Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jó-e, hogy divathóbort manapság a vadászgörény tartása? fórum

Jó-e, hogy divathóbort manapság a vadászgörény tartása? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Jó-e, hogy divathóbort manapság a vadászgörény tartása?

2009. márc. 18. 09:44
Nem, nagyon nem jó! Nálunk már sajnos 1500 ft-ért hozzád vágnak egyet! :( Én még mindkettőt 10.000 ft-ért vettem. Darabját! :)
2009. jan. 23. 12:45
A göriketrec már elkelt:)
2008. dec. 12. 07:35
én nagyon szertnék görit tartani, és nem is az anyagiak tartanak vissza, hanem, hogy mentesíteni kéne a lakást. 2 nap alatt kárt tenne magába szegény :((((( meg nem nagyon van időm foglalkozni velem. pedig imádom őket :)))
2008. dec. 9. 14:34
Nekünk nincs, ezért a tartásukkal kapcsolatban nem tudok mit írni. De nagyon szeretem őket!!!!!!!!!!!!!!
2008. dec. 9. 14:23

Nagy méretű/emeletes/ göriketrec eladó!!!! Nagyon szép állapotban,két ajtóval könnyen tisztán tartható.

Ha érdekel írj vagy telefonálj! 30/282-44-02.

Ára:10000.-

Veszprém.

25. cateye
2008. aug. 30. 18:31

Sajna az én görim nem bukik az élő állatokra, egérre, napos csibére,(de lehet, hogy ez az én szerencsém is), a húst is csak főve eszi meg. Azzal egyetértek, hogy nem igazán jó neki a csoki, mégha szereti is. Kukoricát és borsót meg egyáltalán nem szabad neki adni,a héja miatt. Baja lesz tőle.Némi kis méz, esetleg kevés kígyóubi, vagy olyan gyümölcs aminek eltávolították a héját, magját), például görögdinnye falatok, ha szívesen eszik belőle (persze nem fő étkezésnek) nem árt

neki. A vadon élő görény is megeszi a mézet bogyókat, zöldséget ha nincs más. Az igaz, hogy nagyon rövid az emésztőrendszere, ezért is jobb neki a hús, és ezért nem él meg az emésztőrendszerében a baktérium. Bár biztosan szívesen megennék a fűszeresebb ételeket is, (ismerek olyan gazdit aki ad neki az ebédjéből is), de ha azt akarjuk, hogy hosszú életű legyen a görink, sót se szabad tenni az ételébe, se más fűszert. Aki macskatápot meg hasonló nem görénynek való tápot ad neki, az számíthat arra, hogy kedvence rövíd életű lesz.

24. dc0a5fc6d2 (válaszként erre: 23. - C6153aa748)
2008. aug. 30. 17:41

Egyfelé gondolkodunk :)

Csak azzal egészíteném ki, hogy a növényekből mire kinyerné a vitamint addigra már rég kijött minden hátul.

Egy 4-6 órára "kalibrált" emésztőrendszerbe nem fér bele egy 8-10 óráig emésztendő dolog.

23. c6153aa748 (válaszként erre: 22. - Arwen21)
2008. aug. 29. 07:06

a természetben élő görények emésztőrendszere, bélrendszere nem olna, mint egy nagyon vékony szivószál. Sokkal másabbak azok a görények, anatómiailag (is) másabbak.

A vitamint én egérrel szoktam pótolnis zámukra. Egy vitaminkészitmény sem ér fel egy egérrel, és a paprikában, uborkában, akármiben csak bizonyos fajta vitaminok vannak. a cél az lenne, hogy a természeteshez legközelebb álló dolgokat kapják. Pl egeret, patkányt, nyulat, napos csibét....

2008. aug. 28. 20:13
Ha azt nézzük, a természetben sem kizárólag húst esznek az állatok. Ha épp nincs hús, jó a vadon termett gyümölcs/zöldség is. Tény, hogy nem épp nekik való az uborka, nem is úgy kell adni, hogy jól lakjanak vele, ez kizárólag jutalomfalat szerepet tölt be. Viszont ekkora mennyiségben nem árt nekik, és vitaminra meg ugyanúgy szükségük van, csak más arányban, mint nekünk
21. c6153aa748 (válaszként erre: 19. - Arwen21)
2008. aug. 28. 17:31
a görény szereti a csokit, a borsót, kukoricát, pizzát, tésztát, fűszeres kajákat, és még sorolhatnám a végtelenségig, hoyg miket szeretnek. Az, hogy megeszi és szereti, még nem jelenti azt, hogy egészséges is számára, vagyhogy épp nem árt neki. Mi vagyunk a gazdik, nekünk kell koordinálni és szabályozni, mit esznek, mi az, amivel nem ártunk, vagy legkevésbé ártunk nekik. Enyémek is meg vannak veszve az uborkáért, s dinnyéért, a teáért... mégsem kapnak.
20. dc0a5fc6d2 (válaszként erre: 19. - Arwen21)
2008. aug. 28. 16:31

Akkor bocsánat, ezek szerint rosszul vagyok informálva.

Én azt tanultam, hogy egy 190 cm-es bélrendszere, és az emésztő enzimei csak állati dolgokat képes megemészteni.

19. Arwen21 (válaszként erre: 18. - Dc0a5fc6d2)
2008. aug. 28. 15:11
Ez azért nem teljesen igaz. Az én görényeim pl. imádják az uborkát vékony szeletekre, pici falatkákra vágva, hűtve, és meghámozva legfőképp ebben a nagy melegben. Meg tudnak érte őrülni, és az ég világon semmi bajuk nincs tőle :)
18. dc0a5fc6d2 (válaszként erre: 17. - Cateye)
2008. aug. 28. 09:42
Bocsi, de a görik nem tudják megemészteni a zöldséget gyümölcsöt, így szerintem jobb is ha nem szereti :)
17. cateye
2008. aug. 17. 18:41

Az én görim most is itt bohóckodik a szőnyegen, és semmivel sincs rosszabb dolga mint az olyan görinek, akit a sufniban tartanak kist, és csak pár percre látja a gazdáját. Ha eleget szaladgálhat a szobában, és játszunk is vele,tisztán tartjuk, Ő is boldog.

Az enyém csak túrmixolt főtt húst hajlandó enni, sárgarépa vagy sütőtök bébiétellel és mézzel, és sajnos a gyümit sem szereti, de szerencsére a jó minőségű göritápot is megeszi reggelenként.

nem én szokattam ilyan kajára, amikor örökbefogadtam, már ilyen volt... de végülis ez legyen a legkisebb bajunk.

16. ~Éva~
2008. aug. 16. 11:38
Sajnos nics MSN-em...
15. c6153aa748 (válaszként erre: 14. - ~Éva~)
2008. aug. 15. 11:30

szivesen segitek bármiféle gyakorlati kérdésben. ha gondolod, vegyél fel MSN-re: mancsimanok@vipmail.hu

Vagy itt is irhatsz privit, bár MSN egyszerűbb lenne. :)

14. ~Éva~
2008. aug. 15. 10:31

Sziasztok!

Én is szivesen tartanék vadászgörényt! Már évek óta vágyom rá, viszont addig nem szeretnék venni még nem tudom pontosan hogy mivel táplálkozik, hogyan kell tartani főleg télen! Nem szeretném hogy hiányt szenvedjen valamiben vagy hogy szenvedjen nálam!

Ezért szeretnék a segitséget kérni azoktól akik már régóta vadászgörény gazdik!

2008. júl. 24. 07:45
A legnagyobb baj,hogy aki divatból tart állatot,nem biztos,hogy szereti is.Az állat az nem egy olyan dolog,hogy meguntam kidobom!Nekem sokszor a szivem szakad meg amikor megyünk valahova,és az út szélén ott fekszik,vagy szaladgál egy kutya,várva vissza a "gazdáját" Az állattartás felelősségel jár.
2008. júl. 23. 22:17
Nagyon cukik,kedvesek.De Én se kutyát,se cicát nem tartanék a lakásba házi állatként,kis görényt,meg főleg nem!Nem oda való egyik sem!Szerintem Nekik sem lehet kellemes egy bérházban...
11. cateye (válaszként erre: 2. - 0292fff612)
2008. júl. 23. 12:52

Hülyeség!

Nagyon tiszta, kedves és különleges állat.Ha megfelelően táplálod, játszol vele, foglalkozol vele, kb. 3 naponta kicseréled a függőágyát, a legaranyosabb és legkülönlegesebb házikedvenc. Nekem van kutyám, macskám, degum, és miondegyik aranyos, de nincs az a házikedvenc, amelyik a görény nyomába érhetne.Én lakásban tartom, és se szaga nincs, se neki nem kényelmetlen.

2008. júl. 21. 10:49
sajnos amikor be jön egy "divat állat" az emberek azt hiszik,hogy olyan könnyű velük bánni mint amilyen az ő elképzelésük szerint van.Aztán amikor már nem kell vagy elmúlik a csillogás eldobják megcsonkítják ,teljesen megszégyenítik őket pedig én az ilyen emberekkel ugyan azt tenném mint ők az állatokkal.Szeretem az állatokat,de utálom az állatkinzokat.
2008. júl. 18. 16:33

én is soksok éve foglalkozom görényekkel, és szörnyülködve hallom és tapasztalom a tartásukkal kapcsolatos dolgokat... :(

Évekig próbáltam tenni ellene, de sajnos beláttam, hogy lehetetlen. Beláttam, feladtam vagy belefáradtam? talán mind igaz... ami tőlem telik, azt a mai napig próbálom maximálisan jól csinálni...

2008. júl. 18. 10:58
NEM!!!!
2008. júl. 18. 10:55
Igen hiszen eleve például csak nyers húst ehet,nem pedig innen onnan össze szedett vackot.Igen tudom szurdos,de az a baj,hogy még azok amiket itt leírnak is hiányosak.A miért-je. Mielőtt meg kérdeznéd én 3 évemet töltöttem el velük és más kis prémes állatok teljes körű megismerésével,beleértve lakó terület,etetés,itatás,gondozás,tisztán tartás,fejlődés stb.
2008. júl. 17. 18:49
Szerintem a macska, a pici rágcsálók (pl aranyhörcsög), kishalak elvannak lakásban, a kutya a kertben, de vadászgörény....Én biztos nem tartanék.
5. Arwen21 (válaszként erre: 3. - 8d17011552)
2008. júl. 17. 18:09

Pontosan erről akartam írni a cikkben! Vagyis ez ellen!

Valamelyik nap bementem egy állatkereskedésbe, kíváncsi voltam, mennyire ért hozzá az eladó. És kérdeztem tőle, mivel kell etetni őket, mire mutatott mindenféle konzerves macskatápot.... pont ezek azok, amiket kifejezetten tilos adni a vadászgörényeknek!

2008. júl. 17. 15:43
néhány infót itt is olvashattok a görényekről: www.mancsimanok.gportal.hu akadnak borzalmas cikkek is, sajnos nem csak görényekről...
2008. júl. 17. 13:20
Sajnos a manapság listázott hobbi állatként nyilvántartott állatokat sajnálom hiszen sokan azt sem tudják milyen környezetet,életfeltételt,élelmezést kell elő teremteni számukra.Én mint egyik végzettségem szerinti kis állat gondozó tudok minden és persze megtanultam róluk,mindezek felett nagyon bánt,hogy az alapokat sokan nem ismerik vagy nincsenek tisztában velük.Pedig csak jobban utána kellene nézniük szak irányú könyvekben,mivel az állat kereskedések többsége orientálódott az eladásra és nem a kis lény tartásáért való felvilágosító,okító el magyarázásra.Így sokan azzal sincsenek tisztában mit és hogyan kell csinálni adni,mekkora területre és milyen környezetre van szükségük.Hiányos ismeretek tudatában az a bizonyos"kell és akarom mert tetszik típusú emberek",akik azt sem tudják mit hogyan kell.Tudod rettenetes ellenszenvet érzek irántuk mert szegény állat életét a felfogásuk miatt teszik kockára.
2008. júl. 17. 11:34
A vadászgörény nem háziállatnak való.
2008. júl. 17. 11:03
"Milyen állat a vadászgörény?" - teszik fel nagyon sokan a kérdést tanácstalanul toporogva az állatkereskedés ketrecei előtt. Mindenekelőtt tudnunk kell, hogy a vadászgörények bizony már évszázadok óta társai az embernek.

Ugrás a teljes írásra: Jó-e, hogy divathóbort manapság a vadászgörény tartása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook