erre: 37. - 53ee79a68b)
2009. okt. 14. 13:30

szia!

én nagyon féltem tőle az elején, mert szájzárat kapott párom kezén...de mostmár tudom, hogy nem kellett volna ennyire parázni. eleinte munkáskesztyűben próbáltuk megtanítani, hogy ne harapjon. de az eredmény az volt, hogy a kesztyűt nem is harapta, csak minden mást.

aztán ahogy egyre jobban megismertük, hogy milyen is ő, egyre több "védőfelszerelés" került le rólunk :o) kesztyű, cipő, zokni.

mondjuk mi 8 hetesen kaptuk, és nem volt egyáltalán kézhez szoktatva :(

2009. okt. 14. 11:06

Sziasztok!

Jövő héten kapom meg a görényem :)

Kislány lesz és vadas színű. Kb 3 hónapos. :)

A szobámban lesz neki kialakítva a hely, ott lesz egy nagy ketrce, de szabadon szeretném tartani, ha itthon vagyok.

Ti hogyan kezdtétek vele az ismerkedést?

36. knezsu (válaszként erre: 33. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 14. 00:13

én szívesen segítek, ha tudok. kérdezz nyugodtan!vagy írj történeteket róla. először is azt, hogy fiú/lány, milyen színű? hogy hívják? mennyi idős?

mit lehet még tudni róla?

2009. okt. 13. 17:53
Sziasztok!Nekem egy kislány görényem volt,csak sajnos a dinka exbarátom nem viselte gondját miután szakitottunk,én sajnos nem tudtam magamhoz venni,ezért az egyik barátnöm vette örökbe,akinek amugy is volt,és most ott él.Nagyon szépen gondját viseli.amikor tudom,megláttogatom,de sajnos már nagyon elszokott tölem.
34. 53ee79a68b (válaszként erre: 33. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 13. 17:22

Szia!

Én páromtól most fogok kapni egy kislányt. :)

Kíváncsi vagyok, hogy leszünk egymással :)

2009. okt. 13. 13:24
Sziasztok előre szeretném hozni a fórumot,friss vadászgörénytulajok lettünk és jó lenne tanácsot kérni időnként majd vagy akár csak beszélgetni róla....
2009. szept. 19. 13:35
him:) es remenykedem hogy hatha picit kedvesebb lesz.sztem meg fel tolem mert mikor benyulok a ketrecbe akkor odakap a kezemhez mindig.na meglatjuk most folyamatban van a leszoktatas.az elso alkalom a tegnap volt,hat kis makacs az biztos:)) most epp rohangal a szobamba megyek is h szokjon:D koszi a valaszt:)
31. knezsu
2009. szept. 17. 23:56

hím, vagy nőstény?

a mi görcink augusztus elején lett ivartalanítva. nagy előnye, hogy méz illata lett :o) és már nem jelölget. és így belegondolva kicsit kedvesebb is, de ez lehet, hogy azért van, mert több időt tudok szakítani rá mostanság. pl. ma nem tudtam kiengedni egész nap, és este 6-kor értem haza..mikor nyitottam az ajtót, mint az ágyúgolyó, úgy száguldott ki a ketrecből, és le se lehetett lőni...2 órán keresztül makogva-ugrálva-harapva adta tudtomra, hogy őt nem lehet itt hagyni fél napig egyedül...szóval megkaptam a magamét :o)

nőstényről nem tudok nyilatkozni

2009. szept. 17. 19:17

helló megint én vagyok:D.görikémnél még semmi változás a harapás terén de tudom tudom türelem.nem is ezért irok.2hét múlva ivartalanittatom s azt szeretném megkérdezni hogy esetleg fenállhat az a lehetőség hogy szelidebbé válik a beavatkozás után?mivel erröl nem sokat lehet igy neten megtudni ezért kérdezem ismét tőletek.

amugy kis görim mindent eldug annyira édes amikor a kb 5x nagyobb macikat vonszolja maga után.ja és még a harapós módszert nem vetettem még be de sor kerül ráhamarosan hisz gyógyul az ujjam s akkor megprobálkozom ujra a kézhezszoktatással.igérem leirom majd hogyan reagát.:D

köszi előre is a válaszotokat az ivartalanitással kapcsolatban:)

29. knezsu (válaszként erre: 28. - Rougeee)
2009. szept. 13. 15:40

szívesen, máskor is!

majd írd meg, hogy reagál a harapásra :D

28. Rougeee (válaszként erre: 27. - Knezsu)
2009. szept. 13. 11:57
koszonom szepen mindkettotoknek:) tudom h turelembol sok kell.az van is nem haragszom ra egyaltalan pedig meg mindig faj az ujjam:) ezt a visszaharapos dolgot en is hallottam lehet fogom is alkalmazni:) koszi megegyszer:)
27. knezsu (válaszként erre: 25. - Rougeee)
2009. szept. 12. 15:01

meg kell mutatnod neki, hogy mennyire haraphat erőset. ne rángasd ki a kezed a szájából, ha ráharap, mert nagyobb lesz a seb, mintha nem mozdítod. ha nagyon nem akar elengedni, akkor egy pohár vizet önts a fejére, ő se akar megfulladni. a grabancrázás jó módszer, de sokáig kell nevelni. türelem!

még egy-két tipp: mi kicsit ledugtuk az ujjunkat a torkán, amikor harapott. volt olyan is, hogy visszaharaptam...na akkor úgy meglepődött, hogy azonnal elengedett. mára már csak játék közben harap, de az is óvatos, és nem marad nyoma.

mi is kesztyűt használtunk az elején, ez később már csak játék közben kellett, aztán ma már akkor sem.

26. gyöngyszemü (válaszként erre: 25. - Rougeee)
2009. szept. 11. 21:19

ROUGEEE: Lehethogy érzett valami kaja szagot az ujjadon, meghát még gondolom megkell szokjon, megismerjen, megkell szelidítened! A hugomnak is van, én nem szeretem, az is harap, decsak az idegeneket, egyszer a fiam ujját harapta meg alig tudtuk leszedni rola.

Nekem büdös szaga van nem birom!


Meghát nem kicsikorátol van veled ezért viselkedik így. Ha megakarod tartani türelem!!


Épp holnap szeretne venni hugom mégegyet, a másik mellé, csak fél hogy nem jönnek ki egymással..

2009. szept. 11. 12:48

sziasztok!valaki kerem segitsen nekeeeem.most kaptam egy kis edes aranyos gorit.ponotsabban ket napja van nalam.de nem olyan kicsi mar.sztem olyan fel eves lehet.az a problemam h nagyon harap.mindent de mindent megharap.koztuk az en ujjamat is ami mar nem verzik de par perce omlott belole a ver mert levettem a kesztyut kezemrol es szagolgatta a kezemet.aztan csak beleharapott de akkorat es olyan erosen...beakadt a kis foga a borom ala...nagyon sajnlatam szegenyket.de arra is gondoltam h lehet jatszadozott mert elvolt engedve es ugrabugralt meg makogot..:) s miutan nagy nehezen leszedtem a kezemrol jott utanam mintha megint megakart volna harapni ...utana meg ugralt mgint.jaj nem tudom mit csinaljak vele.tudom h meg csak 2 napja nevelem de kesztyu nelkul nem merek hozzaerni.a kesztyut mar nem harapja.rajottem amugy h csak azt harapja amit nem ismer...na szal gaz h ilyen kis eros fogai vannak...az ujjam felvan dagadva.kerlek valaki vami tanacsot.mikor megharap akkor a grabancatol fogva razom es mondom h nem.de igy tortent a baleset is.valaki kertem segitsen.koszi elore is.


U.I nagyon imadom a kis dogot:X

24. knezsu (válaszként erre: 23. - Mizacska)
2009. szept. 5. 00:53

szia!

nem tudom, hogy olvasod e még a választ, remélem igen.

párommal közösen szereztünk egy ilyen elragadó kis bohócot :o) Hím, és bizony, a szagával megküzdöttünk, mert csak 10 hónapos korában döntöttünk az ivartalanítás mellett. és elég hamar ivarérett lett. mióta megvolt a műtét, nem érezni semmi szagot, csak közelről. a kezem se veszi át a bunda szagát, legalábbis én nem érzem.

a nőstényekről nem tudok nyilatkozni. az biztos mindkét nemnél, hogy ha gyakran fürdetik (itt nem a tiszta vízre, hanem a samponosra gondolok), akkor büdös lesz, mert faggyút termel, és az szaggal jár. nekünk most 13 hónapos az úrfi, és ennyi idő alatt 2-szer volt samponnal fürdetve. utána büdi is lett, de elmúlt egy nap alatt.

a szag még a rossz étrend miatt lehet, a macskatáptól állítólag büdösebb a széklete, meg ő maga is.

néha, ha nagyon megijednek, akkor 'büzzentenek' is. ekkor ürítik a bűzmirigyet, folyadék formájában távozik, és nagyon erős szaga van. ez megmaradhat a bundáján is, lehet, hogy párod ezt nem csípi? (nálunk nem marad meg a SZAG a görcin).



az utazásról: én székesfehérvár és szeged között szállítom, vonattal megyünk, ez 4-5 órás út. ha nincs túl meleg, akkor szinte meg se kottyan neki. végig aludni szokott, néha felkel kajálni, meg inni, meg kakil is esetleg (de nem mindig). mivel macskahordozóban viszem, könnyű takarítani, nem bánt senkit (kivéve, ha ölben van éppen :P), és nem kell jegyet venni neki :D


kicsit sok lett, meg kusza is, dehát késő van már :o)


remélem azért hasznosat is írtam.

2009. aug. 13. 15:27

Sziasztok...gondolkodom azon, hogy egy vadaszgoreny gazdija legyek, nagyon sokat vagyok egyedul, es sokat tudnak vele foglalkozni, ez nem lenne gond.

Nagyon aranyos allatkak, sokat olvastam roluk.

Csak ami zavar az a szaguk, sokan mondjak , hogy a gorenyek nem budosek, de van egy tipikus illatuk ami szamomra nem zavaro, de a paromat nagyon idegesiti.Van egy baratnom akinek egy lany gorenye van es hat szegenykenek nagyon eros a szaga,sokt furdeti, es olvastam hogy ez nem igazan jo a gorenyeknek...

Meg voltuk egy allatkereskedesben ahol az elado a kis gorenyt kivette nekunk es en az olemben tartottam, hat mint egy kisgyerek majdnem elsirtam magam, hogy o kell nekem, olyan kis edes lanyka goreny volt, de a parom o neki is megerezte a szagat, egyszeruen annyira zavarja, hogy oklendezik tole, pedig neki is nagyon tetszik ez a kis bohocka allat.

Olbastam hogy talan a fiuk nem olyan szagosak...Igaz ez? Foleg ivartalanitas utan.

Megkerek minden eggyes gorenyes gazdit, hogy irjon nekem,tudjam meggyozni a paromat.

Ti hogyan eritek el azt hogy a gorenyeitek ne legyenek szagosak?

Koszonok minden valaszt elore is.

Udv mindenkinek.

Ja es a gorenykek hogy birjak az utazast?En kulfoldon elek, Belgiumban 3-4 havonta jarunk haza M-ra.Mindig vinnem magammal, de ha nem brijak az utazast akkor lenne aki rendezze azalatt a max 2 het alatt amig otthon vagyok.Inkabb az utazast birjak nehezebben? vagy azt hogy a gazdi tavol van?

Hetvegen megyek egy goris kennelbe,amig nem lesz addig is nezegetem + gyonyorkodom bennuk...Ugy vagyok vele nagyon szeretnek, de azert valami miatt megsem...foleg a parom miatt, hiszen nem szeretnek semmilyen kellemetlenseget miatta...

Segitsetek :( ...

Kellemes hetveget mindenkinek...

2009. jan. 2. 12:56
na meggondoltam magam:D lehet bézs vagy német panda mintázatú is:)na meg persze albínó:)
2009. jan. 1. 14:35
és persze itt van a szállítási költség:S Szabolcs Szatmár Bereg megyében élek:)ha valaki tudna ajánlani egy görit akkor privátan írjon:)ott megbeszéljük a szállítási költséget is:)Előre is köszi:)
2009. jan. 1. 14:33

sziasztok!

Ha valakinek van egy felesleges görény amit időhiány miatt nem tud gondozni, és ingyen ideadná akkor én szívesen átveszem. Mert lány görimnek szeretnék egy társat.Annyit elmondok hogy kinnt tartanám de nem kell félni mert van egy meleg alvóláda és összebújhatnának

amúgy egy albínó görényfiút szeretnék. És mindegy hogy milyen a szeme.Lehet fekete vagy vörös.Ja és a görike lehet 4-5 max 6 hónapos:)de ha már ennyi idős akkor csak olyan görit szeretnék aki jól kijön az idegen görényekkel és emberekkel.

19. MelisUK (válaszként erre: 17. - Gyöngyszemü)
2008. nov. 12. 13:46

Göri, akivel foglalkozik a gazdi:


[link]

18. MelisUK (válaszként erre: 17. - Gyöngyszemü)
2008. nov. 12. 13:38

Ez a másik nagy butaság, amit csinált a görijével, hogy nem ivartalaníttatta ki időben. Kb fél éves korban jön el az ideje, akkor, amikor még nem kezd el tüzelni, mert ha mégis elkezd, akkor abba tényleg belehalhat, elvérezhet, hacsak nem pároztatjuk. Nem értek az ilyen esethez, hogy mi történik akkor, ha később van ivartalanítva, csak annyit tudok, hogy sokkal veszélyesebb úgy a műtét, abba is belehalhat. De lehet, hogy mégis esetleg az hozta ki a görijéből, hogy vega lett, nem lehet tudni. Valahogy vissza kéne szoktatnija a husira, mert ez így nem lesz jó szegény kis teremtésnek. Ha más nem, vegyen neki egy egeret, arra tuti rá fog harapni. Előtte hagyja ki a reggelijét és délután kapja meg az egérkét. Akkor éhes is lesz és egy ragadozó az egyik kedvenc falajtának csak nem fog ellenállni.

Mindjárt keresek neked egy videót, hogy milyen ügyesek is a görik, csak nevelni kell őket.

17. gyöngyszemü (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2008. nov. 11. 22:56
Adott ő neki mindent állitólag, ami kell. Ez egy lány göri, és amikor elkezdett tüzelni nem maradt neki abba, úgyhogy majdnem belepurcant, megkelett műttettni, kipakolták és azóta nem eszit húst. nemigazán értek hozzá! Tisztán tartja és szinte mindíg kivan engedve. Egyszer a fiam megakarta simogatni, és úgy megharapta az ujját, hogy alig bírta lerázni... Ha belépek hozzá a lakásba én érzem azt a jellegzetes göri szagot és felfordúl tölle a gyomrom. Volt olyan pasija, aki a görény miatt szakított vele. :-)
16. MelisUK (válaszként erre: 15. - Gyöngyszemü)
2008. nov. 11. 14:28

Ha már kezdettől fogva hússal etette volna, akkor nem lenne semmi gond. Az az igazság, hogy az a meghatározó, amit egy görény az első fél vagy egy évben eszik, utána nem nagyon hajlandó mást elfogadni. Épp ezért kell nagyon odafigyleni, hogy ilyenkor nagyon változatosan etessük kis kedvencünket, mert utána mindenféle betegségek és korai elhalálozás jön az egyoldalú táplálkozás végett.


A vega étrend végett elég sovány lehet az a göri, mivel gyors az emésztésük, tehát szinte mindennek ki is kell jönni belőle.


Szerintem annak a görinek egyáltalán nem pézsma szaga van, mivel büdösnek tartod. Akkor valószínűleg olyan szaga van, mint amit büzzenteni szoktak - ez rajta maradhat a bundán, az tényleg iszonyat büdös. Viszont ha megfelelő a környezet a göri számára, akkor nagyon ritkán büzzent és utána le kell mosni a farkát és a hátsó lábait és kész.


Azt írják rengeteg oldalon, hogy a göriket csak ritkán szabad fürdetni, csak egyszer egy évben, de ez nem igaz. Amikor koszos lesz, meg lehet fürdetni, semmi baja sem lesz, csak olyan cicasampont kell venni nekik, ami ápoló, amit kifejezetten versenyek előtt használnak cicáknál - ez nem szárítja a bőrüket.

Az én görim kb 1-2 havonta fürdik és még az orvosok is csodájára járnak, amikor oltásra visszük. Az egyik dokinéni pl extrán végigszimatolta, úgy ízlett neki az illata. Mondta is, hogy a legtöbb göri nem ilyen finom pézsma illatú, hanem büzzetnés szagú... És azt is mondta, hogy sok görinek a foga is le van törve, mert ketrecben tartják, nem engedik ki eleget, nem foglalkoznak velük eleget.


Az a göri, amelyik nincs helyesen tartva, az tényleg büdös és neveletlen. Ez csakis a gazdikon múlik.


Az is nagyon fontos, hogy legyen ivartalanítva. Az első fél évben nekünk is erős szaga volt, de ivartalanítás után minden megváltozott. Akkor van még erősebb szaga, amikor extra meleg van nyáron - ilyenkor megfelelő hűvös környezetet kell keríteni kedvencünknek. A sétáltatást is estére kell ütemezni, amikor már lemegy a nap. Télen is jobb délután sétáltatni, mert az erős napfényt nem szeretik a görik.


Valószínűleg csak azzal az egy görivel nem szimpatizálsz, nem az állat az, ami nem szimpi neked, hanem csak az, ahogy a testvéred tartja, ahogy elrontotta. Nem felelősségteljes a testvéred, bocsi, nagyon nagy butaságokat csinálhat azzal a szegény kis teremtéssel. Már eleve kezdjük ott, hogy vegát csinált belőle... Bocsi.

15. gyöngyszemü (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2008. nov. 10. 23:11
De próbált neki húst adni de nem eszi meg, azthiszem tojást eszik nyersen, Nekem büdös az a pézsma szag ami rályuk jellemző. Az idegeneket megharapja, egyszer elhozta hozzánk kiengedte, a láb ujjunk állandó veszélyben volt, mindenhova bebújt úgyhogy a takarításra nemvolt egy darabig gondunk. :-) Az tény hogy neveletlen! Én kinem állhatom, nem szimpi állat!
14. MelisUK (válaszként erre: 13. - Gyöngyszemü)
2008. nov. 10. 15:37
Egy görény akkor büdös, ha nem megfelelő táplálékot kap (ugyanúgy, mint egy macska, vagy kutya) és nincs tisztán tartva. Harapni is akkor harap, ha a gazdija nem nevelte meg. Viszont olyat még életemben nem láttam, hogy egy göri ne egyen húst. Ragadozó állatról van szó. Ha vega, akkor a gazdija nem jó ételeket ad neki. Vigyél egyszer egy egeret neki (lehet állatkereskedésekben etetésre való egeret venni), meglásd gyorsan elkapja és megeszi.
13. gyöngyszemü (válaszként erre: 12. - G.)
2008. nov. 9. 21:27
A hugom görénye nem eszik húst vegetáriánus! Nem szeretem szőrnyen izgága, harapós, büdös állat!!!
12. G.
2008. jún. 4. 08:45

A mi görink bébiételt eszik főtt fehér hússal.Évek óta ezt kapja.

Elképzelhetőnek tartom,hogy az egyetlen görény,aki nem eszi meg a nyers húst.....

2008. jún. 3. 10:24

Ha érdekel titeket a kis vadászgörim, Roxy története fotókkal illusztrálva, akkor itt megnézhetitek:


[link]

2008. jún. 3. 10:10

Az állatorvosok sem ajánlják a tápokat és a konzerveket sem kutyusoknak, sem cicáknak, sem göriknek, sem semmilyen állatnak. Ezekkel etetve elég gyorsan elhaláloznak az állatkák... Nem véletlen h a különböző göris lapokon rengeteg olyan elpusztult görire emlékeznek meg, akik akár az egy évet sem érték el...

Pedig a helyes táplálkozással, elegendő folyadékkal és megfelelő mennyiségű mozgással mindez elkerülhető lenne.

Amit a göriknek enni kell:

nyers hús, nyers belsőségek, kevés bőr és zsír és csont, nyers tojás. Ezen kívül csekély számban zöldség, esetleg gyümölcs, de láthatjuk is, h nem kedvelik, esetleg az ubit eszik meg, pici nyers burgonyát, tehát erőltetni nem szabad. A hús az igazi táplálékuk.

Nagyon egyszerűen megoldható a nyers hússal való etetés. Még friss állapotban apró darabokra összevágjuk, majd napi adagokra porciózva lefagyasztjuk. Mi minden este kiveszünk egy adagot a fagyasztóból, az reggelre kiolvad és frissen megeszi. Ha bármi szaga van, nem hajlandó elfogadni, tehát csakis a friss. Egy kis üveg tálkába tesszük egy kevés vízzel. Néha nyers tojással helyettesítjük az esti kajcsit.

Természetesen mindemellett élő egeret és pici pateszt is szokott kapni.

Kedvence a csirke, régebben a kacsamáj volt a kedvence, de most már nem eszi meg, a nyulat se nagyon szereti, a fácánt és a kacsát megeszi.

Disznó húst nem szabad adni nekik, mert rengeteg baktérium van benne, nem véletlen, h az embernek is alaposan át kell sütnie v jól megfőznie.

Ne feledjük, h a vadászgörények hosszú és egészséges életük akkor következik csak be, ha olyan ételeket kapnak, melyeket a természetben is fogyasztana. Épp ezért nem kell félni, ha egy verébfióka kiesik a fészekből és görényünk a séta alkalmával elkezdi falatozni. Semmi baja sem lesz tőle, ez a valódi tápláléka.

A problémát a tápok, a májkrémes kenyér és egyéb ilyen butaságok okozzák. (Pl a csokoládé...!)

Az a görény, aki megfelelően van etetve, meg se eszi a tápot, a görényeknek valót sem! Nem is véletlen.

2008. jún. 2. 17:03

Vadászgörények eladóak!!!

(9 db kölyök)


Nem tenyész vérvonalból "hobby" célra ivartalanítatási szerződéssel!

Nem tenyesztötől!


Egészségügyi garanciát válalok a görényekre, de ez csak akkor, ha a gazdi úgy tartja a görit, hogy semmiben ne szenvedjen hiányt! És orvosi szakvéleményt hoz a tulajdonos, hogy öröklött betegséget hordoz a kisállat!


6-7 hetes kortól elvihetőek, előjegyzést felveszek!


Kézhez szoktatva!


5.000,- Ft/görény


Az ár nem tartalmazza az oltást és a chipezést!

Az oltást igény szerint beadatjuk de az hozzájön az 5.000,- Ft-hoz!


Érdeklödni telefonon lehet:

20/243-69-45

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook