Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A vadászgörény fórum

A vadászgörény (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A vadászgörény

1 2 3 4
98. eranyuszi85 (válaszként erre: 97. - Xilvi)
2010. szept. 12. 16:26

Szia Xilvi!

Mennyire harap? Ha nagyon akkor csak kesztyűben fogd meg először. Nehezebb dolgod lesz mint egy kölyökkel, mert nehezebb lesz leszokatni a harapásról. Ha adsz neki enni akkor simogasd közben, de csak kesztyűben. Ha megharap akkor ne verd meg , mert akkor ugyanúgy félni fog a kezedtől és harapni fogja . Ha rosszat csinál akkor koppints rá az orrára és mondd neki, hogy nem. A vadászgörény nagyon akaratos állat, nekem kettő görim van. Egy 2 éves ő nagyon nyugodt és egy kölyök. A pici úgy került hozzám, hogy azt mondták, hogy nem harap, persze harapott. Először mindig megdorgáltam amikor megharapott, de aztán ez nem vezetett semmi jóra, csak jobban harapott. Azután amikor harapott nem bántottam és rájött, hogy nem kell félnie a kezemtől, azóta nem harap. Nagyon sok idő kell és türelem, de megéri, hidd el!! Kitartás!

97. Xilvi
2010. aug. 21. 09:11

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Nemrég egy édes vadászgörény fiú került hozzám és nem tudom ,hogy lehetne megszelídíteni őt. Azt mondták nekem ,hogy pici és hogy kézhez van szoktatva. Sajnos ebből semmi nem volt igaz a kis pajtás kb 1 éves és nagyon rossz helyről került ide de nem volt szívem visszautasítani mert láttam hogy mennyire megviselt. Én egy kezdő göri gazdi vagyok de nagyon szeretném ha megszeretne! segítsetek kérlek!

Előre is köszönöm!

96. ~Éva~
2010. ápr. 22. 16:46

Sziasztok

Szeretnék egy vadászgörit. Az lenne a kérdésem hogy milyen magasságú házikóban kell tartani? Persze nem lenne bezárva, sétáltatnám és játszanák vele. 1méter az kicsi? Úgy terveztem hogy télen szobában lenne velem, nyáron pedig szélcsendes és a naptól védett helyen.

2009. nov. 3. 19:47
:( én is sajnálom a görényeidet.
94. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 93. - Knezsu)
2009. nov. 3. 19:34

én sem:((

semmi mást nem kaptak itt csak azt és vizet,a házban sincs semmi mérgező szanaszét hisz két kisgyerekem van és vigyáztam ha kiengedtem őket akkor is többnyire az előtérben ott lehet mozogni,mászni de hamarabb összeszedtem őket a végén.....nem tudom:((

93. knezsu (válaszként erre: 92. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 3. 19:32

szimplán macskakajától nem pusztulnak el. van, amelyik egész életében azon él, sok éven át..

tényleg sajnálom, és nem tudom mi lehetett a baj :(

92. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 91. - Knezsu)
2009. nov. 3. 19:29

nem vagyok rutinos,nem tudom sajnos:((


véletlenül nem mert irtam már többször hogy tartok én még tőlük óvatoskodok nagyon és csak külön vannak kiengedve ugy hogy mindig ott vagyok ugy ismerkedek velük egyesével vagyis csak múlt időben:((


rendesen tisztitottam a helyüket nem mérgező anyagokkal csak tiszta vízzel és a felszerelést amivel kipiszkáltam kakit ezt azt is mindig elmostam száritottam utánna...

almoslálcára tettem almot de bolti csomagoltat nem fűrészport ezt használják a nagyon érzékeny szobanyuszihoz sz ismerőseim...kaját tudom sok helyen irják hogy macskakaját ne de azt ettek az előző helyen és ugyanezt vettem ne azonnalk adjak minden mást nekik....én is a kajára gondoltam amugy mert külön helyen vannak és ma egyszerre mindkettő mire hazajöttem délben bent feküdt a kis mamuszomban amit nekik adtam aludni szerették nagyon és nem jöttek ki:((

91. knezsu (válaszként erre: 90. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 3. 19:25

:(:(:(

nagyon sajnálom! nem tudom, mi történhetett...nem ehettek valami mérget véletlenül?vagy nem lett bélelzáródásuk??milyen kaját kaptak?

2009. nov. 3. 12:27

mire hazaértem a dokitol nem mozdult egyik göri sem a kis mamuszkámban feküdtek mozdulatlan bent a ketrecében mindkettő,apósom kivette mert persze bepánikoltam de már nem éltek:(((

nem értem egyelőre nem vagyok göriszakértő,de ugyanazt ették,vizet ittak de külön helyen voltak külön ketrecben együtt ki sem voltak engedve hogyhogy mindkettő hirtelen egyszerre??

89. knezsu (válaszként erre: 79. - 53ee79a68b)
2009. nov. 1. 19:35
hát erre nem tudok értelmesen reagálni...
88. 53ee79a68b (válaszként erre: 87. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 1. 18:52

Én is.. Nővérem szerint nem... Hát remélem igen..

Párom közölte, hogy kapok egy hörcsögöt, azzal talán kijövök.

Amúgy halaim vannak, tehát lehet inkább még egy akváriumot kérek :))

2009. nov. 1. 18:51
ha azt mondta visszaveszi én pénzzel együtt értem....
86. 53ee79a68b (válaszként erre: 85. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 1. 18:49

Gondolom. Hívott a tenyésztő és holnap este beugrik érte, mert úgy is itt menne haza.

Tudom, anyagias dolognak tűnik, de a pénzt szerinted vissza adja? Vagy azt felejtsem el?

85. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 84. - 53ee79a68b)
2009. nov. 1. 18:26
van két és fél gyerekem és két görénykém a házban egyelőre elég lesz:))
84. 53ee79a68b (válaszként erre: 83. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 1. 18:23
Az szép... :) Enyémet nem fogadod be? :)))
2009. nov. 1. 18:16
én nem szerettem volna de lett kettő...a párom hazahozta őket és elment dolgozni 4-5 hétre:))
82. 53ee79a68b (válaszként erre: 80. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 1. 18:15

Már nagyon régen szerettem volna egy görényt, páromtól is azért kaptam, mert már régóta "régóta rágtam a fülét" érte.

De most így jártam vele... Maradok a halaknál.. :P

81. gyöngyszemü (válaszként erre: 80. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 1. 16:50
A hugom görije ha otthon tartózkodik mindig szabadon van. Vele nem vad, csak az idegenekkel, ő is lábra az ujjakra támad. A múltkor elmentem hozzá ő kint tett vett, énmeg észrevettem hogy nyitva van a ketrece, na bennem meghült egyböl a vér, ott álltam zokniban és eszembejutott tejóég hol ez a kis dög, kiabáltam hugomnak jaaj holvan? De szerencsére a hintájában aludt. Fú egyböl megkönnyebbűltem.. Nem szeretem! :-(
80. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 79. - 53ee79a68b)
2009. nov. 1. 16:37

érdekes módon az én elvileg kézhez szoktatott görim is nagyon vad....ki sem tudom venni a ketrecböl,csak oldalt lecsatolom és felemelem róla a ketrecet ug y tudom takaritani,egyebek,nem tudok abszolut benyulni hozzá...ha kiengedem akkor jön a lábamnak igy csak cipőfelvétel után engedem ki,papucsban nem,érdekesen alakulnak a dolgok....

a szaga:eddig egy kis zárt előtérben volt a két ketrec egy egy görivel kb 8 hetesen jött el mindkettő nálunk,de együtt iszonyat büdi szaguk volt...most pár napja az egyik bent lakik a másik ottmaradt és érdekes módon igy alig érezni.....gondolom egymás jelenléte miatt is bocsájthattak ki valami "illatos" váladások...

79. 53ee79a68b (válaszként erre: 78. - Knezsu)
2009. nov. 1. 15:07

Közben válttozott a helyzet, nem tarthatom meg a görikét, mert eddig úgy volt, hogy kint lakhat az előszobában, ahonnan bejárása lehetett volna a konyhába és nappaliba. De anyumnak eltörte pár tálkáját, de ez semmi gondot nem jelentett volna, ha a második naptól kezdve nem támadna..

Szó szerint ugrik az ember lábának és harap. Anyut megharapta, nem is egyszer, így közölte, hogy nem maradhat.

A szobámba ami padlószőnyeges meg nem maradhat. Felhívtam a nőt akitől vettük és mondta, hogy vissza veszi.. Azt mondta, kézhez szoktatott.

Direkt nem piszkáltuk, hagytuk had jöjjön magától ismerkedni, de nem erről volt szó, hogy nem tudja mi az a simogatás. Teljesen vad.

Így én se nagyon merek hozzá érni. Péntek este találkozom a nővel. Sajnos ennyi volt a kapcsolatom a görénykékkel..

78. knezsu (válaszként erre: 77. - 53ee79a68b)
2009. nov. 1. 14:59

ha kölyök görénykéd van, akkor változhat a szaga, mert a tartás körülményeitől is függhet, vagy attól is, hogy mit eszik. Ha húst eszik, és már több hónapos, és rendesen takarították eddig a helyét, akkor megmarad az az "átható illat".

Nekünk hímünk van, és nem tudom, hogy a nőstény szaga miben más, mert még nem taliztam kislánykával...

2009. okt. 29. 15:59

Sziasztok!


Megkaptam a görénykémet, berendeztem a ketrecét, erre a legszebb, hogy már kinézte az egyik sarkát a szobámnak vécének. Rágja a szőnyegem és a kaját amit adtam neki eldugta az ágy mögé.. :)

De amúgy jól vagyunk :) Itt rohangál a szobámban és szimatol. Kissé átható illata van, ez változik vagy ilyen mindig?

De még nem lépett fel támadólag, simogattam is már, jön, szaglászik :)

2009. okt. 21. 14:01
amugy a te gorid is nagyon szep:)
2009. okt. 21. 14:01
oke koszi szepen:D
74. knezsu (válaszként erre: 73. - Rougeee)
2009. okt. 20. 21:56

a tojás problémára: szerinted a természetben szétválasztja neki valaki?


amúgy haláli kis ördögöd van :o)


a szárított banánnal csak a cukortartalma miatt lehet baj, nem tudom, hogy mennyi van benne. de ha keveset kap, nem hiszem, hogy baj lenne.

neked is ajánlom a szárított fehér halat. a miénk reszket érte :)

2009. okt. 20. 19:45
helló:) rég nem irtam nem nagyon volt időm.görim végre már nem harap :D ..pontosabban harap de nem annyira erősen.alkalmaztam a visszaharapást hát meglepődött. :)) amugy ezt bevezettem mert használ.persze csak akkor ha nagyon harap.még a dobozábol kesztyüvel veszem ki mert olyankor harap.lehet h fél.ja és szokott reszketni.mikor kiveszem.gondolom ettől a hirtelen lehüléstöl lehet.már fűtünk remélem nem beteg.ha leteszem makog es ugrál és már nem reszket:).na szal védülis azért irok h megkérdezzem ha tojást adok neki akkor ugy egybe márm fehérjét és sárgáját? vagy csak egyiket adjam neki? me nemtom,amugy tápot és husit kap.mikor mit vagy keverve.és szereti a száritott banánt.mondjuk abból ritkán kap mert tudom h nem szabad.tettem fel képet róla:D
72. knezsu (válaszként erre: 71. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 20. 11:51

jah akkor jó :)

de az lenne a legjobb, ha nagy helyen engednéd ki, mert akkor elfáradna, és nem lenne annyira agresszív.

71. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 70. - Knezsu)
2009. okt. 20. 11:33
kicsi helyen engedem ki nincs helyem futni:))
70. knezsu (válaszként erre: 69. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 20. 11:31
arra vigyázz, hogy ne fuss előle, mert imád fogócskázni :)
69. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 67. - Knezsu)
2009. okt. 20. 07:10
sajna nem,este rosszul voltam nagyon és nem kockáztattam...ma ha hazajövök behozom az egyik ketrecet vagy kirakom addig hogy csak egyesével legyenek addig is és ugy akarom hogy teszek ki mellé kaját és csak nyitom a ktrecet majd kimászik ha éhes...és igy remélem nem harap meg abban bizok mert arra ugrik ha nyúlok be érte... a másik az okébb meg nem fogom de ismerkedünk szépen kijön-visszamegy
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook